IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
    Важното е да имаш качества и късмет(без него не може). Вярата е съпътсваш елемент, тя има основно отношение към силата на духа, а той от своя страна изгражда личноста, в не по-малка степен от интелекта!

    Интелект без дух е като дух без интелект! За да осъществиш, това което имаш в главата, си трябва силно сърце, което да бие в гърдите!
    Ми затова ме е яд, като гледам Мишо, чиито интелект и знания с в космоса в сравнение с моите. Имаше там една крива на самоувереността. Колкото повече знания имаш как ти пада самоувереността. Излиза че е по-добре да не трупам знания ако ще си загубя вярата. Интелекта ми на магазинер ми е достатъчен
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Имах предвид, че преди години тук нямаше нищо и затова нямаше конкуренция. Там пазара беше наситен и затова е много трудно да изместиш някой с пари и търговска марка за да се закрепиш. Затова масово 90 процента фалират. Има хляб само в нови сектори докато се наситят с предлагане и конкуренция. Тогава слабите си заминават. На мен ми се струва, че и тук пазара се насища и става все по-трудно да влезеш в някой бизнес, но все още конкуренцията е по-слаба в сравнение със запада.
      Това някой друг път, че им оспамих темата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Зависи на кой пазар и по кое време. Това е и най-трудното за нацелване. Убеден съм, че тези същите бизнеси за които говори Алонсо в момента са доста по-тегави, но някъде другаде чакат добри възможности. С годините българският пазар се насища и става все по-конкурентен, но все още е по-лесен от западният.
        Не знам кой е по-лесен пазар. На западния не съм бил ама като съм ходил и съм гледал опашки за хамбъргери по 15 евро и спане в най-голяата мзерия за 200 евро съм се замислял много. Тук проблема е че няма толкова богати клиенти колкото на запад, но ако се загледаш абсолютно винаги е имало хора които са правели много пари. Дори и в най-голямата криза. Ето вземи примера от 2009-та. Масово се твърдеше че нищо не върви и т.н. Ами ако не беше тази криза как да купуваш Свилоза на лев и да направиш едни пари по 5. Затова е важно да вярваш че е възможно. Ако не вярваше щеше да си седиш в разни компании дето не им мърдат цените защото били стабилни и могъщи. Нищо че историята е доказала много пъти че тази стабилност е измамна и като процент колкото фалират нестабилните и немогъщите точно толкова фалират и стабилните и могъщите
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Това не знам дали е вярно. Почти съм сигурен че не е вярно защото аз които познавам няма повече от 10% фалирали. Ама добре да предположим че е вярно. Аз никога не бих се изразил така. Щях да кажа че 10% са успели и щях да гледам да съм от тях.
          Някой си макдоналдс навремето продавал сандвичи и докъде стигнал. Някакви си хора забъркали някаква си напитка кока кола и те взели че успели и т.н Ако човек не вярва няма как да рискува а ако не рискува няма как да спечели. Сега разбирам за какво пишеше Ив че вярата е всичко. Тази вяра е може би най-важното условие за успех. Ето ти не вярваш че има 50% доходност. Ами всички тези забогатели от нулата? Аз познавам доста такива хора. Как са я постигнали тази доходност?
          Важното е да имаш качества и късмет(без него не може). Вярата е съпътсваш елемент, тя има основно отношение към силата на духа, а той от своя страна изгражда личноста, в не по-малка степен от интелекта!

          Интелект без дух е като дух без интелект! За да осъществиш, това което имаш в главата, си трябва силно сърце, което да бие в гърдите!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Над 90% от нововъзникващите бизнеси фалират в рамките на две години.
            Това не знам дали е вярно. Почти съм сигурен че не е вярно защото аз които познавам няма повече от 10% фалирали. Ама добре да предположим че е вярно. Аз никога не бих се изразил така. Щях да кажа че 10% са успели и щях да гледам да съм от тях.
            Някой си макдоналдс навремето продавал сандвичи и докъде стигнал. Някакви си хора забъркали някаква си напитка кока кола и те взели че успели и т.н Ако човек не вярва няма как да рискува а ако не рискува няма как да спечели. Сега разбирам за какво пишеше Ив че вярата е всичко. Тази вяра е може би най-важното условие за успех. Ето ти не вярваш че има 50% доходност. Ами всички тези забогатели от нулата? Аз познавам доста такива хора. Как са я постигнали тази доходност?
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Над 90% от нововъзникващите бизнеси фалират в рамките на две години.
              Зависи на кой пазар и по кое време. Това е и най-трудното за нацелване. Убеден съм, че тези същите бизнеси за които говори Алонсо в момента са доста по-тегави, но някъде другаде чакат добри възможности. С годините българският пазар се насища и става все по-конкурентен, но все още е по-лесен от западният.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Или пък просто следи трейдовете на Ники във форума.

                Аз това казвам, ако съм сигурен, че няма да спреш да пишеш във форума - напускам работа веднага
                За какво ти е форума. Давай му един милион и до края на годината ще ги направи поне 4. Ще ти вземе 500к комисион ама какво ти пука. Пак три и половина ще имаш
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Вероятни разпродажби/може би дори до 50/, успокоение и възстановяване до вчерашните нива. И всичко това до края на месеца, тези не ми се държат повече от седмица-две.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Malka Boza Разгледай мнение
                    Bi pomognalo da ni objasnish glednata si tochka
                    Вероятни разпродажби/може би дори до 50/, успокоение и възстановяване до вчерашните нива. И всичко това до края на месеца, тези не ми се държат повече от седмица-две.

                    Коментар


                    • zasto?

                      Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Днес май ще влизам във Валеант
                      Bi pomognalo da ni objasnish glednata si tochka

                      Коментар


                      • Днес май ще влизам във Валеант

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                          освен ако не е специалист по индустриални метали
                          Или пък просто следи трейдовете на Ники във форума.

                          Аз това казвам, ако съм сигурен, че няма да спреш да пишеш във форума - напускам работа веднага

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Правел съм и бизнескойто съм избивал за 3 месеца. И това като се има предвид че не съм много умен. Просто съм рискувал защото съм осъзнал че и да рискувам и да не рискувам все тая.
                            Защо пиша всичко това?
                            Опитвам се да ви убедя, че трябва да търсите пъти а не проценти. Тези компании които обсъждате тук трудно могат да направят пъти според мен.
                            Над 90% от нововъзникващите бизнеси фалират в рамките на две години.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Тази сметка e вярна при положение, че той спестява в продължение само на една година и после спре да добавя спестявания в портфейла си. Иначе ще стане мултимилионер на 40 г.

                              Друг въпрос е, че 50% ежегодна доходност е научна фантастика.
                              освен ако не е специалист по индустриални метали

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                - Ако младеж на 25 почне да спестява 1200 евро на месец и ги инвестира пак на 50%, то на 40 той ще притежава около 4 милиона долара.
                                Тази сметка e вярна при положение, че той спестява в продължение само на една година и после спре да добавя спестявания в портфейла си. Иначе ще стане мултимилионер на 40 г.

                                Друг въпрос е, че 50% ежегодна доходност е научна фантастика.

                                Коментар

                                Working...
                                X