IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

    Хората нямат значение.Важно е мнението на големите играчи.ФЕДАДЖИИТЕ попрекалиха с печатането и логично нещата стигнаха до тук.МВФ вече не е 100% инструмент на федаджиите-САЩ са само територия на която е разположен печатния станок и армия която да пази печатния станок.Китайците никак не са за подценяване.Никак.А и не са само китайците.Най-вероятния вариант все пак си остава връзването по някакъв начин на долара за златото и преоценка на всичко със съответните губещи и печеливши.Определено обаче идва нов световен ред и той няма да е много приятен за обикновенния човек.Репетиците с ВиРуСа са показателни за типа общество в което ще бъдем вкарани.
    Напротив идва НОВ световен ред с много по-голяма доза хаос. Запазване на текущата система би ескалирало тоталното подчинение и заробване на човека, а не един НОВ такъв ред, с повече играчи, борещи се помежду си.

    Вируса е провал от към подчинение на хората и се вижда, че няма тотално преклонение пред авторитетите в лицето на властта. Това е повсеместно.
    Дали е естествен или изкуствен, не мога да кажа, но ако е изкуствен съм убеден, че или е изпуснат, или е с някакви комерсиални цели на голямата фармацевтика, НЕ и пуснат с цел подчинение на хората или да замаскира някаква финансова глобална катасрофа.

    По принцип вярвам в много от така наречените "конспирации", но трябва да виждам логика в една или друга от тях. В случая с вируса и замаскиране на някакви кризи или подчинение на хората, не виждам такава!

    Като има криза, просто има криза, като гърмят финанси, просто гърмят финанси. Масовия човек го духа. Смянят се няколко политици има размирици и после стадото кротва в рамките на бедност. Това е!

    Политиците са пионки, а тези пионки се контролират от скрити елити. Стадото сменя пионките, но не променя играта. Не се занимаваш да правиш постановки в търсене на "прилъгване на стадото", защото то самото е толкова тъпо, че винаги си остава в подчинено положение, без да е необходимо да се напъваш, за да го излъжеш "качествено"!

    Като пример бих дал интелектуалното ниво и тук във форума. Наистина ли смяташ, че средностатистическия участник по природа не е толкова тъп, че изобщо да няма и нужда да го лъжеш. Той си е "излъган" още от както се е родил! Той е роб в мислите си освен, че е и тъп! Ако аз бях скрит елит не бих се занимавал на подобен екземпляр да му правя постановки. Този екземпляр винаги би се починявал, независимо дали играе в различни периоди моркова или тоягата!

    Коментар


    • И да добавя. Имало е още четири-пет други компании, които потенциално са могли да бъдат причината за падането на Чалънджър, една от тях Локхийд Мартин. Само че техните акции не падат

      Коментар


      • И в тази връзка помисли за това. На 28 януари 1986 избухва совалката Чалънджър. 15 минути по-късно акциите на Morton-Thiokol Inc. падат с 12%. В този момент НАСА нямат ясна идея на какво се дължи експлозията и извършват щателен анализ в продължение на две седмици. Накрая стигат до извода, че компонет на Morton-Thiokol е дал фира и от там идва трагедията

        Та идеята тука е, че пазарът, който има dispersed imperfect information успява с общи "усилия" за нула време да "разбере" къде е проблемът

        Как мислиш да се бориш с това нещо? И защо смяташ, че като погледнеш само 0.5% от цялата налична информация за дадена компания, ти ще стигнеш до по-правилни изводи от целия пазар?

        Коментар


        • Между другото, в библиотеката ми има една книга на Richard Bookstaber за финансовите пазари, казва се "A Demon of Our Own Design"

          Не само ти смяташ, че е демон

          Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

          Не се оплаквам, а споделям опит и впечатления. Току виж някой има подобни. От как търгувам с акции все повече се убеждавам как ни работи рогатия - далеч не само мен, а всички. Той е и в казината - ролетката е базирана на него, като сбора от числата и е 666. Има и други символи там с това число, за да го призоват и да им съдейства в пъкления бизнес. Сигурна съм, че ми се присмивате, но аз да си знам, че съм казала. Пък който има очи и акъл да чете и да осъзнава. И ся малко се отплеснах и Фортум изхвърчал и се продал за 18.5 преди да успея да реагирам. Ето винаги така става - точно когато трябва да внимавам оня ме отплесне.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

            Аз не вярвам, че хората ще загубят вяра в долара. Просто защото всички останали валути и икономики ще са много по-зле!
            От там на сетне колкото по-слаби са другите, толкова по-силен е долара, като той просто ще подлежи на масирана обща инфлация и ще се обезцени в пъти, което ще доведе до бедност и загуба на стандарт както в САЩ така и в Запада общо!

            МВФ е еврейски клуб на същите тези, които са наяхали САЩ и ги ползват за световен жандарм. Китай е никой докато не се превърне в неоспорима военна сила, КАКВАТО НЕ Е КЪМ МОМЕНТА, а може и никога да не стане! Никаква дума не се чува на Китай в МВФ. Ако долара е тоалетна хартия, то юана е тоалетна хартия втора ръка с дупка по средата!
            Хората нямат значение.Важно е мнението на големите играчи.ФЕДАДЖИИТЕ попрекалиха с печатането и логично нещата стигнаха до тук.МВФ вече не е 100% инструмент на федаджиите-САЩ са само територия на която е разположен печатния станок и армия която да пази печатния станок.Китайците никак не са за подценяване.Никак.А и не са само китайците.Най-вероятния вариант все пак си остава връзването по някакъв начин на долара за златото и преоценка на всичко със съответните губещи и печеливши.Определено обаче идва нов световен ред и той няма да е много приятен за обикновенния човек.Репетиците с ВиРуСа са показателни за типа общество в което ще бъдем вкарани.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              Застрашава го златото.Винаги след 1971 година това е бил проблема и затова КОМЕКС прави вече 44 години гимнастиките с хартията.Хората собственици на ФЕД не биха делили власта си с никой-това е възможно в бъдеще само ако долара и златото имат пряка връзка.Инак идва първата теза на Рикардс за която ти писа но изпусна момента че тази нова валута би била с някакво златно покритие и много по-важния въпрос за изпускане на 100% контрол от господарите на ФЕД-китайците вече имат немаловажен глас в МВФ..........Така че втората теза е по-приемлива за печатарите на долара.
              Аз не вярвам, че хората ще загубят вяра в долара. Просто защото всички останали валути и икономики ще са много по-зле!
              От там на сетне колкото по-слаби са другите, толкова по-силен е долара, като той просто ще подлежи на масирана обща инфлация и ще се обезцени в пъти, което ще доведе до бедност и загуба на стандарт както в САЩ така и в Запада общо!

              МВФ е еврейски клуб на същите тези, които са наяхали САЩ и ги ползват за световен жандарм. Китай е никой докато не се превърне в неоспорима военна сила, КАКВАТО НЕ Е КЪМ МОМЕНТА, а може и никога да не стане! Никаква дума не се чува на Китай в МВФ. Ако долара е тоалетна хартия, то юана е тоалетна хартия втора ръка с дупка по средата!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Аз вярвам в това, че всичко зависи от това дали икономиката която е център на световната финансовата система се намира в добро или лошо циклично състояние.
                Сега добави студената война на Тръмп или 60% данъци на Бай Бай Байдън, отделно 50 мил безработни и много бавно затихващ Ковид проблем там, впредвид грипа, зимата и отварянето на училища/университети.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Какво значи да се спаси долара?
                  Ако той се обезцени от тук на сетне 10 пъти за 5 години, защо отново да не си е световна резервна валута? Какво пречи?

                  Паунда на времето е заменен от долара. Имало е нов и силен конкурент, който е приел поста. Днес и Юана и Еврото са по-слаби, а Еврото смятам дори, че ще изчезне.

                  Долара и 20 пъти да се обезцени спрямо днес, ако останалите водещи валути се обезценят 30 пъти, какво го застрашава реално?

                  Фактически за последните 50 години долара се е обезценил с 95%! Това ще рече 20 пъти обезценка.

                  Ако сега за 5-6 години той се обезцени 10 пъти, а останалите водещи валути много повече през инфлация, какво го застрашава?

                  Вместо 2000 долара заплата една сервитьорка ще взима 20К, по някое време ще деноминират и ето ти пак от начало!
                  Застрашава го златото.Винаги след 1971 година това е бил проблема и затова КОМЕКС прави вече 44 години гимнастиките с хартията.Хората собственици на ФЕД не биха делили власта си с никой-това е възможно в бъдеще само ако долара и златото имат пряка връзка.Инак идва първата теза на Рикардс за която ти писа но изпусна момента че тази нова валута би била с някакво златно покритие и много по-важния въпрос за изпускане на 100% контрол от господарите на ФЕД-китайците вече имат немаловажен глас в МВФ..........Така че втората теза е по-приемлива за печатарите на долара.Сервитьорката няма да взима 20к долара.........Масата от 90-95 % ще живеят на много-много по-ниско ниво..........Със смърта на фиат системата в този и вид умира и икономиката на потреблението и лесния кредит......Предстоят не само икономически но и големи социални сътресения........Много големи.
                  Last edited by Hermes73; 25.07.2020, 01:00.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                    Втората му теза е най-бързия път към връщане на баланс на системата.Преоценяването на златото би преоценило напрактика всички други активи и би изчистило след съответната болка балансите.Това е разковничето.Злато има повече от достатъчна да покрие нуждите на целия свят.Просто в момента не е на нужната цена спрямо основната фиат валута.Коригирането на цената му е коригиране на цялата система.Кратко точно и ясно.Най-лесния път за спасяване на долара е именно този-колкото и нелепо да звучи...........Купувайки и продавайки злато ФЕД може да държи в определени граници цената му.
                    Какво значи да се спаси долара?
                    Ако той се обезцени от тук на сетне 10 пъти за 5 години, защо отново да не си е световна резервна валута? Какво пречи?

                    Паунда на времето е заменен от долара. Имало е нов и силен конкурент, който е приел поста. Днес и Юана и Еврото са по-слаби, а Еврото смятам дори, че ще изчезне.

                    Долара и 20 пъти да се обезцени спрямо днес, ако останалите водещи валути се обезценят 30 пъти, какво го застрашава реално?

                    Фактически за последните 50 години долара се е обезценил с 95%! Това ще рече 20 пъти обезценка.

                    Ако сега за 5-6 години той се обезцени 10 пъти, а останалите водещи валути много повече през инфлация, какво ще го бутне?

                    Вместо 2000 долара заплата една сервитьорка ще взима 20К, по някое време ще деноминират и ето ти пак от начало!
                    Last edited by Mike Florida; 25.07.2020, 00:50.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                      Ми тя цената ще е яко обедняване, рухване на стандарт и тн... Това не е никак малко и не е като да отмине просто така. Този път това обедняване наистина ще се случи на Запад!

                      Рикардс има 2 тези!

                      Първата е рухване на долара, заменят го с някакъв SDR на МВФ, който също рухва!
                      Втората теза е, че ще има златен стандарт и цената на златото ще е такава, че то едва ли не да покрива през вдигане на стойността, всички сегашни активи, измерени в тази нова котировка на метала.

                      Аз от него нищо интересно не съм видял за последните 5-6 години. Това са нещата.
                      Втората му теза е най-бързия път към връщане на баланс на системата.Преоценяването на златото би преоценило напрактика всички други активи и би изчистило след съответната болка балансите.Това е разковничето.Злато има повече от достатъчна да покрие нуждите на целия свят.Просто в момента не е на нужната цена спрямо основната фиат валута.Коригирането на цената му е коригиране на цялата система.Кратко точно и ясно.Най-лесния път за спасяване на долара е именно този-колкото и нелепо да звучи...........Купувайки и продавайки злато ФЕД може да държи в определени граници цената му.Граници които да доведат до така нужната инфлация от 15-20% годишно помагаща за унищожаването на дълга и социалните ангажименти-двата воденични камъка на вратът на световната икономика .
                      Last edited by Hermes73; 25.07.2020, 00:43.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        Времето ще покаже.Рикардс е един от добрите според мен анализатори познаваш отвътре системата-дълги години е работил в закрити комисии за финансови анализи към ЦРУ и правителството......Цялата тази лудост не може просто така да отмине.Не и този път.
                        Ми тя цената ще е яко обедняване, рухване на стандарт и тн... Това не е никак малко и не е като да отмине просто така. Този път това обедняване наистина ще се случи на Запад!

                        Рикардс има 2 тези!

                        Първата е рухване на долара, заменят го с някакъв SDR на МВФ, който също рухва!
                        Втората теза е, че ще има златен стандарт и цената на златото ще е такава, че то едва ли не да покрива през вдигане на стойността, всички сегашни активи, измерени в тази нова котировка на метала.

                        Аз от него нищо интересно не съм видял за последните 5-6 години. Това са нещата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                          Не ме разбра. Имам предвид, че златото е може би по-ценно от парите и акциите, но земята е по-ценна от златото
                          Тук съм съгласен с теб-земята и уменията на човек плюс способноста му бързо да се адаптира към промените в живота си са най-голямото богатство.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                            Рикардс, не го харесвам, нито тезите му!

                            За мен той е скучен и има една теза за SDRи и после обезпечение със злато и така нататък, което за мен е силно под съмнение.

                            Моето виждане е, че няма да има никакъв Апокалипсис!

                            Просто ще има яко обедняване на богатите в развитите страни, а бедните ще станат по-бедни. Ще има и свръх богати, които ще станат още по-богати!

                            Реално Западния свят ще обеднее, ще има политически кризи и рухване на системи, НО никога няма да има зомби апокалипсис.

                            Ако погледнем Аржентина или Ливан, ние може да видим, че там Зомби апокалипсис няма, въпреки пълното рухване на финансовите им системи, просто има яко обедняване и хората в масовата си част, ще почват да градят от нулата и ги очакват трудни години и бедност за напред! Нищо повече!

                            Запада ще обеднее и хората там ще страдат, а местните тарикати, които се барат за много хитри, в рамките на бичия пазар ще издухат! Нищо повече няма да се случи. Пак казвам зомби апокалипсис няма да има. Ще има бедност масово в света като тази от 1997г. в БГ, само че и в развити страни. С това нещата ще приключат. Ще има преформатиране на съюзи, рухване на такива, но в генерален план, живота ще си продължи в нормално русло, с единствената разлика, че западняците няма да могат да градят "финансов социализъм", а след загубата на цяло едно поколение, обречено на бедност, ще трябва да се стегнат и да започнат наистина да бачкат за да създават блага!
                            Времето ще покаже.Рикардс е един от добрите според мен анализатори познаваш отвътре системата-дълги години е работил в закрити комисии за финансови анализи към ЦРУ и правителството......Цялата тази лудост не може просто така да отмине.Не и този път.

                            Коментар


                            • 600 usd/per week - unemployment benefit, голям кеф в Америка.
                              Иначе пазара не ми хареса тази вечер, очаквах Dow да завърши към минус 50 точки, със едно рали в последните минути. Но такова нещо не се състоя.
                              Може би трябва да помислим през почивните дни, дали не сме в ситуация на леко плъзгане надолу, което може да продължи дълго време, няколко месеца да речем. Което ще наложи преосмисляне на политиката, ще трябва да се продава на всяко покачване (например като анонсират новите стимули). Дългите позиции трябва да станат кратковременни, ако подобно време е настъпило. Другата седмица ще покаже, надявам се.
                              Last edited by ПИЧ; 24.07.2020, 23:24.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                                Заеми не ща повече да вземам, еле па от свекъра - с него избягвам да говоря, пък и е стиснат. Още не мога да сколасам да върна тоя дето взех и като ми поискат почвам панически да продавам без много да му мисля. Дългът ме натоварва психически. Като го взех бях по-уверена, но вече не съм и не смея да рискувам. Ще си играя и ще се уча на моя си капитал. Преди да се хвана с тия акции съжалявах за 3-4 неща през целия си живот. Сега вече всеки божи ден съжалявам за поне една грешка на борсата. Падна ми самочувствието, депресирах се. Търся си усилено друго занимание - тия акции май не са моето, защото ме карат да се чувствам тъп лузър и липсата на контрол върху нещата ме подлудява. Отделно оня непрекъснато ми обърква плановете и ме кара да правя неща, които не искам.
                                От акции се печели като си седнеш на ръцете и не правиш нищо. Времето създава печалбите, не твоите действия. Но за да работи времето трябва да му дадеш време. А ако правиш нещо, че да печелиш от акции, значи не правиш нещата както трябва.

                                Коментар

                                Working...
                                X