IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Остана ли изобщо нещо изгодно като за 5 хил. В петък и днес бях заредил, но не клъвна и отлетя. Работя и не мога да следя постоянно платформата и ги бях пуснал лимитирани.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

      И WELL фръкнаха. Днеска им е X-day. Дали вече може да се продава с оглед да не загубя дивидента? Което всъщност е странно щото на X-day по правило би трябвало цената да падне с размер около този на дивидента.
      И в другта тема споменах, че това "да падне с размер около този на дивидента" са пълни глупости. Може да продаваш, ще си получиш дивидента. Според мен обаче WELL има още бая потенциал. Аз го дръжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
        Moderna политнаха!
        Сполай ти, тия ги нямам.
        Ма хич не съм разтревожен, 2 позиции гледам съм на двуцифрен +, 3та и трябва само 0.5% за същото, а още 5 са на 7+....като цяло картоните на 4.2%, нелош ден

        Aбе много меци много нещо бре дорде сме тъй май по сериозно потъване няма да видим...пък има още кеш за утилизирване

        https://www.aaii.com/sentimentsurvey
        Last edited by pipbel; 18.05.2020, 17:12.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
          Moderna политнаха!
          И WELL фръкнаха. Днеска им е X-day. Дали вече може да се продава с оглед да не загубя дивидента? Което всъщност е странно щото на X-day по правило би трябвало цената да падне с размер около този на дивидента.

          Коментар


          • Moderna политнаха!

            Коментар


            • В неделята се скъсах да чета статистики и стигнах до WY. Харесва ми модела, но нямам дали ще се възстанови строителството и свързаните дейности. Пример за REIT със спрян дивидент, но той 2019 година е на загуба. Дълговете не са малки, но не са и чак притеснителни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                кое къде видях. Че са спрели дивидентите ли? В моята нет банка дето търгувам може да се видят предишни и бъдещи дати за дивиденти. Дават по 4 пъти годишно. Давали по 0.35 USD на тримесечие. Последно са дали април. 30 март е бил X-денят. Но бъдещи дивиденти не са обявили. Иначе сега юни би следвало да има. Но няма да има като гледам
                Ще обявят. Може да има намеление, но структурата на компанията е такава, че са задължени да разпределят. Попрочети какво е REIT, какво е АДСИЦ.

                Датски компании не мога, защото нямам нерви за обмяната и следенето на още една валути. Ако имах, пак щях да пропусна. Ако стана голям, по-скоро бих се пуснал на руската и турската борси. За дивидент ти трябва един Газпром и спиш спокойно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Позицията ми в STOR е малка, но дивидентите няма как да ги спрат напълно. Това е тип АДСИЦ. Като цяло и аз имам повече доверие на REIT за жилища, но там дивидентите са по-ниски. AVB e 4,20 "само". Ако дадете акъл за някой по-добър на далавера, ще е супер. Оглеждам се и за оня с клетките за съхранение, но и там ми идва скъпо. За момента WELL e много по-добра алтернатива

                  Финасовите в САЩ са сигурни, защото никой няма да допусне да фалират. Исках да вляза в DFS и се бях заложил на 30, но за едно 20 цента не успях да взема.

                  Сега всеки се е хвърлив в храните. Там е другият ми провал - BGS. Още преди кризата исках, но от скръндзавост сложих лимит 12. Облиза го, отлетя и се невидя. Взех позиция в ADM, но там е с много дългосрочен хоризонт. Проблемът е, че не ги разбирам. Колко соя и царевица отивала за биогориво, колко за фураж...

                  edit: PSA (Public Storage) е този с клетките.

                  Па дай да инвестираме в мъжа? Със сигурност гмежта ще продължи да се стуча към Скандинавията.
                  Има една датска циклична MAERSK B. Дават по 21,77 USD дивидент годишно еднократно. Ама пък акцията им е почти 1000 долара бройката. Има и едни ORSTED. Акцията им е 122 USD и дават годишен дивидент 1.52 USD. Абе скандинавците са стиснати на дивиденти като цяло.

                  Мъжът ми не е крупен капиталист. И не му се занимава да се вписва в борсата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                    Бихте споделили каква е вашата трейдинг стратегия. Моята за 2 месеца я сменях 5 пъти и все не мога да си наглася нещо, което ме удовлетворява и се чувствам самопрецакала се
                    Ами аз ти казах да не се занимаваш с глупости -- ти не!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Toва пък къде го видя ?
                      кое къде видях. Че са спрели дивидентите ли? В моята нет банка дето търгувам може да се видят предишни и бъдещи дати за дивиденти. Дават по 4 пъти годишно. Давали по 0.35 USD на тримесечие. Последно са дали април. 30 март е бил X-денят. Но бъдещи дивиденти не са обявили. Иначе сега юни би следвало да има. Но няма да има като гледам

                      Коментар


                      • Позицията ми в STOR е малка, но дивидентите няма как да ги спрат напълно. Това е тип АДСИЦ. Като цяло и аз имам повече доверие на REIT за жилища, но там дивидентите са по-ниски. AVB e 4,20 "само". Ако дадете акъл за някой по-добър на далавера, ще е супер. Оглеждам се и за оня с клетките за съхранение, но и там ми идва скъпо. За момента WELL e много по-добра алтернатива

                        Финасовите в САЩ са сигурни, защото никой няма да допусне да фалират. Исках да вляза в DFS и се бях заложил на 30, но за едно 20 цента не успях да взема.

                        Сега всеки се е хвърлив в храните. Там е другият ми провал - BGS. Още преди кризата исках, но от скръндзавост сложих лимит 12. Облиза го, отлетя и се невидя. Взех позиция в ADM, но там е с много дългосрочен хоризонт. Проблемът е, че не ги разбирам. Колко соя и царевица отивала за биогориво, колко за фураж...

                        edit: PSA (Public Storage) е този с клетките.

                        Па дай да инвестираме в мъжа? Със сигурност гмежта ще продължи да се стуча към Скандинавията.
                        Last edited by terziеv; 16.05.2020, 12:42.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                          Ето тук намерих пише бая за тия STOR. Разбира се нищо конкретно. Не знам това, че съвсем са спрели дивидентите дали не е знак за нещо.

                          https://www.fitchratings.com/researc...bbb-17-04-2020

                          Toва пък къде го видя ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            Ти по графики ли само търгуваш ?
                            А и разни фигурки по тия графики не ти ли правят впечатление ?

                            Може би го кефи човека че си ги е взел на хубав дисконт спремо дедо Бъфю от преди 3-4г относно цената, а дисконта е дори двоен ако погледнем оценката през p/ffo, сега се търгува на няма и 8.
                            Братчеда О също е на около 14.

                            Верно че някой друг месец 1/3 от приходите са под въпрос, ма не са съвсем изгубени, ще се разсрочат повечето, а и важи за всички. Пък и няма да е вечно я, ъпсайд потенциала си струва.

                            От другите дедови дебна и SYF за вход, ма на нива 14-15$
                            Не само по графики. И на логика и интуиция разчитам. То няма и на кво друго - не съм финансист. Погледнах и SYF. Те същия шит, че и по-зле от STOR. Финансовите и събиращите наеми от фирми компании винаги са рискови при кризи. Номерът е да оцелеят, но няма гаранция. Ето тук намерих пише бая за тия STOR. Разбира се нищо конкретно. Не знам това, че съвсем са спрели дивидентите дали не е знак за нещо.

                            https://www.fitchratings.com/researc...bbb-17-04-2020

                            Ние от наеми живеем и не съм чула от мъжа ми да е ударен сериозен. Отложил е плащането на някои наематели. Но при нас е друго, щото са жилища. Отдава само 5 фирмени помещения и ония пищят.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                              виж графиката на STOR за всичките години назад. За 1 път виждам акция да пада под началната си стойност
                              Ти по графики ли само търгуваш ?
                              А и разни фигурки по тия графики не ти ли правят впечатление ?

                              Може би го кефи човека че си ги е взел на хубав дисконт спремо дедо Бъфю от преди 3-4г относно цената, а дисконта е дори двоен ако погледнем оценката през p/ffo, сега се търгува на няма и 8.
                              Братчеда О също е на около 14.

                              Верно че някой друг месец 1/3 от приходите са под въпрос, ма не са съвсем изгубени, ще се разсрочат повечето, а и важи за всички. Пък и няма да е вечно я, ъпсайд потенциала си струва.

                              От другите дедови дебна и SYF за вход, ма на нива 14-15$
                              Last edited by pipbel; 16.05.2020, 10:34.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Нищо изключително. Всички са така преди да фалират. Засега ям хурката със STOR, но да се надяваме, че имат резерви до изборите.

                                edit: купувай Фортум-а
                                е що ги купи при това положение? Те още февруари са били тръгнали надолу

                                Коментар

                                Working...
                                X