IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
    Iv maks, какво стана с брифинга нали щеше да ни уведомиш какви въпроси сте обсъждали, беше обещал
    те минаха 4 от тогава. това не е за вас. няма смисъл

    Коментар


    • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
      Ив макс от началото на годината какъв ви е резултата на вашия хедж фонд процентно, ако не е неудобен въпроса за теб разбира се .
      Как да знае, той не е бил в бриефинга

      Коментар


      • Ив макс от началото на годината какъв ви е резултата на вашия хедж фонд процентно, ако не е неудобен въпроса за теб разбира се .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
          Iv maks, какво стана с брифинга нали щеше да ни уведомиш какви въпроси сте обсъждали, беше обещал
          И аз чакам. Изпекох си дори пуканки

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

            Аргументите са много Тодоре....и те не са мои. А всеизвестни факти. Затова сметнах че няма смисъл да ги коментирам.

            Контрола над курса на юана като най виден е достатъчен. Скъп юан директно води до рецесия в Китай на фона на сегашното състояние.

            Кво да задълбаваме да пиша фермани дет специалисти на 10000 км от пазара...със самочуствие че са експерти а със знания на новородени да ми обясняват...кво съм разбирал.

            На всички им е изгодно долара да е силен. Без изключение. Никой няма интерес да срутва кредитния пазар, камо ли в щатите. В момента всички се движат на острието на бръснача....и всяка грешна стъпка ще им отреже главата.

            Тука става въпрос за икономика не за политика. Политиката и по друг начин се формира а не като отрежеш клона на който седиш. А за Китай - САЩ е особенно важен клон.

            Единствения който не разбира това е Тръмп в момента. Не можех да си представя някой да направи толкова глупости за толкова кратко време. Преди Меркел беше еталон...сега Тръмп за 1 година я размина с 200.

            Всъщност всички тея мнение дето ги ръсите....включително и аз сега ...нямат никакъв смисъл за "инвестиционните" ви решения. Без значение дали някой е прав или не е прав. Това се опитах да ви кажа преди. А тези приказки са много интересни на по едно малко...да минава времето и нищо повече.

            А по отношеие на втората част...хич не разбрах за кво си противореча ама няма значение.
            Принципно си прав с аргументите. Моята теза е че при търговска война . Китай е с най голяма възможност да окаже натиск на САЩ , чрез облигационния пазар. Което в известен смисъл се потвърждава и от теб с важността на връзката Китай, САЩ. Не е задължително да се отреже клона на който седим. Китай може да не предприеме реални действия, Реакцията може да е само за сплашване и само вербална, Относно втората част ,,че си противоречиш,, Не го обясних много точно. Имам предвид че сега си убеден, че сценария описан от мен не може да случи. Както и си бил убеден и преди това, но в последстви си бил изненадан.,, там където никога не съм очаквал.,, и ,, Невероятно е колко бързо се променят нещата.....това което сега е немислимо - след кратък период става реалност.,, Противоречието е в това че след като си разбрал че нещо немислимо за теб се случило преди. Сега пак твърдиш че ,, това не може да се случи,, Много добре знаеш че крайната вяра в нещо при реална търговия на пазарите свършва зле в дългосрочен план. Моята теза не задължително да се случи сега или въобще да се случи, но може да има напрежение в бъдеще. Поздрави.
            Last edited by Todor Sabev; 04.03.2018, 18:10.

            Коментар


            • Iv maks, какво стана с брифинга нали щеше да ни уведомиш какви въпроси сте обсъждали, беше обещал

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Голяма еволюция в мисленето ти. През 2016 беше голям фен на Тръм, сега е "чисто луд" и е "олигофрен".

                Също и за Нетфликс. 2016 казваше, че са смешна компания, а сега казваш, че Бъфет е трябвало да купи Нетфликс.


                Много си ....... Седларов...много. Дет имаше една приказка.

                Значи да не мисли човек..и да не може да те разбира е много страшно.

                Никога не съм бил фен на Тръмп...а исках да спечели Тръмп. Това е много различно ама кой да мисли. Що исках да спечели Тръмп? За да отслабне натиска над Европа главно..да се нормализират отношенията с Русия и т.н. Що ги исках тея неща? Щото тогава бях в друго положение ...исках да падне пазара...сега ми е все тая ...сега искам воалитност за да правим пари. А нещата за Русия и Европа ги исках... както и сега ги искам щото аз живея и правя бизнес в Европа а не в щатите и просто така смятам е по добре.

                Нетфликс смятах че е надценена с пъти....и сега смятам така....ама ми е все тая. Вече за нищо нищо не смятам и даже и не мисля фундаментално по никакъв начин. Щото няма абсолютно никакъв смисъл. Само си губя времето.

                Никога не съм казвал че Бъфет е ТРЯБВАЛО да купи нетфликс.
                Първо щото хич не ми дреме Бъфет кво е трябвало и не е трябвало да направи. Второ...Бъфет е като пенсионен фонд. Консервативен и олд фешън на този пазар.
                Казах обаче че : Ако нещо РАЗБИРА БЪФЕТ от този пазар - тогава е ТРЯБВАЛО да купи нетфликс, амазон и епъл...не в залеза му. Щото смятам че по тоя път дет е тръгнал Епъл - върви към залеза си. Ама отново ще кажа - хич не ми дреме...на къде върви Епъл.

                Това трябваше да докаже тезата ми че Бъфет нищо не разбира. И това че има 100 милиярда и седи върху тях и е тотално подвластен на други сили с които не може да се бори....не го прави умен. Казах също че и магаре да хванеш и да му дадеш 100 милиярда и то ще се справи толкова добре.

                А факта че Бъфет освен медийна звезда и прах в очите на дребните борещи се за 7 % на година......нищо не разбира се вижда и с невъоръжено око...ако му погледнеш кво държи. АКо той ПОЗНАВАШЕ и РАЗБИРАШЕ ТОЗИ пазар....щеше да държи друго...
                Но дреме ми на шапката за Бъфет.

                Ако изключим това че не можеш да видиш по далеч от носа си....в коментарите ....ако аз съм се променил... - а то е сигурно че съм се променил..аз съм много ГОРД с този факт.
                Щеше да бъде адски жалко ако това което мислех преди една година го мисля и сега. Това означава че не съм мръднал в развитието си.

                Всеки слепец който знае поне малко за тоя пазар и този свят ще разбере че всяка мисъл по далечна от няколко месеца...няма смисъл.
                който е горд с дългосрочните си прогнози - е твърде вероятно да е глупак.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                  Аргументите са много Тодоре....и те не са мои. А всеизвестни факти. Затова сметнах че няма смисъл да ги коментирам.

                  Контрола над курса на юана като най виден е достатъчен. Скъп юан директно води до рецесия в Китай на фона на сегашното състояние.

                  Кво да задълбаваме да пиша фермани дет специалисти на 10000 км от пазара...със самочуствие че са експерти а със знания на новородени да ми обясняват...кво съм разбирал.

                  На всички им е изгодно долара да е силен. Без изключение. Никой няма интерес да срутва кредитния пазар, камо ли в щатите. В момента всички се движат на острието на бръснача....и всяка грешна стъпка ще им отреже главата.

                  Тука става въпрос за икономика не за политика. Политиката и по друг начин се формира а не като отрежеш клона на който седиш. А за Китай - САЩ е особенно важен клон.

                  Единствения който не разбира това е Тръмп в момента. Не можех да си представя някой да направи толкова глупости за толкова кратко време. Преди Меркел беше еталон...сега Тръмп за 1 година я размина с 200.

                  Всъщност всички тея мнение дето ги ръсите....включително и аз сега ...нямат никакъв смисъл за "инвестиционните" ви решения. Без значение дали някой е прав или не е прав. Това се опитах да ви кажа преди. А тези приказки са много интересни на по едно малко...да минава времето и нищо повече.

                  А по отношеие на втората част...хич не разбрах за кво си противореча ама няма значение.
                  Кажи сега за брифинга и не мажи

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    След като ми отговаряш
                    ,,Няма как това да стане. Това е в полза на Китай.,,
                    Аргументирай се или лросто ме затапваш и отстояваш егото си.
                    Пак те цитирам.
                    ,, там където никога не съм очаквал.,, и ,, Невероятно е колко бързо се променят нещата.....това което сега е немислимо - след кратък период става реалност.,,
                    Противоречиш си. Надявам се да не минат нещата в личен спор.

                    Аргументите са много Тодоре....и те не са мои. А всеизвестни факти. Затова сметнах че няма смисъл да ги коментирам.

                    Контрола над курса на юана като най виден е достатъчен. Скъп юан директно води до рецесия в Китай на фона на сегашното състояние.

                    Кво да задълбаваме да пиша фермани дет специалисти на 10000 км от пазара...със самочуствие че са експерти а със знания на новородени да ми обясняват...кво съм разбирал.

                    На всички им е изгодно долара да е силен. Без изключение. Никой няма интерес да срутва кредитния пазар, камо ли в щатите. В момента всички се движат на острието на бръснача....и всяка грешна стъпка ще им отреже главата.

                    Тука става въпрос за икономика не за политика. Политиката и по друг начин се формира а не като отрежеш клона на който седиш. А за Китай - САЩ е особенно важен клон.

                    Единствения който не разбира това е Тръмп в момента. Не можех да си представя някой да направи толкова глупости за толкова кратко време. Преди Меркел беше еталон...сега Тръмп за 1 година я размина с 200.

                    Всъщност всички тея мнение дето ги ръсите....включително и аз сега ...нямат никакъв смисъл за "инвестиционните" ви решения. Без значение дали някой е прав или не е прав. Това се опитах да ви кажа преди. А тези приказки са много интересни на по едно малко...да минава времето и нищо повече.

                    А по отношеие на втората част...хич не разбрах за кво си противореча ама няма значение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Голяма еволюция в мисленето ти. През 2016 беше голям фен на Тръм, сега е "чисто луд" и е "олигофрен".

                      Също и за Нетфликс. 2016 казваше, че са смешна компания, а сега казваш, че Бъфет е трябвало да купи Нетфликс.


                      Шизофрения

                      Коментар


                      • Голяма еволюция в мисленето ти. През 2016 беше голям фен на Тръм, сега е "чисто луд" и е "олигофрен".

                        Също и за Нетфликс. 2016 казваше, че са смешна компания, а сега казваш, че Бъфет е трябвало да купи Нетфликс.

                        Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        Освен емоциите Тръмп е чисто луд.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                          И няма нужда да е рецесия. Виж волатилността как се нормализира. Очаквам това и при спредовете
                          Съгласен съм. Мисля, че нормализирането на спреда може да отнеме повече време.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                            Няма как това да стане. Това е в полза на Китай.

                            Обаче направо съм изумен колко бавно,търпеливо и сигурно политиката на Путин води до немислими само преди 2 години ситуации на световната сцена. САЩ даже по бързо от очакването се изолират и създават врагове....там където никога не съм очаквал.
                            Щом спокойно Европа говори вече против щатите което преди няма и година беше немислимо.....няма да се изненадам ако до края на мандата на тоя олигофрен Европа и Русия станат първи приятели и САЩ изгубят тотално влиянието си тук. А загубят ли го тук....го губят на всякъде. А много близки отношения между Европа и Русия и даже и Китай ще направят процеса необратим. След такъв процес ако щатите си помислят да ходят да правят война някъде и европа се опълчи - край с Америка каквато я познаваме за следващите 10 години минимум. А това как е тръгнало няма как да не стане.

                            По едно време наистина си мислех че Путин иска по близки и нормални отношения със САЩ чрез Тръмп. Сега сякаш прозирам по таен план....САЩ да си го вкарат сами и Русия да излезе начело. Ако това е бил плана...Путин е гений.

                            Преди американците по времето на Елцин....направиха същото. Елцин си го вкара сам. Сега ако историята се повтори в обратен план....ще бъде много интересно.

                            Невероятно е колко бързо се променят нещата.....това което сега е немислимо - след кратък период става реалност.

                            Какви планове да си прави човек и да мисли за бъдещето...като е невъзможно да го измисли.

                            Например технологичния сектор където САЩ имат почти пълно господство.Този процес който е тръгнал може да доведе до ограничението на бизнеса на американските технологични компании в европа, и китай....и успоредно с това появата на нови технологични Европейски доминанти . Тогава бъдещето на Гугъл и фейсбук ще бъде сериозно поставено на изпитание което сега сякаш ни се струва немислимо.
                            Е един път един смислен коментар от теб. Да не ти го казаха на брифинга

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                              Няма как това да стане. Това е в полза на Китай.

                              Обаче направо съм изумен колко бавно,търпеливо и сигурно политиката на Путин води до немислими само преди 2 години ситуации на световната сцена. САЩ даже по бързо от очакването се изолират и създават врагове....там където никога не съм очаквал.
                              Щом спокойно Европа говори вече против щатите което преди няма и година беше немислимо.....няма да се изненадам ако до края на мандата на тоя олигофрен Европа и Русия станат първи приятели и САЩ изгубят тотално влиянието си тук. А загубят ли го тук....го губят на всякъде. А много близки отношения между Европа и Русия и даже и Китай ще направят процеса необратим. След такъв процес ако щатите си помислят да ходят да правят война някъде и европа се опълчи - край с Америка каквато я познаваме за следващите 10 години минимум. А това как е тръгнало няма как да не стане.

                              По едно време наистина си мислех че Путин иска по близки и нормални отношения със САЩ чрез Тръмп. Сега сякаш прозирам по таен план....САЩ да си го вкарат сами и Русия да излезе начело. Ако това е бил плана...Путин е гений.

                              Преди американците по времето на Елцин....направиха същото. Елцин си го вкара сам. Сега ако историята се повтори в обратен план....ще бъде много интересно.

                              Невероятно е колко бързо се променят нещата.....това което сега е немислимо - след кратък период става реалност.

                              Какви планове да си прави човек и да мисли за бъдещето...като е невъзможно да го измисли.

                              Например технологичния сектор където САЩ имат почти пълно господство.Този процес който е тръгнал може да доведе до ограничението на бизнеса на американските технологични компании в европа, и китай....и успоредно с това появата на нови технологични Европейски доминанти . Тогава бъдещето на Гугъл и фейсбук ще бъде сериозно поставено на изпитание което сега сякаш ни се струва немислимо.
                              След като ми отговаряш
                              ,,Няма как това да стане. Това е в полза на Китай.,,
                              Аргументирай се или лросто ме затапваш и отстояваш егото си.
                              Пак те цитирам.
                              ,, там където никога не съм очаквал.,, и ,, Невероятно е колко бързо се променят нещата.....това което сега е немислимо - след кратък период става реалност.,,
                              Противоречиш си. Надявам се да не минат нещата в личен спор.


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                                Освен митата като санкции и контра санкции има и други оръжия.
                                Тук Китайците , могат да най силно да противодействат на Америка като най голям чуждестранен купувач на американски дълг. Ако замразят покупките на американски дълг ще стане интересно. Може и други засегнати да ги последват. Разбира се ако се стигне до там.
                                Няма как това да стане. Това е в полза на Китай.

                                Обаче направо съм изумен колко бавно,търпеливо и сигурно политиката на Путин води до немислими само преди 2 години ситуации на световната сцена. САЩ даже по бързо от очакването се изолират и създават врагове....там където никога не съм очаквал.
                                Щом спокойно Европа говори вече против щатите което преди няма и година беше немислимо.....няма да се изненадам ако до края на мандата на тоя олигофрен Европа и Русия станат първи приятели и САЩ изгубят тотално влиянието си тук. А загубят ли го тук....го губят на всякъде. А много близки отношения между Европа и Русия и даже и Китай ще направят процеса необратим. След такъв процес ако щатите си помислят да ходят да правят война някъде и европа се опълчи - край с Америка каквато я познаваме за следващите 10 години минимум. А това как е тръгнало няма как да не стане.

                                По едно време наистина си мислех че Путин иска по близки и нормални отношения със САЩ чрез Тръмп. Сега сякаш прозирам по таен план....САЩ да си го вкарат сами и Русия да излезе начело. Ако това е бил плана...Путин е гений.

                                Преди американците по времето на Елцин....направиха същото. Елцин си го вкара сам. Сега ако историята се повтори в обратен план....ще бъде много интересно.

                                Невероятно е колко бързо се променят нещата.....това което сега е немислимо - след кратък период става реалност.

                                Какви планове да си прави човек и да мисли за бъдещето...като е невъзможно да го измисли.

                                Например технологичния сектор където САЩ имат почти пълно господство.Този процес който е тръгнал може да доведе до ограничението на бизнеса на американските технологични компании в европа, и китай....и успоредно с това появата на нови технологични Европейски доминанти . Тогава бъдещето на Гугъл и фейсбук ще бъде сериозно поставено на изпитание което сега сякаш ни се струва немислимо.

                                Коментар

                                Working...
                                X