IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
    Общественото внимание към местата, където се зароди последната криза, е сериозно. Затова и не съм изненадан от доброто качество на ипотеките и наглед стабилната основа, на която се развиват банките.

    Проблемите трябва да се търсят на друго място, както от гледна точна на икономиката - студентски кредити, кредити за автомобили, така и чисто географски - Канада, Австралия и разбира се, Китай.
    много точно казано, следващия спих ще дойде от недотам регулирана чяст на иконо;иката или от дерегулирана такава = там където никой не гледа в момента

    Коментар


    • Общественото внимание към местата, където се зароди последната криза, е сериозно. Затова и не съм изненадан от доброто качество на ипотеките и наглед стабилната основа, на която се развиват банките.

      Проблемите трябва да се търсят на друго място, както от гледна точна на икономиката - студентски кредити, кредити за автомобили, така и чисто географски - Канада, Австралия и разбира се, Китай.

      Коментар


      • Предишният линк беше към изданието от декември 2016. Според последното издание от юни 2017 качеството на ипотеките дори леко се е подобрило на 754 FICO точки, стр. 21.

        https://am.jpmorgan.com/blob-gim/138...V&locale=en_US

        Коментар


        • Ако гледаме качеството на ипотеките, което разбира се е различно от дълга по кредитните карти, там качеството е близо до рекордно високи нива. Качеството е на средно 751 FICO точки - виж стр. 23:

          https://am.jpmorgan.com/blob-gim/138...littlebook.pdf
          Last edited by Misho ILIEV; 17.08.2017, 18:50.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
            Мише, хвърли едно око на тази графика:
            http://www.marketwatch.com/story/one...teid=rss&rss=1

            При условие, че почти всички макроикономически индикатори се подобряват, качеството на дълга в кредитни карти се влошава.
            Съгласен ли си, че може да се ползва, като предварителен индикатор за предстоящия край на този икономиечски цикъл?
            Все пак, всяка една спряна кредитна карта е един (или половин, или 3-тинка (зависи колко кредитни карти има)) изключен потребител от пазара, което действа в посока отслабване на пазара.
            Или смяташ, че е възможен по рязък ритник, който да обърне тенденцията.
            Според мене трябва да се види какво е средното качество на дълга по кредитните карти.

            Примерно качеството на заемите в балансите на американските банките беше стигнало рекордно високо ниво през 2015 заради стриктните изисквания, които банките прилагат. Процентът на лошите кредити беше спаднал на невиждано ниско ниво, съответно и провизиите на банките за NPL бяха ниски. След това дойде мини кризата от началото на 2016 и качеството на заемите се влоши, но въпреки това си остана на исторически много високо ниво.

            Имаш ли данни за средноисторическото качество на дълга по кредитните карти?

            Също така, лихвите като тръгват да растат обслужването на потребителския дълг ще е по-трудно. От друга страна пък, Федът за да продължи да вдига лихвата, трябва да има по-вискока инфлация, а за да има по-висока инфлация трябва да се увеличават доходите на хората, което пък ако стане ще балансира до някъде по-големите плащания по обслужването на дълга на домакинствата. Трудно ми е да кажа категорично как това ще се отрази макроикономически на американската икономика.

            Иначе, цикълът е вече много дълъг и ще бъде странно ако след 2-3 години все още няма рецесия.

            Коментар


            • Снощи трансформирах всички бабушки към kweb. Така съм по спокоен преди рапорта. Ако скокне яко ще имам пропуснати ползи, ала пък спестени загуби ако вземе се спихне.
              Сериозно обмислям и варианта каквото и да стане може би да не се връщам обратно в бабите, ами да си остана в етф-а и да го прехвърля към пп си. В края на краищата в него са всички основни играчи. Също и пиъра emqq обмислям.

              А тоя пич определено си е прав... и при тая партизанщина в щатите изхода май си е предизвестен.

              http://www.barrons.com/articles/u-s-...hoo&yptr=yahoo
              Last edited by pipbel; 17.08.2017, 13:39.

              Коментар


              • Мише, хвърли едно око на тази графика:
                http://www.marketwatch.com/story/one...teid=rss&rss=1

                При условие, че почти всички макроикономически индикатори се подобряват, качеството на дълга в кредитни карти се влошава.
                Съгласен ли си, че може да се ползва, като предварителен индикатор за предстоящия край на този икономиечски цикъл?
                Все пак, всяка една спряна кредитна карта е един (или половин, или 3-тинка (зависи колко кредитни карти има)) изключен потребител от пазара, което действа в посока отслабване на пазара.
                Или смяташ, че е възможен по рязък ритник, който да обърне тенденцията.

                Коментар


                • https://www.youtube.com/watch?v=WjIZltAFu7Q

                  началото много ме кефи с изцепките на доналд.... другото са си апокалиптосите тях си ги знаем.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                    jinxed it нищо, като акциите ми в аеркап падат пак се радвам защото изкупуват обратно към 12% на година
                    Да падат, няма лошо, в трежърита и злато съм колкото в акции. Ако включа и ем бондовете - повече.
                    Нека пада, ще чоплим семки и гледаме шоу.
                    Вчера например съм тройно по добре от маркета по спад.
                    Ако не бяха edc +tqqq да се издънят с по 7% ( 15% от дела в акции ми е в тях) - щях да съм 5-6 пъти по добре.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Скука, а...
                      jinxed it нищо, като акциите ми в аеркап падат пак се радвам защото изкупуват обратно към 12% на година
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • напълно нормално

                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Бизнеса с батерии търпи бум,било то литиево-йонни,феритни и т.н.
                          Автомобилостроенето ще генерира огромно търсене.
                          Та в тази връзка,дайте малко инфо за секси акции-AONE,JCI,някой търгува ли?
                          Last edited by hemilio; 11.08.2017, 09:40.
                          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                            последните 16 сесии за S&P

                            2473 2473 2472 2470 2477 2477 2475 2472 2470 2476 2477 2472 2476 2480 2474 2473

                            скукаааааа
                            Скука, а...

                            Коментар


                            • Звучи все едно е писано за днешното положеине на нещата. Но всъщност е от уик-енд-ското издание на ФТ от 22/23 януари 2011.

                              He doesn’t expect a crash this year. Given the fact that quantitative easing (QE) cash is still flowing into the US market, “share prices will probably continue to rise”. That said, the gross overvaluation of the market might lead “investors who are sceptical of their own and anyone else’s ability to time markets” (which should be all of us) to prefer, “in these conditions, to hold cash”.
                              Click image for larger version

Name:	FT 2011.JPG
Views:	1
Size:	14.6 КБ
ID:	3227468




                              https://www.ft.com/content/55d04d90-...ab49a?mhq5j=e1

                              Иначе, тогава е било много лесно да се вземат акции и да правят пари.
                              Last edited by Misho ILIEV; 10.08.2017, 15:23.

                              Коментар


                              • последните 16 сесии за S&P

                                2473 2473 2472 2470 2477 2477 2475 2472 2470 2476 2477 2472 2476 2480 2474 2473

                                скукаааааа
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X