IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Малко поглед в бъдещето

    Малко поглед в бъдещето.

    Следващия военен конфликт ще е в Турция. Кюрдите ще получат постепенно международна подкрепа за независимост и Щатите ще се опитат да разцепят Турция. Кюрдите са на практика 3/4 от Турция. Кюрдите ще станат новия съюзник на Щатите в Близкия изток. Начело с Ердоган плюсовете за щатите стават все по малко на фона на минусите. Няма да се изненадам ако конфликта с Русия поутихне и вниманието се пренасочи към Турция. Освен ако някой по случайност или не, не застреля Ердоган профилактично.

    Тоя път ще сме в центъра на събитията. Не вярвам да е за хубаво.

    Всичко се променя за секунди. В политиката, в бизнеса, на пазарите и в личния ни живот.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
      Наѝ омразната ми акция АNF се качи днес та и аз влезнох лонг и путове взех въпреки това. Момо сток
      Synthetic stradlle.get rid of it before the earning date

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
        More than 20 people in Germany have been injured after a man with an axe went on the rampage on a train

        Вече няма и вечер без такива новини. Майната му на пазара. Начина ни на живот вече е пред промяна. До скоро.
        Това отдавна е Нормално за САЩ ....Убити десетки души от местен лабилен човек ...
        „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

        Коментар


        • More than 20 people in Germany have been injured after a man with an axe went on the rampage on a train

          Вече няма и вечер без такива новини. Майната му на пазара. Начина ни на живот вече е пред промяна. До скоро.

          Коментар


          • Наѝ омразната ми акция АNF се качи днес та и аз влезнох лонг и путове взех въпреки това. Момо сток

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
              Съжалявам Ники, но ми се струва, че прекалена, несъразмерна част от приходите се събират от здравния отрасъл. Липсва баланс. А това рядко е устойчиво за дълго време. Може и да има нещо в Cvs, което я прави силно конкурентна спрямо подобните. Успех
              Смятал ли си я как се представя при хипотеза, че наритат всички програми, които завършват на care след изборите.
              Аз самия също ръчкам няколко дълги полупроводника, но си давам сметка, че при нормална парична политика са моментално делено на две.
              Като цяло нетно къс.
              Sold 100 пърчето

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Тези разлики май идват от това дали взимаш GAAP или non-GAAP. Но честно да ти кажа, аз нямам изградено мнение по въпроса.

                Това, че non-GAAP отчита "one-time" items за мене принципно не е голяма глупост. Но зависи как се прави. (За мене е доста по-несуфистициран подходът да се взимат някакви цифри бeз да се "нормализират" с отчитане на еднократни разходи или приходи.)

                Но преценката на тези неща е доста по-сложна от това да погледнеш някакъв сайт, да събереш четири цифри на GAAP earnings по тримесечия и да кажеш, ето на ПЕ е ужасно високо, значи пазарът ще се срива.
                По-голяма част от разликата идва именно от GAAP и non-GAAP earnings. Обаче, т.нар оne-off items са толкова постоянна и солидна част от разходите на повечето компании, че ако са наистина еднократни, щяха отдавна да бъдат вкарани в стандартите на GAAP. Така например, goodwill impairment всички го махат от калкулациите, за да надуят ботъм лайн-а, независимо, ме повечето компании отписват част от скъпите си придобивания всяка една година. И още стотици примери.

                Като наистина еднократни приемам разходи в резултат на загуби от природни бедствия (ако липсва застраховка), съдебни дела, вреди от действия на служители, щети на околната среда. Е, не мисля, че всички тези неща се случват на компаниите всяка година. Ако се случваха, то тогава са си част от ежедневния бизнес и не могат да се броят за еднократни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Тези разлики май идват от това дали взимаш GAAP или non-GAAP. Но честно да ти кажа, аз нямам изградено мнение по въпроса.

                  Това, че non-GAAP отчита "one-time" items за мене принципно не е голяма глупост. Но зависи как се прави. (За мене е доста по-несуфистициран подходът да се взимат някакви цифри бeз да се "нормализират" с отчитане на еднократни разходи или приходи.)

                  Но преценката на тези неща е доста по-сложна от това да погледнеш някакъв сайт, да събереш четири цифри на GAAP earnings по тримесечия и да кажеш, ето на ПЕ е ужасно високо, значи пазарът ще се срива.
                  Преди няколко години, един пич беше публикувал статия в seeking alpha, като беше пресметнал ПЕ-то на Виза някъде към 45, и беше заключил, че цената е дебилно висока и Виза трябва да се шорти.

                  Причината за тази сметка беше, че Виза трябваше да платят нея година няколко милиарда долара обещетение...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                    Този оксиморон "trailing 12-month EPS estimate" явно е поредния опит да се каже на черното бяло. При това съм убеден, че този trailing 12-month EPS estimate е на adjusted база.

                    Истината обаче е съвсем, съвсем различна.
                    https://ycharts.com/indicators/sp_500_eps
                    Сметни си трейлинг печалбите и си стискаме ръцете на PE 25х
                    Тези разлики май идват от това дали взимаш GAAP или non-GAAP. Но честно да ти кажа, аз нямам изградено мнение по въпроса.

                    Това, че non-GAAP отчита "one-time" items за мене принципно не е голяма глупост. Но зависи как се прави. (За мене е доста по-несуфистициран подходът да се взимат някакви цифри бeз да се "нормализират" с отчитане на еднократни разходи или приходи.)

                    Но преценката на тези неща е доста по-сложна от това да погледнеш някакъв сайт, да събереш четири цифри на GAAP earnings по тримесечия и да кажеш, ето на ПЕ е ужасно високо, значи пазарът ще се срива.
                    Last edited by Misho ILIEV; 18.07.2016, 18:46.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Чакай малко, ти Шилер за малоумник ли го взимаш или какво? Той точно за това го прави това КАПЕ, за да може историческите стойности да се сравняват на една по-солидна база. И това, което той ти казва е, че всъщност КАПЕ пак не дава такава солидна база за сравнение.
                      Не знам защо прецени, че смятам Шилър за малоумник. Точно обратното - написах, че неговия CAPE е далеч по-логичен и икономически издържан измерител на съотношението между пазарната стойност на големите компании в СиП и тяхната способност да генерират печалби за акционерите.
                      И дотам. Нищо повече. Нито дори прогностична стойност. Просто реалистична версия на вече изнасиленото от "подобрения" ttm PE.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Този оксиморон "trailing 12-month EPS estimate" явно е поредния опит да се каже на черното бяло. При това съм убеден, че този trailing 12-month EPS estimate е на adjusted база.

                        Истината обаче е съвсем, съвсем различна.
                        https://ycharts.com/indicators/sp_500_eps
                        Сметни си трейлинг печалбите и си стискаме ръцете на PE 25х

                        Коментар


                        • Дали Близкото бъдеще е по близо до настоящето,отколкото до бъдещето?
                          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Pipbel, от вчера съм нетно неутрален. Дълъг съм акции и съм къс в индекса. До сега бях дълъг. Въобразявам си че рейт хайк отново ще е актуален през август. Да надуят още малко индекса и аз ще почна да влизам на късо.
                            Моят проблем с този шорт е, че това си е чист опит за маркет тайминг. И дори да има рейт хайк август, не е ясно дали пазарът ще падне. (При очаквания за растеж на печалбите от 13.4% през 2017.)

                            А шорта на тези, които са убедени, че пазарът задължително ще се срине в най-близко бъдеще - там вече не знам какво да кажа...

                            Коментар


                            • Ердоган дали не направи една голяма реклама на Ябълката и СиеНеН (Тайм Уорнър).
                              При такъв небивал интерес към новини, някакви смешници да вземат да ми даунгрейднат телевизията с Окото и да се качулна най-отзад на СиП в петъка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                що не се пробваш повече да казваш какво мислиш и защо от колкото да цитираш кой какво казал се чудя.....
                                Ти знаеш какво мисля.

                                Коментар

                                Working...
                                X