IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бях споменал преди време че чакам tlt да наближат 170$ за да направя ремонт на портфейла на малкия.
    169.7$ върши същата работа, заплюх си го днес да е денят понеже и жълтото е на топ, а и някои индекси също.
    Та намалих лтт двойно и кусур до желаните 10%, резнах малко и златото до 20, както и qqq do 16%, а отворих 4% нова позиция в смалкапвалю, досега ги нямах тия, а бътерфлая ги изисква по принцип.Както и съвсем лека добавка към типс та да закръглят 10%
    В резултат на горното кеша ми е сега е двойно спрямо желаните 10%
    Смятам да поизхитрувам малко ( само да не стане хитрата сврака с 2та крака ) и да допълня при следваща корекция/срив, смятам че най късно до изборите ще има такава.

    След пълното ребалансиране би трябвало да изглежда така портфейла му 24/16/8/22/10/10/10 сп500/наско/сквалю/злато/лтт/типс/кеш

    Гледам на малкия сметката му на 6.7% над февруарския връх ( от деня на Левски), а като цяло каквото държа на 9, дори оня ден бе минало 10%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

      Бравос девойко..................................то акциите на Тесла и Амазон може да ги изядеш ...........Младите сте с доста промити мозъци за това кое има и кое няма стойност.........В момента ти изтри 5000 години от стопанската история на по-голямата и развита част от света........................Докато има хора по Земята ще има размяна на стоки-съответно на универсално разменно и съхранително средство на стойност.Златото е перфектната универсална стока-съхранител на стойност.........дори и в налудничавите времена в които живеем мошенниците-банкстери ревниво го кътата по подземията докато за пред стадото пеят друго....................
      Не ме разбра. Имам предвид, че златото е може би по-ценно от парите и акциите, но земята е по-ценна от златото

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

        Рикардс, не го харесвам, нито тезите му!

        За мен той е скучен и има една теза за SDRи и после обезпечение със злато и така нататък, което за мен е силно под съмнение.

        Моето виждане е, че няма да има никакъв Апокалипсис!

        Просто ще има яко обедняване на богатите в развитите страни, а бедните ще станат по-бедни. Ще има и свръх богати, които ще станат още по-богати!

        Реално Западния свят ще обеднее, ще има политически кризи и рухване на системи, НО никога няма да има зомби апокалипсис.

        Ако погледнем Аржентина или Ливан, ние може да видим, че там Зомби апокалипсис няма, въпреки пълното рухване на финансовите им системи, просто има яко обедняване и хората в масовата си част, ще почват да градят от нулата и ги очакват трудни години и бедност за напред! Нищо повече!

        Запада ще обеднее и хората там ще страдат, а местните тарикати, които се барат за много хитри, в рамките на бичия пазар ще издухат! Нищо повече няма да се случи. Пак казвам зомби апокалипсис няма да има. Ще има бедност масово в света като тази от 1997г. в БГ, само че и в развити страни. С това нещата ще приключат. Ще има преформатиране на съюзи, рухване на такива, но в генерален план, живота ще си продължи в нормално русло, с единствената разлика, че западняците няма да могат да градят "финансов социализъм", а след загубата на цяло едно поколение, обречено на бедност, ще трябва да се стегнат и да започнат наистина да бачкат за да създават блага!
        И като казвам, че няма да има Апокалипсис имам предвид, че наистина няма да има "Апокалипсис". Иначе мижави пенсии и силно обедняване ще си е факт на Запад!

        Ще дойде ден, в който няма да има щедър социал никъде в развитите страни, а всичко ще е едно голямо блато от бедност, каквато наблюдаваме перманентно в България, последните 30 години!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

          В последната си книга След Кризата Рикардс препоръчва два актива-ЗЛАТО и голяма ФЕРМА.Когато бурята помете гнилите и фалшиви илюзии на хартиените активи-акции..облигации.....фиат пари....-ще останат ценни за обикновения инвеститор реалните неща които можеш да пипнеш и видиш.....Колапса в социалните системи е предвиден и от години се работи за тяхната унищожени.........В цяла Европа а и по света здравните системи са в регрес......За пенсионните да не говорим.......Пукането на балона на балоните ще остави стотици милиони настоящи и бъдещи пенсионери буквално на улицата без пукнат грош.Именно затова операция ВиРуС беше и задействана........Вниманието на стадото сега е там .......И във вращането на предишния начин на живот.........Което напрактика в новата ситуация НЕ Е ВЪЗМОЖНО...........Шведската световна маса е пред закриване и следват години на хранене с трохи и глозгане на кокали........
          Рикардс, не го харесвам, нито тезите му!

          За мен той е скучен и има една теза за SDRи и после обезпечение със злато и така нататък, което за мен е силно под съмнение.

          Моето виждане е, че няма да има никакъв Апокалипсис!

          Просто ще има яко обедняване на богатите в развитите страни, а бедните ще станат по-бедни. Ще има и свръх богати, които ще станат още по-богати!

          Реално Западния свят ще обеднее, ще има политически кризи и рухване на системи, НО никога няма да има зомби апокалипсис.

          Ако погледнем Аржентина или Ливан, ние може да видим, че там Зомби апокалипсис няма, въпреки пълното рухване на финансовите им системи, просто има яко обедняване и хората в масовата си част, ще почват да градят от нулата и ги очакват трудни години и бедност за напред! Нищо повече!

          Запада ще обеднее и хората там ще страдат, а местните тарикати, които се барат за много хитри, в рамките на бичия пазар ще издухат! Нищо повече няма да се случи. Пак казвам зомби апокалипсис няма да има. Ще има бедност масово в света като тази от 1997г. в БГ, само че и в развити страни. С това нещата ще приключат. Ще има преформатиране на съюзи, рухване на такива, но в генерален план, живота ще си продължи в нормално русло, с единствената разлика, че западняците няма да могат да градят "финансов социализъм", а след загубата на цяло едно поколение, обречено на бедност, ще трябва да се стегнат и да започнат наистина да бачкат за да създават блага!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Работя с хора от 1997ма. Международен адвокат съм . Има един страхотен курс, на който смятам да се запиша тази есен ако не ми мине котка път - курс за езика на жестовете. Има какво да се научи и с оглед това, което правите тук. Извинявам се за намесата.
            Усетих, че си интелигентен човек, а и се оказа, че сме доста близки като насока, макар и в момента да съм в по - различна сфера. Ако курсът е в София, изпрати ми моля някаква информация като ЛС. Обичам да ходя на различни обучения, почти винаги може да се научи нещо ново, но има и такива, на които "лекторите" са пълен кашмер и са само за да вземат някакви пари.

            Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Ще го карам съвсем схематично и, не, не знам кои са:

            1. Да
            2. Да
            3. Не
            4.Не
            5. Не
            6. Не
            7. Да донякъде
            8. Да, донякъде

            Лично мое усещане. Лек уикенд.
            Тук доказани мошенници няма, одобрила си шефа на най - голямата амерканска петролна компания и на най - голямата канадска за канабис, двамата са с много добра визитка и доказани професионалисти, от НЕ-тата е и този на "ШЕЛ", популярна акция в темата "DAX", умен мъж, но е с малко шмекерска физиономия, много обещава, но не довежда нещата всеки път до прокламираният финиш.

            Благодаря ти за мнението, полезно е за мен, не знам дали имаш инвестиции, не съм попадал много на твои постове тук, но ако имаш някакви въпроси относно конкретна компания, винаги може да се обърнеш към мен, като на ЛС ще го видя на 100%, понеже темите не следя ежедневно. Приятен уикенд и на теб!
            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
              Аз точно на себе си се ядосвам, а не на пазарите. Дори не ме е толкова яд, че губя пари, а че върша простотии, при положение, че знам какво трябва да правя, но все правя обратното в крайна сметка.
              А за златото - не помня в Библията ли го пишеше или някой пророк го беше казал, че по улиците ще подритваме злато и никой няма да се наведе да го вземе, защото не може да го изядеш и храна не можеш да си купиш с него щото просто няма да има. Та идеята с фермичката е най-полезна.
              Бравос девойко..................................то акциите на Тесла и Амазон може да ги изядеш ...........Младите сте с доста промити мозъци за това кое има и кое няма стойност.........В момента ти изтри 5000 години от стопанската история на по-голямата и развита част от света........................Докато има хора по Земята ще има размяна на стоки-съответно на универсално разменно и съхранително средство на стойност.Златото е перфектната универсална стока-съхранител на стойност.........дори и в налудничавите времена в които живеем мошенниците-банкстери ревниво го кътата по подземията докато за пред стадото пеят друго....................
              Last edited by Hermes73; 24.07.2020, 22:06.

              Коментар


              • Аз точно на себе си се ядосвам, а не на пазарите. Дори не ме е толкова яд, че губя пари, а че върша простотии, при положение, че знам какво трябва да правя, но все правя обратното в крайна сметка.
                А за златото - не помня в Библията ли го пишеше или някой пророк го беше казал, че по улиците ще подритваме злато и никой няма да се наведе да го вземе, защото не може да го изядеш и храна не можеш да си купиш с него щото просто няма да има. Та идеята с фермичката е най-полезна.

                Коментар


                • Силно препоръчвам да се наблюдава корелацията между втората вълна на ВиРуСа и цената на златото.......

                  Коментар


                  • Разликата е, че аз не очаквам Ковид рецесията да продължи дълго. Според мене до Q1 2022 американската икономика ще бумти. Затова очаквам още преди края на тази година лихвите по дългосрочните облигации да тръгнат нагоре и от там златото да става по-малко интересно. А при качващи се лихви в щатите и доларът ще тръгне нагоре

                    За EM не мисля, че нещата ще се повторят както след кризата от 2008 главно защото Китай имат намалена възможност за стимулиране на икономиката си, и защото пред тях стоят тежки стурктурни проблеми, а на всичкото отгоре са и в търговска война с Щатите. Но дори и да се окажат по-стабилни, при тях растежът от тук нататък ще е много по-слабо насочен към строежа на инфраструктура и жилища и съответно няма да надува цените на суровините така, както след 2008

                    Освен това златото на inflation-adjusted $2300 ще е на цена, която не е виждана от 16 век насам. Ще ми е странно тази варварска реликва да стигне inflation-adjusted all time high през 21 век

                    Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Аз вярвам в това, че всичко зависи от това дали икономиката която е център на световната финансовата система се намира в добро или лошо циклично състояние. Когато е в добро парите от целият свят се стичат към нея, това води до ръст на световната резервна валута(долар), спад на къмодитис, дългова криза в доларизираните икономики в имърджинг маркетс. Когато пък икономиката на световният финансов център е в структурна криза имаме отлив на капитали от центъра към периферията. Това води до спад на резервната валута (долара), надуване на къмодитис (включително златото) и общ ръст на имърджинг маркетс. Обикновено тези периоди продължават по над десет години. Можеш ясно да ги различиш. От втората световна до късните шестдесет години на миналият века САЩ се справят добре. После седемдесетте години са в структурна криза и се надуват всички къмодитис, петрол, злато и така нататък. После от 1980 до 2000 САЩ цепят мрака и долара и акциите растат а къмодитис са с доста тегави две десетилетия. После след дотком балона от 2000 до 2011 отново САЩ са в структурна криза и тогава се надуха пак къмодитис и туземците от БРИКС. След 2011 САЩ пак влязоха в структурен растеж. Сякаш този ще е най-краткият им възходящ цикъл. Тръмп наследи процъфтяваща икономика и за по-малко от 4 години успя да ги съсипе. За мен се променя точно този цикъл и съм изненадан как златни фенове, които изкараха изгубено десетилетие в златото решават точно сега да се откажат. С това не казвам, че акциите са лоша инвестиция, но златото е отново допустима такава и може да бъде на мястото на токсичните книжа с фиксирана доходност. Ако приемем, че САЩ са в циклична криза, която може да продължи десетилетие, то ФЕД ще печата пари и те ще изтичат към останалият свят. Така ще поевтинява долара, ще надува златото, ще залее имърджинг маркетс с кеш, което би трябвало да разреши проблемите на доста от пазарите им. В тази ситуация няма как да не нараснат къмодитис поради няколко причини. Първо хората извън финансовият центъра са обикновено поне 10 пъти повече от хората в него. В случай, че периферията започне да забогатява то е логично потреблението да расте. Освен това къмодитис се котират в поевтиняващата валута на финансовият център, което ги прави по-евтини за останалият свят. Такива размисли, които естествено не са препоръка. Но ако до преди година бях яростен критик на златото то в момента го приемам за задължително в портфейла с някакво тегло в зависимост от това какви са нагласите и уменията на съответният инвеститор. Естествено това не е препоръка за нищо а само споделяне на мнение, че за мен загубеното десетилетие за златото завършва. Всеки си преценява сам. Знам колко странно е това да се чува от устата на човек който минаваше за хейтър на златото, но нещата се променят.
                    Last edited by Money; 24.07.2020, 21:33.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Рикардс кво препоръчва .

                      ако дойде на власт некои мустакат грузинец.

                      или пък ако фермата ти я обсядят въоражени до зъби манафи - канибали.
                      Препоръчва да имаш умения за оцеляване........Ако дойде мустакат грузинец ще е каквото дойде.......Златото може да се закопае.......Акциите вече и за тоалетна не стават......виртуални са.........При среща с манафи хората се обединяват по местожителство и таковат манафити в г...................................Притиснатия до стената плъх напада и куче.

                      Коментар


                      • Ивелина, имаш проблем с нагласата. Пазарите са отвъд твоят контрол и никога не трябва даже и да се замисляш да ги контролираш. Всяка такава мисъл води до загуба на ценно време, което струва пари. Трябва ти да се адаптираш към тях. Те са напълно извън твоят контрол и във всеки момент са точно такива каквито трябва да бъдат. Лошите резултати могат да бъдат причинени единствено от неправилна реакция спрямо пазара а не от самият пазар. Не постигнеш ли тази нагласа ще ти бъде много трудно. Постоянно ще се бориш с нещо, което е отвъд твоят контрол и докато се бориш с него ще губиш. Колкото повече се бориш толкова по-зле ще става. Танцувай с пазарите. Опознай ги, заобичай ги или се откажи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          В последната си книга След Кризата Рикардс препоръчва два актива-ЗЛАТО и голяма ФЕРМА.Когато бурята помете гнилите и фалшиви илюзии на хартиените активи-акции..облигации.....фиат пари....-ще останат ценни за обикновения инвеститор реалните неща които можеш да пипнеш и видиш.....Колапса в социалните системи е предвиден и от години се работи за тяхната унищожени.........В цяла Европа а и по света здравните системи са в регрес......За пенсионните да не говорим.......Пукането на балона на балоните ще остави стотици милиони настоящи и бъдещи пенсионери буквално на улицата без пукнат грош.Именно затова операция ВиРуС беше и задействана........Вниманието на стадото сега е там .......И във вращането на предишния начин на живот.........Което напрактика в новата ситуация НЕ Е ВЪЗМОЖНО...........Шведската световна маса е пред закриване и следват години на хранене с трохи и глозгане на кокали........
                          Рикардс кво препоръчва .

                          ако дойде на власт некои мустакат грузинец.

                          или пък ако фермата ти я обсядят въоражени до зъби манафи - канибали.
                          Last edited by Todor Sabev; 24.07.2020, 21:23.

                          Коментар


                          • Заеми не ща повече да вземам, еле па от свекъра - с него избягвам да говоря, пък и е стиснат. Още не мога да сколасам да върна тоя дето взех и като ми поискат почвам панически да продавам без много да му мисля. Дългът ме натоварва психически. Като го взех бях по-уверена, но вече не съм и не смея да рискувам. Ще си играя и ще се уча на моя си капитал. Преди да се хвана с тия акции съжалявах за 3-4 неща през целия си живот. Сега вече всеки божи ден съжалявам за поне една грешка на борсата. Падна ми самочувствието, депресирах се. Търся си усилено друго занимание - тия акции май не са моето, защото ме карат да се чувствам тъп лузър и липсата на контрол върху нещата ме подлудява. Отделно оня непрекъснато ми обърква плановете и ме кара да правя неща, които не искам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              Според масовия разбирач на тема финансови пазари, "срив" е 15-20%, а 30% е вече колапс. По-надолу от 30% е невъзможно... Така, че 20% от абсолютния връх е "възможността на живота"...

                              По тази логика, когато НАСДАК 2000 година губи 90% от стойността си, не знам какво би следвало да е???


                              п.п.

                              Между другото сега оценките на компаниите, в някои случаи са дори по-балонизирани и от 2000г. А днешната криза е много по-тежка от тогавашната! Какъв е извода?

                              Предстои пълен и тотален колапс, както на финансовите, така и на социалните системи.
                              В последната си книга След Кризата Рикардс препоръчва два актива-ЗЛАТО и голяма ФЕРМА.Когато бурята помете гнилите и фалшиви илюзии на хартиените активи-акции..облигации.....фиат пари....-ще останат ценни за обикновения инвеститор реалните неща които можеш да пипнеш и видиш.....Колапса в социалните системи е предвиден и от години се работи за тяхната унищожени.........В цяла Европа а и по света здравните системи са в регрес......За пенсионните да не говорим.......Пукането на балона на балоните ще остави стотици милиони настоящи и бъдещи пенсионери буквално на улицата без пукнат грош.Именно затова операция ВиРуС беше и задействана........Вниманието на стадото сега е там .......И във вращането на предишния начин на живот.........Което напрактика в новата ситуация НЕ Е ВЪЗМОЖНО...........Шведската световна маса е пред закриване и следват години на хранене с трохи и глозгане на кокали........

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                                Срива ще бъде между 5 и 10 пъти.От 500% до 1000%.И това е минимума.Историята рядко се повтаря но сега е по-зле и от 1929 година.Тогавашните спадове са били в тези рамки.
                                По принцип един срив не може да бъде повече от 100%...

                                Но ако нещата са много тежки както казваш, ще ми е интересно да видя срив от 500% до - 400%

                                п.п.

                                Да имаш и да даваш..... леле леле....

                                Коментар

                                Working...
                                X