IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
    Свилоzа
    Maйтапчия..
    Ма нищо, и от тях си имам..

    Коментар


    • Гледай къде има COLOR за да видиш отговора щото не излиза

      Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

      Всеки си има своя гледна точка. Всеки си има гледна точка ама като искаш да търгуваш опции първо трябва да си наясно какво правиш.Разбира се всеки може да прави и глупости - кой да го спре?Златото например за едни е украшение,за други е консуматив за производство а за трети е графика с цени. Опцията и тя така. За почти всички с които съм коментирал опцията е просто левърджната позиция на актива. Проблема е че знаеш за опциите от теорията а не от практиката. Опциите са съвсем друга бира, не са като акциите. Аз ти обяснявам моята истина и то в подробности а твоят отговор е че съм тъп и не разбирам що е то опция. Не си тъп. Това че не разбираш нещо не означава че си тъп а просто че не го разбираш. А никой не може да ти отнеме твоята истина разбира се. Съгласен съм че съм тъп. Обясни ми защо съм тъп и къде греша. Какво е това опция? Като почнеш да търгуваш опции ще разбереш за има няма един месец и ще се откажеш.Щом опциите са безсмислени защо въобще съществуват? Кой ти каза че са безмислени? Те са главен инструмент за спекулация и хеджиране Как така като имаш време търгуваш с опции а като нямаш време с акции? Ами когато съм заел фундаментална позиция в дадена посока на пазара ( тогава чакам средносрочно развитие ) аз не търгувам толкова много вече и само чакам развитие в моята посока...съответно "нямам работа". Когато не съм сигурен каква позиция да заема на пазара пак "нямам работа". Като "нямам работа" търгувам спекулативно и краткосрочно опции и предпочитам да правя това пред спекулативно купуване и продаване на акции просто защото за краткосрочен период опциите са с ограничен риск да сбъркаш и с огромна възможност да спечелиш на фона на парите които си заложил, и когато знаеш какво правиш и кои опции да търгуваш и си наясно колкото можеш да си наясно - печелиш..т.е аз печеля Как така не знам колко ще струва ама ще е много?Ами ето сега на Епъл опциите за след една година около текущата цена на акцията са около 30 $. Казах ти че не знам щото не мога да знам на коя акция колко струва опцията след 1 година...да не съм wall street дата центъра?То си пише колко струва! 30 $ колко процента са грубо? около 20 % премия.Това за теб малко ли е? за да спечелиш от такава сделка след 1 година ще си на 0 печалба ако епъл скочи с 20 % и ще си назад ако скочи с по малко или падне. И то ще си назад с 20 % което е много. 1 опция на епъл или 100 акции ще ти струват 3000$.Кое е по добре да си купиш 100 акции епъл или да дадеш напред 3000$ на халос? Нали не мислиш че има някой луд от другата страна да ти продава 1 годишни опции и да поема риск за 2 %? Що ти не продадеш опции за 2 % разлика от текущата цена за след една година и да поемеш риска да се сдобиеш с акции когато хич не искаш щото някой ще я изпълни а шанса е голям? Ако беше опцията 2 % щях да ги купя всичките. Ако си търгувал някога опции щеше да знаеш че твоята гледна точка е безмислена поради това че на много малко компании се предлагат въобще едногодишни опции от една страна, от друга премията може да е и 50 % а пък ликвидността е много малка на най оборотните компании а никаква на останалите.
      Ти нали беше казал че имаш софтуерна фирма. Да имам даже не една ама със затихващи функции Ако ти поръчат от епъл едно приложение милион което ти трябва примерно една година да го направиш и ти плащат в долари а твоите подизпълнители искат евро как хеджираш валутният риск? Теглиш 1м долара кредит, обръщаш в евро за да можеш да си платиш разходите в евро след една година или просто си купуваш валутна опция. Кое е по-скъпо, опцията или лихвите и разходите по заема? Тук или се обърка или аз не мога да те разбера.Ако ти трябва кредит ще си го изтеглиш в която валута ти е удобно..т.е скоято плащаш разходите. Ако искаш да хеджираш спрямо това че ще ти платят в друга валута може да си купиш опции - те няма никак да са евтини но това няма общо с лихвите които плащаш с а със сигурността че да кажем долара няма да падне с повече от еди колко си процента. Това вече е застраховка но на СЪЩЕСТВУВАЩА позция ( кредита ти или каквото е парите ти ) ,а не ГОЛА ОПЦИЯ за каквато ти говориш ако знаеш какво е гола опция. Ами ако имаш договор с Кауфланд да им доставяш хляб на фиксирана цена за две години напред как ще си гарантираш цената на брашното ако нямаше опции. Или ще купиш брашото и ще го съхраняваш три години. Колко ще ти струва заема+съхранението и колко опцията. Кое е по-евтино? Това е ХЕДЖ. То струва пари. Хеджа се прави върху съществуващ договор, позиция или валута а не ГОЛ ХЕДЖ щото това не е хедж голия а СПЕКУЛАЦИЯ с ограничен риск
      Ето ти една компания:
      https://www.google.com/finance?q=cyh...IYyrsgHch5-QBQ
      преди 9 месеца беше 65$. падна на 15 а сега е 20. Имаш ли идея колко ще струва след година и 9 месеца? Кол опцията за 19.01.18 2$ при страйк 40.Хе хе...че това е малко ли е? значи трябва компанията да скочи с 100 % веднъж и още 2 $ отгоре)) Ако знаеш че ще скочи толкова направо си я купи. Не знам колко е но щом казваш 2$ за 40 $ цена след година и нещо не е малко при положение че сега струва 19 $. Щом това те кефи да дадеш 200 $ за 100 акции при 40 страйк...купувай що се бавиш? Година и 9 месеца е много време. какъв е шанса да се възстанови цената на 65, какъв е шанса компанията да фалира и какъв е шанса да си стои на 20$ ? Приеми че имаш 30% шанс акцията да се възстанови до 65. 30% шанс с два долара да спечелиш 25 и 70% шанс да загубиш тези два долара. Добре ли е? Ами за мен не е добре. Да вържа пари за 2 години с вероятност цената да се вдигне с 110 % ми се струва много глупаво ( в случая не знам компанията ) И то трябва да се вдигне толкова не да спечеля...а да не загубя!!!
      Ето ти още нещо което проучвам от няколко дни:
      https://www.seedinvest.com/virtuix/series.a
      Искат 2,3 долара на акция и капитализация около 50 милиона. Това много ли е или е малко за такова устройство? Ама тука играта е всичко или нищо. При такава игра аз лично предпочитам да си купя опции вместо акции. Да ама пичовете не предлагат опции да им платянякакви пари за две години и после да мисля. Та щом смяташ че е глупаво да се купуват голи опции измисли ми една цена да ми дадеш опции върху това. Ето аз съм глупакът. Утре се качвам на самолета и идвам където казваш в Европа да подписваме
      И аз бях се поувлякъл по стартъпи да инвестирам...та се поспрях за малко )))) За хубаво мисля...А пък мен да питаш да ти правя опция...може дай ми 200 $ за акция и готово това е риска...кое е по добре да си купиш за 2-3 $ и да загубиш или да ми платиш 200 $ и да чакаш акциите им да станат 300?..)))
      Last edited by Iv_max; 14.04.2016, 18:51.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        Трябва да ти покажа някай неща на живо за да разбереш за какво става въпрос..ама едва ли има смисъл. )


        Поздрави!!!
        https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

        Всеки си има своя гледна точка. Златото например за едни е украшение,за други е консуматив за производство а за трети е графика с цени. Опцията и тя така. За почти всички с които съм коментирал опцията е просто левърджната позиция на актива. Аз ти обяснявам моята истина и то в подробности а твоят отговор е че съм тъп и не разбирам що е то опция. Съгласен съм че съм тъп. Обясни ми защо съм тъп и къде греша. Какво е това опция? Щом опциите са безсмислени защо въобще съществуват? Как така като имаш време търгуваш с опции а като нямаш време с акции? Как така не знам колко ще струва ама ще е много? То си пише колко струва!
        Ти нали беше казал че имаш софтуерна фирма. Ако ти поръчат от епъл едно приложение милион което ти трябва примерно една година да го направиш и ти плащат в долари а твоите подизпълнители искат евро как хеджираш валутният риск? Теглиш 1м долара кредит, обръщаш в евро за да можеш да си платиш разходите в евро след една година или просто си купуваш валутна опция. Кое е по-скъпо, опцията или лихвите и разходите по заема? Ами ако имаш договор с Кауфланд да им доставяш хляб на фиксирана цена за две години напред как ще си гарантираш цената на брашното ако нямаше опции. Или ще купиш брашото и ще го съхраняваш три години. Колко ще ти струва заема+съхранението и колко опцията. Кое е по-евтино?
        Ето ти една компания:
        https://www.google.com/finance?q=cyh...IYyrsgHch5-QBQ
        преди 9 месеца беше 65$. падна на 15 а сега е 20. Имаш ли идея колко ще струва след година и 9 месеца? Кол опцията за 19.01.18 2$ при страйк 40. Година и 9 месеца е много време. какъв е шанса да се възстанови цената на 65, какъв е шанса компанията да фалира и какъв е шанса да си стои на 20$ ? Приеми че имаш 30% шанс акцията да се възстанови до 65. 30% шанс с два долара да спечелиш 25 и 70% шанс да загубиш тези два долара. Добре ли е?
        Ето ти още нещо което проучвам от няколко дни:
        https://www.seedinvest.com/virtuix/series.a
        Искат 2,3 долара на акция и капитализация около 50 милиона. Това много ли е или е малко за такова устройство? Ама тука играта е всичко или нищо. При такава игра аз лично предпочитам да си купя опции вместо акции. Да ама пичовете не предлагат опции да им платянякакви пари за две години и после да мисля. Та щом смяташ че е глупаво да се купуват голи опции измисли ми една цена да ми дадеш опции върху това. Ето аз съм глупакът. Утре се качвам на самолета и идвам където казваш в Европа да подписваме
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Вместо да напиши чек на разни ислямисти и на корумпирани бащици, Делта за три месеца подметнала на акционерите си байбаци за 425 милиона, успокоила с 850м пенсионерите си и дала 764м за подръжка и обновяване на самолетите си.
          Те до това води евтиното олио - компаниите да замяргат с кеш като луди когото сварят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Пичове, 32% кеш ми са множко. Имам си и 41% напълно хеджирани.
            Та - повече oт 12- 15% не виждам смисъл да държа да не работят.....надяваме се да е скоро, ма може и да мине бая време докато им дойде момента за употреба.

            Замислил съм да си взема 1:1 QQQX / PSQ, все пак 3.8% почти безрискови дивиденти са си.

            Някакви по добри идеи за "дивидентен кеш" ?
            Свилоzа

            Коментар


            • Пичове, 32% кеш ми са множко. Имам си и 41% напълно хеджирани.
              Та - повече oт 12- 15% не виждам смисъл да държа да не работят.....надяваме се да е скоро, ма може и да мине бая време докато им дойде момента за употреба.

              Замислил съм да си взема 1:1 QQQX / PSQ, все пак 3.8% почти безрискови дивиденти са си.

              Някакви по добри идеи за "дивидентен кеш" ?

              Коментар


              • Гледай сега

                Гледайте сега какво прочетох ей сега в CNBC .

                He said there are still interested sellers at these levels and the market is grinding along. "It could be a correction and maybe some of the conditions that get a little overbought get a chance to cool off, and investors get a reason to buy stocks," Luschini said. "Or conversely, we find out this is a head fake, which is what the market likes to do when it when it wants to lure in the most investors possible before it poisons them."

                Хубаво де, те си го казват хората. Въпроса е КОЙ? )) е този маркет...който обича да примами повече "инвеститори" преди да ги преебе? ))

                Какъв е тоя виртуален маркет...който уж се води от емоциите и фундамента на ВСИЧКИ участници...пък в същото време иска да прееебе някой? )) Той жив ли е...някакъв мозък скрит ли е, ли какво?) Или пък...хора скрити зад този "маркет"?

                Кой всъщност иска да преебе "инвеститорите"? Или пък може би имат пред вид хората които правят уж истинския "маркет"?

                Те си го казват хората ама никой не вярва
                Last edited by Iv_max; 14.04.2016, 05:38.

                Коментар


                • ...

                  Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Съветвам те да се опиташ да разбереш смисъла и да си помислиш добре за мъни менижмънта. При всяка сделка е задължително поне да си наясно какъв процент от капитала си рискуваш и то при какъв процент риск срещу каква евентуална печалба. Ще се опитам да ти обясня какво е предимството на опциите и днес си писал че пазара често бяга от икономическата логика, вчт-ци и т.н и да възприемаме пазара като рулетка. Това е грешно за мен. Ето днес си обявил че някаква си компания няма кой да ги спаси, обаче не ги скъсяваш защото всичко е конспирация и вчт .Та убеден си че няма кой да ги спаси и пускаш къси и понеже си много убеден набутваш 50% в къси. ВЧТ следят като се натрупат много маймуните и ви правят един бърз шорт скуиз и правиш от цялата работа една голяма загуба от да кажем 50% от капитала си. Тези младежи може и да фалират обаче преди това да направят един як скок на умрялата котка и да те отнесат. И какво става? хем си познал хем си загубил. С опциите това не може да се случи. С опцията ако е за една година ще си загубил само около 2.5% от капитала си. Премията която плащаш я гледай като на вид застраховка или стоп, но си оставяш достатъчно време за някое фундаментално развитие което си си наумил и не ти пука от разни конспирации и вчт
                  Алонсо, ти не търгуваш опции обзалагам се. Не си много наясно със смисъла. Ти говориш за хедж... ама се хеджира съществуваща позиция. Голата опция не е хедж а спекулация. За една година опция ще ти струва един господ знае колко ( ама много ) и при все че спреда е такъв че може и да си на печалба ама може да не можеш да си я вземеш щото ликвидността е много малка. За една година можеш да си куппиш опции да си застраховаш съществуваща позиция къса или дълга а не да я търгуваш. Пък ако не искаш да я търгуваш...като ти дойде падежа пак ще ти трябват кинти да си купиш акциите при все че ще си платил и премия която за една година е значителна т.е ще ти намалее печалбата ако директно си си купил акциите. Така че пред гола опция - позицията в акции е 100 % за предпочитане.
                  Нямаш опит. Това е.

                  Говориш за катарпилар предполагам, относно компанията. Да си ме чул да съм къс? При толкова много кандидати за шорт да се набия в катърпилар при идващи дивиденти трябва да съм наистина много прост освен ако не я скъсявам за деня. А че ърнинга ще е зле...100 % те си го казаха, а че може да скочи още 20 %- разбира се че може...щото всичко е базирано на невероятна "икономическа логика" )))

                  Значи ако някой следи какво правят другите и после прави умишлено нещо да и вземе кинтите не е манипулация? )) А инвестиция предполагам.Казвам го щото не вярвате...относно далаверата))

                  Наясно съм много добре какво правя, какъв процент или част от капитала ми го губя или печеля...и не съм от тези дето се подават на шорт скуиз както и никога по ниаккъв начин не слагам стопове на нищо. Аз съм стопа. Като реша че съм сбъркал си признавам и си губя колкото трябва да загубя...само дето не ми се случват такива неща често ( даже изключително рядко ) или щото имам късмет или щото може би знам какво правя колкото е възможно да знам.
                  Аз не съм ей така...като видя голяма загуба и да затварям...за да ме отнесе някой. Не искам да се хваля но аз печеля толкова много че никаква загуба не може да ме уплаши дори и тя да е над 1 М, не знам дали ме разбираш. А за да загубя толкова много което пак нама кой знае какво значение...трябва да съм или умрял или много прост ама аз не съм прост нито пък умрял.
                  По отношение на опциите - имам приличен опит повярвай ми, и точно на мен да ми обясняваш за опциите хич не върви )) въпреки че доста време не търгувам опции защото не ми се занимава.

                  А сега джиткам малко опции щото нямам работа..) Сиреч фундаментално съм на едната страна и друго освен да чакам и да си джиткам опциики за забавление нямам какво да правя )) Миналата седмица 63к + от такова забавление ))) Та така...тая седмица нямам нищо след моя BAC днес и някакви смешни 10 пута на АА за 120 $ които ще изгорят вероятно...но към края ще се включа за следващата седмица мисля...

                  Трябва да ти покажа някай неща на живо за да разбереш за какво става въпрос..ама едва ли има смисъл. )


                  Поздрави!!!
                  Last edited by Iv_max; 14.04.2016, 05:30.

                  Коментар


                  • Тея от CNBS

                    Тея от CNBS ще ме скъсат...ебахти хората...само гледай какво изричение))

                    JPMorgan traded more than 4 percent higher after reporting first-quarter earnings that beat on both the top and bottom line. However, quarterly profit fell for the first time in five quarters and revenue from investment banking dropped 24.5 percent, Reuters said.

                    Значи бил бил Морган....нищо че печалбата била паднала за първи път от 4 четиримесичия и няма нищо че оборота бил паднал с 24 %....)) какво ти пука...нали е бил?)))))

                    А когато прочете човек статия...от рода " Ето защо днеска пазара бил нагоре?" И като прочетеш защо, не ти остава друго освен да си прережеш вените от такава доза глупост събрана на едно място )))

                    Страшни са...евала...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Хубаво...ама това е твоето. И честно казано не му разбирам много смисъла да не говорим че не е правилно.
                      Съветвам те да се опиташ да разбереш смисъла и да си помислиш добре за мъни менижмънта. При всяка сделка е задължително поне да си наясно какъв процент от капитала си рискуваш и то при какъв процент риск срещу каква евентуална печалба. Ще се опитам да ти обясня какво е предимството на опциите и днес си писал че пазара често бяга от икономическата логика, вчт-ци и т.н и да възприемаме пазара като рулетка. Това е грешно за мен. Ето днес си обявил че някаква си компания няма кой да ги спаси, обаче не ги скъсяваш защото всичко е конспирация и вчт .Та убеден си че няма кой да ги спаси и пускаш къси и понеже си много убеден набутваш 50% в къси. ВЧТ следят като се натрупат много маймуните и ви правят един бърз шорт скуиз и правиш от цялата работа една голяма загуба от да кажем 50% от капитала си. Тези младежи може и да фалират обаче преди това да направят един як скок на умрялата котка и да те отнесат. И какво става? хем си познал хем си загубил. С опциите това не може да се случи. С опцията ако е за една година ще си загубил само около 2.5% от капитала си. Премията която плащаш я гледай като на вид застраховка или стоп, но си оставяш достатъчно време за някое фундаментално развитие което си си наумил и не ти пука от разни конспирации и вчт
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Е хубо...

                        Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Моето разбиране за опциите е следното:
                        Ако съм си харесал нещо за купуване или продаване и съм заделил за това 100 лева, да купя съответната пут или кол опция, но така че бройките опции да отговарят на бройките акции които съм решил да купя/продам. Примерно харесал съм си да кажем епъл за късо на текуща цена 100$ и съм решил да вкарам 10 000$ в тази си позиция. Тогава ще си купя пут опции за 100 броя акции на епъл и то ще ги търся с максимално далечен падеж и то извън пари. примерно със страйк 90$. Иначе ако инвестирам 10к в опции е равнсилно да скъсявам акции на епъл за примерно 500к или милион. Това нали се сещаш какъв огромен ливъридж е. Съответно се получава така че ако съм инвестирал примерно 5к аз смятам тази инвестиция за 100к, като 95 си стоят в кеш. Ако имам печалба или загуба ги слагам върху 100к а не върху 5. В тваоят случай ти си спечелил 7 цента от акция която струва 14$ и аз затова бих ги сметнал като половин процент.
                        Хубаво...ама това е твоето. И честно казано не му разбирам много смисъла да не говорим че не е правилно.

                        Ако си си харесал нещо за купуване или продаване е най добре да си го купиш или продадеш защото няма да плащаш премии които са значителни за дълъг период от време ако имаш пари. Ако нямаш пари...не знам..ама ако имаш е по добре да си го купиш ))))

                        А опциите са 10 % за хеджиране и 90 % за спекулиране а не за купуване и продаване на акции. Една изключително малка част от тези опции които се търгуват назад напред се изпълняват на падежа.

                        Опциите ти дават възможността с малко пари да търгуваш големи количества и съответно да прибираш много печалба като риска е ограничен до залога. Ако си батко дето знае какво прави пък обратното - ще продаваш опции на такива като нас)) Не че и аз не съм продавал но това е друга бира))

                        Така че сметките ти не ги разбирам. Ако исках да си купя БАК щях да си купя БАК или да го шортна ще изкарам повече пари обаче с повече пари.
                        Ето днес например не спечелих щото познах и цената стигна 14 а спечелих щото надеждата нарастна да стигне до 14. Пък някой се уплашили дето са продали и си затварят позициите. Спекулация с ограничен риск и висока възможност за печалба.

                        Коментар


                        • ето аз например

                          Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          E, сигурно някой и купува... колкото и да е високо.
                          днес купих фб...ей такива кат мене балъци занаш ли колко много има...

                          Последния да затвори вратата)) Дано аз не съм последния ))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Ако днес пазара затвори под 207 смятам че утре ще е надолу бая

                            Всички които познавам изпозлват случая да продават
                            E, сигурно някой и купува... колкото и да е високо.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Смяна на конете - TLT конвертирано в SDS.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                BUY 500 FB - мотиви:

                                1. Ако пазара тръгне нагоре малко хедж на шорта
                                2. На ърнинга смятам както и Гугъл ще скочи много
                                3. Свалиха тея дни ФБ с много малко пари и подозирам че се готвят нагоре

                                Ако падне позицията е малка и мога да я държа много.
                                Браво за прогнозата !Вече си на печалба от 1к най- вероятно

                                Коментар

                                Working...
                                X