IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ех, как ми се искаше да излъжа, че съм разбрал какво е ATH. Сериозно, поне линк към обяснение?

    За другото е Божа работа. Според мен най-голямата неизвестност е геополитическият риск и зелените педалщини. Както виждаме паниката с коронката се насажда отгоре надолу, не отдолу нагоре.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение



      ПС А на екрана си виждам нещо много приятно, ама си зашивам устата че има още час и кусур преди да видя дали ще стане факт.
      След 3 месеца - нов АТН при мене
      Само някакви мизерни 0.15% отгоре, ама си го има.

      Да видим утре дали ще е...
      https://www.vbox7.com/play:1356c939

      Или...

      https://www.marketwatch.com/story/to...son-2020-05-18


      The S&P 500 is surging 3.3% in afternoon trading, and is headed for the highest close since March 6, which was before COVID-19 was declared a pandemic by the World Health Organization. More importantly for many chart watchers, the index is on track to retrace 62.7% of the coronavirus-related selloff from the Feb. 19 record close of 2,386.15 and the 3 1/2-year low of 2,237.40 on March 23, which puts the 61.8% retracement at 2,947.33. Followers of the Fibonacci ratio of 1.618, also known as the "golden ratio," suggest that retracements that surpass 61.8% are no longer governed by the previous trend, and that a full retracement is the next target. The S&P 500 would be the second of the Big 3 stock market indexes to surpass the 61.8% Fibonacci retracement level. The Nasdaq Composite COMP, 2.44% has retraced 80.5% of its coronavirus selloff (it passed 61.8% target on April 27), the Dow Jones Industrial Average has retraced 54.7% of its selloff (61.8% of the selloff would be at 25,364.89)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Не съм продал, ама така и не успях да го взема на 3.50. Днес пробвах на 3.80 и за малко се измъкна. Купувах няколко пъти на по-висока цена и усреднено ми идва на 4.08 - т.е. не съм на печалба. Дивидентче обаче си взех. Моите обеми обаче са малки - имам общо 870 акции.

        trailing-а е малко божа работа. Много зависи от компанията. Дали плаща дивидент е важно за мен. Аз съм прекалено консервативен (т.е. шубе) и често пропускам по-големи печалби. 1% според мен е малко. Аз слагам за стоп долната цена, на която ми е поносима загубата. Тогава вече нагласям останалото. В момента пазарът е много динамичен и си мисля, че трябва малко повече да отпуснеш каишката на трейлинга.
        Помислих, че вече си закупил АМ.
        Доколкото разбирам това, което ми обясняваш се отнася за простия stop loss където се задават цени. Аз имах предвид traling stop loss с проценти - по-удачен ми се вижда, защото намалява шанса за пропускане на печалба. Днеска с MAERSK B се прецаках зверски и още не мога да си го простя - продадох прекалено рано. А като гледам утре ще продължава да расте. Напрао неам кръв. Че и с парите купих лузърска акция.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          Понеже съм начинаеща и още не съм ползвала trailing stop loss при продаване. Бихте ми препоръчали на какви проценти да го настоя. Мисля си да задам 7% под максималния курс и отклонение 1%. Има ли резон?
          terziev, нали още не си продал АМ ? Щото ако си чак мен ще ме е яд.
          Не съм продал, ама така и не успях да го взема на 3.50. Днес пробвах на 3.80 и за малко се измъкна. Купувах няколко пъти на по-висока цена и усреднено ми идва на 4.08 - т.е. не съм на печалба. Дивидентче обаче си взех. Моите обеми обаче са малки - имам общо 870 акции.

          trailing-а е малко божа работа. Много зависи от компанията. Дали плаща дивидент е важно за мен. Аз съм прекалено консервативен (т.е. шубе) и често пропускам по-големи печалби. 1% според мен е малко. Аз слагам за стоп долната цена, на която ми е поносима загубата. Тогава вече нагласям останалото. В момента пазарът е много динамичен и си мисля, че трябва малко повече да отпуснеш каишката на трейлинга.

          Коментар


          • Понеже съм начинаеща и още не съм ползвала trailing stop loss при продаване. Бихте ми препоръчали на какви проценти да го настроя. Мисля си да задам 7% под максималния курс и отклонение 1%. Има ли резон?
            terziev, нали още не си продал АМ ? Щото ако си чак мен ще ме е яд.
            Last edited by IvelinaJensen; 18.05.2020, 22:34.

            Коментар


            • ако на някого му се е дощяло да види червен цвят:
              JC Penney

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                [SIZE=16px]Абе де да знам, то божа работа, ама ...
                MEE - слагайте коланите, че здрави турбуленции идат..

                https://www.foxbusiness.com/markets/...rtain-el-erian


                ПС А на екрана си виждам нещо много приятно, ама си зашивам устата че има още час и кусур преди да видя дали ще стане факт.
                Last edited by pipbel; 18.05.2020, 21:30.

                Коментар


                • В Зимбабве и Венецуела няма мечи пазар
                  https://www.investing.com/indices/zimbabwe-industrial

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                    Абе де да знам, то божа работа, ама малко аргументи в обратната посока:

                    Според тези сентимента е в позитивния екстрийм. Ако сме в мечи пазар е мнооого лош предвестник. Ако сме в бичи най-малкото ще видим консолидация или нова корекция. Въпросът е кой с какъв тайм фрейм е в пазара:


                    [ATTACH=CONFIG]n3600346[/ATTACH]


                    Ритейл активността е извън чарта:

                    [ATTACH=CONFIG]n3600347[/ATTACH]


                    Компаниите на загуба в ръсел 2000:

                    [ATTACH=CONFIG]n3600348[/ATTACH]

                    Мечия пазар може да е консилидационен. Цената може коригира във времето като стойност. Това може да продължи деситилетия. В началото. всички ще залагат. на вертикални движения само на долу или само на горе.
                    В момента сме. в корекция на корекцията с възможен нов връх под формата на капан за бикове.
                    Те така мисля аз.
                    Last edited by Todor Sabev; 18.05.2020, 19:14.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      И в другта тема споменах, че това "да падне с размер около този на дивидента" са пълни глупости. Може да продаваш, ще си получиш дивидента. Според мен обаче WELL има още бая потенциал. Аз го дръжа.
                      И аз ще държа - трейдинг платформата ми се скапа. Дано е за добро

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Сполай ти, тия ги нямам.
                        Ма хич не съм разтревожен, 2 позиции гледам съм на двуцифрен +, 3та и трябва само 0.5% за същото, а още 5 са на 7+....като цяло картоните на 4.2%, нелош ден

                        Aбе много меци много нещо бре дорде сме тъй май по сериозно потъване няма да видим...пък има още кеш за утилизирване

                        https://www.aaii.com/sentimentsurvey
                        Абе де да знам, то божа работа, ама малко аргументи в обратната посока:

                        Според тези сентимента е в позитивния екстрийм. Ако сме в мечи пазар е мнооого лош предвестник. Ако сме в бичи най-малкото ще видим консолидация или нова корекция. Въпросът е кой с какъв тайм фрейм е в пазара:


                        Click image for larger version

Name:	Sentiment-Trader.jpg
Views:	1
Size:	44.9 КБ
ID:	3600346



                        Ритейл активността е извън чарта:

                        Click image for larger version

Name:	Retail-Trading-Activity.jpg
Views:	1
Size:	27.0 КБ
ID:	3600347



                        Компаниите на загуба в ръсел 2000:

                        Click image for larger version

Name:	Russell-2000.jpg
Views:	1
Size:	17.8 КБ
ID:	3600348


                        Коментар


                        • Остана ли изобщо нещо изгодно като за 5 хил. В петък и днес бях заредил, но не клъвна и отлетя. Работя и не мога да следя постоянно платформата и ги бях пуснал лимитирани.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                            И WELL фръкнаха. Днеска им е X-day. Дали вече може да се продава с оглед да не загубя дивидента? Което всъщност е странно щото на X-day по правило би трябвало цената да падне с размер около този на дивидента.
                            И в другта тема споменах, че това "да падне с размер около този на дивидента" са пълни глупости. Може да продаваш, ще си получиш дивидента. Според мен обаче WELL има още бая потенциал. Аз го дръжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
                              Moderna политнаха!
                              Сполай ти, тия ги нямам.
                              Ма хич не съм разтревожен, 2 позиции гледам съм на двуцифрен +, 3та и трябва само 0.5% за същото, а още 5 са на 7+....като цяло картоните на 4.2%, нелош ден

                              Aбе много меци много нещо бре дорде сме тъй май по сериозно потъване няма да видим...пък има още кеш за утилизирване

                              https://www.aaii.com/sentimentsurvey
                              Last edited by pipbel; 18.05.2020, 17:12.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
                                Moderna политнаха!
                                И WELL фръкнаха. Днеска им е X-day. Дали вече може да се продава с оглед да не загубя дивидента? Което всъщност е странно щото на X-day по правило би трябвало цената да падне с размер около този на дивидента.

                                Коментар

                                Working...
                                X