IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    То шорта за навсякъде си е ясен както и жълтото при победа на развития цоциализъм в щатите.

    Това над което се замислям тия дни ( и нямам отговор) е в какво аджеба може да стане дълъг човек за такъв вариант ? Някакви идеи ?
    "You can’t get blood out of a stone"
    Jeremy Grantham

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение

      SINA се занимават и с други дейности , микро кредити мисля. По-бавен ръст, но по-голяма диверсификация. Като гледам графиката не им е помогнало особено в очите на инвеститорите, и SINA и WB са на -55% от ATH. За фундамента не съм сигурен, не следя на SINA отчетите.
      Явно не попитах ясно.
      Приемаме, че всички други дейности на Sina не струват 5 пари.
      И се концентрираме само върху факта, че Sina притежава почти половината (мисля, че 46%) от Weibo.
      И още малко сметки и излиза, че ако искаш да притежаваш Weibo, най-евтиния начин за това е да си купиш Sina.
      Защото при долу горе една и съща цена на акциите на двете компании, като си купиш една на SINA, получаваш около 1.5 на WEIBO.
      o'k ако ти хрумне защо така - пиши.
      Аз имам някаква идея, ама нямам Блумбърг-терминал да я проверя.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

        E,какво да ги следим. Или шорт или непип.
        То шорта за навсякъде си е ясен както и жълтото при победа на развития цоциализъм в щатите.

        Това над което се замислям тия дни ( и нямам отговор) е в какво аджеба може да стане дълъг човек за такъв вариант ? Някакви идеи ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
          По принцип добър план би било да влезем на развитите пазари когато лихвите са били 20% - с цел да излезем от тях, когато наближат нулата. Или пък да влезем когато данъците са били 90% и да излезем, когато станат 10-20%. Обаче, повече сме нямали този шанс или не сме били на точното място. Ами - случва се. Има ли някой, който мисли, че е добре да направи първи стъпки по индексите в Щатите сега?

          Не се знай знай ли се, невъ сей невъ.
          Представи си че соцлиберасткомуноидите спечелят скоро, това никак не е фантастика, а може стане жива реалност, вече превзеха без проблем магарешката партия. Простите хора много се кефят на утопии, особено когато им рекат че всичко ще е безплатно.
          Дай им 1, макс 2 мандата и параметрите за които споменаваш по горе ще ги имаш
          Друг е въпроса че тогава доста ще мязат на ЛА и пак ще има да се чеше човек де го не сърби дали си заслужава да влага пари.


          Какво става, като в Щатите влязат BABA, Tencent, JD и останалите ?

          При абсолютно реална конкуренция (надали ще стане) ми се струва че ще стъпят на врата на уса пиърите си.
          Добре се обзаведох с първата и третата при миналогодишните спадове.
          Бабката ми вече поне една част си е за вземане на профит, ма ми е свидливо нещо, по дълбочко сложих стопa.

          От амер.техи използвах дисконтите да сложа aapl, nvda (втората взятка вече кеш), csco, ma, nflx и трошици от бука, последните 2 вече продадени, мастърите и циско и те си реват за това.

          .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

            E,какво да ги следим. Или шорт или непип.
            Колега, наблюдавам, че имате интереси при WB.
            То е трудно да се гледа в бъдещето, но за мен особено неприятно е като не разбирам миналото.
            Та имате ли някакво обяснение, защо SINA се търгува с дискаунт от над една трета спрямо WB вече няколко години подред?
            SINA се занимават и с други дейности , микро кредити мисля. По-бавен ръст, но по-голяма диверсификация. Като гледам графиката не им е помогнало особено в очите на инвеститорите, и SINA и WB са на -55% от ATH. За фундамента не съм сигурен, не следя на SINA отчетите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение

              Трябва да следим внимателно предварителните избори. Щото ако сен. Уорън спечели баш на тия лошо им се пише.

              https://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-47509945

              "US Democrat Elizabeth Warren has proposed breaking up tech giants like Amazon, Facebook and Google if elected to the US presidency in 2020."
              E,какво да ги следим. Или шорт или непип.
              Колега, наблюдавам, че имате интереси при WB.
              То е трудно да се гледа в бъдещето, но за мен особено неприятно е като не разбирам миналото.
              Та имате ли някакво обяснение, защо SINA се търгува с дискаунт от над една трета спрямо WB вече няколко години подред?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                .....
                И какво остава: AMZN, AAPL, GOOGL, FB, MSFT, NFLX, V, MA и т.н. платформи.
                ......
                Трябва да следим внимателно предварителните избори. Щото ако сен. Уорън спечели баш на тия лошо им се пише.

                https://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-47509945

                "US Democrat Elizabeth Warren has proposed breaking up tech giants like Amazon, Facebook and Google if elected to the US presidency in 2020."

                Коментар


                • По принцип добър план би било да влезем на развитите пазари когато лихвите са били 20% - с цел да излезем от тях, когато наближат нулата. Или пък да влезем когато данъците са били 90% и да излезем, когато станат 10-20%. Обаче, повече сме нямали този шанс или не сме били на точното място. Ами - случва се. Има ли някой, който мисли, че е добре да направи първи стъпки по индексите в Щатите сега?

                  Може би по-друг начин стои въпроса с този, който вече е на пазара. Може ли да спечеля още малко или всеки момент ще ме отстрелят по тъпата тиква? Форбс просто умилява с тезата за продължаващ бичи пазар. Той свърши.

                  Всеки, който има поглед върху малко повече на брой активи, знае, че болшинството публични компании са вече далеч под върховете си.
                  И илюзията, че сме в бичи пазар се поддържа само от една дузина компании с огромна тежест в индексите. (мерси Торанага).
                  Има някаква нова парадигма. Според мен тя се изразява в това, че пазарът толерира изключително asset light бизнес модела.
                  -мрази дълговете - логично - при криза оборотите намаляват, но дълговете остават.
                  -мрази компаниите с неизбежно голям CAPEX - нормално, при криза оборотите намаляват, но за да останеш конкурентен - инвестициите продължават;
                  -удивително мрази дори компаниите с много активи (голяма счетоводна стойност спрямо капитализацията), вероятно защото са пълни с гудуил и интангибълс под въпрос);
                  Значи идеалната компания е без дългове, без нужда от CAPEX, без активи (бук валъо). Само кеш флоу да тече.
                  Парадигмата е, че са безрискови. Нищо не може да ги събори.

                  И какво остава: AMZN, AAPL, GOOGL, FB, MSFT, NFLX, V, MA и т.н. платформи.
                  И като стигнем до точните имена и си кажем, майната и на макроикономиката. Все пак от какво зависи успеха на една компания?
                  Ами от регулации и конкуренция.
                  Е те тепърва започват да се конкурират един с друг.
                  А регулациите чукат на вратата независимо, кой и къде ще спечели избори.

                  А да не забравим, голямата възможност да пробият в Китай. Е нали ако има сделка, тя ще е двупосочна.
                  Какво става, като в Щатите влязат BABA, Tencent, JD и останалите?
                  Last edited by Tkilata; 09.03.2019, 19:00.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Още пет години бик и после ще видим... казват в тази статия
                    Може пък да е така

                    Five More Years For This Business Cycle

                    https://www.forbes.com/sites/oppenhe.../#18f012df53cb
                    На мен любимото ми:
                    Почти всеки бичи пазар свършва по време на количествено затруднение.
                    ...Опа, то свърши, значи ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Как да търгуваме ММТ...
                      Вече и това се обсъжда...



                      How to Trade MMT Is Wall Street’s Great Unknown

                      https://www.bloombergquint.com/marke...nown#gs.04wpcl
                      Възникването на подобни теории е характерно за края на цикъла и е малко преди върхът или казано Нова парадигма. Има убеждението че бизнесцикъла е преодолян или ако възникнат някакви икономически проблеми лесно ще бъдат и те преодоляни , примерно в случая с дълг. като неговото количество няма значение.

                      Нова парадигма имаше към 2000 година. Златото беше реликва и централните банки нямаха нужда и го разпродаваха. Американския глобализъма и либерална демокрация доминираше, Почити всички диктатури бяха сдали багажа . От две десетилетия Америка не беше водила войни с изключение на кратката война за освобождаване то на Кувейт, но там Американците като си свършиха работа бързо се изтеглиха.
                      А беше спечелена най - важната студената.

                      В последствие се видя че нещата не седят по този начин.
                      Златото опетори цената си.
                      Атентатите от 11 септември.
                      Войните в Афганистан и Ирак.
                      Възхода на Путинова Русия.
                      Либерализма е в криза.дори в своя бастион. Глобализъма и свободната търговия са сериозно заплашени..

                      Сега чак такава нова парадигма нямаме както 2000. но аз очаквам с изясняване на търговските спорове . Пазара и икономиката сериозно да ускорят . И да се вижда че няма спънки пред бъдещото Тогава ще имаме Америка отново велика със своето Гуру.
                      Което ще е класически пример за нова парадигма край на цикъла.


                      DJI 32000-35000
                      SNP ,3400-3800
                      Last edited by Todor Sabev; 09.03.2019, 17:37.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Как да търгуваме ММТ...
                        Вече и това се обсъжда...



                        How to Trade MMT Is Wall Street’s Great Unknown

                        https://www.bloombergquint.com/marke...nown#gs.04wpcl
                        А, Мишоков, какво ти става днес бе....това не си ти !

                        Мяркам при златото, гледам и тук громиш ММТ.

                        Нещо не ми се вързва. Не ми е ясно как твоите магарешки любимци ще спечелят и претворят обещанията си после без нея.
                        Платформите им по най скромни оценки изискват 80-100 ТРЛН $ харчове за следващите 10г.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Още пет години бик и после ще видим... казват в тази статия
                          Може пък да е така

                          Five More Years For This Business Cycle

                          https://www.forbes.com/sites/oppenhe.../#18f012df53cb
                          Така ли ти се ще.
                          В тоя вариант трябва да се примириш с 2ри мандат на оринджа...надали ще можеш го преглътна

                          Пък и като ти отворих линка и видях какви ги е писал тоя хубавец, мне мерси.
                          Всъщност според него сега бичия пазар бил само 8г стар, а от сайкъл лоу преди 10г до пролетта на 2011 било още при мечките ... за тия 2г индексите скочиха двойно ! Щом такива са му меците - искам цяло стадо от тях
                          По нататък ми бе безсмислено да чета.

                          Коментар


                          • Как да търгуваме ММТ...
                            Вече и това се обсъжда...



                            How to Trade MMT Is Wall Street’s Great Unknown

                            https://www.bloombergquint.com/marke...nown#gs.04wpcl

                            Коментар


                            • И пак същият пич от Опенхаймър тука обяснява за рецесията...


                              2019 Outlook: U.S. Lands Softly, Converges With Rest Of World

                              For 2019, the upshot is an environment where U.S. growth is slower but policy is better, the exact opposite of 2018. As U.S. growth decelerates to 2%, so too will interest rates fall and inflation moderate, alleviating pressures on the Fed to tighten further. A recession, with that backdrop, is unlikely. If anything, slower growth but better policy will extend the elongated U.S. business and market cycle indefinitely

                              https://www.forbes.com/sites/oppenhe.../#4953169318a6

                              Коментар


                              • Още пет години бик и после ще видим... казват в тази статия
                                Може пък да е така

                                Five More Years For This Business Cycle

                                https://www.forbes.com/sites/oppenhe.../#18f012df53cb

                                Коментар

                                Working...
                                X