IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

    аз останах с такова впечатление, 70% каза че си в дълги и ги държиш ....... и това с "ако знаеш какво правиш" е баяяя гумен аршин, аз може много да си вярвам и да "знам" ама като ме изтрещят е тогава ми доказват веднага, че не знам кво прая, а тези 10-15% прая ги без проблем че и повече ама не съм в никва висша лига и те са гумена работа защото, едно е да обърнеш 500 в 1000 или 2/3 бона в 6/8 ама съвсем друго е да обърнеш 10 млн. в 12млн.....
    Разбира се, че можеш като ритейлърче да правиш пари независимо от комисионните, иначе ходи праи изпити стани institutional или брокер посредник или финансов съветник фирма няква и няма да плащаш чак такива комисионни .....
    Подходи и стратегии колкото искаш.
    Моята е микс: 60-70% от ресурса е разпределен диверсифицирано в различни класове активи, които носят 6-7% годишна доходност с ниска волатилност (с близо 50 год статистика). Останалите 30-40% стоят свободни за тактически трейдове.

    Конкретно за US stock marketa:
    Това рали се приема с голямо недоверие масово, което е индикация че може би ще видим силно движение в северна посока. Разбира се ако феда вдигне лихвите ще е масакре.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      Не съм казал че съм бай енд холд а само че може да се прави сносна възвръщаемост с ниска волатилност ако знаеш какво правиш.

      В тоя занаят има не повече от 2 прослойки, които правят големи пари - мидъл мена (брокера) и собственика на фонда, който скубе комисиони от инвеститора.
      Всичко друго е ритейлъджийска залъгалка.

      Инвеститорите с големите пари които се чудят къде и при кой да ги паркират търсят ниска волатилност и сносна възвръшаемост от порядъка на 10-15%.

      Ако можеш да ги правиш консистентно година след година си във висшата лига.
      аз останах с такова впечатление, 70% каза че си в дълги и ги държиш ....... и това с "ако знаеш какво правиш" е баяяя гумен аршин, аз може много да си вярвам и да "знам" ама като ме изтрещят е тогава ми доказват веднага, че не знам кво прая, а тези 10-15% прая ги без проблем че и повече ама не съм в никва висша лига и те са гумена работа защото, едно е да обърнеш 500 в 1000 или 2/3 бона в 6/8 ама съвсем друго е да обърнеш 10 млн. в 12млн.....
      Разбира се, че можеш като ритейлърче да правиш пари независимо от комисионните, иначе ходи праи изпити стани institutional или брокер посредник или финансов съветник фирма няква и няма да плащаш чак такива комисионни .....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

        абсолютно
        секи ден
        Глей днес, ставам, гледам Ontex паднал с 10%....и се събуждам
        Какво става тук?
        Няма новини, няма отчети, няма дори Драги, а тя пада като камък.
        Ако пада така без новини, какво да си мислим, като дойде отчета. Тя ще се занули?
        Явно умните пари знаят нещо, което аз не знам!
        И почвам да мислим, какво да правим...в смисъл на кой бог да се молим,
        щото да продам сили нямам, ръката ми е парализирана от кръста надолу.
        Отивам да търся икона на езическия си бог, в който не вярвам, освен когато съм в крайна необходимост
        и като се връщам
        ...Опа
        Тя се върнала на нула и се качила с 10 процента нагоре.
        Става дума, че групата на другите умни пари (не са тези първите) разбрала нещо друго
        и така - секи ден
        Много добрe opisano, и още по-добре че всичко е минало благополучно.
        Хераклит ли беше казал за "играещия човек" - хомо луденс)))
        т.е. не че сме луди, просто се вързваме на случайността, без да усетим, как ни обучава и ни води за носа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

          мхм е ти като "професионалист" както вече казах позиции не видяхме, но верно нали е "аматьорско" тези в "COT" https://www.cftc.gov/MarketReports/C...ders/index.htm и те професионалисти но пускат позиции, излиза че са "аматьори" .... ми да беше погледнал "win rate" до са колко % успеваемост имат мойте дет съм ги постнал... Остай го Сороспията той е друга риба и няма значение кво е прайл, но не е buy and hold, той е спекулант и е шортил него не го ебе инвеститорски раоти като другия некролог Бъфет защото тия са два съвсем различни типажа с различни политически цели за които им трябват печалбите.
          Твойто buy and hold в днешни дни не работи, то се види от самолет, но ти си ги дръж никой не ти брани ....

          P.S. ходи и им го обясни на тия завалиите в БФТто за "добре диверсифициран портфейл" и да си подържат за дълго там позициите, те не че могат да излязат ама тва е вече друг въпрос ....
          Не съм казал че съм бай енд холд а само че може да се прави сносна възвръщаемост с ниска волатилност ако знаеш какво правиш.

          В тоя занаят има не повече от 2 прослойки, които правят големи пари - мидъл мена (брокера) и собственика на фонда, който скубе комисиони от инвеститора.
          Всичко друго е ритейлъджийска залъгалка.

          Инвеститорите с големите пари които се чудят къде и при кой да ги паркират търсят ниска волатилност и сносна възвръшаемост от порядъка на 10-15%.

          Ако можеш да ги правиш консистентно година след година си във висшата лига.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

            Сорос и Друкенмилър са направили най-много от валути и interest rates не от директно скъсяване на сток маркета.
            Постването на позиции също е аматьорско (нищо лично). Хората които го правят си чешат егото или целенасочено си правят реклама.
            Най-добрите в тоя занаят имат в най-добрия случай 50% уин рейт. За Сорос се говори че е бил около 30%. Мисля той беше казал че не е важно дали си прав или грешиш за дадена позиция, а колко правиш когато си прав и колко губиш когато не си.
            Бай енд холд също върши работа с добре диверсифициран портфейл
            мхм е ти като "професионалист" както вече казах позиции не видяхме, но верно нали е "аматьорско" тези в "COT" https://www.cftc.gov/MarketReports/C...ders/index.htm и те професионалисти но пускат позиции, излиза че са "аматьори" .... ми да беше погледнал "win rate" до са колко % успеваемост имат мойте дет съм ги постнал... Остай го Сороспията той е друга риба и няма значение кво е прайл, но не е buy and hold, той е спекулант и е шортил него не го ебе инвеститорски раоти като другия некролог Бъфет защото тия са два съвсем различни типажа с различни политически цели за които им трябват печалбите.
            Твойто buy and hold в днешни дни не работи, то се види от самолет, но ти си ги дръж никой не ти брани ....

            P.S. ходи и им го обясни на тия завалиите в БФТто за "добре диверсифициран портфейл" и да си подържат за дълго там позициите, те не че могат да излязат ама тва е вече друг въпрос ....
            Last edited by michaelis12; 09.07.2019, 22:35.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              що да бера грижи, сигурно и некролога Сороспията е аматьор щот нетовите мангизи са предимно от къси е и събаряне на държави, но той е друга риба и тема .... Точ тъй аз съм аматьор не твърдя обраното и съм къси за да прая пари, позиции поствам редовно ти кат "професионалист" не сме видели кьорава позиция от тебе

              P.S. аз не виждам причина за кво трябва да имам buy and hold като дългосрочно това дава средно х5% включая и приличните корекции изключвам 50+% орязване мечи пазар където и тоя момент няма да е далече
              Сорос и Друкенмилър са направили най-много от валути и interest rates не от директно скъсяване на сток маркета.
              Постването на позиции също е аматьорско (нищо лично). Хората които го правят си чешат егото или целенасочено си правят реклама.
              Най-добрите в тоя занаят имат в най-добрия случай 50% уин рейт. За Сорос се говори че е бил около 30%. Мисля той беше казал че не е важно дали си прав или грешиш за дадена позиция, а колко правиш когато си прав и колко губиш когато не си.
              Бай енд холд също върши работа с добре диверсифициран портфейл

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                абсолютно
                секи ден
                Глей днес, ставам, гледам Ontex паднал с 10%....и се събуждам
                Какво става тук?
                Няма новини, няма отчети, няма дори Драги, а тя пада като камък.
                Ако пада така без новини, какво да си мислим, като дойде отчета. Тя ще се занули?
                Явно умните пари знаят нещо, което аз не знам!
                И почвам да мислим, какво да правим...в смисъл на кой бог да се молим,
                щото да продам сили нямам, ръката ми е парализирана от кръста надолу.
                Отивам да търся икона на езическия си бог, в който не вярвам, освен когато съм в крайна необходимост

                и като се връщам
                ...Опа
                Тя се върнала на нула и се качила с 10 процента нагоре.
                Става дума, че групата на другите умни пари (не са тези първите) разбрала нещо друго
                и така - секи ден
                еми ко да се прай, свещи, църкви, врачки, гледане на карти, брой звездите .... таков е живота ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  Не бери грижа. 70% дълъг портфейл имам от доста по-сносни нива.

                  Къси позиции в акции правят само два типажа - трейд аматьорите и някои професионални мениджъри но не за да правят пари а за диверсификация.
                  що да бера грижи, сигурно и некролога Сороспията е аматьор щот нетовите мангизи са предимно от къси е и събаряне на държави, но той е друга риба и тема .... Точ тъй аз съм аматьор не твърдя обраното и съм къси за да прая пари, позиции поствам редовно ти кат "професионалист" не сме видели кьорава позиция от тебе

                  P.S. аз не виждам причина за кво трябва да имам buy and hold като дългосрочно това дава средно х5% включая и приличните корекции изключвам 50+% орязване мечи пазар където и тоя момент няма да е далече
                  Last edited by michaelis12; 09.07.2019, 20:18.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    +

                    ps/ нейно величество случайността, изкарва и вкарва без почивен ден в затвора ))
                    абсолютно
                    секи ден
                    Глей днес, ставам, гледам Ontex паднал с 10%....и се събуждам
                    Какво става тук?
                    Няма новини, няма отчети, няма дори Драги, а тя пада като камък.
                    Ако пада така без новини, какво да си мислим, като дойде отчета. Тя ще се занули?
                    Явно умните пари знаят нещо, което аз не знам!
                    И почвам да мислим, какво да правим...в смисъл на кой бог да се молим,
                    щото да продам сили нямам, ръката ми е парализирана от кръста надолу.
                    Отивам да търся икона на езическия си бог, в който не вярвам, освен когато съм в крайна необходимост
                    и като се връщам
                    ...Опа
                    Тя се върнала на нула и се качила с 10 процента нагоре.
                    Става дума, че групата на другите умни пари (не са тези първите) разбрала нещо друго
                    и така - секи ден

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                      ами вземи и влез дълги, тъкмо да си ни контра (късите са по-принцип рискови) хем да не загубиш пари и хем, за да няма конспирации монспирации после ....
                      Не бери грижа. 70% дълъг портфейл имам от доста по-сносни нива.

                      Къси позиции в акции правят само два типажа - трейд аматьорите и някои професионални мениджъри но не за да правят пари а за диверсификация.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Казват, че повече пари за изгубени в опити да се избяга от корекции отколкото в самите корекции
                        ами вземи и влез дълги, тъкмо да си ни контра (късите са по-принцип рискови) хем да не загубиш пари и хем, за да няма конспирации монспирации после ....
                        Last edited by michaelis12; 09.07.2019, 13:12.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          15 - 20 процента спад към есента или в края на лятото
                          Казват, че повече пари за изгубени в опити да се избяга от корекции отколкото в самите корекции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                            Това е култово!
                            Извини ме, че те цитирам. То е да си го намирам по-лесно, когато ми е тъжно.
                            Хаха, да станем като тях :-)
                            Един вид - Влязъл в затвора и станал човек. Хаха
                            +

                            ps/ нейно величество случайността, изкарва и вкарва без почивен ден в затвора ))
                            Last edited by precakanoto; 08.07.2019, 23:08.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              Ок! Корекция с ново дъно под Декември или ?
                              15 - 20 процента спад към есента или в края на лятото

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение




                                Todor Sabev

                                Junior Member
                                09.03.2019, 13:03

                                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                                Как да търгуваме ММТ...
                                Вече и това се обсъжда...



                                How to Trade MMT Is Wall Street’s Great Unknown

                                https://www.bloombergquint.com/marke...nown#gs.04wpcl

                                Възникването на подобни теории е характерно за края на цикъла и е малко преди върхът или казано Нова парадигма. Има убеждението че бизнесцикъла е преодолян или ако възникнат някакви икономически проблеми лесно ще бъдат и те преодоляни , примерно в случая с дълг. като неговото количество няма значение.

                                Нова парадигма имаше към 2000 година. Златото беше реликва и централните банки нямаха нужда и го разпродаваха. Американския глобализъма и либерална демокрация доминираше, Почити всички диктатури бяха сдали багажа . От две десетилетия Америка не беше водила войни с изключение на кратката война за освобождаване то на Кувейт, но там Американците като си свършиха работа бързо се изтеглиха.
                                А беше спечелена най - важната студената.

                                В последствие се видя че нещата не седят по този начин.
                                Златото опетори цената си.
                                Атентатите от 11 септември.
                                Войните в Афганистан и Ирак.
                                Възхода на Путинова Русия.
                                Либерализма е в криза.дори в своя бастион. Глобализъма и свободната търговия са сериозно заплашени..

                                Сега чак такава нова парадигма нямаме както 2000. но аз очаквам с изясняване на търговските спорове . Пазара и икономиката сериозно да ускорят . И да се вижда че няма спънки пред бъдещото Тогава ще имаме Америка отново велика със своето Гуру.
                                Което ще е класически пример за нова парадигма край на цикъла.


                                DJI 32000-35000
                                АВГУСТ - ОКТОМВРИ 2020
                                SNP ,3400-3800


                                Last edited by Todor Sabev; 09.03.2019, 17:37.


                                коментара в момента е този
                                СПОРЕД МЕН ПРЕДСТОЙ КОРЕКТИВНО СПУСКАНЕ ПРЕДИ ЩУРМ КЪМ ВЪРХЪТ
                                Ок! Корекция с ново дъно под Декември или ?

                                Коментар

                                Working...
                                X