IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
    писам 4е имам достап до researcha im
    Вярно ,....
    То да не попитам и тръгнаха обратно ....
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Забрави тренда, тренда е за това за да се качат маймуните и да ти изиграят играта която са си заложили. Въпрос само на късмет е да влзеш и да излезеш докато той е още в сила.
      Преди 5 години всичко което сте коментирали не е актуално.
      Дейтрейдинга не е за всеки. Но може да е доста печеливш за малко пари.
      малко пари?

      ако не можес да влеzнес в акциите с палната сума, то тогава може да го напрви 4реz под4инен далг и опции.

      един приател като падна wirecard наскоро, по4на да купува акции блокове (преz 10 цента) и опции. сумата бе около 3-4 miliona, сас средна цена 32 евро и страик 40. акцииате бе между 24 и 32 тоzи ден. два дена по касно продаде на 37.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Беше писал, че харесваш Barclays ... Какво я мъчи, че не може да отлепи от февруарското дъно ? .... аз я сравнявам с CS и DB
        писам 4е имам достап до researcha im

        Коментар


        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
          sorry za maimunicta, ama az targuvam spored situaciita. imam mnogo day trades, no imam i takiwa s meseci.

          ako edna akcia se sruti s 7% (Henkel), stoto uweli4awat dividenda, no ima li upasenija malko za emerging markets, kak da ne wlezesh. na kraja na sesiata akciata be pri -2%.

          towa e dokumentiran w literaturata. taka 4e ima mjasto za wsi4ko
          Беше писал, че харесваш Barclays ... Какво я мъчи, че не може да отлепи от февруарското дъно ? .... аз я сравнявам с CS и DB
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Забрави тренда

            Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Ив, наистина не вярвам да има човек в този форум, който да не е наясно с ВЧТ. Това наистина сме го коментирали преди поне 5 години. Още тогава сме стигнали до извода че от дейтрейдинг не може да се печели. Не само заради ВЧТ. Аз продължавам да го твърдя. Ако някой е направил стотици проценти от дейтрейдинг нека да каже да видим. Има само един начин да не те отнесат но пак трябва да си сигурен в тренда. Ако си сигурен в даден тренд и да кажем нещо си направи 50% ти можеш да направиш 500 от дейтрейдинг ако всеки ден откриваш позиция по тренда. Така си гарантираш да кажем 70% успешни сделки без да се плашиш от ВЧТ.
            Забрави тренда, тренда е за това за да се качат маймуните и да ти изиграят играта която са си заложили. Въпрос само на късмет е да влзеш и да излезеш докато той е още в сила.
            Преди 5 години всичко което сте коментирали не е актуално.
            Дейтрейдинга не е за всеки. Но може да е доста печеливш за малко пари.

            Коментар


            • Тази стратегия може да работи

              Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
              The trick is to combine fundamental views and behavioral finance. In the short-term the market is emotional and biased. Whether this is fostered by HFT or simple overreaction, is not relevant. So this is simple way of thinking. Example: the us market is very prone to excessive moves: short/long works pretty well within the day or combination of non directional strategies exploiting a range. Of course the art is to find the right underlying. I can give lot of examples. Btw: the strategy works with 1000 euro but also with 10m. The positioning is different
              Тази стратегия може да работи с максимум 1 М ако си сам. Или с повече ако си наемеш трейдъри. Суми около 10М - 50М и за тази търговия не стават и с компютри да ги търгуваш не стават защото са малко. Ако имаш 100М и нагоре вече си залужава да си купиш алгоритми и други неща които са много далеч от мен и не ги разбирам за да говоря за тях.

              А твоята търговия е най-резултатна за суми около 100К. Аз навремето съм си играл по този начин и съм постигал някакви страшни проценти реализирана печалба обаче все някоя позиция оставаше на загуба и ми беше тъпо да я затварям...та в последствие ги прехвърлих в основния акаунт и ги оправих с много пари по някакъв начин да не са на загуба.
              Това обаче не е за мен...не го разбирам наистина - нямам толкова бърза инфромация и толкова опит а на всичкото отгоре цял ден да вися на компютъра ми носи толкова стрес ,нерви и време и за парите които мога да изкарам от 100 К не си залужава а риска да влизам и излизам с огромни суми за през деня не е за мен.

              А отнсоно фундамента....по бих се съгласил ако под фундамент имаш пред вид по голямата картина на пазара.
              Под фундамент аз разбирам стойността на компанията и как би могла да се развива тя за в бъдеще...което на практика в товя начин на търрговия има малко значение.
              Ако търгувах така бих избрал нетфлиск, го про и такива компании в които аз не виждам фундамент особенно върху цената им...но пък виждам хубави движения от които могат да се изкарат много пари.
              Last edited by Iv_max; 14.03.2016, 01:53.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Аз ти вярвам напълно. Аз не мога да постигна толкова като 2015 и 2016 с моите пари обаче .

                Дали може фундаментално да спечелиш толкова? Можеш ама на върба....
                The trick is to combine fundamental views and behavioral finance. In the short-term the market is emotional and biased. Whether this is fostered by HFT or simple overreaction, is not relevant. So this is simple way of thinking. Example: the us market is very prone to excessive moves: short/long works pretty well within the day or combination of non directional strategies exploiting a range. Of course the art is to find the right underlying. I can give lot of examples. Btw: the strategy works with 1000 euro but also with 10m. The positioning is different

                Коментар


                • Аз ти вярвам напълно

                  Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                  13% in 2014, 268% in 2015, 134% in 2016, -12% in 2013, 7% in 2012
                  Аз ти вярвам напълно. Аз не мога да постигна толкова като 2015 и 2016 с моите пари обаче .

                  Дали може фундаментално да спечелиш толкова? Можеш ама на върба....

                  Коментар


                  • То тая година какво е?

                    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    И аз и аз...

                    Ма разни питомни меченца и теленца не ни вършат работа...
                    За тая цел ни трябват ( и то в обозримо бъдеще) много страшни стръвници и яко стадо яростни бици след тях.

                    На нещо от рода на спайчо 140-50, hqh 15-16 gild 50-60 nsu 1.5 и т.н. бих бил доста доволен...
                    То тая година какво е?

                    Коментар


                    • 2016

                      Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Припомням какво си писал - 2016 отваря възможност "човек да се пенсионира"

                      Абсолютно. Ако Тръмп спечели и СП отиде на 1500 - определено е така.
                      Лично аз съм на пазара от 2008 и тази година смятам да загася монитора ...
                      Смятам, че в един момент съотношението печалба/стрес каквото и да е не си заслужава ....
                      Златоно правило е ако не знаеш какво правиш и не си сигурен - по добре не прави нищо
                      Относно определени позиции - полезно ще е да коментираш такива каквито все още нямаш ... на какви нива ги чакаш , защо тях и т.н.
                      Нищо в конкретни компании не чакам фундаментално. Орентирам се по индексите. Индекса дойде ли ми на таргет...излизам от всичко. А когато искам на дълго,,,купувам всичко което ми видят очите от ТОП 50 компаниите ми. А те малко се променят от време на време - събота и неделя.
                      Относно портфейла - любопитно, но ще отвори цял фронт от не конструктивна дискусия....
                      Всичко споделено е ценно . Да предаваш опит е безценно.
                      Успех,
                      И на теб Успех

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Стискам палци да сте прави, че и аз искам да се пенсионирам
                        И аз и аз...

                        Ма разни питомни меченца и теленца не ни вършат работа...
                        За тая цел ни трябват ( и то в обозримо бъдеще) много страшни стръвници и яко стадо яростни бици след тях.

                        На нещо от рода на спайчо 140-50, hqh 15-16 gild 50-60 nsu 1.5 и т.н. бих бил доста доволен...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Браво. Респект. Нмерил си граала Значи вече и аз познавам човек трайно печелещ от дейтрейдинг. Вземам си думите назад че неможело да се печели от това. Много ме радва, че има такива хора и то българи.
                          sorry za maimunicta, ama az targuvam spored situaciita. imam mnogo day trades, no imam i takiwa s meseci.

                          ako edna akcia se sruti s 7% (Henkel), stoto uweli4awat dividenda, no ima li upasenija malko za emerging markets, kak da ne wlezesh. na kraja na sesiata akciata be pri -2%.

                          towa e dokumentiran w literaturata. taka 4e ima mjasto za wsi4ko

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Припомням какво си писал - 2016 отваря възможност "човек да се пенсионира"
                            Лично аз съм на пазара от 2008 и тази година смятам да загася монитора ...
                            Смятам, че в един момент съотношението печалба/стрес каквото и да е не си заслужава ....
                            Относно определени позиции - полезно ще е да коментираш такива каквито все още нямаш ... на какви нива ги чакаш , защо тях и т.н. Относно портфейла - любопитно, но ще отвори цял фронт от не конструктивна дискусия....
                            Всичко споделено е ценно . Да предаваш опит е безценно.
                            Успех,
                            Стискам палци да сте прави, че и аз искам да се пенсионирам
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                              13% in 2014, 268% in 2015, 134% in 2016, -12% in 2013, 7% in 2012
                              Браво. Респект. Нмерил си граала Значи вече и аз познавам човек трайно печелещ от дейтрейдинг. Вземам си думите назад че неможело да се печели от това. Много ме радва, че има такива хора и то българи.
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                И ако не е нетактично да питам колко процента средногодишно имаш за последните 5 години?
                                13% in 2014, 268% in 2015, 134% in 2016, -12% in 2013, 7% in 2012
                                Last edited by volaswap; 13.03.2016, 21:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X