IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Май се готвим за Хилърката президент!
    Хилърито, Меркел и Мей - матриархален триумвират ще да е. Боко ще изкукурига ...

    Коментар


    • Акиците нагоре, бонодовете нагоре...

      Акиците нагоре, бонодовете нагоре...страшна история.

      Политика...политика и пак политика. Няма капитализъм има планова икономика.

      Коментар


      • Прайслайн

        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        А както знаеш на някои компании като прайслайн се отразява много силно и това е видно от разликата на растежа на продажбите им в долари и т.нар. currency neutral.
        Прайслайн, като прайслайн са единици - толкова зависими от долара.

        Коментар


        • Глупости

          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Доларът не може съвсем да не се отразява на СиП - мисля, че 30% от продажбите на компаниите в СиП са извън САЩ.
          Глупости

          Долара има минимално влияние. Провери колко е износа на Щатите. Провери 1-3 % разлика в долара дори, какво влияние има на около 20% от оборота и то само на малка част от компаниите. Вземи пред вид факта че сурвините когато са ниски - печалбите би трябвало да са по големи, да не говорим че огромна част от нещата се произвеждат в Китай и ниския долар означава по ниски разходи и т.н не ми се говори ...напиши си домашното а не само да слушаш новини.

          Когато искаш да печелиш повече и произвеждаш яйца не би трябвало да убиваш кокошките си. А това става...вместо инвестиции има байбак. Ако няма ърнинг инжинерство и свиване на разходите - печалбите по показатели ще са поне с 20 % по ниски.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            A когато съм казвал 100 пъти че долара няма значение за ситуацита в момента и в никакъв случай не е това причината за спада на печалбите...както и съм казвал 200 пъти какви са причините за цените на акциите, за лошите резултати на компаниите и т.н какво искаш да ти кажа сега?

            да не би като съм го казвал да е имало значение?
            А както знаеш на някои компании като прайслайн се отразява много силно и това е видно от разликата на растежа на продажбите им в долари и т.нар. currency neutral.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              A когато съм казвал 100 пъти че долара няма значение за ситуацита в момента и в никакъв случай не е това причината за спада на печалбите...както и съм казвал 200 пъти какви са причините за цените на акциите, за лошите резултати на компаниите и т.н какво искаш да ти кажа сега?

              да не би като съм го казвал да е имало значение?
              Доларът не може съвсем да не се отразява на СиП - мисля, че 30% от продажбите на компаниите в СиП са извън САЩ.

              Коментар


              • A когато съм казвал 100 пъти

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Може да кажеш примерно:



                или
                A когато съм казвал 100 пъти че долара няма значение за ситуацита в момента и в никакъв случай не е това причината за спада на печалбите...както и съм казвал 200 пъти какви са причините за цените на акциите, за лошите резултати на компаниите и т.н какво искаш да ти кажа сега?

                да не би като съм го казвал да е имало значение?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Това е възможно в два варианта. Или сме на един ъкъл или трябва единия който отговаря кратко, другия да го възприема като безпорен авторитет.

                  И тъй като и двата варианта са абсолютно неприложими остават дългите обяснения които имат за цел да изложат аргументи - което обаче се оказва абсолютно безмислено.
                  Може да кажеш примерно:

                  Доларът ще се вдигне до паритет и това ще удари печалбите в земята
                  или

                  Не е само доларът, петролът ще падне и бондовете също.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                    Да го вдигнат, чудо голямо. Просто ще падне от по-високо
                    Това е само шорт скуиз и нищо друго

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                      Ей тоя сип ще го добутат до нов хай
                      Да го вдигнат, чудо голямо. Просто ще падне от по-високо

                      Коментар


                      • Ей тоя сип ще го добутат до нов хай

                        Коментар


                        • Това е възможно

                          Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Можеш да пробваш отговор стил volaswap - т.е. максимум три изречения.

                          Така или иначе при дългото писане има diminishing marginal utility
                          Това е възможно в два варианта. Или сме на един ъкъл или трябва единия който отговаря кратко, другия да го възприема като безпорен авторитет.

                          И тъй като и двата варианта са абсолютно неприложими остават дългите обяснения които имат за цел да изложат аргументи - което обаче се оказва абсолютно безмислено.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Ако бях като преди и не ми беше омръзнало щях да ти отговоря..ама понеже вече не ми дреме ще замълча.
                            Можеш да пробваш отговор стил volaswap - т.е. максимум три изречения.

                            Така или иначе при дългото писане има diminishing marginal utility

                            Коментар


                            • Ако бях като преди и ..

                              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Има значение. За Q3 и Q4 аз не бих взел точно най-песимистичните прогнози за най-меродавни. Те се основават и на идеята, че доларът ще се засилва, което може и да е така, пък може и да не е.
                              Ако бях като преди и не ми беше омръзнало щях да ти отговоря..ама понеже вече не ми дреме ще замълча.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Какво значение има това?

                                На никой не му пука...така че нагоре и само нагоре.
                                Има значение. За Q3 и Q4 аз не бих взел точно най-песимистичните прогнози за най-меродавни. Те се основават и на идеята, че доларът ще се засилва, което може и да е така, пък може и да не е.

                                Коментар

                                Working...
                                X