IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Браво Тоше !
    Сега да оставим за малко планетите и ако може нещо по практично да постнеш графично - ще те призная.
    Например цикъла на жената синхронизиран с този на братовчедка и - евала ще имаш
    предлагам друга корелация

    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev
      цикъла на обикаляне на земята около слънцето насложен върху фракталния цикъл на пазара на индекса DJI.
      Браво Тоше !
      Сега да оставим за малко планетите и ако може нещо по практично да постнеш графично - ще те призная.
      Например цикъла на жената синхронизиран с този на братовчедка и - евала ще имаш

      Коментар


      • Главният въпрос е ЕМ ли са евтини или другите пазари са твърде скъпи

        Коментар


        • http://www.barrons.com/articles/in-s...hoo&yptr=yahoo

          " ... Emerging Market (EM) equities not only trade at a lower absolute valuation than their historic average, their correlation to U.S. Equities is weaker than to other developed markets (DM). ...
          Emerging market equities, measured across all regions, trade at a 13.5 times price/earnings multiple on this year’s estimated earnings. U.S. shares trade at 19.0X on 2017 estimated earnings per share and Europe at about 15.5X.

          Коментар


          • Добре завърши месеца. Като чуят нещо за такс план и ги хваща еуфорията.
            Ма вече сме в най лошия месец за пазарите....та да видим.

            Коментар


            • Добре правиш. Ако се сметне кешът плюс златото имаш 30% в кешови еквиваленти към което и аз се стремя.

              В последно време песимистите за пазара все повече надигат глас.

              Wall Street Banks Warn Downturn Is Coming

              За мен е особено притеснително, че компаниите генерират отрицателна добавена стойност. Това означава, че на ниво цялост парите просто се въртят из различните звена на веригата на доставките без да има реален ръст.

              Коментар


              • Днес важен ден за мен, към затваряне ми предстои годишното ребалансиране на пп.
                Реших да е на 24 или 25 август....фемили дати.

                Ще има 41% в акции ( 33 спайчо, 3 в наско и 5 в ЕМ), 22% в лонг уса бондс, 20 злато, 5 ем локал дебт, 3 типс и 9 кеш ( bsv). Почти същото както досега.
                Като философия спрямо пп портфолията които съм гледал най близко съм до GB golden butterfly.
                Снощи изчислявах - YTD на нетно вложени ( с 1.38 лост съм) - 12.2%, бруто 8.85..съвсем малко по зле от спайчо, но съм доволен - в края на краищата от 10% кеш ( а и от типсовете) не можеш очаква кой знае какъв профит.
                Още повече че основното на това пп е да бие яко маркета не когато е бичи, а когато зареват мецаните.
                Най добре са ми докарали ЕМ и техите, за жалост са само 1/5 от акциите, но нямам намерение да ги увеличавам, като се хване една стратегия - се държи здраво и дисциплинирано.

                Дивиденти 2%, такси 0.3%
                Last edited by pipbel; 24.08.2017, 18:52.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                  Да фалират еврейска компания ??? ...... - Мооооже!
                  Mоже може, с тоя некадърен борд, и при евреите си има хайвани ( като навсякъде)....ма все пак е слабо вероятно.
                  Заявката ми на 16 се изпълнила, вече съм утроен на средна 19, ма все още ми е микро, няма и 1% от пф.
                  Все се надявам да усредня на 13-15, мисля че идната година няма да е лека и може и да видим 10$ по някое време. Ако и маркета заиграе мечо хоро близката година - дори и едноцифрени може станат.
                  Все пак около 40 ев спрямо ебитда си е към 5.5-6, напълно възможно.
                  Зависи и кога ще пуснат мигренозния си продукт, ще може да компенсира донякъде идващите загуби от генеричните копаксони..ма надали ще е преди средата на идната година.
                  Last edited by pipbel; 24.08.2017, 18:03.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                    Teva -мисля че ще фалира
                    Тъка мисля нищо повече
                    Да фалират еврейска компания ??? ...... - Мооооже!

                    Коментар


                    • Teva -мисля че ще фалира
                      Тъка мисля нищо повече

                      Коментар


                      • destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Markets down- "Trump bad! Trump bad! Trump bad!"

                          Markets up- "Hmmm....well....ummm....they'll probably fall because of Trump! Trump bad!"
                          .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                            Общественото внимание към местата, където се зароди последната криза, е сериозно. Затова и не съм изненадан от доброто качество на ипотеките и наглед стабилната основа, на която се развиват банките.

                            Проблемите трябва да се търсят на друго място, както от гледна точна на икономиката - студентски кредити, кредити за автомобили, така и чисто географски - Канада, Австралия и разбира се, Китай.
                            много точно казано, следващия спих ще дойде от недотам регулирана чяст на иконо;иката или от дерегулирана такава = там където никой не гледа в момента

                            Коментар


                            • Общественото внимание към местата, където се зароди последната криза, е сериозно. Затова и не съм изненадан от доброто качество на ипотеките и наглед стабилната основа, на която се развиват банките.

                              Проблемите трябва да се търсят на друго място, както от гледна точна на икономиката - студентски кредити, кредити за автомобили, така и чисто географски - Канада, Австралия и разбира се, Китай.

                              Коментар


                              • Предишният линк беше към изданието от декември 2016. Според последното издание от юни 2017 качеството на ипотеките дори леко се е подобрило на 754 FICO точки, стр. 21.

                                https://am.jpmorgan.com/blob-gim/138...V&locale=en_US

                                Коментар

                                Working...
                                X