IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Първо, второ трето не знам. Аз просто те питах за какъв чеп споделяш трейдовете си. Не очаквам да ми отговориш. Така, както и не ми отговори за какъв чеп рискуваш 500% от портфейла си. Това беше единственият ти трейд който следях. Както и да е. Явно темата е забранена. Снощи се прибрах късно и мярнах че имаше доста постове а днес някой ги е изтрил. Оставям ви темата да си поствате бай туй сел онуй и разни статии от други медии. Явно това е правилно да се дискутира в този форум а въпросът "защо" е табу
    Не е лошо да има прозрачност кой какво прави. Наистина пиши и ти какво правиш.

    Постовете дето ги изтриха наистина не бяха по темата NYSE Ако знаех как се пускат нови теми бих направил една такава "Личната психология при инвестирането"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
      Бах разваления телефон. Първо: за къв чеп ще си споделям идеите с некви непознати хора за без пари. Много подценявате и advisory. Тук се правят систематично повече пари, отколкото с инвестиране или трейдинг. Систематично!!! 2) аз съм един от малкото които с реален инструмент влиза в реално време с посочена цена и излиза с посчен цена, която може да бъде верифицирана. 3) алонсо: когато ти пуснеш ама една идеи с вход и ми е обосновеш, тогава ще си говорим. Дотогава можем си цъка в кръжока по философия и да си пием уискито
      Първо, второ трето не знам. Аз просто те питах за какъв чеп споделяш трейдовете си. Не очаквам да ми отговориш. Така, както и не ми отговори за какъв чеп рискуваш 500% от портфейла си. Това беше единственият ти трейд който следях. Както и да е. Явно темата е забранена. Снощи се прибрах късно и мярнах че имаше доста постове а днес някой ги е изтрил. Оставям ви темата да си поствате бай туй сел онуй и разни статии от други медии. Явно това е правилно да се дискутира в този форум а въпросът "защо" е табу
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Спасяването от собствените си мисли не чак толкова тъпа цел
        Доста тъпа е, защото няма как да се постигне освен с цената на някакви невротични навици Та това е цел, която всъщност скапва живота на човек.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Всъщност целите към които наистина се стремят 99,99% от хората са още по тъпи Човек може да говори заучени неща за това към какво се стреми, но в общи линии всичко се изчерпва до ядене, спасяване от собствените си мисли и секс.
          Спасяването от собствените си мисли не чак толкова тъпа цел

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Предполагам, това сте го обсъждали в училище в трети клас
            Всъщност целите към които наистина се стремят 99,99% от хората са още по тъпи Човек може да говори заучени неща за това към какво се стреми, но в общи линии всичко се изчерпва до ядене, спасяване от собствените си мисли и секс.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Говорихме за случаите, в които парите са самоцел в живота. Просто това е тъпа самоцел.
              Предполагам, това сте го обсъждали в училище в трети клас

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Та в нашият слуай е прав този който печели пари. Другото е ала бала. Затова ми е интересно какво мисли Мишо. Все едно да ми каже, че обожава да играе да кажем футбол и че футбола го влече, ама не обича да печели мачове и да вкарва голове
                Говорихме за случаите, в които парите са самоцел в живота. Просто това е тъпа самоцел.

                Коментар


                • Бах разваления телефон. Първо: за къв чеп ще си споделям идеите с некви непознати хора за без пари. Много подценявате и advisory. Тук се правят систематично повече пари, отколкото с инвестиране или трейдинг. Систематично!!! 2) аз съм един от малкото които с реален инструмент влиза в реално време с посочена цена и излиза с посчен цена, която може да бъде верифицирана. 3) алонсо: когато ти пуснеш ама една идеи с вход и ми е обосновеш, тогава ще си говорим. Дотогава можем си цъка в кръжока по философия и да си пием уискито

                  Коментар


                  • Между другото основната причина в България да няма нормална борса е точно тази. Тук в момента се случво първото забогатяло поколение да си губи парите. Второто поколение след тях още не е поело конците напълно. Когато и то успее да си пропилее парите, а е почти сигурно че значителен процент от това поколение ще попилее бая пари, и следващото поколение вече ще почне да инвестира разумно и борсата ни ще потръгне

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Аз не вярвам и в доверителното управление. Риска е асиметричен. Инвеститорът може да спечели или да загуи. Управляващият парите ми не може да загуби. Той ще има стумул да носи риск с парите ми над допустимото защото така може да изкара максимално пари. Така в дългосрочен план аз ще съм от страната на късата клечка а управляващото дружество ще прави кинти. Тази схема не е моята.
                      Е естествено, че е така. Иначе никой няма да се навие да ти вземе парите освен ако не е пълен измамник. И пак се опира до това кой колко сам може да загуби. Има доста хора, които оставени сами на себе си се представят блестящо с тази задача

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Нямаш проблеми - има една камара хедж фондове където инвестират в идеите си. Само че и това си се плаща и то десетки пъти по-солено
                        Аз не вярвам и в доверителното управление. Риска е асиметричен. Инвеститорът може да спечели или да загуи. Управляващият парите ми не може да загуби. Той ще има стумул да носи риск с парите ми над допустимото защото така може да изкара максимално пари. Така в дългосрочен план аз ще съм от страната на късата клечка а управляващото дружество ще прави кинти. Тази схема не е моята.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                          Съгласен, ама и на това му е намерено цаката. Има взаимни фондове, в които управляващите портфейла са инвестирали лични средства също. Проблема е, че миналите резултати не предвещават по никакъв начин бъдещето
                          Или както бе казал някакъв умен тип "тези които те изпреварват по пътя нагоре, пък ще ги срешнеш и по пътя надолу"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Аз не вярвам на консултация съобразно която даващия я не е инвестирал пари. След като той не и вярва достатъчно за да рискува защо аз да го правя. От друга страна на инвестиционните консултанти им е забранено да имат инвестиции по конкретната позиция за да се избегне конфликта на интереси. Така влизам в параграф 22. Предпочитам да обсъдя въпроса с друг инвеститор/спекулант когото уважавам. Примерно Алонсо е идеален защото мозъка му работи по различен начин от моя.
                            Съгласен, ама и на това му е намерено цаката. Има взаимни фондове, в които управляващите портфейла са инвестирали лични средства също. Проблема е, че миналите резултати не предвещават по никакъв начин бъдещето

                            П.С Равния ти е написал същото, ама при хедж фондовете сумите са други, съответно и комисионните. Има си и по-прости схеми, където може и с по-малки суми.
                            Last edited by snaky; 29.08.2016, 19:48.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Аз не вярвам на консултация съобразно която даващия я не е инвестирал пари. След като той не и вярва достатъчно за да рискува защо аз да го правя. От друга страна на инвестиционните консултанти им е забранено да имат инвестиции по конкретната позиция за да се избегне конфликта на интереси. Така влизам в параграф 22. Предпочитам да обсъдя въпроса с друг инвеститор/спекулант когото уважавам. Примерно Алонсо е идеален защото мозъка му работи по различен начин от моя.
                              Нямаш проблеми - има една камара хедж фондове където инвестират в идеите си. Само че и това си се плаща и то десетки пъти по-солено

                              Коментар


                              • Аз не вярвам на консултация съобразно която даващия я не е инвестирал пари. След като той не и вярва достатъчно за да рискува защо аз да го правя. От друга страна на инвестиционните консултанти им е забранено да имат инвестиции по конкретната позиция за да се избегне конфликта на интереси. Така влизам в параграф 22. Предпочитам да обсъдя въпроса с друг инвеститор/спекулант когото уважавам. Примерно Алонсо е идеален защото мозъка му работи по различен начин от моя.

                                Коментар

                                Working...
                                X