IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Личното ми мнение е че не се появява инфлация поради процеса на деливъридж. Който вече би трябвало да привършва. Реално ако преди човек е плащал за връщане на дълговете си да кажем 5% от доходите си, а в момента връща 7% и това ще изяде цялата инфлация. А определено се наблюдава деливъридж в потребителите и в САЩ и в ЮК и в ЕС.
    Да, и като вкараш държавното потребление и задлъжнялост, и капиталовите потоци извън САЩ и ЕС, и картината става още по-сложна и може да довде дотам, че деливъриджа дори и да приключи да няма осезаем ръст на потрелблението.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Сложна е темата, но в общи линии опира до твърде намалялата връзка между трудовите доходи и потреблението. То и затова досега не се появи инфлация. А цените на суровините са толкова волатилни, че би трябвало да усетят ранните сигнали за по-сериозна промяна в нагласите, докато реалната икономика е доста по-тромава.
      Личното ми мнение е че не се появява инфлация поради процеса на деливъридж. Който вече би трябвало да привършва. Реално ако преди човек е плащал за връщане на дълговете си да кажем 5% от доходите си, а в момента връща 7% и това ще изяде цялата инфлация. А определено се наблюдава деливъридж в потребителите и в САЩ и в ЮК и в ЕС.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Защо - 80% от икономиката са услуги. 20 индустрия и селско стопанство. От тези 20% суровините са не повече от 5%. С други думи 2% ръст на заплащането на услугите - което е напълно реалистично като гледам как вървят заплатите се равнява на 33% ръст на суровините като принос.
        Сложна е темата, но в общи линии опира до твърде намалялата връзка между трудовите доходи и потреблението. То и затова досега не се появи инфлация. А цените на суровините са толкова волатилни, че би трябвало да усетят ранните сигнали за по-сериозна промяна в нагласите, докато реалната икономика е доста по-тромава.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          Ок, но аз си представям последователността като суровини->инфлация, а не като инфлация->суровини. Просто досега всякакви валутни манипулации не могат да доведат до инфлация, та не мисля, че спад на долара сам по себе си ще е достатъчен.
          Защо - 80% от икономиката са услуги. 20 индустрия и селско стопанство. От тези 20% суровините са не повече от 5%. С други думи 2% ръст на заплащането на услугите - което е напълно реалистично като гледам как вървят заплатите се равнява на 33% ръст на суровините като принос.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
            е те масово фалорват. всеки ден се zанимвам с некви мини в америка и браzилиа. писна ми ве4е
            Очевидно не е достатъчно - от предлагането не се намалява почти нищо Трябва и някой големи производители да пофалират.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Що мислиш така - това че в бюджета на Саудитска Арабия не постъпват пари от продажби на петрол, не значи че не постъпват пари от къси продажби на фючърси върху петрол. Все пак ако ти определяше цената на нещо и си решил да го сриваш би било достъ тъпо да не заложиш яко на срив
              Като Ципрас ли с неговите номера ?
              Това ще е сигурен индикатор , че е временно явление ...
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Позитивно за суровините ще бъде само масови фалити на добивни компании с ниска рентабилност. Това може и да се случи, но може и да не се случи. Но при всички положения не изглежда като нещо което да е на дневен ред поне първата половина на 2016. Най рано през втората половина на 2016 мисля че може да се очаква някакво съвземане при част от суровините, а може би 2017 ще е тяхната година - особено ако инфлацията се засили прилично - което не е невероятно.
                е те масово фалорват. всеки ден се zанимвам с некви мини в америка и браzилиа. писна ми ве4е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Позитивно за суровините ще бъде само масови фалити на добивни компании с ниска рентабилност. Това може и да се случи, но може и да не се случи. Но при всички положения не изглежда като нещо което да е на дневен ред поне първата половина на 2016. Най рано през втората половина на 2016 мисля че може да се очаква някакво съвземане при част от суровините, а може би 2017 ще е тяхната година - особено ако инфлацията се засили прилично - което не е невероятно.
                  Ок, но аз си представям последователността като суровини->инфлация, а не като инфлация->суровини. Просто досега всякакви валутни манипулации не могат да доведат до инфлация, та не мисля, че спад на долара сам по себе си ще е достатъчен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                    Ferrexpo?
                    Това ми звучи като да е на някой олигарх - аз поне дори при сравнение да са намесени руски или почти руски олигарси не се занимавам. Тези са тотални измамници.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      До кога ? Както са го подкарали с тия цени няма да могат да си измият прозорците на небостъргачите, ..а те са канят да строят нови...
                      Къде виждате дъното на газта ?
                      Що мислиш така - това че в бюджета на Саудитска Арабия не постъпват пари от продажби на петрол, не значи че не постъпват пари от къси продажби на фючърси върху петрол. Все пак ако ти определяше цената на нещо и си решил да го сриваш би било достъ тъпо да не заложиш яко на срив

                      Коментар


                      • Позитивно за суровините ще бъде само масови фалити на добивни компании с ниска рентабилност. Това може и да се случи, но може и да не се случи. Но при всички положения не изглежда като нещо което да е на дневен ред поне първата половина на 2016. Най рано през втората половина на 2016 мисля че може да се очаква някакво съвземане при част от суровините, а може би 2017 ще е тяхната година - особено ако инфлацията се засили прилично - което не е невероятно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                          Доста странна комбинация, освен ако умишлено не си търсил негативни корелации между част от бетовете
                          И на мен ми се види малко тип манджа с грозде....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Аз не мисля че суровините ще са нагоре. Просто тренда им към спад ще се прекъсне. По-слабото сторителство в Китай ще си тежи върху металите. А между другото очаквам и доста обезценки на юана от Китай - така че това евентуално поевтиняване на долара не мисля че ще се отрази кой знае колко позитивно върху суровините.

                            Реално най-големия риск който виждам е наистина бурна обезценка на китайския юан - от да кажем 10-20%. Предполагам че ще го правят плавно, а не както лятото - но пак това ще удря доста суровините.

                            Петрола смятам че се движи от геополитика - не от пазарни неща. А до като Иран и Русия печелят от петрола и се бъркат на Саудитска Арабия, то Саудитска арабия ще натиска петрола.
                            До кога ? Както са го подкарали с тия цени няма да могат да си измият прозорците на небостъргачите, ..а те са канят да строят нови...
                            Къде виждате дъното на газта ?
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Ако тези неща станат факт ще се отразят много позитивно на очакванията за световният растеж, което в комбинация със слабия долар ще натисне нагоре цените на акциите въпреки текущото свиване на маржините, просто ще се мине в друга нагласа защо трябва да се купува. А аз поне не мога да си представя всички суровини да са нагоре, а петрола надолу за по-продължителен период независимо кой какво иска. Това рабира се не значи, че съм прав, просто се старая да опростявам нещата.
                              Аз не мисля че суровините ще са нагоре. Просто тренда им към спад ще се прекъсне. По-слабото сторителство в Китай ще си тежи върху металите. А между другото очаквам и доста обезценки на юана от Китай - така че това евентуално поевтиняване на долара не мисля че ще се отрази кой знае колко позитивно върху суровините.

                              Реално най-големия риск който виждам е наистина бурна обезценка на китайския юан - от да кажем 10-20%. Предполагам че ще го правят плавно, а не както лятото - но пак това ще удря доста суровините.

                              Петрола смятам че се движи от геополитика - не от пазарни неща. А до като Иран и Русия печелят от петрола и се бъркат на Саудитска Арабия, то Саудитска арабия ще натиска петрола.

                              Коментар


                              • Ferrexpo?

                                Коментар

                                Working...
                                X