IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Mи няма мазало...има рали. Ето как го обясняват
    Разбира се утре песента може да е друга..

    PS Прилични отчети на бристол и рейтеона.
    Не толкова на панам от снощи. Бая мини из ЛА са затворени.

    Nasdaq erases 2020 losses as investors bet coronavirus jobless claims peaking

    Investors were taking some heart in the fact that weekly claims have decreased over the past few weeks, though they remain historically elevated.

    Коментар


    • https://auto.dir.bg/news.php?id=27574195

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        Маркета е божа работа ,аз също имам едно наум заради тези предварителни резултати ,но имам чувството че спада няма да е толкова голям.....на маркета?В петък щатските индекси по принцип връщат ,сега да не изиграят обратното....обратното на очаканията..?
        Бая човешка работа си е. Най-вероярто днес ще скочи, утре ще е сеч. Ако десет минути предварително знаеш какво ще твитнат Мъск или Тръмп, можеш милиарди да направиш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
          Имате ли си представа как ще реагира пазара и готови ли сте за това в петък 8 май ?
          The United States - Unemployment Rate Actual:? Forecast:16%,Previous:4.4%
          за последните 80 години от 1945 от края на Втората световна война най-високият процент на безработица е бил 11 %
          Аз мисля че на валутните пазари и на пазара на акции и ще стане мазало
          Аз очаквам не 16% а повече от 20% безработица



          Маркета е божа работа ,аз също имам едно наум заради тези предварителни резултати ,но имам чувството че спада няма да е толкова голям.....на маркета?В петък щатските индекси по принцип връщат ,сега да не изиграят обратното....обратното на очаканията..?

          Коментар


          • Смятам, че струва 4 заради дивидента, който бруто е 30%. Дори да го намалят наполовина, 15% е чудесен резултат. При цена от 2 пак отиваме на 30%. Т.е. докато AR функционира, разпределение ще има.

            Има и нещо интересно обаче. По някаква причина брокерът към Revolut не удържа абсолютно нищо от разпределията на MPL-тата. Имам там едни дялове от MPLX. Ще видим догодина дали няма да ми пратят формуляр за американските данъчни.

            ---

            Съгласен съм, че са овъртръбени, но много от какруцарите не са само тръби, а и съхранение. Пак ще дам за пример Magelan, които са добре диверсифицирани.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Благодаря, определено ме кара да се замисля. Като цяло AR e по-засегната от кризата, но си мисля, че с тези евтини заеми няма как да фалира.

              По точка 2 нямам какво да кажа, благодаря че ме светна. Нямам идея дали конкуренти могат да използват вече изградена инфраструктура. За продажбите, общо над 25 млн. дяла, пищяха алармите вчера, но не помислих, че могат да търсят друга компания за пренос. В такъв случай се отива директно на ликвидация.

              Идеи за сходни инвестиции? Моделът LP е много неизгоден данъчно за инвестиции, но точно в момента смятам сектора за добра възможност. Имам поне минимални познания от добив, търговия и транспорт на горива и затова гледам повече натам.

              допълнение: В SA има някакъв имейл от компанията постнат, че акциите се продават, за покриване на данъчни задължения, свързани с преобразуването в обикновена компания. Нямам капацитет, за да определя доколко е вярно.
              Вече изградената инфраструктура ще продължи да се използва от AR. Тя е физически свързана с лизинговани от AR земи и за нея работа има за още 1-2 десетилетия. Дори AR да фалира, това ще е прехвърляне на акциите от акционерите към облигационерите. Няма да е ликвидация. Но новите акционери използват такива форсмажори за да предоговарят стари договори и съдът понякога го позволява. Резултатът би бил мизерни приходи за AM, колкото да си обслужва заемите до падеж.
              Въпросът е защо AR от тук нататък да използва AM за новите си проекти? Първо - AM е в състояние в което трудно може да мобилизира банков или публичен финансов ресурс, за да изпълни нови проекти. Второ - пазара на услуги за шистовата индустрия е почти разорен и има гладни за бизнес фирми, които са готови да наддават срещу AM за новите проекти на AR. Трето - тези нови проекти дори не се очертават тази година. AR вече очерта CAPEX-а за 2020 и той е мизерен.
              Тоест и за AM риска от ликвидация е минимален. Но защо да струва 4 или 5усд. Защо не 2 например.

              Не ми харесва бизнеса с тръби в Щатите. Те са овъртръбени според мен.

              Коментар


              • Благодаря, определено ме кара да се замисля. Като цяло AR e по-засегната от кризата, но си мисля, че с тези евтини заеми няма как да фалира.

                По точка 2 нямам какво да кажа, благодаря че ме светна. Нямам идея дали конкуренти могат да използват вече изградена инфраструктура. За продажбите, общо над 25 млн. дяла, пищяха алармите вчера, но не помислих, че могат да търсят друга компания за пренос. В такъв случай се отива директно на ликвидация.

                Идеи за сходни инвестиции? Моделът LP е много неизгоден данъчно за инвестиции, но точно в момента смятам сектора за добра възможност. Имам поне минимални познания от добив, търговия и транспорт на горива и затова гледам повече натам.

                допълнение: В SA има някакъв имейл от компанията постнат, че акциите се продават, за покриване на данъчни задължения, свързани с преобразуването в обикновена компания. Нямам капацитет, за да определя доколко е вярно.
                Last edited by terziеv; 07.05.2020, 11:50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  AM са обикновена компания, а не LLP -> данъкът е 10%, а не 37%.
                  Занимават се изключително с транспорт на газ, при който чак такива аномалии няма.
                  Компанията майка има нужда от пари -> ще поддържат високо ниво на дивидент. (Вероятно обаче ще го свалят малко, защото сега е към 30%)
                  В момента е евтино - целият midstream сектор е подценен. Според мен повече отколкото са добивът и рафинериите.

                  Като цяло има известен риск, защото са зависими от определени находища. AM не са ET или MMP, които са железни и според мен при тях сериозен риск не съществува. Ако не бяха данъците, щях да сложа половината си пари в MMP.

                  Имай предвид, че изобщо не съм разбирач. Не съветвам никой, а ще се радвам на коментари.
                  ok, мерси.
                  Имам аргументи против.
                  Съгласен съм, че най-големия акционер (AR) има нужда от пари, но понеже получава 1/3 от дивидента, а дава 100% от приходите (АМ има само един клиент в лицето на AR), логично е да спести, като плаща по-малко на AM.
                  AR и АМ имат едно и също ръководство - според мен - конфликт на интереси.
                  Това ръководство държи солиден процент собственост и в двете компании - дотук добре.
                  В началото на тази седмица ръководството продаде акциите си в AM и от тук натам разглеждам само две хипотези.

                  1.AR е толкова зле, че инсайдърите разпродават - първо в AM защото там стойността на дяла им все още има прилична стойност.
                  2. AR e прескочила трапа и мисли вече за бъдеща експанзия, но AM я дърпа назад с високи тарифи. Вече освободена от интереса си в AM - може най-после да потърси на пазара на услуги - най-конкурентната оферта. В този случай за AM ще остане само изградения дотук бизнес и нов не се очертава. А стария не стига за дивидента.
                  Тоест виждам в AR един добър и един лош изход, но в AM - нищо.

                  Коментар


                  • Пука му на пазара. Компании, които от създаването си досега не са докарали цент печалба са оценени на милиарди. Ако трябва ще дадат по още някоя хилядарка на калпак, за да няма гладни бунтове. Важното е да не останеш с някой "черен петър" в портфолиото.

                    Коментар


                    • [QUOTE=ТАТО;n3594268]
                      Аз мисля че на валутните пазари и на пазара на акции и ще стане мазало
                      Аз очаквам не 16% а повече от 20% безработица[/B]

                      Дори и да си прав - не значи че непременно ще стане мазало, а и такова може да стане и без особен повод.
                      Човек предполага - пазар разполага.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                        защо
                        AM са обикновена компания, а не LLP -> данъкът е 10%, а не 37%.
                        Занимават се изключително с транспорт на газ, при който чак такива аномалии няма.
                        Компанията майка има нужда от пари -> ще поддържат високо ниво на дивидент. (Вероятно обаче ще го свалят малко, защото сега е към 30%)
                        В момента е евтино - целият midstream сектор е подценен. Според мен повече отколкото са добивът и рафинериите.

                        Като цяло има известен риск, защото са зависими от определени находища. AM не са ET или MMP, които са железни и според мен при тях сериозен риск не съществува. Ако не бяха данъците, щях да сложа половината си пари в MMP.

                        Имай предвид, че изобщо не съм разбирач. Не съветвам никой, а ще се радвам на коментари.

                        Коментар


                        • Имате ли си представа как ще реагира пазара и готови ли сте за това в петък 8 май ?
                          The United States - Unemployment Rate Actual:? Forecast:16%,Previous:4.4%
                          за последните 80 години от 1945 от края на Втората световна война най-високият процент на безработица е бил 11 %
                          Аз мисля че на валутните пазари и на пазара на акции и ще стане мазало
                          Аз очаквам не 16% а повече от 20% безработица



                          Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Имам малко останал кеш, но днес ще набутам всичко в AM. Започваме от USD4.13.
                            защо

                            Коментар


                            • Имам малко останал кеш, но днес ще набутам всичко в AM. Започваме от USD4.13.

                              Коментар


                              • На демото направих около 30% 40% за година шортейки едновременно DGAZ и UGAZ два противоположни продукта.
                                http://www.proflashgame.com

                                Коментар

                                Working...
                                X