IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако наистина ще се занимаваш с това, премести се адресно в България.

    Нафтата ще скача, дори днес да падне.

    Като гледам фючърсите, ще излезе, че колкото повече трошат, толкова по-добре за борсите. Луди хора. Поне и ние да намажем.

    Коментар


    • Нафтата се уби днеска. Очаквам да се сгромоляса всеки момент отново. Как се печели от нея баш тия дни не е истина. На фона на пършавите 95лв от WELL които най-после си получих от дивидент и трябва и данък да им платя...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Някой търгува ли на HKEX? Има ли някакви врътки, освен долара? Защо да взимаме бабичката като ADR в Ню Йорк, а не от Хонконг?

        И последното - има ли някой добра екселска таблица за портфейл, че ми е трудно с формулите за годишните резултати. Искам да обединя резултатите от всичките си акции на едно място. Включително тези на БФБ, което не става с Jstock.
        Каква таблица ти трябва? За данък ли?
        Добавяне на нови сделки ще е тегаво с ексел - трябва да се добавят курсове и да се реферира кои сделки се затварят, което може да означава и разцепване на стари редове.
        Обединяване - още по тегаво заради различните колони на репортите.

        Коментар


        • От всички анализатори, които съм преглеждал, най-зле ми се струват Zacks. Не казвам, че аз разбирам повече, но техните анализи сякаш не са писани от хора, а от софтуер. Прочети няколко и ще видиш, че все едно виждаш шаблон с разменени инициали и p/e.

          С OLN аз бих внимавал. Идеално е за trailing stop.

          WELL, Fortum, AM, CXW и разбира се ALK къртят, чистят и извозват. Ще почна да играя тото, няма такъв вървеж просто. Продължавам да се убеждавам, че BABA ми е една от най-лошите "инвестиции". Сега нагоре лети small и mid-cap.

          едит: Бая късно е за медните.
          Last edited by terziеv; 01.06.2020, 19:42.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            В момента друсат доларът,ако по-яко го съборят петрол,злато ,сребро и акции нагоре.
            Трябва да се внимава обаче за компании, които могат да попаднат под сериозни санкции. Може да се изградят позиции в медни добивни-

            Коментар


            • Добре, че ми дадохте идея какво да купя, че тъкмо джитнах Aldeyra и се чудех кво да си купя. Та ще го видим сега тия Olin corp как ще се представят Ще ви благодаря като му дойде времето Иначе Aldeyra горе долу съм доволна. Купих ги на 4.53 и ги разкарах на 5.23. За толкова кратък период, няма и седмица си е идеално. Ясно е, че още ще скачат и ще ме е яд, чер избързах ама да се порадвам докато може.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                Среброто винаги качва след златото и пада преди него. Таргета от 18 долара достигнат- А как се молихме на Тигъра в златната тема да си вземе пан американ на 15 долара и сребро на безценица помниш ли? 18-20 долара му е най-неприятната зона. Пробие ли тази съпротива 50-55 долара не му мърдат, ако ли не влиза отново в консолидация с месеци. Фундаметално среброто не е добра инвестиция. Спекулантите разбира се може да си го разиграят. За петрола съгласен, макар че имам едно наум дали няма да изиграят доста по-високи нива, за да предизвикат лек инфлационен шок. След отрицателен фючърс може да видиме и недостигани висоти. Янките са все пак магьосници. Индексите обаче трябва да коригират по-дълбоко според мен. Инерцията е забавена. Архитекта хвърля бомба след бомба, съмнява ме че е агент на англичаните и иска да съботира чаената партия-
                В момента друсат доларът,ако по-яко го съборят петрол,злато ,сребро и акции нагоре.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                  Поне пада чудене за петрола. Да пуснем моята прогноза.
                  Като гледам как се е засилило среброто . Би трябвало целия сурвинен сектор и златото да ходят още на горе в следващите месеци преди да почнат отново спускане на долу.
                  По принцип среброто обръща преди златото а сега е точно обратното среброто катери здраво а златото се шматка. Преди това да стане може и да има лека корекция. Таргета за петрола 60 - 70 следващите месеци преди да обърне. средносрочно за година две.
                  Таргети
                  Сребро 21 - 23
                  Злато близо до историческият връх. и тогава по сериозна корекция.
                  Среброто винаги качва след златото и пада преди него. Таргета от 18 долара достигнат- А как се молихме на Тигъра в златната тема да си вземе пан американ на 15 долара и сребро на безценица помниш ли? 18-20 долара му е най-неприятната зона. Пробие ли тази съпротива 50-55 долара не му мърдат, ако ли не влиза отново в консолидация с месеци. Фундаметално среброто не е добра инвестиция. Спекулантите разбира се може да си го разиграят. За петрола съгласен, макар че имам едно наум дали няма да изиграят доста по-високи нива, за да предизвикат лек инфлационен шок. След отрицателен фючърс може да видиме и недостигани висоти. Янките са все пак магьосници. Индексите обаче трябва да коригират по-дълбоко според мен. Инерцията е забавена. Архитекта хвърля бомба след бомба, съмнява ме че е агент на англичаните и иска да съботира чаената партия-

                  Коментар


                  • Toва погледна ли го: https://finance.yahoo.com/news/olin-...153103461.html (някакъв report може да се изтегли от Zacks Equity Research)

                    Коментар


                    • Kak мразя само нещата да са нарисувани и да не успея да вкарам парите... едва се удържам да не си пусна марджин.

                      И другото да повторя - Ръсел, не Дау. Въпреки, че PFE под 34.5 бива.
                      Last edited by terziеv; 01.06.2020, 17:32.

                      Коментар


                      • Поне пада чудене за петрола. Да пуснем моята прогноза.
                        Като гледам как се е засилило среброто . Би трябвало целия сурвинен сектор и златото да ходят още на горе в следващите месеци преди да почнат отново спускане на долу.
                        По принцип среброто обръща преди златото а сега е точно обратното среброто катери здраво а златото се шматка. Преди това да стане може и да има лека корекция. Таргета за петрола 60 - 70 следващите месеци преди да обърне. средносрочно за година две.
                        Таргети
                        Сребро 21 - 23
                        Злато близо до историческият връх. и тогава по сериозна корекция.
                        Last edited by Todor Sabev; 01.06.2020, 11:35.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                          Olin corporation, като нищо да отскочат. И такава цена от 12 $ няма в последните 10 години (като изключим сега втората половина на м.Март.2020).
                          И тримесечен дивидент от 0,20 $ дават (0.80 - годишно), което си е 6% год..доходност.
                          Как ги намираш бе терзиев ?
                          На investing.com търсенето по финансови показатели ми е най-лесно. Ама този път просто написах gun ammunition companies в гуглето. Гледах ги една по една - май всичките са в небесата. Май само тази по-евтина изглежда. Има обаче много сериозен дълг, емитиран последния месец два.

                          По незнайни (за мен) причини yahoo-то ми даде https://finance.yahoo.com/quote/TSE?p=TSE в сходни. Много повече ми харесва за дивидентно държане.

                          Ще видим утре дали ще сколасам, че да имам налични преди началото на търговията. Като гледам обаче една сюрия народ му е дошла същата идея и ще скачат утре. На никой не му дреме за финансови показатели в такова време.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Намерих. OLN - тука е далаверата.
                            Olin corporation, като нищо да отскочат. И такава цена от 12 $ няма в последните 10 години (като изключим сега втората половина на м.Март.2020).
                            И тримесечен дивидент от 0,20 $ дават (0.80 - годишно), което си е 6% год..доходност.
                            Как ги намираш бе терзиев ?
                            Last edited by ПИЧ; 31.05.2020, 22:42.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              При теб колко е олиото ...?
                              В момента сертификатът е около 4,4 лева

                              Коментар


                              • Тюх, мамка му. Оказва се, че не съм само аз с "гениалната" идея за ръст на пушките https://finance.yahoo.com/quote/AOBC

                                Да знаете нещо сходно, но на добра цена? Сигурен съм, че в понеделник ще отбележат още по-високи стойности. Ще са добри за спекула, но нямам никаква възможност да следя нонстоп пазара.

                                Намерих. OLN - тука е далаверата. Страшно подходящ бизнес за момента - белина и муниции. Нямам идея как е толкова евтино... дългът е голеееемичък, но това вече сякаш нищо не значи. Може за държане да не става, но посоката следващите дни е нагоре.
                                Last edited by terziеv; 31.05.2020, 21:16.

                                Коментар

                                Working...
                                X