IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Това е оригиналния пост!
    Ето това предстои да се случи с изгарянето на стойност по цял свят! Ако погледнем Турция. Последните 5 години,
    Така е. Пропиляха бума на индустриализацията си. Не се включиха по никакъв начин в новата технологична революция. Направиха купища геополитически грешки. Във вътрешен план отново кардинално сгрешиха- Няма как резултата от всичко това да не доведе до крах.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение


      Което показва, че златото не е никакъв хедж. Хората и разни фондове наливат и там, защото нямат какво да си правят парите.
      Да бе, нека не е хедж, 50г 20, 15, 10 и 5г корелация с уса пазара между 0.02 и 0.05.
      Същото както и кеша, само дето има много по добра възвращаемост, тоя век си бие и индексите без проблем.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
        Не баш...

        Какво значи не баш. БВП е тотално манипулеруем показател. Отделно те като не отчитат реално инфлацията, могат да си отчитат какъвто си искат БВП. Има номинален и реален!

        Когато манипулираш основните данни за инфлацията, номиналния БВП го конвертираш към измислен такъв "реален"!

        Това е валидно за развития Запад, какво остава за един сюлейманат!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

          Ако погледнем Турция. Последните 5 години, икономиката е в свободно падане.
          Не баш...


          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            В интерес на истината това е и твоя парадигма. Чел съм ти едни постове за турската борса. За съжаление търсачката на форума не работи както трябва. В общи линии - нагоре не означава, че печелим. Ето днес жената ходи на фризьор - 35% увеличение. Дори аз не мисля, че до края на годината S&P ще се вдигне с толкова.
            Това е оригиналния пост!
            Ето това предстои да се случи с изгарянето на стойност по цял свят! Ако погледнем Турция. Последните 5 години, икономиката е в свободно падане. Всичко това е придружено и с галопираща инфлация. Фактическата доходност за периода е около 13-14%. Ако приемем, че някъде е имало и дивиденти, навярно може да отидем към 18%. От другата страна обаче, стои една официална инфлация от 65%, като реалната такава, със сигурност е над 100%!
            В момента има множество инвеститори, които са на НОМИНАЛЕН плюс, но простата сметка показва, че изгарянето на стойност по техните капитали е от 40% до над 50%. Говорим за реална отрицателна доходност от над 50%, при формално повишен пазар, от към номинал!
            Убеден съм, че за идните 2 години, инфлацията направо ще се изтреля в небесата там. Като само сега, в предстоящите 6 месеца, е възможно, тя да не е толкова голяма, поради пълния срив и натискащата дефлация. Това обаче е твърде кратковременно! И ако последните години, в тази страна сме имали инфлация между 7,7 и 15%(официална), навярно 2021г. инфлацията, която ще се разрази, би направила предвходните проценти направо смешни!
            По всяка вероятност капиталовия пазар, между лутанията на спад и борба с обезценка, от към инфлация, ще доближи върховете си или дори леко ще ги надскочи. Простата сметка обаче показва, че инвеститорите, при този сценарий, биха увеличили загубите си, от към изгаряне на стойност, на приблизително 90% от първоначално вложеното! Това ще рече, че от всеки вложени 10 лири. 9 ще са изгорели, при все, че има номинален ръст!

            Разбира се Турция ни е съсед и е 10тата икономика в света! Това, което предстои да се случва, ще засегне не само Запада, но на практика ще се извърши в планетарен мащаб! Дори бих казал, че ако случващото се в Турция за псоледните 5 години, се случваше все пак в среда, където нямаше официална глобална криза.... Запада си беше стабилен.... Китай общо взето също.... Какво би се случило от тук на сетне, при световна икономика на колене, когато средата е вече съвсем, съвсем по-неблагоприятна! Моята прогноза, е че на глобално ниво, нещата ще се състоят до 3-5 години, а може и много по-бързо. Изгарянето на стойност да се случи в следващите 24 месеца!

            Инфлацията винаги е породена от debasement на валутите. Това ще рече, че дори и в тежки кризи, силните дефлационни процеси, са абсолютно безсилни, спрямо обезценката на фиатните пари. Защо това обаче е така? Всяка ли криза, задължително онзачава debasement на валутата? Разбира се, че не! Ние обаче трябва да си даваме сметка къде се намираме и каква е конструкцията на съвременната финансова система! Прекалено много дълг! Прекалено много дефицити! Прекалено много активи изградени на базата на дефицитно благосъстояние! Това е ключът от бараката!

            Разбира се, в подобна ситуация, ние дори може да разглеждаме залтото, не и като пари, а дори и само като суровина, за бижутерията, за електрониката, било то и някъде там в бъдещето, когато потреблението би се възстановило... Едва ли обаче би се стигнало до там. Навярно хората биха продължили, да разглеждат златото като истински пари. Така или иначе, съхранението на стойност на капитала в него, не трябва да се фиксира, единствено и само, през номинално изражение, а през факта, колко точно стойност, могат да загубят останалите активи, погледнато през примера по горе!

            РАЗЛИЧИЯТА!

            Ситуацията не е идентична.

            Първо, това за Турция е при многогодишна галопираща инфлация, каквато нямаме в Западния свят, ДНЕС все още.

            Второ дори и при тази галопираща инфлация има сериозни спадове както е след първия връх, където нещата са без световна рецесия и депресия по сектори. За разлика от сега!

            Реално далеч преди някакви акции да те пазят от инфлация, те може да коригират спокойно на 30-40%-50%, което за младите инвеститори без натрупан предишен финансов резултат може и да е фатално. Фактически след една много дълбока корекция, може да стане номинално гонене на инфлация.

            Аз не бих залагал на това, че инфлацията ще тръгва да се гони от текущите върхове.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              В интерес на истината това е и твоя парадигма. Чел съм ти едни постове за турската борса. За съжаление търсачката на форума не работи както трябва. В общи линии - нагоре не означава, че печелим. Ето днес жената ходи на фризьор - 35% увеличение. Дори аз не мисля, че до края на годината S&P ще се вдигне с толкова.
              Оттук следва че трябва да си намалиш експозицията откъм жени

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                Днес ти имаш друга парадигма, която е на 10 години и тя твърди, че ЦБ през печатане могат да държат пазара винаги нагоре.
                В интерес на истината това е и твоя парадигма. Чел съм ти едни постове за турската борса. За съжаление търсачката на форума не работи както трябва. В общи линии - нагоре не означава, че печелим. Ето днес жената ходи на фризьор - 35% увеличение. Дори аз не мисля, че до края на годината S&P ще се вдигне с толкова.

                Коментар


                • Усещам скорошно насиране, слава бойку, че намали ДДС-то на памперсите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Естествено, че се движи от подобно мислене. Токио, Пекин, Брюксел, Лондон, Вашингтон... навсякъде печатат. Навсякъде купуват облигации. Навсякъде лихвите са надолу.

                    А според теб от какво мислене се движи?
                    Думата Парадигма означава утвърден модел!

                    Ако през последните векове, значимите икономически и стопански сривове са водили и до сривове на капиталовите пазари, а днес това не е така, означава, че е разрушена парадигмата. Това е парадигма на векове.

                    Днес ти имаш друга парадигма, която е на 10 години и тя твърди, че ЦБ през печатане могат да държат пазара винаги нагоре.

                    Щом парадигма на векове, може да не е валидна към момента, то следователно това важи и за такава на 10 години!

                    Просто се изкефих, че според теб нещата са на 100% и са бетон!

                    Казват, че когато средностатистическия участник на пазара е толкова убеден в едно или друго, обикновенно следва различен сценарий. Това също е парадигма обаче, което ще рече, че дори и това подлежи на развенчаване и не е на 100%.

                    Остава да видим!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Toй има предвид вероятно сантимента, нещо като това на линка.
                      Само че такива мнения като твоето не изглеждат преобладаващи, напротив - за миналата седмица мечките са двойно повече от биковете. И вдругиден данните надали ще са кой знае колко различни. Е как пазара да прави нещо повече от плитки корекции при това положение. И черни лебеди се не видят, ма то кой ли ги вижда...
                      Не знам колко са и робинхудовците, ала изглежда не са кой знае какъв фактор в общата картинка.

                      https://www.aaii.com/sentimentsurvey

                      Данните са за ку1, които по обясними причини няма да са трагедия. А вече плитки до среднодълбоки корекции винаги ще има. В настоящата ситуация обаче никоя западна държава не може да си позволи серия фалити на структуроопределящи компании. И след 2008 имаше маса законодателни промени, сега пак ще има. Nasdaq явно ще върви нагоре, но аз там не мога да се насиля да вляза. Пак ще им намерят цаката лобистите. Черните лебеди няма какво да ги обсъждаме, защото и до нашествие на извънземни можем да го докараме. Да не влизам пак в режим говорилня, но според мен като абсолютни стойности ще е все нагоре. До момента, в който вдигнат лихвите. Защо да гониш 3,5% дивидент, ако взимаш едно 3% от депозит.

                      Аз си изхарчих парите днес, защото вече нямам нерви да следя постоянно пазара, пък и мисля да мръдна малко от София. Нямам истински спекулативни позиции освен NIO. Взех WASH и върнах половината позиция в SO. Много ми се иска да се отърва от купчината в ET, но не съм навит на тази цена. Иначе има супер мегдан за спекулации тази седмица. Лично аз смятам, че веднага след данните ще има сериозен скок, последван от сериозно прибиране на печалби. Робинхудовците влияят много на цените, дори обемите им да не са огромни.

                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Нека си пердаши, лошо няма, особено кефи че и жълтия прави същото заедно с картоните.
                      Ах тоя лош соломон от голдън сакс,както би рекъл архито...
                      Което показва, че златото не е никакъв хедж. Хората и разни фондове наливат и там, защото нямат какво да си правят парите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                        Sentiment chart

                        Май месец е било и по - зле и нищо. Аз също съм мечи настроен, но пазарът си пердаши с пълна пара нагоре и не ми се води по сантимента. Чупят се рекорди всеки ден в САЩ, Европа също тръгва да наваксва.
                        Нека си пердаши, лошо няма, особено кефи че и жълтия прави същото заедно с картоните.
                        Ах тоя лош соломон от голдън сакс,както би рекъл архито...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Toй има предвид вероятно сантимента, нещо като това на линка.
                          Само че такива мнения като твоето не изглеждат преобладаващи, напротив - за миналата седмица мечките са двойно повече от биковете. И вдругиден данните надали ще са кой знае колко различни. Е как пазара да прави нещо повече от плитки корекции при това положение. И черни лебеди се не видят, ма то кой ли ги вижда...
                          Не знам колко са и робинхудовците, ала изглежда не са кой знае какъв фактор в общата картинка.

                          https://www.aaii.com/sentimentsurvey

                          Sentiment chart

                          Май месец е било и по - зле и нищо. Аз също съм мечи настроен, но пазарът си пердаши с пълна пара нагоре и не ми се води по сантимента. Чупят се рекорди всеки ден в САЩ, Европа също тръгва да наваксва.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Естествено, че се движи от подобно мислене. Токио, Пекин, Брюксел, Лондон, Вашингтон... навсякъде печатат. Навсякъде купуват облигации. Навсякъде лихвите са надолу.

                            А според теб от какво мислене се движи?
                            Toй има предвид вероятно сантимента, нещо като това на линка.
                            Само че такива мнения като твоето не изглеждат преобладаващи, напротив - за миналата седмица мечките са двойно повече от биковете. И вдругиден данните надали ще са кой знае колко различни. Е как пазара да прави нещо повече от плитки корекции при това положение. И черни лебеди се не видят, ма то кой ли ги вижда...
                            Не знам колко са и робинхудовците, ала изглежда не са кой знае какъв фактор в общата картинка.

                            https://www.aaii.com/sentimentsurvey


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              Ако пазара се движи от подобно мислене, в рамките на тия 3 мохабета, то това е сигурен признак за скорошно спихване.

                              Крайната самоувереност обикновенно никога не излиза!

                              Така както си го написал, много прилича на онзи случай, с момчето, което лъска обувки!


                              Естествено, че се движи от подобно мислене. Токио, Пекин, Брюксел, Лондон, Вашингтон... навсякъде печатат. Навсякъде купуват облигации. Навсякъде лихвите са надолу.

                              А според теб от какво мислене се движи?

                              Коментар


                              • Mike от Флорида, Eто го дойде известен спад, това е спада към 17-18 часа, когато чиновниците излизат от своите службици, където са натискали столовете и се качват по автобусите. След това следва ръст до към 22:30 ч, а понякога и повече.

                                Коментар

                                Working...
                                X