IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    Ама купувай си злато, като те кефи. Това си е твое решение. Дръж си го, радвай му се, чакай световния крах на фиатните пари. Все тая ми е.
    що, при такова високо евро 1.17 и цена $1900 какво има да губи.
    Едва ли долара дълго ще стои продънен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Що пък биткойня,тази пръдня нещо се кротна?
      Биткойна се движи с обратна корелация със златото .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
        Проблемът е че такова печатане на пари не сме виждали и то от твърдите валути. Паричната политика до 2008 г изключваше такова печатане. Оттова е интереса към златото. А никой не казва, ще редуцираме паричната емисия, , вливанията безкрайни да бъдат. Никой не казва, прключваме с помощите, който няма резерви да се оправя както намери за добре - ще си продаде бизнеса.
        Можем ли да си представим каква инфлация ни чака, и 3000 $ ще стигне златото и биткойна ще расте
        Що пък биткойня,тази пръдня нещо се кротна?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          ......... От тази гледна точка златото е безумно за инвестиране.
          Проблемът е че такова печатане на пари не сме виждали и то от твърдите валути. Паричната политика до 2008 г изключваше такова печатане. Оттова е интереса към златото. А никой не казва, ще редуцираме паричната емисия, , вливанията безкрайни да бъдат. Никой не казва, прключваме с помощите, който няма резерви да се оправя както намери за добре - ще си продаде бизнеса.
          Можем ли да си представим каква инфлация ни чака, и 3000 $ ще стигне златото и биткойна ще расте
          Last edited by ПИЧ; 25.07.2020, 20:49.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Предлагам да го купуват агресивно от $1900 нагоре, а над $2100 да продават къщи и имоти и да влизат all in
            Със сигурност ще има и такива.
            Като се сетя есента на 2007 за хората, дето ипотекираха панелките и набутаха всичко у БФБ-то.
            Познавам такива, които към него момент дори работеха у ИП, уж ги чуваха нещата...
            Ипотеките ги поизплатиха, ама станаха свръхдългосрочни инвеститори.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

              Ама купувай си злато, като те кефи. Това си е твое решение. Дръж си го, радвай му се, чакай световния крах на фиатните пари. Все тая ми е.
              Предлагам да го купуват агресивно от $1900 нагоре, а над $2100 да продават къщи и имоти и да влизат all in

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                Има само един вид пари.Всичко друго е НИЩО..........Златото е за съхранение на стойност от безумни банкстери и крадливи популистични политици........Безброй.......Безброй са примерите през вековете колко съм прав и колко ти грешиш правейки изводите си върху последните стотина години........Години в които ВРЕМЕННО една шайка докопала се до възможноста да създава пари от нищото докра до сегашните абсурдни времена............Компании които за 25 години не са спечелилил след данъци и един долар да струват трилиони...........Ехххххххххххххххх лалета.................ехххххххххххх лалета...........Колелото се върти.............
                Ама купувай си злато, като те кефи. Това си е твое решение. Дръж си го, радвай му се, чакай световния крах на фиатните пари. Все тая ми е.

                Коментар


                • Връзвате ли се на изявленията на Goldman Sachs, които очевидно влияят на целия пазар. Не ви ли се струват манипулативни и реагирате ли им?Пример - срутиха временно NIO, където самите те имат акции. Струва ми се, че го правят нарочно за да могат да си закупят още. С Apple - и за тях препоръчаха оня ден да стоят инвеститорите далеч от тях щото курсът бил нереално висок. И акциите съответно се гмурнаха. Нищо чудно и там да искат да си закупят евтини дялове. Може да говоря глупости, ама такива мисли ми минават през главата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Акции на компании добиващи злато са си ок. самото злато обаче става само за спекула. Единствения начин да се изкарат пари от него е ако се продаде. Ако човек го държи достатъчно дълго време може и да спечели, но може и да е много вътре.

                    Ако човек държи диверсифициран портфейл от акции или от облигации в дълъг период постоянно ще му идват пари. Единствения начин да загуби е ако е набутал всичко на върха на огромен балон, чието спукване трае десетилетия. От тази гледна точка златото е безумно за инвестиране.
                    Има само един вид пари.Всичко друго е НИЩО..........Златото е за съхранение на стойност от безумни банкстери и крадливи популистични политици........Безброй.......Безброй са примерите през вековете колко съм прав и колко ти грешиш правейки изводите си върху последните стотина години........Години в които ВРЕМЕННО една шайка докопала се до възможноста да създава пари от нищото докра до сегашните абсурдни времена............Компании които за 25 години не са спечелилил след данъци и един долар да струват трилиони...........Ехххххххххххххххх лалета.................ехххххххххххх лалета...........Колелото се върти.............

                    Коментар


                    • Акции на компании добиващи злато са си ок. самото злато обаче става само за спекула. Единствения начин да се изкарат пари от него е ако се продаде. Ако човек го държи достатъчно дълго време може и да спечели, но може и да е много вътре.

                      Ако човек държи диверсифициран портфейл от акции или от облигации в дълъг период постоянно ще му идват пари. Единствения начин да загуби е ако е набутал всичко на върха на огромен балон, чието спукване трае десетилетия. От тази гледна точка златото е безумно за инвестиране.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение


                        На мен лично когато някой почне да ми хвали златото и то като за инвестиция, а не само за спекула ми е ясно че този човек си няма идея от инвестиране. Нещо което не ти дава кеш не става за дългосрочно държане. Времето тогава не работи за теб. Те и те са наясно - надявам се - поне в това че от държане на злато файда няма, и за това все им се привиждат кризи и апокалипсиси, защото само тогава има смисъл - поне донякъде, да се държи злато.
                        Излиза че и аз съм от варварите заложили на това тенеке, макар по принцип да не се имам за апокалиптос, ама щом казваш...
                        В началото на 2017 като правих портфейла на малкия го взех, защото модела който му бях харесал го изискваше. После и аз понапълних по варварски начин и при мене.
                        Кой ти каза че не дава кеш ? 4те ми минъора ми снасят към 2.2% дивиденти ( и си хайкват напоследък добре), айде за капиталовата да не говорим че тя може да е и тако и вако.
                        Инфлационен ( а и $) хедж си трябва задължително, избора на инструменти за такъв не е кой знае колко широк.
                        Особено в светлината на това дето иде, те още отсега почнаха да прилагат някои аспекти на ММТ, доста вероятно ми се струва след изборите да я настъпят на full throttle.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Andi11, уважавам правото ти на мнение, както и на Майки, но не може ли поне в тази тема да се избягват поне най-големите глупотевините и бла-бла
                          Последния месец темата утиде у киреча главно заради твоите заяжданици и неистов стремеж да се избягва конкретика. Разбра се защо. Нямаше да те отразявам, ако не погребвахте с глупостите си смислените постове. За Бога, методът "инвестиране" по снимка не е глупотевина??? Стилът, лиричните отклонения и общите приказки (т.е. графоманията) на Mike Florida определено ме дразнят, но той поне представя някакъв анализ, а един два пъти дори и синтез. От него доста нещо може да се научи, ако и по необясними причини и той да бяга от всякаква конкретика и се повтаря като латерна.

                          Съжалявам, че съм се регистрирал с истинската си фамилия и че споделих известно количество лична информация, иначе щях да си пусна портфейла в реално време. Не, за да се хваля или оплаквам, а да го обсъждаме. На някой още по-начинаещ може дори да му е от полза - да не повтаря моите грешки. Не се дразня, а напротив кефя се, когато някой е напипал златна жила и се опитвам да го следвам. Лично аз не вярвам в златото, даже халката ми не е златна. На черното бяло обаче няма как да кажа - очевидно щях да съм доста напред, ако бях взел сребро на 12 или дори злато на 1500. Мисля си, че при една донякъде възстановена икономика и промишлено производство, широкоспектърните миньори - мед, желязо и т.н. са по-добра защита от инфлация. Отделно съм на мнение, че Флорида не е прав за всички фиатни валути, най-малкото защото зад RMB стои реална промишленост и от ККП правят опити да наложат валутата като резервна.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Аз даже не съм против хората да си харесват златото или да очакват акпокалипсис, щом ги влече... Просто тези неща така конспиративно и заговорнически написани без факти и логика са ми безкрайно досадни. Неща повтаряни до втръсване в другите теми
                            Примерно коментарите на ..Равновесие.. у темата за короната.

                            Коментар


                            • Аз даже не съм против хората да си харесват златото или да очакват акпокалипсис, щом ги влече... Просто тези неща така конспиративно и заговорнически написани без факти и логика са ми безкрайно досадни. Неща повтаряни до втръсване в другите теми

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Andi11, уважавам правото ти на мнение, както и на Майки, но не може ли поне в тази тема да се избягват поне най-големите глупотевините и бла-бла
                                Ами хората не разбират от пазари на акции, и за това си мислят че пазарите са измама. Разбират от злато и земя - защото са нещо дето можеш да пипнеш и за това си мислят че са универсалното решение за всеки.

                                На мен лично когато някой почне да ми хвали златото и то като за инвестиция, а не само за спекула ми е ясно че този човек си няма идея от инвестиране. Нещо което не ти дава кеш не става за дългосрочно държане. Времето тогава не работи за теб. Те и те са наясно - надявам се - поне в това че от държане на злато файда няма, и за това все им се привиждат кризи и апокалипсиси, защото само тогава има смисъл - поне донякъде, да се държи злато.

                                Коментар

                                Working...
                                X