IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение

    п.с. къде яиждаш дъното при банките , конкретно при DB, UBS, Unicredit
    Не виждам дъно. По някое време по тези въпроси ще се наложи да вземат политически решения на ниво ЕС. Ако имаш стратегия да купиш по някое време с цел да издебнеш краткосрочна корекционна възходяща вълна +100-150% може да го отиграеш, но ми се струва прекалено рисково. За съжаление това не са активи, които при крах може да забравиш дългосрочно и след години да се възстановят правейки огромна възвращаемост. Преди месец един приятел ми напомни за Priceline.Беше ги купил на смешните около 30 евро. До ден днешен не ги е продал. Това е актив, които може да държиш достатъчно дълго време без да те притеснява особено. Признавам си аз щях да съм ги продал много много отдавна.

    Коментар


    • Ето хора с какви профили се търсят в бизнеса с управленитето на активи...



      Competition for employees familiar with environmental, social and governance issues is increasing as asset managers scramble to gain reputations as responsible investors. Rivalry between candidates who want ESG roles is also sharper as interest in responsible investment surges.




      Michael Baldinger, global head of sustainable and impact investing at UBS AM, said candidates were strong but few individuals had the right balance of awareness of issues such as climate change combined with financial nous. “You can have a climate change expert but you need business sense,” he said. “It’s a war for talent.”

      One head of responsible investing at a UK asset manager, who did not want to be named, said that, although the number of roles had increased, competition for the best candidates was fierce.

      “There’s a lot of competition among asset managers for this skill-set,” they said. “It’s not your typical plain, financial analyst role. It requires a hybrid set of skills — reasoning, logic, communication and [the ability to] think about broader issues.”
      Last edited by Money; 16.06.2018, 21:05.

      Коментар


      • Абе остави ги ДБ. Не пипай там

        Имат много ниско ROE в сравнине с другите банки и няма изгледи за подобрение. Американските инвестиционни банки са по-конкурентни и мачкат ДБ. ДБ мисля имат само един силен сегмент и той е корпоративни кредити, но това е много малка част от бизнеса им. В ритейла имат Deutsche Postbank - абсолютно неконкурентна. Но дори не могат да я разкарат, защото никой не иска да я купи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

          Гълъбче с такова държане и лира няма да получиш, да си купиш чай. А кой е пазара? Аз ти той тя то? Нагледал съм се на експерти с деривати като тебе. Ако ми отговориш на един въпрос. Ще те призная. Защо от 2016 та година започнаха процесите с DB. Отговора е един. Това е фундамент- Можеш да ползваш нета, помощ от приятел, гадаене на кълбо.
          Опитвам се да си отговоря какви са "фундаменталните" проблеми на DB :
          - откъде инкасират загуби ? ... при положение, че не се занимават с бамкиране на дребно , то нямат проблемите от естеството при Unicredit и др.....
          -основно печелят като го играят посредник при големи сделки и клиенти - облихации и деривати. Но в тоя случай могат само да печелят , освен ако не губят доверие (внушено...) и съответно клиенти. Най вероятно остава да са се полакомили и влезли яко при различни дългови инструменти , които не допускам да са джънк...просто са огромен обем.
          Значи ако устискат още 1 г да започнат увеличенията от ЕЦБ цената ще направи х2 ...поне. С две думи - при DB играта е двойно или нищо... Залагам на първото - по вероятно е ЕЦБ да не ги притиска относно качеството на капитала...
          къде греша ???​​
          п.с. къде яиждаш дъното при банките , конкретно при DB, UBS, Unicredit
          Last edited by Protokol; 16.06.2018, 14:24.
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

            11,10,2016 - 133,33 Euro съм ги купувал. Бих си купил здраво на цени 70-80 евро отново солидна позиция. На цени под 130 малко за спорта.
            Браво. Дайте му Оскар

            Коментар


            • Първоначално изпратено от HSBC Разгледай мнение
              Напротив, чета и си спомням много добре настроенията към VOW когато избухна скандала. Два-три дни след това взех и HYSpread също взе, той взе Porche - компанията майка. Почти всички останали казваха че сме луди...

              Не си спомням ти да ди писал тогава, че взимаш. Възможно е.

              11,10,2016 - 133,33 Euro съм ги купувал. Бих си купил здраво на цени 70-80 евро отново солидна позиция. На цени под 130 малко за спорта.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от HSBC Разгледай мнение
                Напротив, чета и си спомням много добре настроенията към VOW когато избухна скандала. Два-три дни след това взех и HYSpread също взе, той взе Porche - компанията майка. Почти всички останали казваха че сме луди...

                Не си спомням ти да ди писал тогава, че взимаш. Възможно е.

                Няма нужда от обяснения, пазара показва дали сме прави или не. Всичко друго е Noise

                Коментар


                • Напротив, чета и си спомням много добре настроенията към VOW когато избухна скандала. Два-три дни след това взех и HYSpread също взе, той взе Porche - компанията майка. Почти всички останали казваха че сме луди...

                  Не си спомням ти да ди писал тогава, че взимаш. Възможно е.


                  Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                  Гълъбчето не е човек. Птица е. А ти не четеш. Дизелгейта го разкарах на 171 евро. Пак не четеш споделих една позиция Snap таргета цена на която е купена, и времеви хоризонт.

                  Коментар


                  • HSBC=Money=Misho

                    Знам, че имаш и дългосрочни

                    Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                    Има хора с различни портфолио структури, аз пускам тук само short term, като наѝ голяма позиция за мен са отдавна co2 сертификати (eua). От 9 евро съм вътре и чакам 17 €

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от HSBC Разгледай мнение
                      Радвам се, че си ме послушал да вземеш VOW. Но виждам какво се заяждаш с хората, като самият ти нямаш топки да кажеш какво правиш в реално време


                      Гълъбчето не е човек. Птица е. А ти не четеш. Дизелгейта го разкарах на 171 евро. Пак не четеш споделих една позиция Snap таргета цена на която е купена, и времеви хоризонт.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от HSBC Разгледай мнение
                        Радвам се, че си ме послушал да вземеш VOW. Но виждам какво се заяждаш с хората, като самият ти нямаш топки да кажеш какво правиш в реално време


                        Има хора с различни портфолио структури, аз пускам тук само short term, като наѝ голяма позиция за мен са отдавна co2 сертификати (eua). От 9 евро съм вътре и чакам 17 €

                        Коментар


                        • Радвам се, че си ме послушал да вземеш VOW. Но виждам какво се заяждаш с хората, като самият ти нямаш топки да кажеш какво правиш в реално време


                          Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                          Не притежавам Тесла, и краткосрочни и средносрочни движения не ме интересуват. Обикновенно държа 2+ години. Рядко по-малко, като VW което разкарах на 171 евро, а беше в депото ми едва от 1,2 години, но въпреки това даде добра доходност. Ако ме питаш дали да скъсяваш Тесла. Отговора е от януари пари се правят да скъсаш от шортене банките в ЕС. Тази тенденция ще продължи. По-добре се фокусирай там отколкото в скъсяване на Тесла и технологичните. И на тях ще им дойде времето.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                            Няма значение аз кво мисля, пазара решава. Просто си дребна душица и ме забавляваш
                            Гълъбче с такова държане и лира няма да получиш, да си купиш чай. А кой е пазара? Аз ти той тя то? Нагледал съм се на експерти с деривати като тебе. Ако ми отговориш на един въпрос. Ще те призная. Защо от 2016 та година започнаха процесите с DB. Отговора е един. Това е фундамент- Можеш да ползваш нета, помощ от приятел, гадаене на кълбо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Muller, давай тука в реално време какво търгуваш. Може и на демо.

                              Тесла на колко ще ходи според тебе в близките седмици? Дай прогноза някаква и времева рамка
                              Не притежавам Тесла, и краткосрочни и средносрочни движения не ме интересуват. Обикновенно държа 2+ години. Рядко по-малко, като VW което разкарах на 171 евро, а беше в депото ми едва от 1,2 години, но въпреки това даде добра доходност. Ако ме питаш дали да скъсяваш Тесла. Отговора е от януари пари се правят да скъсаш от шортене банките в ЕС. Тази тенденция ще продължи. По-добре се фокусирай там отколкото в скъсяване на Тесла и технологичните. И на тях ще им дойде времето.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                                Пип,
                                Няма достатъчно TQQQ за шортене
                                Дай малко от твойте?
                                Най-вероятно е за добро.

                                Коментар

                                Working...
                                X