IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Съвсем обясними са си причини. Всеки аматьор вярва, че съдбата обича смелите и тъй като е смел съдбата го обича.

    След няколко години ще схване че съдбата е кучка и само флиртува с него ама няма да му пусне ако разчита само на нея
    То може и да е така в "реалната" икономика, но там често има огромни information asymmetries, които могат да се експлоатират с добра печалба. Докато при пазара на акциите всичко е в цената...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      По необясними за мене причини, Ив винаги мисли от гледна точка на влизане all in в един конкретен момент. Но дори и така да е, вероятността да се набуташ в НАСДАК на върха през 2000г. на ПЕ 65 е доста малка.
      Съвсем обясними са си причини. Всеки аматьор вярва, че съдбата обича смелите и тъй като е смел съдбата го обича.

      След няколко години ще схване че съдбата е кучка и само флиртува с него ама няма да му пусне ако разчита само на нея

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Естествено че има как - даже е супер елементарно. Просто вкарваш кинти всеки месец
        По необясними за мене причини, Ив винаги мисли от гледна точка на влизане all in в един конкретен момент. Но дори и така да е, вероятността да се набуташ в НАСДАК на върха през 2000г. на ПЕ 65 е доста малка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
          бих добавл цигари

          USA (part of my portfolio): DHR, PM, CHD, AWK, CTAS, HCN
          Europe: не му е местото тука
          за AWK и аз съм се замислял. Цигарите много ги доят правителствата. Но при алкохола и Перно Рикар и Диаджио ме кефят също както и анхаузер буш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
            бих добавл цигари

            USA (part of my portfolio): DHR, PM, CHD, AWK, CTAS, HCN
            Europe: не му е местото тука
            Цигарите нали не са на мода или няма значение?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Алкохол
              Diageo?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Алкохол
                бих добавл цигари

                USA (part of my portfolio): DHR, PM, CHD, AWK, CTAS, HCN
                Europe: не му е местото тука

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  И психиатрични клиники
                  Тц, и специалисти по хепатитите да ги лекуват..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Алкохол
                    И психиатрични клиники

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      volaswap, ravnovesie, ако трябва да инвестирате в конкретни компании и да държите 10 години, какво бихте купили?
                      Алкохол

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        не че нещо ама в моментта в който сложиш демография и това включва всичко, е и нищо

                        храната е ок, но само в един доста малък сегмент където няма дългосрочни дефлационни тенденции - при голяма част от храните в дългосрочен план цените растят по-слабо от инфлацията. От хазарт колкото се губи толкова се и печели. Казината фалират доста редовно, а интернет хазарта е реално неограничен - така че много трудно може да се направи конкурентно предимство. Оръжия - това е все едно да залагаш на американския бюджет. Няма как да има кой знае какъв растеж - поне за големите играчи. Дронове - бях гледал тези компании преди години - нищо не ме накефи - големите оръжейни компании имат огромни предимства и ако не намериш някой който прави някаква специфична част без конкуренция си е лек хазарт ще оцелее ли или не.

                        Дисраптив - това звучи добре - само където когато вече стане ясно че са такива и са вече бая скъпи. И голямата част от растежа в акциите е в миналото. А да ги хванеш преди да станат скъпи се изисква доста различен тип знание от това което имат обикновено хората търгуващи на борси.
                        volaswap, ravnovesie, ако трябва да инвестирате в конкретни компании и да държите 10 години, какво бихте купили?

                        Коментар


                        • Аз съм си ок за теб не знам

                          Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                          ИзгорЕх на шорти тва лято; трейдърски загар.
                          Аз съм си ок за теб не знам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                            Разбира се селективен подход, но това са отрасли които дават добра дефанзивна перспектива за години напред. На отделни имена не се спирам защото не ми се дискутира
                            Не съм убеден че дефанзивните компании са добра идея за дългосрочно държане следващите години. Нещо което е работило добре вече 5 години има много малък шанс да работи добре следващите 5.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              не че нещо ама в моментта в който сложиш демография и това включва всичко, е и нищо

                              храната е ок, но само в един доста малък сегмент където няма дългосрочни дефлационни тенденции - при голяма част от храните в дългосрочен план цените растят по-слабо от инфлацията. От хазарт колкото се губи толкова се и печели. Казината фалират доста редовно, а интернет хазарта е реално неограничен - така че много трудно може да се направи конкурентно предимство. Оръжия - това е все едно да залагаш на американския бюджет. Няма как да има кой знае какъв растеж - поне за големите играчи. Дронове - бях гледал тези компании преди години - нищо не ме накефи - големите оръжейни компании имат огромни предимства и ако не намериш някой който прави някаква специфична част без конкуренция си е лек хазарт ще оцелее ли или не.

                              Дисраптив - това звучи добре - само където когато вече стане ясно че са такива и са вече бая скъпи. И голямата част от растежа в акциите е в миналото. А да ги хванеш преди да станат скъпи се изисква доста различен тип знание от това което имат обикновено хората търгуващи на борси.
                              Разбира се селективен подход, но това са отрасли които дават добра дефанзивна перспектива за години напред. На отделни имена не се спирам защото не ми се дискутира

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                                Шефе...заеби средната възвращаемост - това е само теория...щото няма как да избереш точния момент в който си влязал а само това има значение и освен това да доживееш до средната ти възвращаемост. Ако си влязал в насдак преди балона ей сега щеше да си на нула след 15 години.
                                Естествено че има как - даже е супер елементарно. Просто вкарваш кинти всеки месец

                                Коментар

                                Working...
                                X