IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
    dies vleznah i v edna druga ljubima akcia ION Beam na 19,60
    Това е нова, интересна тема, мерси.
    От време на време хвърлям око на Nikon, доколкото има нещо общо с медицинския инструментариум.
    Там има един почти невидим сегмент в бизнеса им, който например в Европа е напълно развит от Lonza Group AG
    Пфу, дано не се разчуе на Уолстрийт, че аз още не съм се решил да вляза.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Много странно е, че пада волатилността днес.
      И понеже едва ли някой е в състояние да предвиди картите на лудия Бил, то най-вероятно залагат на това, че Европа ще е пас тази седмица.
      Фютчерсите изтичат. Някой е заложил на обратно и не може да загуби до като не излезе.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

        Vale
        Ако плътно се придържаме към народната мъдрост, можем да отиграем всяка четвърта идея, стига да не се дели на 3, тоест да не е 12-та, 24-та и т.н.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
          Много странно е, че пада волатилността днес.
          И понеже едва ли някой е в състояние да предвиди картите на лудия Бил, то най-вероятно залагат на това, че Европа ще е пас тази седмица.
          Vale

          Коментар


          • Много странно е, че пада волатилността днес.
            И понеже едва ли някой е в състояние да предвиди картите на лудия Бил, то най-вероятно залагат на това, че Европа ще е пас тази седмица.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
              Моля, пишете на кирилица.
              sorry

              Коментар


              • Моля, пишете на кирилица.
                रादोस्त

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Можеш да не се ограничиш с хотелче, а верига от хотели. Но за да стигнеш до там трябва да проявиш изобретателност и какво можеш да предложиш, което другите не предлагат за да получиш конкурентно предимство. Това ми е мисълта. Най добре се заплащат нетрадиционите идеи и монополното положение на пазара. Иначе си прав дългосрочната визия може да те направи свръх богат , но тя не е достатъчна. Има сценарии да попаднеш в средновековието , тогава никаква дългосрочна визия няма да помогне.
                  zwo kupi dneska

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Соча ти луната с пръст, а ти вместо да видиш луната гледаш пръста.

                    Дългосрочното мислене можеш да го приложиш за всеки бизнес, дори за някое хотелче на морето. Можеш набързо да направиш мърляв хотел, с калпава инсталация, с лошо обслужване и т.н. Вадиш бързо някакви пари, оставяш го занемарено. Туристите никога не се връщат пак, защото са недоволни. И така, типично българска история.

                    И другият вариант е да имаш идеята да направиш много повече пари, като растеш с 10% в продължение на 30 годни. И тогава и хотелът ти като актив и печалбата да са ти 20х на това, което е било в началото.



                    Според мене абсолютно нашият андрешковски манталитет е една от основните причини за бедността.
                    Можеш да не се ограничиш с хотелче, а верига от хотели. Но за да стигнеш до там трябва да проявиш изобретателност и какво можеш да предложиш, което другите не предлагат за да получиш конкурентно предимство. Това ми е мисълта. Най добре се заплащат нетрадиционите идеи и монополното положение на пазара. Иначе си прав дългосрочната визия може да те направи свръх богат , но само тя не е достатъчна. Има сценарии да попаднеш в средновековието , тогава никаква дългосрочна визия няма да помогне.
                    Last edited by Todor Sabev; 09.03.2018, 07:01.

                    Коментар


                    • dies vleznah i v edna druga ljubima akcia ION Beam na 19,60

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                        Не. Още много ли ще се качват?
                        Tkilata izkara 1000 leva

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
                          Ontex lupi li
                          Не. Още много ли ще се качват?

                          Коментар


                          • а не бе, даже вече я продадох. то беше първата стомна за деня

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Соча ти луната с пръст, а ти вместо да видиш луната гледаш пръста.

                              Дългосрочното мислене можеш да го приложиш за всеки бизнес, дори за някое хотелче на морето. Можеш набързо да направиш мърляв хотел, с калпава инсталация, с лошо обслужване и т.н. Вадиш бързо някакви пари, оставяш го занемарено. Туристите никога не се връщат пак, защото са недоволни. И така, типично българска история.

                              И другият вариант е да имаш идеята да направиш много повече пари, като растеш с 10% в продължение на 30 годни. И тогава и хотелът ти като актив и печалбата да са ти 20х на това, което е било в началото.



                              Според мене абсолютно нашият андрешковски манталитет е една от основните причини за бедността.
                              Правилен според мен начин на мислене за правене на пари.Тук се изказаха мнения за и против дългосрочното инвестиране и печелене на пари.А ако тази игра ми харесва?Ако ми носи удоволствие?Защо да не я играя 10-20-30 години?Защо да не я играя докато съм жив?Аз харесвам печеленето на пари.Харесвам го заради играта.Парите сами по себе си са израз на добре свършената работа.Може да не ме кефи да обикалям света.Може да ме кефи да наблюдавам как мислите ми бавно година след година се претворяват в действителност.Всичко голямо и здраво е построено за много време.Всички големи и трайни богатства са събирани дълго време.В много от случайте поколения наред.Надграждано е.В крайна сметка всеки прави и вижда това което му харесва и доставя удоволствие.
                              Last edited by Hermes73; 08.03.2018, 21:44.

                              Коментар


                              • Ontex lupi li

                                Коментар

                                Working...
                                X