IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
    Не, не е различно от РС, абсолютно същото е. И съдбата на играчите в сектора ще е същата.
    Определен брой производители на електронни компоненти доставят на всички "производители", чиито продукти само сглобяват в чужди фабрики с тайвански/китайски собственици в Китай. 2-3 вида ОС за РС и 3-4 за мобилни устройства. Това е. Всичко е взаимозаменяемо. Архитектурите са същите, следователно разликите минимални. От там резултата е ясен: свиване на маржовете и консолидация на сектора. А лъвския пай от добавената стойност отива при този, които прави екосистемата: Майкрософт, Гугъл, Епъл. Епъл обаче продава и хардуер, т.е. ще има компресия на мафжовете за тях. Кога, не знам: утре, догодина, след 5 години...резултата е ясен.

    А Windows-а си има собствено ядро, което не променя факта, че архитектурата отдолу е същата, интелска. Можеш да сложиш на епълски компютър Windows, може и обратното. Все същата. Останалото са празни приказки.
    Няма значение къде се правят и сглобяват чарковете. Въпросът е, че всичко се проектира и решева как да бъде от Епъл, както софтуеърната платформа, така и хардуеъра.

    Майкрософт си прави сам софтуеърната платформа (т.е. операционната система), но OEMs сами си решават какви PC-та да правят. Затуй има един куп Майкрософтски машини, а видовете макове се броят на пръсти.

    Разликата е доста очевидна.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Прочети долното:
      http://www.marketwatch.com/story/app...ash-2016-01-26

      И най-вече - подзаглавитео:
      Apple’s reserves are mostly overseas and in longer-term securities

      Знаеш ли колко огромна е разликата между КЕШ и longer-term securities?
      Та тези може и да станат на 30% от номинала си в даден момент, ако решат да ги кешират.
      Статията е интересна. 216 млрд кеш ти е ясно, че няма как да държат и че гледат да не плащат данъци. Нормално всичко да е зад граница. Нормалн е и по-голямата част да е в longer-term securities. Като се говорим за "кеша" на Епъл не мисля, че някой си представя, че трябва да впрегнат всичките 216 млрд в едно начинание в рамките на един ден или че пък всичките тези пари са в разплащателни сметки или във Форт Нокс.
      Last edited by andy2000; 28.01.2016, 20:54.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
        За кредита съм съгласен. Епъл що си мисля, че имаха 40-50 долара дебт? Я дай 210-50 и кажи колко става.
        Прочети долното:
        http://www.marketwatch.com/story/app...ash-2016-01-26

        И най-вече - подзаглавитео:
        Apple’s reserves are mostly overseas and in longer-term securities

        Знаеш ли колко огромна е разликата между КЕШ и longer-term securities?
        Та тези може и да станат на 30% от номинала си в даден момент, ако решат да ги кешират.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Няма да е толкова просто. Дори петролът да отиде към 40-50, което ме съмнява, арабите показаха, че точно за две седмици могат да го свалят пак на 30, че и надолу.

          Кажи ми сега, ти би ли дал кредит на някой шистовак при такъв огромен риск?

          А и не вярвай на отчетите на банките. Нали го написах преди няколко дни - те в момента отчитат кредитите към нефтената индустрия като 100% събираеми. В отчетите си правят хиляди хватки, които дори и да имахме образованието да ги направим, пак не бихме ги открили.
          В момента мисля, че никой не дава кредити на шистоваци.
          От началото на 2015 в САЩ фалираха има-няма 40 дребни компании, които преди срива видяха, че се правят пари, набълбукаха се с кредити, разчетоха приходите при 100$ за барел и после чао. В голяма степен тези кредити са обезпечени с продаваеми активи. Да, малки ще загиват, но от големите компании никоя няма да потъне. Поне така си мисля.
          За кредита съм съгласен. Епъл що си мисля, че имаха 40-50 долара дебт? Я дай 210-50 и кажи колко става.
          За отчетите не знам, сигурно си прав... но дано не си, че още един шитсторм като от 2007-2008 няма да е приятен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
            Излязоха доста материали по въпроса за експозицията на най-големите американски банки към петролни компании.Нямаше нищо драматично.Май сити и уф се бяха поовъртяли малко повече, но бяха някакви прашинки сравнени с размера на банките.
            Т.е., ако приемем, че си прав, не казвам, че не си, СА и другите, които помпят здраво като кътнат добива с 5-10% и петрола отиде на 45-50$ пазарите ще се успокоят и всичко ще тръгне нагоре?
            Няма да е толкова просто. Дори петролът да отиде към 40-50, което ме съмнява, арабите показаха, че точно за две седмици могат да го свалят пак на 30, че и надолу.

            Кажи ми сега, ти би ли дал кредит на някой шистовак при такъв огромен риск?

            А и не вярвай на отчетите на банките. Нали го написах преди няколко дни - те в момента отчитат кредитите към нефтената индустрия като 100% събираеми. В отчетите си правят хиляди хватки, които дори и да имахме образованието да ги направим, пак не бихме ги открили.
            Last edited by anon6706; 28.01.2016, 20:28.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Причината е проста, стига да си спомниш времето на Лемън Брадърс.
              Думата е "НЕДОВЕРИЕ". Появи ли се недоверие между банките (ако някоя закъса с шистоваците), и както сега ги няма ФЕД да спасяват, започват да се вдигат лихвите по кредитите.Първо междубанковите, после по бондовете и т.н. И Уолт Дисни и който и друг да се сетиш е с двата крака в кредити.

              П.П. както се оказа - дори и всемогъщата кеш машина Епъл е затънала в кредити.
              Излязоха доста материали по въпроса за експозицията на най-големите американски банки към петролни компании.Нямаше нищо драматично.Май сити и уф се бяха поовъртяли малко повече, но бяха някакви прашинки сравнени с размера на банките.Какво като УФ има 17 млрд към петрол и газ? Пак по спомен - това са около 2% от всички кредити.
              Т.е., ако приемем, че си прав, не казвам, че не си, СА и другите, които помпят здраво като кътнат добива с 5-10% и петрола отиде на 45-50$ пазарите ще се успокоят и всичко ще тръгне нагоре?
              Last edited by andy2000; 28.01.2016, 20:23.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                Да бе, коментирахме го, но аз не разбрах защо всички ядат дървото?
                Ойловите компании и банките с експозиции към сектора и то към една част от компаниите от сектора също ще ядат дървото. Е,и? Що пада гилд или дисни? Нито хепатита бръмчи на скъп петрол, нито Мики Маус е акционер в XOM.

                Извинявам се, ако сте го избистрили, но съм го пропуснал. Нямаше ме няколко дни и може няколко страници да не съм изчел.
                Причината е проста, стига да си спомниш времето на Лемън Брадърс.
                Думата е "НЕДОВЕРИЕ". Появи ли се недоверие между банките (ако някоя закъса с шистоваците), и както сега ги няма ФЕД да спасяват, започват да се вдигат лихвите по кредитите.Първо междубанковите, после по бондовете и т.н. И Уолт Дисни и който и друг да се сетиш е с двата крака в кредити.

                П.П. както се оказа - дори и всемогъщата кеш машина Епъл е затънала в кредити.
                Last edited by anon6706; 28.01.2016, 20:12.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Нали го бистрихме този въпрос.
                  Всичко идва от безметежните 8 години на евтини кредити. Те финансираха бума на шистоваците, които се набълбукаха с кредити и съответно и банките. Ако бяха разработвали находищата с по-малко банков заемен капитал, а с повече инвеститорски, сега нямаше да пада борсата или поне не много.

                  Ти обърна ли внимание, че днес спряха от търговия няколко италиански банки поради спад над 5%?
                  Да бе, коментирахме го, но аз не разбрах защо всички ядат дървото?
                  Ойловите компании и банките с експозиции към сектора и то към една част от компаниите от сектора също ще ядат дървото. Е,и? Що пада гилд или дисни? Нито хепатита бръмчи на скъп петрол, нито Мики Маус е акционер в XOM.

                  Извинявам се, ако сте го избистрили, но съм го пропуснал. Нямаше ме няколко дни и може няколко страници да не съм изчел.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Първо ти кажи защо трябва да има корелация (освен частична обратна такава) между слузта и борсите?
                    Нали го бистрихме този въпрос.
                    Всичко идва от безметежните 8 години на евтини кредити. Те финансираха бума на шистоваците, които се набълбукаха с кредити и съответно и банките. Ако бяха разработвали находищата с по-малко банков заемен капитал, а с повече инвеститорски, сега нямаше да пада борсата или поне не много.

                    Ти обърна ли внимание, че днес спряха от търговия няколко италиански банки поради спад над 5%?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                      икономиката расте, потреблението на петрол расте
                      евтиния петрол ще допринесе за ръста на икономиката и от там и на борсите ама не харвардските спекуланти шортват щото така са ги нау4или
                      Вся Власть Советам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Първо ти кажи защо трябва да има корелация (освен частична обратна такава) между слузта и борсите?
                        икономиката расте, потреблението на петрол расте
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Първо ти кажи защо трябва да има корелация (освен частична обратна такава) между слузта и борсите?
                          аз пък се чудя защо фед изобщо трябва да вдига лихвата?и като по4нат да реват скъп долар та скъп те пове4е от 1 % след време няма да иде 4е това скъп ли е?
                          Вся Власть Советам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Някой може ли да ми каже защо сега се счупи корелацията между борсите и нефта?
                            Та да му пиша една шестица.
                            Първо ти кажи защо трябва да има корелация (освен частична обратна такава) между слузта и борсите?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • биотехнологичния сектор се спука..
                              къси.. http://www.bloomberg.com/quote/BIS:US
                              Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                На IBB то направо му избиха зъбките.
                                Ма тренда на Целгеня кефи ме...

                                Вчера ми избиха стопа и на LCI, ма преди малко си ги върнах с 5$ по ниско..
                                Сега остана и на 21.5 да ми го избият и вече ще се ядосам...
                                Мани бегай! Купих си малко Майлан на пре-маркета, отвориха и се продъни. Сега върна малко. Баси каръка.
                                Туй LCI що толкова евтино го дават? Кво включва тази ниска цена?

                                Коментар

                                Working...
                                X