IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
    Струва ми се, че движенията от последната седмица, в голяма степен са функция на изборите във Франция. Ако французите ни направят този номер през уикенда, шистаците ще са най-малкия проблем занапред.
    Това, никой не го гледа, още по-малко американците! Реално резултата на Лю Пен не е кой знае какво, а и тя последните години е спряла анти ЕС говоенето, както и говоренето против мигранти! Много от старите неетнически французи гласуват за нея, защото не искат да идват други, които да ги конкурират, плюс това, тя говори и за много битовизми, които освен етнически французи, касаят и старите имигранти! Тя е по-скоро представител на дясното, а не на някакъв плашещ радикализъм, който да влияе на пазарите!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Струва ми се, че движенията от последната седмица, в голяма степен са функция на изборите във Франция. Ако французите ни направят този номер през уикенда, шистаците ще са най-малкия проблем занапред.
      Lol. Who cares about the fucking phrench

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Просто не виждаш всичко - сриването на облигациите с нисък рейтинг - който създава сериозни опасения и за качеството на кредитния портфейл на банките. Изтичането на хеджовете на производителите на шистов петрол - които ги държаха над водата след като се бяха хеджирали при високи цени на петрола. Срутващата се ликвидност при корпоративния дълг - един фонд даже спря обратнит - едно напомняне за кризата от 2008, опасенията че ниската ликвидност ще доведе до срутване на всичко - това което говорих преди няколко дена тук.

        Аз не се очудвам че пазара пада - учудвам се че не се срива
        Струва ми се, че движенията от последната седмица, в голяма степен са функция на изборите във Франция. Ако французите ни направят този номер през уикенда, шистаците ще са най-малкия проблем занапред.

        Коментар


        • Do you know what Vomma means? If yes, then expect of this

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
            Американския на 18.12
            Брента на 16.12
            Значи точно за няколко дни могат да изгърбят всички къси.... и после пак надолу
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Не: просто на пазарите често доминират пълни простаци.

              Нали - доколкото зная - спекулката често се върти повече или по-малко - от ботове... да не мислиш, че те са учили финанси?

              Ама нали се сещаш - когато заради евтиният керосинец авиолиниите отчетат скок на печалбата - разпродавалите преди това ще си скубят козината от тимбериците?
              точно затова с бонуса от декември мисля да заредя от някоя авиолиния

              за световните пазари, да видим дали това ще предизвика ръст в понеделник:
              http://www.wsj.com/articles/china-in...ber-1449909192
              навсякъде чета прогнози за черен понеделник, това е добър знак
              както преди срещата на ецб всички бяха оптимисти и акциите се сринаха, да видим дали сега като всички са песимисти, ще има мощен ръст
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Просто не виждаш всичко - сриването на облигациите с нисък рейтинг - който създава сериозни опасения и за качеството на кредитния портфейл на банките. Изтичането на хеджовете на производителите на шистов петрол - които ги държаха над водата след като се бяха хеджирали при високи цени на петрола. Срутващата се ликвидност при корпоративния дълг - един фонд даже спря обратнит - едно напомняне за кризата от 2008, опасенията че ниската ликвидност ще доведе до срутване на всичко - това което говорих преди няколко дена тук.

                Аз не се очудвам че пазара пада - учудвам се че не се срива
                Да, ама пък ти виждаш само лошите работи.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  аз виждам пълна и неадекватна паника от началото на декември

                  фед вдига лихвите, но финансовите компании, които биха спечелили най-много, също се сриват

                  петролът пада като скала, но фирмите, които биха намазали от това - авиолинии, транспортни фирми, някои производители на ел енергия - всички също се сриват

                  излиза, че всичко, което съм учил по финанси, е пълна простотия
                  Не: просто на пазарите често доминират пълни простаци.

                  Нали - доколкото зная - спекулката често се върти повече или по-малко - от ботове... да не мислиш, че те са учили финанси?

                  Ама нали се сещаш - когато заради евтиният керосинец авиолиниите отчетат скок на печалбата - разпродавалите преди това ще си скубят козината от тимбериците?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                    аз виждам пълна и неадекватна паника от началото на декември
                    Никъде не виждам такова нещо, от 500 СП компании само 3 са с рси под 20.
                    За волатилността с благи думи Равния по добре ще ти обясни....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                      От гледната точка на дребни инвеститори трудно можем да видим пълната картина,явно положението като цяло е много зле
                      "We're getting hurt, but I'm a long-term investor"- Prince Alwaleed Bin Talal
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                        аз виждам пълна и неадекватна паника от началото на декември

                        фед вдига лихвите, но финансовите компании, които биха спечелили най-много, също се сриват

                        петролът пада като скала, но фирмите, които биха намазали от това - авиолинии, транспортни фирми, някои производители не ел енергия - всички също се сриват

                        излиза, че всичко, което съм учил по финанси е пълна простотия
                        Просто не виждаш всичко - сриването на облигациите с нисък рейтинг - който създава сериозни опасения и за качеството на кредитния портфейл на банките. Изтичането на хеджовете на производителите на шистов петрол - които ги държаха над водата след като се бяха хеджирали при високи цени на петрола. Срутващата се ликвидност при корпоративния дълг - един фонд даже спря обратнит - едно напомняне за кризата от 2008, опасенията че ниската ликвидност ще доведе до срутване на всичко - това което говорих преди няколко дена тук.

                        Аз не се очудвам че пазара пада - учудвам се че не се срива

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          аз виждам пълна и неадекватна паника от началото на декември

                          фед вдига лихвите, но финансовите компании, които биха спечелили най-много, също се сриват

                          петролът пада като скала, но фирмите, които биха намазали от това - авиолинии, транспортни фирми, някои производители не ел енергия - всички също се сриват

                          излиза, че всичко, което съм учил по финанси е пълна простотия
                          От гледната точка на дребни инвеститори трудно можем да видим пълната картина,явно положението като цяло е много зле

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Пръво - и аз очаквам ЛЕК спад... но наистина лек. Защото:

                            С колко ще повишат ЕВЕНТУАЛНО лихвата онова глуповато бабе и кликата и? - 0.2% напримерно?
                            С колко ще се повишат лихвите по облизвациите? Дали ще има облизвации с доходност като на Жабешките - ама такива лотове, дето да не ти трябват 25 КБ само за да влезеш? - Не мисля, а и ти не го мислиш.
                            Колко ще поскъпва зеленото? Паритетът с еврото го чакаме от началото на годината... нещо не става.
                            - Да - част от инвестициите ще се прехвърлят към Азия и Европа... да - ама аз съм диверсифициран навред... и не ного дреме ми, че едни мои инвестиции ще слязат малко надолу, щом други отидат нагоре.

                            Въобще - нито от депозити, нито от стискане на зелено, нито от облизвации можеш да докараш доходност като от акциите, които са и по-ликвидни - дребен инвеститор не може да си позволи да инвестира в облизвации и ДЦК, дето се търгуват на лотове от по 10 000.
                            аз виждам пълна и неадекватна паника от началото на декември

                            фед вдига лихвите, но финансовите компании, които биха спечелили най-много, също се сриват

                            петролът пада като скала, но фирмите, които биха намазали от това - авиолинии, транспортни фирми, някои производители на ел енергия - всички също се сриват

                            излиза, че всичко, което съм учил по финанси, е пълна простотия
                            Last edited by Black and white cat-foot; 12.12.2015, 13:45.
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Пръво - и аз очаквам ЛЕК спад... но наистина лек. Защото:

                              С колко ще повишат ЕВЕНТУАЛНО лихвата онова глуповато бабе и кликата и? - 0.2% напримерно?
                              С колко ще се повишат лихвите по облизвациите? Дали ще има облизвации с доходност като на Жабешките - ама такива лотове, дето да не ти трябват 25 КБ само за да влезеш? - Не мисля, а и ти не го мислиш.
                              Колко ще поскъпва зеленото? Паритетът с еврото го чакаме от началото на годината... нещо не става.
                              - Да - част от инвестициите ще се прехвърлят към Азия и Европа... да - ама аз съм диверсифициран навред... и не ного дреме ми, че едни мои инвестиции ще слязат малко надолу, щом други отидат нагоре.

                              Въобще - нито от депозити, нито от стискане на зелено, нито от облизвации можеш да докараш доходност като от акциите, които са и по-ликвидни - дребен инвеститор не може да си позволи да инвестира в облизвации и ДЦК, дето се търгуват на лотове от по 10 000.
                              Ще видим, всеки си го отиграва както го разбира!

                              Коментар


                              • Пръво - и аз очаквам ЛЕК спад... но наистина лек. Защото:

                                С колко ще повишат ЕВЕНТУАЛНО лихвата онова глуповато бабе и кликата и? - 0.2% напримерно?
                                С колко ще се повишат лихвите по облизвациите? Дали ще има облизвации с доходност като на Жабешките - ама такива лотове, дето да не ти трябват 25 КБ само за да влезеш? - Не мисля, а и ти не го мислиш.
                                Колко ще поскъпва зеленото? Паритетът с еврото го чакаме от началото на годината... нещо не става.
                                - Да - част от инвестициите ще се прехвърлят към Азия и Европа... да - ама аз съм диверсифициран навред... и не ного дреме ми, че едни мои инвестиции ще слязат малко надолу, щом други отидат нагоре.

                                Въобще - нито от депозити, нито от стискане на зелено, нито от облизвации можеш да докараш доходност като от акциите, които са и по-ликвидни - дребен инвеститор не може да си позволи да инвестира в облизвации и ДЦК, дето се търгуват на лотове от по 10 000.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X