IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
    Кажете за днешния ден ?
    Иначе това което k.o. и pirdop коментират напълно съм съгласен, само без това, че може да се падне под мартенски дъна - това ми изглежда вече невъзможно на практика, само на теория може да се коментира философски - какво е съответствието - цени-печалби.
    На теория Софикс би трябвал да е 4000. а на практика е 400.

    Коментар


    • Кажете за днешния ден ?
      Иначе това което k.o. и pirdop коментират напълно съм съгласен, само без това, че може да се падне под мартенски дъна - това ми изглежда вече невъзможно на практика, само на теория може да се коментира философски - какво е съответствието - цени-печалби.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

        Всеки е против Швеция, понеже са едни от малкото с различна политика и може би единствената значима икономика. Медиите яхват вълната и пишат тенденциозно по света или им се плаща. Калкулирай население, средна заболеваемост и смъртност, също съобрази и % на тестваните хора и приравни с държави със строги мерки и се вижда какъв е смисълът от тези ограничения. А няма още официална статистика за ръста на другите заболявания, предизвикани от изолацията, за да се добави към уравнението. Най - малкото ограничението на всякаква физическа активност, разходки на въздух и слънце, довеждат до намаляване на имунитета във всички възсрасти.

        Единствено Германия изпъква от тези с мерките, особено Източната част, но заради БЦЖ ваксинациите ли е или нещо друго са открили и не споделят, не знам, но какво и да е, не е хуманно да се прикрива, ако могат да се спасят хиляди животи в цял свят.

        Разсипаха икономиката, теглят задължения и в някои държави, като нашата, безцелно харчат пари и задлъжняваме поколения напред и по български ще слушаме поне още 10 г. как се оправдават за всичко с короната.

        Мисля до 5-6 месеца вече ще имат и ясна посока борсите, да добавим, че е изборна година в САЩ и към края очаквам нови върхове, СИП над 3300, силна волатилност, ако има, ще е лятото след отчетите за второто тримесечие.
        съгласен с теб, но важното е именно какво се тиражира в пъбличното постранство! пример с понеделншкия скок - казаха че Модерна имали позитивни резултати за ваксина и айде хоп +10%. В същото време като зачетеш еми то тествали на една шепа хора, всеки някога чел статистики веднага ще ти каже че това е нищожна извадка и не може да води до никакви изводи. да ама не! същата работа и със Швеция! .... така че да волатилност ще има и края на тази година/ началото на следващата трябва да сме нагоре .... дотогава обаче, малко вероятно, може и да паднем под мартенските дънна

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение

          тук доста хора и държави не са това мнение" = в Швеция починалите са бая...

          https://www.forbes.com/sites/davidni.../#1210b8504557

          друг е въпроса е кое по=добре и как ще се възприеме от обществото. ако приемем, че Х човека ще умрат от вируса - дали е по-добре това да се случи за кратко време (Швеция) или за по-дълго, до края на годината примерно, останалите държави.... чЧ
          Всеки е против Швеция, понеже са едни от малкото с различна политика и може би единствената значима икономика. Медиите яхват вълната и пишат тенденциозно по света или им се плаща. Калкулирай население, средна заболеваемост и смъртност, също съобрази и % на тестваните хора и приравни с държави със строги мерки и се вижда какъв е смисълът от тези ограничения. А няма още официална статистика за ръста на другите заболявания, предизвикани от изолацията, за да се добави към уравнението. Най - малкото ограничението на всякаква физическа активност, разходки на въздух и слънце, довеждат до намаляване на имунитета във всички възсрасти.

          Единствено Германия изпъква от тези с мерките, особено Източната част, но заради БЦЖ ваксинациите ли е или нещо друго са открили и не споделят, не знам, но какво и да е, не е хуманно да се прикрива, ако могат да се спасят хиляди животи в цял свят.

          Разсипаха икономиката, теглят задължения и в някои държави, като нашата, безцелно харчат пари и задлъжняваме поколения напред и по български ще слушаме поне още 10 г. как се оправдават за всичко с короната.

          Мисля до 5-6 месеца вече ще имат и ясна посока борсите, да добавим, че е изборна година в САЩ и към края очаквам нови върхове, СИП над 3300, силна волатилност, ако има, ще е лятото след отчетите за второто тримесечие.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

            Също се видя, че при насилствените мерки и свободното положение(като Швеция), няма особена разлика при % заразени и т.н.
            тук доста хора и държави не са това мнение" = в Швеция починалите са бая...
            https://www.ft.com/content/46733256-...-BZEVpaE0vM42I



            https://www.forbes.com/sites/davidni.../#1210b8504557

            друг е въпроса е кое по=добре и как ще се възприеме от обществото. ако приемем, че Х човека ще умрат от вируса - дали е по-добре това да се случи за кратко време (Швеция) или за по-дълго, до края на годината примерно, останалите държави.... чЧ
            Last edited by pirdop; 20.05.2020, 13:57.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

              А при третата и четвъртата вълна?
              Никоя държава вече няма да си позволи да затвори икономиката, последиците са супер тежки за 2 месеца, ако има още 2, това ще означава безработица над 30-40%, глад, недоволства, протести(вече има) и бунтове, които биха коствали политическото бъдеще и не само, на много субетки. Това самоубийство на икономиката е пълна лудост, изолацията и стресът докарват редица други заболявания на хората...не се умира само от корона.

              Също се видя, че при насилствените мерки и свободното положение(като Швеция), няма особена разлика при % заразени и т.н. И да има втора вълна, и 2-3х повече случаи от пика, малко луди биха затворили икономиките си. Има вече значителен напредък при лечението на болестта, в момента е настъпва лято, а до есента се очакват нови медикаменти да бъдат пуснати за масова употреба при нужда. Все пак при регистриране на увеличение на заболелите, въз основа на страх и паника, можем да видим отново сериозна корекция и СИП 2400, дори да не въведат отново строгите ограничения.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                А при третата и четвъртата вълна?
                ще се сбъднат прогнозите на bofa....

                "“With most institutional investors believing this is a bear rally, but at risk of being forced to chase the trend if it continues (having been conditioned as such in the last 10 years), the risk is of bigger bubbles leading to larger shocks,” the strategists wrote. “There will be plenty of opportunity (and time) for negative surprises to arise, given the sheer size of this economic crisis, even with a vaccine on fast-track.”"

                https://ca.finance.yahoo.com/news/bo...064042070.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  При втората вълна не вярвам турбуленциите да са по-големи от това, което вече видяхме. Продължавам да мисля, че няма да има ново дъно дори при сравнително силна втора вълна.


                  А при третата и четвъртата вълна?

                  Коментар


                  • Имете ли обяснение защо върви толкова зле с компаниите телефонни оператори

                    Коментар


                    • При втората вълна не вярвам турбуленциите да са по-големи от това, което вече видяхме. Продължавам да мисля, че няма да има ново дъно дори при сравнително силна втора вълна.

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      MEE - слагайте коланите, че здрави турбуленции идат..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Както върви бай Тошо ще излезе прав май за днес, а и нищо още не е потвърдено ако затворим под 2948.

                        Вчера май се оказва че 2/3 от движението е било от скуиз на хеджфондовете, останалите на fomo...

                        Коментар


                        • Минаха мечо настроените до към 18 часа, сега почват да бичат до 23 часа, да видим дали ще стане така

                          Коментар


                          • За трейлинга... явно не можах да се обясня. Исках да кажа, че предпочитам абсолютни стойности.

                            В случая следвам цената на разстояние 8 гущера, още от 76. Сложил съм лимит, който е малко по-висок от стопа - по този начин си въобразява, че обира съвсем случайните спадове в края на деня. Моя си приумица. Един два пъти подейства.

                            https://pasteboard.co/J95uRns.png
                            Last edited by terziеv; 19.05.2020, 14:50.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Ех, как ми се искаше да излъжа, че съм разбрал какво е ATH. Сериозно, поне линк към обяснение?

                              За другото е Божа работа. Според мен най-голямата неизвестност е геополитическият риск и зелените педалщини. Както виждаме паниката с коронката се насажда отгоре надолу, не отдолу нагоре.
                              Повечето инвеститори все Хай сънуват ...а други ...друго
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Атака на 30 000 до 2-3 месеца

                                Коментар

                                Working...
                                X