IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
    Монти, не съм съгласен с Мишо, че Лемън е грешка. Той просто изтъква един аргумент, а множество други в обратна посока пропуска.

    Твоето твърдение вече е тотална недомислица. Извинявай, но поне в темата за Нисе държим на минимум качество.
    Фалита е част от логиката на съвременната финансова система. Добра или лоша тя се саморегулира, като от едната страна рейнджа винаги опира в страха от фалит.

    Система в която никой не може да фалира е някакъв съвсем друг тип финансова система.
    Това не го пишеш сериозно ,нали...


    манипулациите на ДАУ бяха толкова явни тогава че само с хора със очила не ги видяха....
    Верно ти къде беше тогава...
    Last edited by Монти; 27.06.2016, 00:01.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      Спасиха Фани и мани и сити банк и всички коли начело с дженерал мотърс...
      Голяма грешка беше фалита ..
      Това беше загуба на доверие във цялата финансова система..
      Монти, не съм съгласен с Мишо, че Лемън е грешка. Той просто изтъква един аргумент, а множество други в обратна посока пропуска.

      Твоето твърдение вече е тотална недомислица. Извинявай, но поне в темата за Нисе държим на минимум качество.
      Фалита е част от логиката на съвременната финансова система. Добра или лоша тя се саморегулира, като от едната страна рейнджа винаги опира в страха от фалит.

      Система в която никой не може да фалира е някакъв съвсем друг тип финансова система.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Кризата щеше да е много по-мека ако Лимън ги бяха спасили, ако ще и с частична национализация, както стана с AIG. Между другото спасяването на AIG беше на печалба за американския данъкоплатец.

        Също така съм убеден, че ако ЕС действаше решително 2009, можеш да стабилизира пазара на гръцки облигации. Гърция щеше да рефинансира дълга си при много по-ниски лихви и дълга им нямаше да нарастне лавинообразно. Което щеше да направи управлението на гръцката криза много по-лесно.
        Спасиха Фани и мани и сити банк и всички коли начело с дженерал мотърс...
        Голяма грешка беше фалита ..
        Това беше загуба на доверие във цялата финансова система..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
          Лимън не беше грешка. Беше грешка, че спасиха AIGто.
          А и Лимън не беше "популизъм", а техническо решение на "технократите" от ФЕД - ако бяха спасили, масово недоволство нямаше да има. Както няма за AIG. Има едно масово, но тихо недоволство с неясен характер, че беше спасена "банковата система", но извинявай дали щеше да бъде спесен Лимън или не, това нямаше да промени нито възприятията на хората, нито хода на кризата.
          Е Гърция като я спасиха 100 пъти, да не би еврото да се засили или ЕС да стана по-стабилен, а гръцката икоомика? даже напротив сметката расте всеки ден, един бърз фалит 2011 щеще да бъде вярното решение
          Кризата щеше да е много по-мека ако Лимън ги бяха спасили, ако ще и с частична национализация, както стана с AIG. Между другото спасяването на AIG беше на печалба за американския данъкоплатец.

          Също така съм убеден, че ако ЕС действаше решително 2009, можеш да стабилизира пазара на гръцки облигации. Гърция щеше да рефинансира дълга си при много по-ниски лихви и дълга им нямаше да нарастне лавинообразно. Което щеше да направи управлението на гръцката криза много по-лесно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
            Мда, най-важното е дългия хоризонт. Някои хора чакат от почти 30 години Никея да се върне на 40К
            Не, най-важно е краткосрочната спекулация. Тя е и социално най-полезна. Помага на обикновения народ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Знаеш, че какво ще стане с пазара в следващите година-две не ме вълнува особено. Имам много дълъг хоризонт. Щом популизмът ме притеснява за това накъде ще тръгне световната иконономика в следващите 10г. значи става дума за сериозни рискове. И кой най-много ще пострада?
              Мда, най-важното е дългия хоризонт. Някои хора чакат от почти 30 години Никея да се върне на 40К

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                Много глупости се натвориха в името на популизма, като почнем с това, че оставиха Лимън да фалира (и още цяла поредица от глупави политически решения, които няма да е уместно да коментирам).
                Лимън не беше грешка. Беше грешка, че спасиха AIGто.
                А и Лимън не беше "популизъм", а техническо решение на "технократите" от ФЕД - ако бяха спасили, масово недоволство нямаше да има. Както няма за AIG. Има едно масово, но тихо недоволство с неясен характер, че беше спасена "банковата система", но извинявай дали щеше да бъде спесен Лимън или не, това нямаше да промени нито възприятията на хората, нито хода на кризата.
                Е Гърция като я спасиха 100 пъти, да не би еврото да се засили или ЕС да стана по-стабилен, а гръцката икоомика? даже напротив сметката расте всеки ден, един бърз фалит 2011 щеще да бъде вярното решение

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Не обичам да не кажа мразя хора с мисленето на бюрократ да говори за популизъм
                  Аз пък мразя някой, който има мисленето на кратксрочен спекулант да се преструва, че го е грижа за обикновените хора.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Трябва пазара да се подкрепя и да расте щото ти си дълъг и не искаш да си къс за да може хората с пари да правят повече пари а тези които нямат да губят повече
                    Знаеш, че какво ще стане с пазара в следващите година-две не ме вълнува особено. Имам много дълъг хоризонт. Щом популизмът ме притеснява за това накъде ще тръгне световната иконономика в следващите 10г. значи става дума за сериозни рискове. И кой най-много ще пострада?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                      Популизъм наричаш това което не изнася на политиците,
                      Явно, че не. Щом говоря за Лимън и за серия популистки действия на политиците до сега. Но нещата вече стават по-сериозни. От лека форма на популизъм и некомпетентност навлизаме в много по-тежка форма.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                        Ако златото се задържи към 1300 производителите ще направят добри печалби, как мислите?
                        Няма производител, който да е на загуба и при 1200.
                        Барик, Елдорадо , Дънди - притежавам първите две ...
                        Ей, Пандата, да си направи един пич и за своите, ако иска
                        но и не чакай супер печалби, това не е много печеливш бизнес, aкциите имат да се качат още, щото в началато на годината бяха пред умирачка. .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Не обичам да не кажа мразя хора с мисленето на бюрократ да говори за популизъм

                          Популизъм наричаш това което не изнася на политиците, Не е популсъзъм това да не си съгласен със статуквото което увеличава богатите и бюрокрацията, а това се сличва
                          И когато хората се обеденят против това ти ги наричаш популисти

                          Трябва пазара да се подкрепя и да расте щото ти си дълъг и не искаш да си къс за да може хората с пари да правят повече пари а тези които нямат да губят повече

                          И това ти го казвам аз който има повече пари от теб

                          Защо мисля така?
                          Чакай сега. За теб справедливостта явно се изразява пазара не само да не се подкрепя, ами да се удари и занули за да ти излязат късите

                          Извън това заповядай една идея за къси:
                          http://finviz.com/quote.ashx?t=MNST

                          В тази фирма двамата управляващи компанията организирали байбак тендер преди 10-тина дни с почти целия наличен кеш на компанията . А на търга спечелили самите те и си продали собствените акции.

                          Коментар


                          • Не обичам

                            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Иначе, сега след Брекзита съм по-малко бичи, естествено. Но за мене рискът е основно политически. Вълната на популизма явно е много силна. Брекзита налива допълнително вода в мелницата на популизма.

                            Много глупости се натвориха в името на популизма, като почнем с това, че оставиха Лимън да фалира (и още цяла поредица от глупави политически решения, които няма да е уместно да коментирам). Радостта от подобни случки е краткотрайна. Т. нар. обикновен човек може да ликува пет минути, но после ще опере пешкира.
                            Не обичам да не кажа мразя хора с мисленето на бюрократ да говори за популизъм

                            Популизъм наричаш това което не изнася на политиците, Не е популсъзъм това да не си съгласен със статуквото което увеличава богатите и бюрокрацията, а това се сличва
                            И когато хората се обеденят против това ти ги наричаш популисти

                            Трябва пазара да се подкрепя и да расте щото ти си дълъг и не искаш да си къс за да може хората с пари да правят повече пари а тези които нямат да губят повече

                            И това ти го казвам аз който има повече пари от теб

                            Защо мисля така?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              че чак съветваш да не се купува пък било то и тесла
                              Иначе, сега след Брекзита съм по-малко бичи, естествено. Но за мене рискът е основно политически. Вълната на популизма явно е много силна. Брекзита налива допълнително вода в мелницата на популизма.

                              Много глупости се натвориха в името на популизма, като почнем с това, че оставиха Лимън да фалира (и още цяла поредица от глупави политически решения, които няма да е уместно да коментирам). Радостта от подобни случки е краткотрайна. Т. нар. обикновен човек може да ликува пет минути, но после ще опере пешкира.

                              Коментар


                              • Elio has also taken several recent steps forward on its path toward realizing a dream the company’s founder has nurtured for almost a decade — to build a successful car company, something that, minus Tesla, Elio is quick to point out no one has done in the U.S. since Walter Chrysler in 1925.

                                http://bgr.com/2016/06/24/elio-motor...ate-interview/
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X