IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Или ако си шорт на Тесла

    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Как се правят 22%?

    Като вземеш Солар Сити точно преди Тесла да каже, че им се иска да хапнат слънчеви панели...

    http://www.cnbc.com/2016/06/21/tesla...solarcity.html
    Или ако си шорт на Тесла като мен.

    Нямаше акции за шортване тъкмо бях се нагалсил да шортна солар сити. Това е фалирала компания. Както върви и тесла е следващата. Тъкмо да са в комплект да не се мъчат поодтелно.

    Далаверите на Мъск нямат край.
    Last edited by Iv_max; 22.06.2016, 00:56.

    Коментар


    • Как се правят 22%?

      Като вземеш Солар Сити точно преди Тесла да каже, че им се иска да хапнат слънчеви панели...

      http://www.cnbc.com/2016/06/21/tesla...solarcity.html

      Коментар


      • Аз пък вярвам на бати Сорос, щото знам, че разбира от английски пари.
        Пък той казва, че ако англичаните излязат от Европа - ще приемат еврото:
        Демек една лира ще струва едно евро.
        Колко добре това е за тях, ще ги питаме на морето след седмица.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Що?

          Я кажи поне една далавера Англия да е в ЕС? Специално Англия. Само не ми казвай свободната търговия...

          Не очаквам да ми отговориш конкретно както и на други конкретни въпроси просто щото нямаш какво да кажеш

          Относно имиграцията ако аз съм на мястото на Англия никога няма да допусна някой да точи социалната ми и здравна система щото от брюксел налагат някакви безумни правила. И ако за няколко години Англия успокои положението с допълнителните договорки ...тези години ще изтекат.
          Даже и Евро нямат...сиреч да имат предимствата на Германия.
          Няма нито една, каквото и да е, същественна причина да са в ЕС.
          За избирателите, които ще гласуват да излизат от ЕС нищо няма значение освен имиграцията. А тя им осигурява робски труд.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Успокоявай се. Какво ти остава друго....
            Мислиш ли че мене ме интересува особено какво става с инвестиционните банки? Това е по-скоро инфо за хора които купуват или продават Голдман Сакс и Морган Сенли

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Как може да говорят глупости от рода на това че ще бъдат наложени мита или подобни глупости след като търговския баланс с ЕС е отрицателен на Англия. Т.е налагането на мита ще бъде в по голям ущърб на ЕС. Как може да говорят че видите ли едва ли не нямало да има кой да работи в кафетата и да прави сандвичи след като извън ЕС Англия ще може да регулира имиграцията хиляди пъти по добре.
              Нали ти е ясно, че единствените губещи ще са тези от Ситито. Там е заровен кокалът. А те наистина имат кво да губят. Една голяма част от дейността им ще се върне във Франкфурт, Париж и т.н., където и е мястото. Много от американските фирми също така са базирали европейските си филиали в Англия по чисто културно-исторически причини, езикови улеснения и не на последно място данъчни облаги. Е ако излезнат и те ще ядат дървото.

              Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Няма по голяма логика от това да заложим на парите но все пак има моменти в които може би и народа може да промени нещо без значение колко малка е вероятността.
              Няма кой да го допусне. Все пак единственото нещо от значение е кой брои гласовете.

              Коментар


              • Но

                Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
                Манипулираха изборите в Австрия,
                В Шотландия - също
                а сега що не и в Англия.
                В Холандия народа каза НЕ за Украйна, ама не било удачно решение.
                Песимист-реалист съм.
                Но в Гърция не успяха.

                Народа каза НЕ на мерките - помниш нали?

                Нямаше ефект щото намериха друга възможност. Ама сега ако народа каже ебете си майката - каква възможност ще имат да се измъкнат?

                Знам че народа е прост . Знам че цялата държавна машина заедно с медиите са за статуквото и в Англия и Щатите. Знам че парите са за статуквото.

                Обаче не смяташ ли че тези неща които изброи по горе са достатъчно доказателство че народа колкото и да е прост - всички си мислят че е по прост. Няма нормален човек който е независим но интересуващ се който да не вижда безумията на политиката. Разбирам всичко но все се надявам на повратна точка. Такава тази година живота ще ни даде на два пъти. Тръмп и референдума.
                Виждаш настроенията в европа предполагам. Виждаш неодобрението на нормалните хора, виждаш и обедянването им. Все някога ще се намери по някакъв начин отдушник на всичките тези лайна.

                Дори и сега...не забелязвате манипулацията при допитванията в Англия. Всики които сочат по голям процент за оставане в ЕС са извършени с наполвина на средния брой запитани. Да...не се обръща много внимание на този факт обаче си е факт.
                Last edited by Iv_max; 21.06.2016, 23:49.

                Коментар


                • Манипулираха изборите в Австрия,
                  В Шотландия - също
                  а сега що не и в Англия.
                  В Холандия народа каза НЕ за Украйна, ама не било удачно решение.
                  Песимист-реалист съм.
                  „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                  Коментар


                  • Успокоявай се

                    Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Ако се съди по резултатите на Jefferies инвестиционните банки на Уол Стрийт ще отчитат доста по-добри резултати от трейдинг за второто тримесечие.

                    http://www.cnbc.com/2016/06/21/bank-...inting-up.html
                    Успокоявай се. Какво ти остава друго....

                    Коментар


                    • Да

                      Първоначално изпратено от kokikokov Разгледай мнение
                      @ lv_max
                      Няма никакъв шанс за излизане на Великобритания. Чичко Сам никога не би допуснал това. Брекзит действтелно може да доведе до домино ефект и разпадането на ЕС За американците ЕС е най-прекият път към тотален контрол върху Европа. Не случайно инвестираха толкова много пари и време в "демократизирането" и откъсването на Източна Европа от Русия...Що си мислите, че набутаха прогнила от корупция страна като нас в ЕС И сега, разбира се, ни държат на командно дишане с еврофондовете

                      За мен всичко е театър. Брекзит няма да има. Борсите ще хвръкнат след референдума и тъй до следващата мини-криза. На тоя етап просто се опитват да държат кораба, че да не се катурне.
                      Така е.

                      Ама на мен не ми харесва тази ситуация и алтернатива.

                      Наречи ме утопист, но аз искам нормална икономика, нормален пазар и нормална политика. Не ми харесва да бъда винаги нащрек кога ще ми вземат парите нито кога някой политик ще обърне внимание на бизнеса ми. А това ще се случи със абсолютна сигурност. Искам да работя нормално, искам да инвестирам парите си нормално ...с две думи искам някаква нормална обстановка.
                      Защото независимо какво искате или четете , целия свят стои на буре с барут. То може да гръмне във всеки момент. И няма да бият тръбата да ви предупредят. Всичко ще стане за миг и няма и да се усетите. Никой не може да ме накара да бъда дълъг дългосрочно в тази ситуация. Риска да си дълъг е с пъти по голям от обратния колкото и да се кефите че пазара расте с мижави сделки. Няма човек който е в час и да не мисли така. Подобно на всички останали кризи. От тази ситуация просто изход няма.
                      Ако икономиката е прилична ще вдигнат лихвите и всичко ще свърши, ако не, - влизаме в рецесия и пак всичщо ще свърши.
                      Разбира се ще играя по музиката която се свири в крайна сметка, но аз казвам какво бих искал и какво би било по добре.

                      Не мисли че говоря така заради позицията ми и желанието ми за печалба. Дори краткосрочно пазара да отиде нагоре - единствения път е надолу. Всичко което знам, виждам и мисля показва това. А аз знам доста. И не съм от тълпата. Ще си спомните за думите ми - обзалагам се. И ще кажете че е късмет - също се обзалагам.


                      А шанс не само че има ами е голям да излязат. Ако беше в България - щях да се съглася но не подценявай Англия. Там тези лесни далавери при броенето не са толкова лесни.
                      Last edited by Iv_max; 21.06.2016, 23:21.

                      Коментар


                      • Що?

                        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        На мене пък ми е изключително смешно, че искат да излизат главно заради имиграцията от други държави в ЕС.
                        Що?

                        Я кажи поне една далавера Англия да е в ЕС? Специално Англия. Само не ми казвай свободната търговия...

                        Не очаквам да ми отговориш конкретно както и на други конкретни въпроси просто щото нямаш какво да кажеш

                        Относно имиграцията ако аз съм на мястото на Англия никога няма да допусна някой да точи социалната ми и здравна система щото от брюксел налагат някакви безумни правила. И ако за няколко години Англия успокои положението с допълнителните договорки ...тези години ще изтекат.
                        Даже и Евро нямат...сиреч да имат предимствата на Германия.
                        Няма нито една, каквото и да е, същественна причина да са в ЕС.
                        Last edited by Iv_max; 21.06.2016, 23:24.

                        Коментар


                        • Добре,остават в Европа и после как се развиват събитията по- дългосрочно?Да предположим ,че остават но с малка разлика.Какво ще промени това във вътрешната политика на острова?Дали няма да тръгне класическият сценарий с крайно десни партии и възгледи.Дали няма да настъпят политически трусове и там?

                          Коментар


                          • @ lv_max
                            Няма никакъв шанс за излизане на Великобритания. Чичко Сам никога не би допуснал това. Брекзит действтелно може да доведе до домино ефект и разпадането на ЕС За американците ЕС е най-прекият път към тотален контрол върху Европа. Не случайно инвестираха толкова много пари и време в "демократизирането" и откъсването на Източна Европа от Русия...Що си мислите, че набутаха прогнила от корупция страна като нас в ЕС И сега, разбира се, ни държат на командно дишане с еврофондовете

                            За мен всичко е театър. Брекзит няма да има. Борсите ще хвръкнат след референдума и тъй до следващата мини-криза. На тоя етап просто се опитват да държат кораба, че да не се катурне.

                            Коментар


                            • Ако се съди по резултатите на Jefferies инвестиционните банки на Уол Стрийт ще отчитат доста по-добри резултати от трейдинг за второто тримесечие.

                              http://www.cnbc.com/2016/06/21/bank-...inting-up.html

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Изключително смешно звучат всички доводи за оставането на Британия в ЕС.

                                Много искам да задам въпрос на Камерън - как точно си представя спадането на икономиката и особенно загубата на работни места ако Британия излезе?

                                На който е невъзможно да се даде адекватен отговор различен от това..."ресърча така показва" който много прилича на "една баба ми каза".

                                За Европа това ще бъде огромен удар, за финансовия свят - също но за обикновенните британци, за нормалната икономика и за Британия като цяло ще останат след месеци само плюсове.

                                Как може да говорят глупости от рода на това че ще бъдат наложени мита или подобни глупости след като търговския баланс с ЕС е отрицателен на Англия. Т.е налагането на мита ще бъде в по голям ущърб на ЕС. Как може да говорят че видите ли едва ли не нямало да има кой да работи в кафетата и да прави сандвичи след като извън ЕС Англия ще може да регулира имиграцията хиляди пъти по добре.
                                Необходимо е някой да стресне Европа и да покаже нагледно че с такава политика водена от Германия и зад нея диктувайки и САЩ Европа отива към дъното.
                                Това не бива да продължава така ако има някаква справедливост останала. Не че има...но все пак ако има би трябвало Англия да напусне.

                                Всъщност ясно ми е как могат да говорят подобни глупости...на карта са заложени много кинти и много политика и много власт. Това би било шамар за всички играчи от народа,
                                Дали обаче това е възможно? Това е една от малкото възможности в света като цяло народа да има последната дума след грешката на века направена от Камерън въобще да даде право на глас на народа.
                                Свидетели ще бъдем на историческо събитие без значение резултата в което ще бъде ясно дали парите или народа ще решават следващото столетие. Няма по голяма логика от това да заложим на парите но все пак има моменти в които може би и народа може да промени нещо без значение колко малка е вероятността.
                                На мене пък ми е изключително смешно, че искат да излизат главно заради имиграцията от други държави в ЕС.

                                Коментар

                                Working...
                                X