IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Колебая се да взема IAG или още GG?

    Коментар


    • Меркел и Оланд са луди

      Меркел и Оланд са луди...чисто луди. Може би Кери им е дал безумната идея да правят политически съюз.

      Безумие. Когато някой се намира под прожекторите, светлината напълно го заслепява и той не вижда нищо около себе си.

      Съществото ми не може да повярва че Меркел не осъзнава че точно превръщането на ЕС в политически съюз от икономически доведе до Брексита и всичко останало.
      А сега...предлагат да загасят пожара с бензин като предлагт да правят политически съюз. Тея са или изперкали тотално или са глупави до толкова че не осъзнават къде е проблема или Щатите ги натискат да правят глупост след глупост. Даже не мога да разбера далаверата вече на Щатите.

      Може би паниката си казва думата и както добре знае всяко решение взето под емоция не е никакво решение.

      Кризите стават на майтап...и изведнъж. Не съм вярвал наистина но ще ни вкарат в огромна криза. Много по голяма от предните ако така продължават.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от rozova pantera Разгледай мнение
        Какво да знаем,хаха
        какво стана с Martingale, не си ли чувал нещо за него, докога ще се правят на интересни и няма да го номинират за нобел, хаха
        ебе некаде иz сити то или е напрвил порно филм

        Коментар


        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
          каквото вси4ки о4акват, нали zнаете
          Какво да знаем,хаха
          какво стана с Martingale, не си ли чувал нещо за него, докога ще се правят на интересни и няма да го номинират за нобел, хаха

          Коментар


          • каквото вси4ки о4акват, нали zнаете

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
              dow jones на 16К ще го видим ли?
              To туй ясно, въпроса за милиони е кога ще си тества висините от 12К отпреди 9г...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                dow jones на 16К ще го видим ли?
                Нема да устиска на 16К

                Коментар


                • dow jones на 16К ще го видим ли?

                  Коментар


                  • М да има Велики хора, които си вярват и има такива, които не вярват в нищо.
                    Винаги , човек успява с постоянство и страст, в това което прави.

                    Коментар


                    • Дали помните какво казах

                      Дали помните какво казах преди референдума?

                      И дали следите какво става наистина в европа?

                      Дали наистина осмисляте какво се случи и по скоро защо се случи, извън емоциите около пазара?

                      Дали можете адекватно да си отговорите на въпроса защо?

                      А дали помните и какво казах преди почти една година пак тук?

                      Съмнявам се...да помните и да сте осмислили какво се случва наистина. Не щото някой смятам за глупав...а защото смятам че начина на мислене е определящ за това кой какъв е и колко успешен е. А начина мислене се орепделя от опита, от информацията, от обективността, от спсобността за самостоятелно мислене и т.н

                      Много въпроси....

                      Само с отговорите на още повече въпроси има шанс да се орентирате в обстановката.

                      Днес ходих на плаващите мостове на Кристо. И Кристо беше там.
                      Говорех с дъщеря ми....на тема за какво в крайна сметка прави това, този човек.

                      За какво го прави? И какво е направил в крайна сметка? Някой ще каже едни понтонни мостове които свързват 2 острова със земята. Какво чак толкова....

                      Така е...какво чак толкова когато видиш какво е направил някой...умниците веднага могат да кажат ....и аз мога.

                      Можеш...ама не можеш.

                      Защото... какво мащабно мислене трябва да имаш за да измислиш подобен проект? Какъв ентусиазъм трябва да притежаваш за да повярваш в подобен проект в който 99.999% от обикновенните хора биха счели за глупост в началото?

                      И когато днес над 10 хиляди души ръкопляскаха на Кристо...и викаха Браво Кристо...дали тези 10 хиляди научиха урока който е дал Кристо? Дъщеря ми също не го разбра урока....

                      Защото се гледа повърхностно на света....така е по лесно...и така винаги има оправдание че не си само ти...такъв.

                      ....и такива ми ти работи...

                      Коментар


                      • много правилно го каза!

                        Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Полулизъм е Мишо че ФЕД не вдигнаха лихвите 2014 година най късно. Както и некомпетентност но преднамерена.

                        И.тн че не ми се говори много...

                        И европа трябва и ще се разпадне след като допусна нещата да стигнат до тук. Не е популизъм когато имаш възможност да покажеш че не си ок с тази ситуация.

                        Ако за теб икономиката се свежда до някакви цифри от стъкмистиката за хората икономиката е в това как се чустват те самите. Не може ЕС да има бюджет по голям от БВП на 5 малки държави и да плаща заплати на хора които правят някакви никому ненужни неща в повечето случаи във директна вреда на истинския бизнес и хора.
                        И когато хората не са ок с това да ти плащат на пример на теб заплатата а в същото време народа им да мизерства не можеш да ги наречеш популисти.

                        Не мога да си обясня поради какви причини на някой който му е дадена възможността да гласува трябва да му пука на къде ще отиде пазара и колко точно ще печелят милиярдните корпороации или пък дали някой милиярдери ще загубят или не кинти.
                        Щото като плашиш такъв човек с това че пазара щял да се срине той ще си го премести в другия крачол...и пак ще гласува както си иска.

                        Полпулизъм за теб е може би че някой си позволява да тръгне против статуквто и да поиска тая работа да не продължава така. За да няма популзиъм трябва просто хората да не се питат никога и "умните" богоизбрани да се грижат за него по най правилния начин. Ако има някой нормален който иска нещо да направи за хората няма да допусне държава членка в ЕС хората да получват по 300 Евро средна заплата а пенсионерите по 150 евро пенсия както е у нас и на всичкото отгоре да му налага бюджетни ограничения щото Германия правила така и така било правилно. Ама правилно ли е ние с една и съща валута да трябва да се борим с Германия започвайки от нулата?
                        Това го знаеш...бяхме на едно мнение.

                        Не съм против теб. Но е задължително икономическите ти познания да кореспондират с реалната икономическа ситуация.
                        .

                        поздравления за коментара!
                        Attached Files
                        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                        Коментар


                        • това много меко го каза

                          Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                          Монти, не съм съгласен с Мишо, че Лемън е грешка. Той просто изтъква един аргумент, а множество други в обратна посока пропуска.

                          Твоето твърдение вече е тотална недомислица. Извинявай, но поне в темата за Нисе държим на минимум качество.
                          Фалита е част от логиката на съвременната финансова система. Добра или лоша тя се саморегулира, като от едната страна рейнджа винаги опира в страха от фалит.

                          Система в която никой не може да фалира е някакъв съвсем друг тип финансова система.
                          това много меко го каза. Тук цялото ми същество избухва от твърдения че трябвало да спасяват койгото и да е.

                          Ей...хора...ако аз инвестирам в моя бизнес и фалирам...що на мен не ми даде правителството кинтите коиито съм загубил?

                          Ебахти хората...които хем са капиталисти хем обожават социалистичекската икономика щото само при нея никой не фалира.

                          Коментар


                          • Абе пич

                            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Кризата щеше да е много по-мека ако Лимън ги бяха спасили, ако ще и с частична национализация, както стана с AIG. Между другото спасяването на AIG беше на печалба за американския данъкоплатец.

                            Също така съм убеден, че ако ЕС действаше решително 2009, можеш да стабилизира пазара на гръцки облигации. Гърция щеше да рефинансира дълга си при много по-ниски лихви и дълга им нямаше да нарастне лавинообразно. Което щеше да направи управлението на гръцката криза много по-лесно.
                            Абе пич...значи ти не обвиняваш тези които направиха лайната с ипотечните облигации и с цялата наглост при все че спасиха всички останали казваш че трябвало да спасят и леман.

                            Ние сега в планова икономика ли искаш да живеем или уж има капиталъзм? Значи...няма значение кой фалира...да го спасяват, всички да се успокоят че никой няма да фалира пък ти препоадавай пазарна икономика в училище?

                            Значи да не ти паднат акциите никога на теб...правителството да спасява всичко и всички вместо да ги вкара в затвора и наричаш популизъм това че не са спасили Леман...

                            Ти си скъсал с действителността и са ти промили мозъка напълно човече...

                            Коментар


                            • Ти понякога човек...

                              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Не, най-важно е краткосрочната спекулация. Тя е и социално най-полезна. Помага на обикновения народ
                              Ти понякога човек...си направо убийственно интересен.

                              Думата полезен, камо ли социално...заедно с думата пазар...е оксиморон.

                              значи като си дългосрочен щото пазара върви нагоре така е било и така ще бъде само заради ФЕД и заради едни други хора ...ти се чустваш социално полезен като си дълъг а аз съм социално вреден щото съм спекулант при положение че няма нито един инвеститор в ъкъла си от една година насам който да не е изтеглил колкото е успял кинти от напълно манипулирания маркет.

                              ОМГ.

                              Коментар


                              • Аз съм го казвал

                                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Аз пък мразя някой, който има мисленето на кратксрочен спекулант да се преструва, че го е грижа за обикновените хора.
                                Аз съм го казвал...ама ще го кажа пак. Краткосрочен спекулант в тази обстановка е най големия комплимент който можеш да направиш на някой. Щото показва че е в час. Докато дългосрочните "инвеститори" са скъсали с реалността и отказват да си го признаят до като не разберат по трудния начин.

                                Грижа ме е за обикновенните хора поради две причини. Първата е щото наистина ме е грижа и втората е защото за реалния бизнес за който ти нямаш представа как функционира а аз съм и в него е от жизненоважно значение обикновенните хора да са колкото е възможно по добре.

                                Коментар

                                Working...
                                X