IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Извода е че , някой имат гениални умения и креативност като Ган , Леонардо да Винчи и Айнщайн, а стареца пушач има много сила имунна система. Природата понякога създава екстремни изключения.

    Така е....точно така както и някой имат гениален късмет))

    Обаче пък си прав....че късмета по принцип в много случаи не е късмет а резултат на опит....т.е количествено натрупване на опит в резултат на което се получава качественна промяна във финансите.... Въпреки че за 95% от хората....пазара си е чист късмет с какъвто и количествен или качествен опит да разполагаш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Ив, 99.99% съм сигурен, че твоите хора от хедж фонда нищо не вдяват и само ръсят глупоси. Моят съвет към тебе е да ги уволниш и да си прибереш парите.

      Ако не го направиш има около 100% вероятност след 5 годни да осъзнаеш, че ако беше инвестирал 60/40 щеше да направиш повече пари отколкото с хедж фонда и че всичките заплати на служителите там са били залудо
      ))))))))))

      Възможно е.....на този свят всичко е възможно. ))

      Засега правят)) Нека ги оставим да си правят пари до като могат...кат заплатат им зависи от това))

      Кво мислиш?

      Всъщност ако трябва да говоря сериозно....и искам да мисля за бъдещето....смятам че след 10 години професия трейдър няма да съществува. Даже май 10 години са много. Кат се има пред вид че и сега почти не съществува....ама нали не искаш сега да влизам в големи подробности...какво правим...щот ДДДД току виж е казал...абе за кво му е на тоя калпак..да си казва "тайните" ?)) Вероятно лъже))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        Аз ще ти разкажа друга история....един старец на 90 години пушил цял живот по 3 кутии цигари на ден....и нищо му няма...умрял щот паднал камък на главата му....къв е извода? Няма проблеми - пушете си по 3 кутии цигари на ден....и ще живеете до 90 години...
        Извода е че , някой имат гениални умения и креативност като Ган , Леонардо да Винчи и Айнщайн, а стареца пушач има много сила имунна система. Природата понякога създава екстремни изключения.

        Коментар


        • Не ми казвай, ама те имат дипломи от London Business School по финанси и CFA. Това няма особено значение. Всички в хедж фонд индустрията ги имат тези дипломи, а резултатите са плачевни при 99% от тях.

          Коментар


          • Ив, 99.99% съм сигурен, че твоите хора от хедж фонда нищо не вдяват и само ръсят глупоси. Моят съвет към тебе е да ги уволниш и да си прибереш парите.

            Ако не го направиш има около 100% вероятност след 5 годни да осъзнаеш, че ако беше инвестирал 60/40 щеше да направиш повече пари отколкото с хедж фонда и че всичките заплати на служителите там са били залудо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

              Ами кажи ми поне да знам, аз така и така няма да успея да го направя,
              Компютърен алгоритъм ли ви е цялата работа ?
              По твоята логика Бъфет нищо не разбира - така ли е.?
              Аз искам да учатвам на пазара какво би нме посъветвал, да не го правя ли или с малки суми ?
              Какъв съвет би ми дал?
              Бъфет определено нищо не разбира.

              Това го казвам много сериозно. Особенно от този пазар в момента. Ако разбираше щеше да е в нетфликс....в епъл, амазон от преди 5 години и т.н и нямаше да е в ИБМ отдавна и не само в ИБМ. Бъфет е имал късмета да влезе преди незнам си колко години в пазар коренно различен от сегашния. Имал е и свободни пари по време на кризите....което си е пак късмет...но е тотално неподготвен за това в което се превърна пазара в последните 5-8 години. Единствения му късмет е че пазара е само нагоре и управлява зверски много пари. Което умение го притежава и най обикновенното магаре.

              Я се сети едно правилно решение да е направил през последните 5-10 години? само не ми казвай Епъл... щот ще отвориш широка тема.

              Бъфет е медийна звезда......както и всички дет ги знаете....шум в машината и прах в очите на публиката. Както и средство за по голями игри. Печалби или загуби от сорта 5-10 % нагоре надолу.....са медийни истории. Ако знаете кви пари се правят и се губят извън публиката.....ще се побъркате или от завис или от скръб.


              Съвета ми е същия...който и преди ако си спомням го давах....да си вземете кинтите и да не си и помисляте за пазара. Ама ако бяхте ме послушали...преди щяхте да загубите 30 % доходност 2017 ?: Нали така?

              Т.е...имахте късмет. Сега ако ти кажа че пак съвета ми същия ....кво ще направиш?

              Така че не ме слушай....опита е това което ще те научи. Но понеже няма как лесно да натрупаш истински опит....съответно и няма да се научиш вероятно.

              Бай енд холд...и ходи на църква....ако са ти всичките пари)))

              А аз лично....с лични пари....евентуално бих влязал ако се случи нещо ( когато се случи ) катастрофично с пазара. До липсата на такъв момент......няма да сложа и 1 долар "инвестиция" ако ще и да чакам още 5 години или пък СП да стане 1000. Все ми е тая.



              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                Ами както казах....и да знаеш и да не знаеш все тая.....т.е и да ти кажа и да не ти кажа...не можеш да направиш нищо по въпроса...така че няма смисъл. Това което правим ние...ти не може да го правиш...това което правят по големите от нас...ние не можем да правим....и така.
                Аз съм пенсионер....вече)) Решенията се взимат не от нас...щото са секундни решения....в зависимост от ситуацията.
                Стратегията я обсъждаме съдружниците няколко пъти в седмицата....а понякога и спешно...а понякога и веднъж на седмица....понякога нищо не правим...например кат тея дни от понеделник....сега сме 98 % в кеш)) а рядко ....на края на деня сме по малко от 60 % в кеш...и то с хоризонт няколко дена...
                Така казват компютрите)))))

                всичко друго са глупости......алабалистики....с тоя ъкъл един долар сам - няма да дам...в пазара
                Ами кажи ми поне да знам, аз така и така няма да успея да го направя,
                Компютърен алгоритъм ли ви е цялата работа ?
                По твоята логика Бъфет нищо не разбира - така ли е.?
                Аз искам да учатвам на пазара какво би нме посъветвал, да не го правя ли или с малки суми ?
                Какъв съвет би ми дал?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                  Всичко е в тайминга

                  p.p. Дължиш ми 100 паунда
                  Верно май ти дължа))) за паунда нали?))
                  Помня))

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    ,,1. Че никога не трябва да се занимава с това със собствени пари,,

                    Уилям Ган
                    През тази година изследва своя "Master Time Factor", като търгува с две сметки. Първата открил със 300$ и му донесла печалба от 25 000$ за три месеца, втората открива с 130$ , носи му 12 000 $ за почти 30 дни, така си спечелил репутация на необичайно талантлив трейдър. Всеки може да си сметне колко хиляди процента печалба са това и то за толкова кратко време. Интересно какъв лост е използвал, определено не е като при валутите сега 1 към 500. Твърди се че, до края на живота си е спечелил 50 милиона без да управлява чужди пари. Равняващи сега може би на милиард.
                    Аз ще ти разкажа друга история....един старец на 90 години пушил цял живот по 3 кутии цигари на ден....и нищо му няма...умрял щот паднал камък на главата му....къв е извода? Няма проблеми - пушете си по 3 кутии цигари на ден....и ще живеете до 90 години...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Iv_max, би ли споделул какъв е мотива ти да пишеш във форума? Видимо не желаеш да споделиш информация, защото плебеите няма да те разберат. От друга страна видимо тяхното мнение не те интересува и нямаш желание да научиш нещо от тях. Та продължавам да се чудя защо един успял фонд мениджър на 200 милиона долара активи ще си губи времето да разговаря с хора, които не го интересуват. Имаш ли идея каква ти е мотивацията за присъствие във форума и би ли я споделил с нас?
                      ))

                      Ами затова ме нямаше една две години....може би))

                      И преди и сега...явно съм в момент с повече свободно време...пък и в добро настроение...преча ли ти?))

                      Много интересни въпроси повдигаш....ДДДД без да осъзнаваш....в една област дет ми е хоби - психологията.

                      Например....колко интересно някой хора разсъждават за "успелите" хора...или айде "богатите" може би...въпреки че и двете думи НЕ са ми на сърце..... ( тук мога да довабя и "известните" хора - въпреки че аз съм много далеч от известните слава Богу ) ...та те разсъждават за упоменатите по горе, така че все едно тези хора са някакви адски заети....не стъпват по земята може би....някакви много "важни" неща правят все...и т.н. И сега ти викаш...как е възможно аз да си "губя" времето да се занимавам с 5 човека в даден форум...кът съм бил управлявал 200 М ( не че ги имам за много тея пари дори напротив - но това е друг въпрос ) ...
                      Всички хора ДДДД са еднакви пич.....всички серат..всички мислят...всички се борят...всички мечтаят...и всички правят освен "важните" неща...и съвсем обикновенни неща.....само липсата на срещи с такива хора те водят на мисълта че те са някакви извънземни може би.
                      Много трябва да си тесногръд да смяташ че всяко действие което даден човек прави трябва да има директен особенно финансов смисъл.....освен това....."смисъл" в дадено действие на даден човек, по принцип говоря сега, ....може да се оцени само след проверката на времето....нещо на пръв поглед нямащо смисъл може да те доведе до идея която да те направи милиярдер....и друго нещо дет на пръв поглед има много голям смисъл може да те доведе до фалит...))) Така че това за смисъла....на това което правиш ежедневно е много дълга тема....при всички положения не финансова.

                      И като казах време....по горе се сетих че ако видиш някой зает човек....и бачка много ( понякога само си дава вид че бачка ) ...с огромна вероятност може да предположиш че той не е достатъчно богат и твърде вероятно не успял. Богатите хора не бачкат много....има кой да бачка за тях. Това по принцип го казвам.

                      И се сетих навремето за Мариян дет беше казал една мисъл...уж на Рокфелер ( после се оказа че не е на Рофкфелер ама няма значение ) на която много се кефих преди....която беше от сорта че ако много бачкаш нямаш време да правиш пари. При всички положения това е вярно. Въпкреи че така са ни учили...многото работа не води до много пари.

                      Аз всички богати хора дето познавам...имат много свободно време....наистина има и много стрес ударно понякога....но ако ги видиш от страни и ги познаваш отблизо ще кажеш че са безделници.

                      Има една реклама на ферари....в нета върви...сега ще я потърся...

                      ето я:

                      https://www.youtube.com/watch?v=h-KHWUq3B7I

                      та мисля че тая реклама може да помогне за отговора.....аз тази реклама съм я изживял пич

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Ако всеки от вас...прекара една седмица..в някой сериозен хедж фонд...само да гледа....без да знае нищо...за икономика и т.н....ще научи две неща:
                        1. Че никога не трябва да се занимава с това със собствени пари.
                        2. Ще научи повече за пазара от колкото 5 години в университета.
                        Всичко е в тайминга

                        p.p. Дължиш ми 100 паунда

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Ако всеки от вас...прекара една седмица..в някой сериозен хедж фонд...само да гледа....без да знае нищо...за икономика и т.н....ще научи две неща:
                          1. Че никога не трябва да се занимава с това със собствени пари.
                          2. Ще научи повече за пазара от колкото 5 години в университета.
                          ,,1. Че никога не трябва да се занимава с това със собствени пари,,

                          Уилям Ган
                          През тази година изследва своя "Master Time Factor", като търгува с две сметки. Първата открил със 300$ и му донесла печалба от 25 000$ за три месеца, втората открива с 130$ , носи му 12 000 $ за почти 30 дни, така си спечелил репутация на необичайно талантлив трейдър. Всеки може да си сметне колко хиляди процента печалба са това и то за толкова кратко време. Интересно какъв лост е използвал, определено не е като при валутите сега 1 към 500. Твърди се че, до края на живота си е спечелил 50 милиона без да управлява чужди пари. Равняващи сега може би на милиард.
                          Last edited by Todor Sabev; 21.02.2018, 20:41.

                          Коментар


                          • Iv_max, би ли споделул какъв е мотива ти да пишеш във форума? Видимо не желаеш да споделиш информация, защото плебеите няма да те разберат. От друга страна видимо тяхното мнение не те интересува и нямаш желание да научиш нещо от тях. Та продължавам да се чудя защо един успял фонд мениджър на 200 милиона долара активи ще си губи времето да разговаря с хора, които не го интересуват. Имаш ли идея каква ти е мотивацията за присъствие във форума и би ли я споделил с нас?

                            Коментар


                            • Ако всеки от вас...прекара една седмица..в някой сериозен хедж фонд...само да гледа....без да знае нищо...за икономика и т.н....ще научи две неща:
                              1. Че никога не трябва да се занимава с това със собствени пари.
                              2. Ще научи повече за пазара от колкото 5 години в университета.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                                Ако правилно те разбирам на върха на хранителната верига са дей трейдърите,............всичко друго е дрън-дрън ярина..
                                На върха на хранителната верига са тези които и сега са на върха на хранителната верига )) Тея с парите))))

                                Всички останали са деца дет...пробват да откраднат някоя ябълка....а обикновените хора...са амеби....дет никой не ги знае....нито ги бръсне за нещо....и се надяват да се качат без да искат на някой по голям....та да се предвижат напред.

                                Коментар

                                Working...
                                X