IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    И актуално по темата.
    При лихва от 3 процента на американските облигации след като фед оттегли количествените облекчения. На какви нива ще отиде лихвата на италианските облигации, ако ЕЦБ изцяло спре покупките. es:
    Ако спрат покупките се прострелват в главата. Ако продължат да купуват отлагат неизбежното. Нямат полезен дългосрочен ход. Затова тарикатите от Британия навреме се отеглиха, а някой ден в едно ново време вероятно ще са отново на масата за създаване на новия ред в Европа, но този път в позицията на хегемон.

    Коментар


    • Така де, ама знаменателят се очаква да е 176. Аз понеже нямам по-добри данни от тези на FactSet ги взимам тях за база.

      Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      То тук не само числителят е динамична величина

      Коментар


      • "По думите на министъра, ако се стигне до ескалация на ситуацията, това ще бъде „защото ЕС са решили да отговорят“ на наложените от САЩ мита."

        https://www.investor.bg/sasht/337/a/...-na-es-262098/

        Ние ще ви шиб...ме а вие си трайте....После се чудят защо цял свят ги обича ...
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

          Под двата бона, по- не ми се вярва. Тогава отиваме на форуърд Ц/П под 11.3 за 2019.
          То тук не само числителят е динамична величина

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


            Moже разбира се, и под 2 дори, ма все ми се чини че преди това ще е 3-та с гарнитура, пък и както рече бат Рей чарта си иска поне още един ирационален иръпшън преди да дойдат баш мечоците.
            Под двата бона, по- не ми се вярва. Тогава отиваме на форуърд Ц/П под 11.3 за 2019.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Може и на трите бона, ама може и на двата, да видим



              Moже разбира се, и под 2 дори, ма все ми се чини че преди това ще е 3-та с гарнитура, пък и както рече бат Рей чарта си иска поне още един ирационален иръпшън преди да дойдат баш мечоците.

              Коментар


              • Мисълта ми беше за LOLR - неизбежно е една централна банка да предоставя ликвидност при банкова криза. Това й е работата.

                А иначе КУ е монетарна политика. Като целите й са различни.

                А първоначалния ми коментар за Голдман и Моран Станли беше умишлено неясен - дали щях да знам защото работя там или ако знаех как да прогнозирам такива неща те щяха да ме вземат на работа.

                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Да прав си изразих се малко простовато и кратко. И сега ще се изразя пак така. Всичките фокуси няма да ги описвам, просто могат да се видят в раздутия с 400 процента баланс на фед и почити 100 процента увеличение на държавния дълг, като ЕЦБ и държавните дългове в еврозоната не остават по - назад. Япония не и за коментар. В Китай знаеш добре високи нива на лошите дългове , имотен балон , излишен индустриален капацитет и сенчесто кредитиране. Изброените по - горе могат да вкарат в света в нова рецесия и параметрите да се влошат допълнително. Поздрави.


                И актуално по темата.
                При лихва от 3 процента на американските облигации след като фед оттегли количествените облекчения. На какви нива ще отиде лихвата на италианските облигации, ако ЕЦБ изцяло спре покупките. Като се има предвид че Италия не Америка и растежа е анемичен и е най- слабия в еврозоната и държавния дълг е по - голям. Тука даже и не слагам и политическия риск.
                Last edited by Money; 31.05.2018, 10:15.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Абсолютно, банките не могат без централна банка освен ако държавата не ги остави сами да са си централна банка. Но пък тогава държавата няма да има контрол върху раздуването на кредита в икономиката (освен доста индиректно).

                  Lender of last resort и QE са различни неща. Струва ми се, че както много други хора, не правиш разлика между двете.


                  Да прав си изразих се малко простовато и кратко. И сега ще се изразя пак така. Всичките фокуси няма да ги описвам, просто могат да се видят в раздутия с 400 процента баланс на фед и почити 100 процента увеличение на държавния дълг, като ЕЦБ и държавните дългове в еврозоната не остават по - назад. Япония не и за коментар. В Китай знаеш добре високи нива на лошите дългове , имотен балон , излишен индустриален капацитет и сенчесто кредитиране. Изброените по - горе могат да вкарат в света в нова рецесия и параметрите да се влошат допълнително. Поздрави.


                  И актуално по темата.
                  При лихва от 3 процента на американските облигации след като фед оттегли количествените облекчения. На какви нива ще отиде лихвата на италианските облигации, ако ЕЦБ изцяло спре покупките. Като се има предвид че Италия не Америка и растежа е анемичен и е най- слабия в еврозоната и държавния дълг е по - голям. Тука даже и не слагам и политическия риск.

                  Коментар


                  • Абсолютно, банките не могат без централна банка освен ако държавата не ги остави сами да са си централна банка. Но пък тогава държавата няма да има контрол върху раздуването на кредита в икономиката (освен доста индиректно).

                    Lender of last resort и QE са различни неща. Струва ми се, че както много други хора, не правиш разлика между двете.

                    Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                    Ако не беше държавната помощ и наливането на ликвидност от фед, великите банки просто вече щяха да са само история.

                    Коментар


                    • Може и на трите бона, ама може и на двата, да видим

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Коментар


                      • Aйде на 3-те бона...

                        https://www.investopedia.com/news/ex...oSA&yptr=yahoo

                        Коментар


                        • Ако не беше държавната помощ и наливането на ликвидност от фед, великите банки просто вече щяха да са само история.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Ако знаех вероятно щях да съм в отдела за глобална макростратегия на Голдман или Морган Станли


                            Малко , ги надценяваш бюрократите.

                            Коментар


                            • Ако знаех вероятно щях да съм в отдела за глобална макростратегия на Голдман или Морган Станли

                              Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                              Благодаря за коментара .
                              Сега ако можеш да кажеш кога ще почнат да връщан към ЕМ ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Ако парите са отивали в американска хартия това може би обяснява до някъде и защо доларът се качваше тези дни, а лихвата ДЦК-та също падаше.


                                Благодаря за коментара .
                                Сега ако можеш да кажеш кога ще почнат да връщан към ЕМ ...
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X