IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ЛВ Макс, можеш ли в един коментар да ни пишеш колко е деструктивен страха, а цялото ти послание е да ни е страх от високо напрежение и гигантски китове!?
    Който го е страх от мечки, не ходи в гората ... Eat what you kill.

    Относно печалбата на Дойче, всяка банка може да си напечата каквото иска. Там една липса на пари се прехвърля ту в една, ту в друга счетоводна сметка. И банките умират, когато хората дойдат да си ги търсят. Справка КТБ

    Вола, да пил съм. А мен в Старбъкс най-много ми хареса интериора и големите кресла. А и забраната за пушене.
    Last edited by Pronto; 28.04.2016, 13:42.

    Коментар


    • Going long

      Severstal
      Novolipetsk
      Magnitogorsk

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        При този тип регресия ако инфлацията в САЩ бе висока последните години, и американските компании правеха абсолютно същите печалби като момента, и сп се намираше на абсолютно същото място като в момента и СП щеше да е подценен с едни 30 -40%. Което очевидно е безумно тъй като тогава всъщност реалната стойност на печалбите на компаниите щеше да е много по-ниска отколкото е в момента.

        Искам да кажа че подобна регресия е пълна глупост.

        Коментар


        • http://www.advisorperspectives.com/d...ssion-to-Trend

          Undervalued бил....

          If the current S&P 500 were sitting squarely on the regression, it would be around the 1122 level.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Спирам да говоря с теб..прави си каквото искаш
            много сте ме сладки двамата. противоположносттите се привли4ат хахах

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
              Алонсо, мерси за добрите думи.
              Старбъкс създаде американската кафе култура от нищото и я унифицира. Нещо като МакДонълдс с хамбургерите /но не от нищото/ преди много години. И КФЦ в Китай с бързото едене. И сега Старбъкс изнася тази култура в Европа и Азия много успешно напук на традициите им с кафето и чая /интересно, че не успя в Австралия, която уж би трябвало да бъде като Америка/, а може би именно затова защото конкурентите им си вярваха на традициите. Но това е минало. От тук нататък всеки, който отвори кафе в Маями /айде стига с тая Витошка - аз визирах мерака на Алонсо/ ще го прави с мисълта, че на отсрещния ъгъл е Старбъкс и с една идея наум как да ги смачка. А Старбъкс за разлика от Кола и Пепси няма й грам тайна формула в бизнеса си.
              пил ли си кафе там? не 4е сам голем фетишист на тема кафе, но вси4ките ми поzната от всекакви култури едноzна4но оцениват ка4еството на кафето там. самото кафене Старбакс е една дупка, на брандинга и ка4етвото са много силни.

              така 4е тарсенето и при конкуренциа не е толкова еласти4но и дори и с подбив на цената трудно се успева. виж при силна рецесиа, тогава сте има субституциа...

              Коментар


              • Спирам да говоря с теб

                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Често като говоря с теб се чудя дали си завършил и средно образование.

                Преди да питаш хора за нещо използвай гугъл ще ти даде отговор на въпросите още при първото запитване.
                Спирам да говоря с теб..прави си каквото искаш

                Коментар


                • Алонсо, мерси за добрите думи.
                  Старбъкс създаде американската кафе култура от нищото и я унифицира. Нещо като МакДонълдс с хамбургерите /но не от нищото/ преди много години. И КФЦ в Китай с бързото едене. И сега Старбъкс изнася тази култура в Европа и Азия много успешно напук на традициите им с кафето и чая /интересно, че не успя в Австралия, която уж би трябвало да бъде като Америка/, а може би именно затова защото конкурентите им си вярваха на традициите. Но това е минало. От тук нататък всеки, който отвори кафе в Маями /айде стига с тая Витошка - аз визирах мерака на Алонсо/ ще го прави с мисълта, че на отсрещния ъгъл е Старбъкс и с една идея наум как да ги смачка. А Старбъкс за разлика от Кола и Пепси няма й грам тайна формула в бизнеса си.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Ох Господи, ти си непоправим случай.
                    4 трилиона на година е абсолютно нищо. А дори един милиярд да го връткаш през деня създавайки настроения е с равностойността 40 трилиона на месец.

                    Само като чуя начина ти на мислене и ме хвърляш в музиката...

                    Хайде да видим с колко пари работят Цитадел? Хайде да видим как ще разбереш колко печелят...чу ли какво ти казах в редния пост или не чу?
                    Често като говоря с теб се чудя дали си завършил и средно образование.

                    Преди да питаш хора за нещо използвай гугъл ще ти даде отговор на въпросите още при първото запитване.

                    Коментар


                    • Това е най жалко

                      Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Ето как сам потвърждаваш мнението ми за себе си. Стараеш се повече от петима от нас взети заедно и въпреки всичко смяташ че не полагаш достатъчно усилия в проучвания и анализи. Опитваш се да разбираш какво казват другите а те смятат че са гении и няма смисъл да търсят чуждото мнение. Ми няма какво да се лъжем. така се успява. Това че си 1/4 нетно дълъг пак е резултат от труда който си положил да се заровиш и да проучваш и да търсиш възможност да биеш мързеливците като мен . Мен понеже ме мързи слагам всичко под общ знаменател и минавам директно на 100% къс
                      Това е най жалко, да е право момчето да е положило труд и накрая да види как тоя труд отива по дяволите защото играта била друга.

                      Коментар


                      • Ох Господи,

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Има го в отчетите на фондовете им. За пасивни фондове обръщат около 20% от портфейла си на година. Което за пасивни инвеститори общо на 20 трилиона са към 4 трилиона. къде са 4 трилиона къде са 25 милиарда.

                        Естествено че знам с колко пари работят ситадел - то това си е публична информация.
                        Ох Господи, ти си непоправим случай.
                        4 трилиона на година е абсолютно нищо. А дори един милиярд да го връткаш през деня създавайки настроения е с равностойността 40 трилиона на месец.

                        Само като чуя начина ти на мислене и ме хвърляш в музиката...

                        Хайде да видим с колко пари работят Цитадел? Хайде да видим как ще разбереш колко печелят...чу ли какво ти казах в редния пост или не чу?

                        Коментар


                        • Ресторанта е друго нещо

                          Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          И точно пък ти ако не си наясно че заведенията са мода не знам кой ще знае. Бях гледал някъде за изключителният рекорд на един ресторант в ел ей май беше. Та рекорда е че успели 10 години да се задържат на пазара. Успели защото на всеки няколко месеца сменяли тотално кухнята, готвачите и обстановката.Направо отваряли нов ресторант дето се вика. Дори ИТ бизнеса е по-инертен и бавноразвиващ се от този на заведенията. 6 милиарда СК и ми го продават за 85 щото били бранд. И аз тези 6 ги смятам 3 защото няма как да ги проверя. Ако е едно кафе, мога да видя оферти наоколо да преценя дали струва толкова ама тези няма как да ги проверя. Като не мога да ги проверя, приемам че се опитват да ме прецакат понеже и без това 99% се опитват да ме прецакат. Как да съм сигурен, че с брадчеда не са превъртяли едни активи през 100% ? Поне някакъв патент да имаха а те нищо.
                          Ресторанта е друго нещо. Старбъкс не е заведение. Старбъкс е подобно на Била ама за кафе. Била или Метро,Старбъкс и т.н няма нужда да прави големи промени а само да градят брант.

                          В хубавите ресторанти поне веднъж на две седмици, понякога и седмица сменят тотално менюто. Така подържат интереса към готвача жив...щото ресторанта не е обстановка , скъпия ресторант е най вече готвач. И мода има да....при ресторанти, нощни клубове и др. заведения има...но Старбъкс не е заведение ...той е кофи шоп.

                          Сега виж за акциите там е различен въпроса. Ако Старбъкс те притеснява...това означава че 80 % от другите компании трябва да те хвърлят от 8 мия етаж)))

                          В другия форум някой беше ме питал какво мисля за еди какво си и аз на шега му отговорих....Като си в Лас Вегас дали ще играеш на черешките или ягоднките няма голямо значение все е ротативка. Пускаш парите, натискаш бутона и каквото стане.

                          Не мисли толкова за на далеч. Старбъкс ще падне ли? Ще падне...После ще се вдигне ли? Ще се вдигне...само това е важно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Ей го на пак...мисли малко бе човек. Малко по на дълбоко мисли освен да смяташ прсти цифри,

                            Приказката на шопа "ти му говори оно рупа ли рупа " е баш за теб.

                            Бляк рок колко търгува бе пич? Нали ти оня ден говореше как подобни фондове ги интересува да бият пазара с малко и държат дългосрочно. Колко търгува цитадел? Нали съм ти дал сайт...виж кой е отговорен за на многото сделки през деня и виж ако въобще знаеш кой кой кой е кои са другите? Поне това е без пари може да го видиш.

                            Ти наясно ли си от колко време дарк пуловете нето само продават? Ти въобще виждаш ли пазара на дарк пуловете? Въобще наясно ли си какво е това дарк пул?

                            Ти си трябва да отидеш на лекар ако смяташ че в момента точно някой институционален купува какво да е щото е евтино. Купува може би като му дойдат кинтите по 401 за да взима процент.

                            Аз какво ти казах преди малко в предния пост? Първо от къде знаеш с колко пари работят цитадел секюритис? Не фонда...а този другия цитадел. От къде знаеш колко клиенти има цитадел? Които може да са им клиенти за един ден само.

                            Ебахти...как е възможно да кажеш аргумент който и дъщеря ми на 4 години ще каже по добър ако и да се заяжда. Тоз имал 5 лева другия 50...значи този с 5 няма значение нищо че този с 50 хич не е на пазара.

                            Ти специално никога няма да разбереш как се преодоляват подкрепи и съпротиви...както и с този начин на мислене няма да разбереш и нищо до като не се нахендриш...

                            какво се занимавам с тебе...
                            Има го в отчетите на фондовете им. За пасивни фондове обръщат около 20% от портфейла си на година. Което за пасивни инвеститори общо на 20 трилиона са към 4 трилиона. къде са 4 трилиона къде са 25 милиарда.

                            Естествено че знам с колко пари работят ситадел - то това си е публична информация.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Alonso, чета с интерес написаното от теб защото погледа е различен. Наблюдавал съм системно една разлика в мисленето ни. Според теб бранда не струва нищо защото е нематериален. Реално погледнато в оценките си включваш само материалните активи. Според мен това е грешка. До голяма степен съм съгласен с описаното от теб за Старбакс, но пропускаш цената на бранда и евентуалната инфлация за тридесет години, която би напълнила с печалба компанията. Преди време я заглеждах защото е свързана с крайното потребление в САЩ, но се отказах заради коефициентите. Предпочитам си цикличните компании, които са ми по-интересни.
                              Проблема ми е че не мога да се изразявам разбираемо. Искам да кажа нещо, пък излиза друго. Не че не оценявам бранда и че смятам че е нищо. Мисълта ми беше, че ми се вижда твърде скъпо 80 милиарда за този бранд. To и на кока кола като и гледам капитализацията бранда е оценен на горе-долу толкова обаче аз не смятам че двата бранда струват еднакво нито пък че рисковете между това кока кола и старбъгс да излязат от мода са еднакви. За р/е пък да не приказваме
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Ей го на пак...

                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Цитадел управляват 25 милиарда. Общите активи на Блекрок, Фиделити и Венгард са 12,5 трилиона. Като се сложат и другите традиционни асет мениджър и ще ударят към 20 трилиона. Има няма 1000 пъти разлика. Хедж фондовете се движат в този диапазон, който големите смятат за разумен.Колкото ще на често да търгуват HFT как точно ще пробият подкрепи или съпротиви ако големите си кажат ей сега е евтино или ей сега е скъпо. Колебанията на пазара са най-нормалното нещо.
                                Ей го на пак...мисли малко бе човек. Малко по на дълбоко мисли освен да смяташ прсти цифри,

                                Приказката на шопа "ти му говори оно рупа ли рупа " е баш за теб.

                                Бляк рок колко търгува бе пич? Нали ти оня ден говореше как подобни фондове ги интересува да бият пазара с малко и държат дългосрочно. Колко търгува цитадел? Нали съм ти дал сайт...виж кой е отговорен за на многото сделки през деня и виж ако въобще знаеш кой кой кой е кои са другите? Поне това е без пари може да го видиш.

                                Ти наясно ли си от колко време дарк пуловете нето само продават? Ти въобще виждаш ли пазара на дарк пуловете? Въобще наясно ли си какво е това дарк пул?

                                Ти си трябва да отидеш на лекар ако смяташ че в момента точно някой институционален купува какво да е щото е евтино. Купува може би като му дойдат кинтите по 401 за да взима процент.

                                Аз какво ти казах преди малко в предния пост? Първо от къде знаеш с колко пари работят цитадел секюритис? Не фонда...а този другия цитадел. От къде знаеш колко клиенти има цитадел? Които може да са им клиенти за един ден само.

                                Ебахти...как е възможно да кажеш аргумент който и дъщеря ми на 4 години ще каже по добър ако и да се заяжда. Тоз имал 5 лева другия 50...значи този с 5 няма значение нищо че този с 50 хич не е на пазара.

                                Ти специално никога няма да разбереш как се преодоляват подкрепи и съпротиви...както и с този начин на мислене няма да разбереш и нищо до като не се нахендриш...

                                какво се занимавам с тебе...

                                Коментар

                                Working...
                                X