IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • JPM

    Малка утеха за биковете - JPM бият очакванията за печалба и оборот.

    http://www.cnbc.com/2016/01/14/jpmor...-earnings.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
      Едно пазарно клише звучи приблизително така:
      Най-опасните четири думи на финансовите пазари са "Този път е различно".
      В момента очевидно по-опасните думи са: "Пак ще стане същото"... защото пазарът пада единствено заради тия, дето си ги повтарят, без каквито и да е реални основания.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Импи, ти отиде при тях, кеш да им даваш, а те как отговориха - с избушвация!?? - Неблагодарници !!!
        Явно не става само с измислен фундамент, май ще трябва да учиш и технически анализ !?
        Ха-ха-ха - я пак помисли, кое е измисленото... Някакви графики ли, които показват идиотщината на спекулантите, или реалните данни за една компания?

        Виж какво е написал Пандов в другата тема - Луфтханза ще спести над 1 МБ само от сривът на цената на петролът, а акцията пада шести пореден ден... благодарение на "гениите на техническият анализ" очевидно.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Поне не пада, мерзавецът краварски.
          Импи, ти отиде при тях, кеш да им даваш, а те как отговориха - с избушвация!?? - Неблагодарници !!!
          Явно не става само с измислен фундамент, май ще трябва да учиш и технически анализ !?
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Това, че е станало преди, не означава, че може пак. ........
            Едно пазарно клише звучи приблизително така:
            Най-опасните четири думи на финансовите пазари са "Този път е различно".

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
              Явно някой не си е научил урока - през последната криза Алианц падна с около 70%, а при спукването на дот ком балона - с 89%.... А пък не е високотехнологична компания...
              Това, че е станало преди, не означава, че може пак. От какви нива е паднал? Каква доходност е носила акцията тогава и каква носи сега? Защото това не е без значение... макар да е по-лесно да си гледаме само графиките.

              Паднала 89%... ти ще продадеш ли за 15 евро акция, от която чакаш 7 евро дивидент? А за 4.6 долара ще продадеш ли акция с 1.3 долара дивидент?
              Last edited by Императорът; 14.01.2016, 13:36.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                Лошото е че Dow 30 Futures - не ще да се повдига след вчерашния огромен спад с 364 пункта на Дау , линията е като бягане по нанадолнище
                Поне не пада, мерзавецът краварски.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                  Разпиляваш се. До сега бяха електрически, сега станаха самодвижещи се електрички. Що пък трябва да са такива?
                  Бензиновите не могат ли да са автономни? И сега има.
                  И лизинги има от доста време насам. То си е наем в същността си, само че с опция за откупуване, ако искаш.
                  А на водород не може ли да са? Или с ДВГ на метан? Почти без пари го докараха природния газ поне в САЩ де.
                  Кое те кара да си мислиш, че можеш да виждаш в бъдещето? Ами ако технологията на батериите не се подобри съществено и не се наложат?
                  Бъдещето не виждам. Но виждам, че един куп много сериозни компании работят по самодвижещи се електрически коли и са доста напреднали, вече ги тестват.

                  Значи има реален шанс да стане. Има и разни анализи за времевия хоризонт на внедряването им, който все повече се приближава.

                  Няма смисъл да взимаш навътре това което аз смятам за разумно. Аз имам и доста по-далечен времеви хоризонт от повечето инвеститори. Това, което е добре за мене не е задължително да е добре за някой който иска барза печалба в следващите няколко месеца.

                  Коментар


                  • Лошото е че Dow 30 Futures - не ще да се повдига след вчерашния огромен спад с 364 пункта на Дау , линията е като бягане по нанадолнище

                    Коментар


                    • Oil price crash means petrol could become cheaper than bottled water



                      http://www.telegraph.co.uk/finance/e...led-water.html
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                        Явно някой не си е научил урока - през последната криза Алианц падна с около 70%, а при спукването на дот ком балона - с 89%.... А пък не е високотехнологична компания...
                        Те тия с ненаучените уроци са се родили научени (в случая).. Пълно е с такива.
                        The strongest stand last.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Ами и аз това имах предвид - обяснявах, че просто няма начин Coca cola или Allianz, или още ного-ного могъщи компании като тях, да паднат със 75%, както пророкува някакъв американски палячо.
                          Явно някой не си е научил урока - през последната криза Алианц падна с около 70%, а при спукването на дот ком балона - с 89%.... А пък не е високотехнологична компания...

                          Коментар


                          • Да видим днес как ще тръгне Европа, дано малко дръпне надолу при отварянето, та да си купя Ford.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Вторият е - то се знае: Жилет.

                              Форд е измислил поточната линия, Жилет - стоките за еднократна употреба ("Използвай и хвърли").

                              Без тия двамата световната икономика въобще нямаше да е това, което е.
                              Джон Пирпонт Морган - още една доста противоречива личност

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Като заговорих за Форд - тестови въпрос на който учениците ми знаят отговорът:

                                Кои са двамата създатели на съвременната икономика? Единият е Форд, а другият е?
                                .......................




                                Вторият е - то се знае: Жилет.

                                Форд е измислил поточната линия, Жилет - стоките за еднократна употреба ("Използвай и хвърли").

                                Без тия двамата световната икономика въобще нямаше да е това, което е.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X