IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
    dow jones на 16К ще го видим ли?
    Нема да устиска на 16К

    Коментар


    • dow jones на 16К ще го видим ли?

      Коментар


      • М да има Велики хора, които си вярват и има такива, които не вярват в нищо.
        Винаги , човек успява с постоянство и страст, в това което прави.

        Коментар


        • Дали помните какво казах

          Дали помните какво казах преди референдума?

          И дали следите какво става наистина в европа?

          Дали наистина осмисляте какво се случи и по скоро защо се случи, извън емоциите около пазара?

          Дали можете адекватно да си отговорите на въпроса защо?

          А дали помните и какво казах преди почти една година пак тук?

          Съмнявам се...да помните и да сте осмислили какво се случва наистина. Не щото някой смятам за глупав...а защото смятам че начина на мислене е определящ за това кой какъв е и колко успешен е. А начина мислене се орепделя от опита, от информацията, от обективността, от спсобността за самостоятелно мислене и т.н

          Много въпроси....

          Само с отговорите на още повече въпроси има шанс да се орентирате в обстановката.

          Днес ходих на плаващите мостове на Кристо. И Кристо беше там.
          Говорех с дъщеря ми....на тема за какво в крайна сметка прави това, този човек.

          За какво го прави? И какво е направил в крайна сметка? Някой ще каже едни понтонни мостове които свързват 2 острова със земята. Какво чак толкова....

          Така е...какво чак толкова когато видиш какво е направил някой...умниците веднага могат да кажат ....и аз мога.

          Можеш...ама не можеш.

          Защото... какво мащабно мислене трябва да имаш за да измислиш подобен проект? Какъв ентусиазъм трябва да притежаваш за да повярваш в подобен проект в който 99.999% от обикновенните хора биха счели за глупост в началото?

          И когато днес над 10 хиляди души ръкопляскаха на Кристо...и викаха Браво Кристо...дали тези 10 хиляди научиха урока който е дал Кристо? Дъщеря ми също не го разбра урока....

          Защото се гледа повърхностно на света....така е по лесно...и така винаги има оправдание че не си само ти...такъв.

          ....и такива ми ти работи...

          Коментар


          • много правилно го каза!

            Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Полулизъм е Мишо че ФЕД не вдигнаха лихвите 2014 година най късно. Както и некомпетентност но преднамерена.

            И.тн че не ми се говори много...

            И европа трябва и ще се разпадне след като допусна нещата да стигнат до тук. Не е популизъм когато имаш възможност да покажеш че не си ок с тази ситуация.

            Ако за теб икономиката се свежда до някакви цифри от стъкмистиката за хората икономиката е в това как се чустват те самите. Не може ЕС да има бюджет по голям от БВП на 5 малки държави и да плаща заплати на хора които правят някакви никому ненужни неща в повечето случаи във директна вреда на истинския бизнес и хора.
            И когато хората не са ок с това да ти плащат на пример на теб заплатата а в същото време народа им да мизерства не можеш да ги наречеш популисти.

            Не мога да си обясня поради какви причини на някой който му е дадена възможността да гласува трябва да му пука на къде ще отиде пазара и колко точно ще печелят милиярдните корпороации или пък дали някой милиярдери ще загубят или не кинти.
            Щото като плашиш такъв човек с това че пазара щял да се срине той ще си го премести в другия крачол...и пак ще гласува както си иска.

            Полпулизъм за теб е може би че някой си позволява да тръгне против статуквто и да поиска тая работа да не продължава така. За да няма популзиъм трябва просто хората да не се питат никога и "умните" богоизбрани да се грижат за него по най правилния начин. Ако има някой нормален който иска нещо да направи за хората няма да допусне държава членка в ЕС хората да получват по 300 Евро средна заплата а пенсионерите по 150 евро пенсия както е у нас и на всичкото отгоре да му налага бюджетни ограничения щото Германия правила така и така било правилно. Ама правилно ли е ние с една и съща валута да трябва да се борим с Германия започвайки от нулата?
            Това го знаеш...бяхме на едно мнение.

            Не съм против теб. Но е задължително икономическите ти познания да кореспондират с реалната икономическа ситуация.
            .

            поздравления за коментара!
            Attached Files
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • това много меко го каза

              Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
              Монти, не съм съгласен с Мишо, че Лемън е грешка. Той просто изтъква един аргумент, а множество други в обратна посока пропуска.

              Твоето твърдение вече е тотална недомислица. Извинявай, но поне в темата за Нисе държим на минимум качество.
              Фалита е част от логиката на съвременната финансова система. Добра или лоша тя се саморегулира, като от едната страна рейнджа винаги опира в страха от фалит.

              Система в която никой не може да фалира е някакъв съвсем друг тип финансова система.
              това много меко го каза. Тук цялото ми същество избухва от твърдения че трябвало да спасяват койгото и да е.

              Ей...хора...ако аз инвестирам в моя бизнес и фалирам...що на мен не ми даде правителството кинтите коиито съм загубил?

              Ебахти хората...които хем са капиталисти хем обожават социалистичекската икономика щото само при нея никой не фалира.

              Коментар


              • Абе пич

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Кризата щеше да е много по-мека ако Лимън ги бяха спасили, ако ще и с частична национализация, както стана с AIG. Между другото спасяването на AIG беше на печалба за американския данъкоплатец.

                Също така съм убеден, че ако ЕС действаше решително 2009, можеш да стабилизира пазара на гръцки облигации. Гърция щеше да рефинансира дълга си при много по-ниски лихви и дълга им нямаше да нарастне лавинообразно. Което щеше да направи управлението на гръцката криза много по-лесно.
                Абе пич...значи ти не обвиняваш тези които направиха лайната с ипотечните облигации и с цялата наглост при все че спасиха всички останали казваш че трябвало да спасят и леман.

                Ние сега в планова икономика ли искаш да живеем или уж има капиталъзм? Значи...няма значение кой фалира...да го спасяват, всички да се успокоят че никой няма да фалира пък ти препоадавай пазарна икономика в училище?

                Значи да не ти паднат акциите никога на теб...правителството да спасява всичко и всички вместо да ги вкара в затвора и наричаш популизъм това че не са спасили Леман...

                Ти си скъсал с действителността и са ти промили мозъка напълно човече...

                Коментар


                • Ти понякога човек...

                  Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Не, най-важно е краткосрочната спекулация. Тя е и социално най-полезна. Помага на обикновения народ
                  Ти понякога човек...си направо убийственно интересен.

                  Думата полезен, камо ли социално...заедно с думата пазар...е оксиморон.

                  значи като си дългосрочен щото пазара върви нагоре така е било и така ще бъде само заради ФЕД и заради едни други хора ...ти се чустваш социално полезен като си дълъг а аз съм социално вреден щото съм спекулант при положение че няма нито един инвеститор в ъкъла си от една година насам който да не е изтеглил колкото е успял кинти от напълно манипулирания маркет.

                  ОМГ.

                  Коментар


                  • Аз съм го казвал

                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Аз пък мразя някой, който има мисленето на кратксрочен спекулант да се преструва, че го е грижа за обикновените хора.
                    Аз съм го казвал...ама ще го кажа пак. Краткосрочен спекулант в тази обстановка е най големия комплимент който можеш да направиш на някой. Щото показва че е в час. Докато дългосрочните "инвеститори" са скъсали с реалността и отказват да си го признаят до като не разберат по трудния начин.

                    Грижа ме е за обикновенните хора поради две причини. Първата е щото наистина ме е грижа и втората е защото за реалния бизнес за който ти нямаш представа как функционира а аз съм и в него е от жизненоважно значение обикновенните хора да са колкото е възможно по добре.

                    Коментар


                    • Полулизъм е Мишо

                      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Явно, че не. Щом говоря за Лимън и за серия популистки действия на политиците до сега. Но нещата вече стават по-сериозни. От лека форма на популизъм и некомпетентност навлизаме в много по-тежка форма.
                      Полулизъм е Мишо че ФЕД не вдигнаха лихвите 2014 година най късно. Както и некомпетентност но преднамерена.

                      И.тн че не ми се говори много...

                      И европа трябва и ще се разпадне след като допусна нещата да стигнат до тук. Не е популизъм когато имаш възможност да покажеш че не си ок с тази ситуация.

                      Ако за теб икономиката се свежда до някакви цифри от стъкмистиката за хората икономиката е в това как се чустват те самите. Не може ЕС да има бюджет по голям от БВП на 5 малки държави и да плаща заплати на хора които правят някакви никому ненужни неща в повечето случаи във директна вреда на истинския бизнес и хора.
                      И когато хората не са ок с това да ти плащат на пример на теб заплатата а в същото време народа им да мизерства не можеш да ги наречеш популисти.

                      Не мога да си обясня поради какви причини на някой който му е дадена възможността да гласува трябва да му пука на къде ще отиде пазара и колко точно ще печелят милиярдните корпороации или пък дали някой милиярдери ще загубят или не кинти.
                      Щото като плашиш такъв човек с това че пазара щял да се срине той ще си го премести в другия крачол...и пак ще гласува както си иска.

                      Полпулизъм за теб е може би че някой си позволява да тръгне против статуквто и да поиска тая работа да не продължава така. За да няма популзиъм трябва просто хората да не се питат никога и "умните" богоизбрани да се грижат за него по най правилния начин. Ако има някой нормален който иска нещо да направи за хората няма да допусне държава членка в ЕС хората да получват по 300 Евро средна заплата а пенсионерите по 150 евро пенсия както е у нас и на всичкото отгоре да му налага бюджетни ограничения щото Германия правила така и така било правилно. Ама правилно ли е ние с една и съща валута да трябва да се борим с Германия започвайки от нулата?
                      Това го знаеш...бяхме на едно мнение.

                      Не съм против теб. Но е задължително икономическите ти познания да кореспондират с реалната икономическа ситуация.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Нищо подобно.

                        Аз съм къс по поне 5 причини. Това че Британците излязоха е добре но дори и да не бяха излязли аз пак щах да съм къс. И не съм заел тези позиции преди Брексита за да заложа на това.

                        Справидливостта или по скоро липсата и ,за която говоря и преди брексита и сега и за която все повече ще се говори официално е нещо което ме дразни и нещо което ме кара да съм неспокоен.
                        Всички някак забравиха че пазара трябва да е истински пазар. Сякаш стана нещо нормално някой да го подкрепя или да го движи все нагоре без значение каква е реалната ситуация. И това трябва да е част може би от "инвестиционно мислене"?
                        Не можеш да наричаш себе си инвеститор ако причината пазара да върви нагоре няма общо с реалната икономическа ситуация в света и в показателите на компаниите.
                        Не разбирай че аз не бих се съобразил с коя да е действителност. Но когато си говорим тет а тет без значение кой каква позиция и поради какви причини е заел е добре да бъдем поне обективни.
                        А за мен обективно е че пазара е насран само и единственно поради политиката или по скоро липсата на такава адекватна.
                        Ако нямаше политика нямаше да съм къс може би но и пазара нямапе да бъде на върха при положение че няма нито една обективна причина да е там дългосрочно.
                        Съгласен.
                        Мoите дълги позиции са в MU, ERIC, NOK, FSLR, CSIQ и SPWR със сравнително голям акцент в Микрон. Тезата ми е че са по дъното в отрасловия си цикъл. В Микрон с мaлко по- силно убеждение, в NOK и ERIC със сравнително доверие, в FSLR, CSIQ и SPWR доста рисково, но пък подкрепено от убеждението ми за дъно в цените на енергията в Щатите и постепенна промяна в бизнес модела им.
                        Къси в CAT, SYMC и MNST.
                        50% кеш
                        Никъде не залагам на политика. Просто я следя и доколкото ми работи интуицията маневрирам в рейнджа като закривам и откривам частично.
                        ...и малко SAN заради тръпката

                        Коментар


                        • Нищо подобно

                          Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                          Чакай сега. За теб справедливостта явно се изразява пазара не само да не се подкрепя, ами да се удари и занули за да ти излязат късите

                          Извън това заповядай една идея за къси:
                          http://finviz.com/quote.ashx?t=MNST

                          В тази фирма двамата управляващи компанията организирали байбак тендер преди 10-тина дни с почти целия наличен кеш на компанията . А на търга спечелили самите те и си продали собствените акции.
                          Нищо подобно.

                          Аз съм къс по поне 5 причини. Това че Британците излязоха е добре но дори и да не бяха излязли аз пак щах да съм къс. И не съм заел тези позиции преди Брексита за да заложа на това.

                          Справидливостта или по скоро липсата и ,за която говоря и преди брексита и сега и за която все повече ще се говори официално е нещо което ме дразни и нещо което ме кара да съм неспокоен.
                          Всички някак забравиха че пазара трябва да е истински пазар. Сякаш стана нещо нормално някой да го подкрепя или да го движи все нагоре без значение каква е реалната ситуация. И това трябва да е част може би от "инвестиционно мислене"?
                          Не можеш да наричаш себе си инвеститор ако причината пазара да върви нагоре няма общо с реалната икономическа ситуация в света и в показателите на компаниите.
                          Не разбирай че аз не бих се съобразил с коя да е действителност. Но когато си говорим тет а тет без значение кой каква позиция и поради какви причини е заел е добре да бъдем поне обективни.
                          А за мен обективно е че пазара е насран само и единственно поради политиката или по скоро липсата на такава адекватна.
                          Ако нямаше политика нямаше да съм къс може би но и пазара нямапе да бъде на върха при положение че няма нито една обективна причина да е там дългосрочно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Виждаш ли а аз съм бил на маркета от 2006 и съм купувал сити за центове .. ...и съм чел изказванията на собственика на Лемън ,всичко е било готово за придобиване от друга щатска банка и са го резнали накрая...морганци...
                            Хайде че утре ще бъде тежък ден...
                            Идеята ми беше, че при такива дисбаланси във финансовата система тогава е бил необходим минимум един фалит за да започне изчистването на системата, за да остане поне по дефиниция същата финансова система. Дали е трябвало да е Лемън или друг, нямам компетентност за това. Липсата на поне един фалит, вече дефинира съвсем друга финансова система, напълно поддържана от държавата. Като в този случай от частния инвеститор вече няма нужда, нито от оценката му.
                            Само си представи пазар в който страните нямат нужда един от друг. То това е първо необходимо условие, което трябва да откриеш преди впрегнеш усилията си във фундамента или в техниката. В противен случай от нас няма нужда там, какво да търсим там? Двете страни на пазара трябва да се нуждаят един от друг за да има отношения помежду им, за да има пазар. Примерно мажоритарите и непубличните дружества да нямат нужда от пазара? Той или спира да съществува или вегетира като БФБ.
                            Лека у успех утре.
                            Last edited by Tkilata; 27.06.2016, 00:43.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                              Тогава още не бях на пазара. Всички факти за тогава знам през Гугъл.

                              Виждаш ли а аз съм бил на маркета от 2006 и съм купувал сити за центове .. ...и съм чел изказванията на собственика на Лемън ,всичко е било готово за придобиване от друга щатска банка и са го резнали накрая...морганци...
                              Хайде че утре ще бъде тежък ден...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                Това не го пишеш сериозно ,нали...


                                манипулациите на ДАУ бяха толкова явни тогава че само с хора със очила не ги видяха....
                                Верно ти къде беше тогава...
                                Тогава още не бях на пазара. Всички факти за тогава знам през Гугъл.

                                Коментар

                                Working...
                                X