IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Растежът има значение ако растежа е в цената. тогава ако растежа е по-нисък цената пада, ако растежът е много по-нисък цената пада много. Но когато в цената няма никакъв растеж, то растежа е ирелевантен. Все едно дали става дума за Китай, ЕС или САЩ.

    Коментар


    • И какво му е страшното. Най-лошото възможно е Даймлер и БМВ да не продадат нито една кола в Китай. От това печалбите им ще паднат с по съответно 10 и 20% - най-грубо казано. Ако това се случи Даймлер ще се търгува на ПЕ 11 а БМВ на ПЕ 11.5

      Коментар


      • Ами плашещо е батки.
        Да ти излизат съобщения от Китай, че внос и износ падат с по 7-8% при условие, че са фабриката.
        То само това ако е вярно и пазарът тръгва непоколебимо в същата посока.
        Иронията е, че никой не вярва на данни от Китай. Включително и аз откак HSBC се отказа да публикува данни от там

        Да ти внасят дефлация, докато се надяваш на инфлация.

        Някой спомня ли си, че миналата година бяха възникнали съмнения,
        че през Хонк Конг в Китай влизат спекулативни пари, легализирани през фактури за внос и за износ. В размери, които влияят на данните за търговския баланс. Ако е било вярно и е спряно като практика, би могло да обясни сравнително хладнокръвната търговия последните 2 дни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Щото в БМВ раздават много шамари напоследък
          Ми и те и даймлер, които също не са кой знае колко по-скъпи да загубят и цялата си печалба от Китай пак няма да станат кой знае колко по-скъпи

          Ще видим следващите месеци как ще се развият нещата, но на мен ми изглежда всичко това да е плод на слаби нерви и липса на въображение

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            EV/Ebitda на БМВ е 3 за какво човек да се бута в екзотики за 2,5
            Щото в БМВ раздават много шамари напоследък

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              Да бе да, тоягата...как пък не.
              Вече затворен дабъл профит от среброто.
              От злото също тоже - почти компенсира спада при GGN...дивидентите идват дюшеш.

              А и GOR отново се рее къде над 25, дорде го не видя на 15-16 естествено че не затварям никакви къси на златото.



              Проти, последните 2 седмици пълних от тези избушковци.
              CEO, LPL, DDC, NSU, PEIX

              Ев/ебитда 2.5 - те това е баш диип валю дет му викат....и не мисля че някое от тях е валю трап.
              EV/Ebitda на БМВ е 3 за какво човек да се бута в екзотики за 2,5

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Да бе да, тоягата...как пък не.
                Вече затворен дабъл профит от среброто.
                От злото също тоже - почти компенсира спада при GGN...дивидентите идват дюшеш.

                А и GOR отново се рее къде над 25, дорде го не видя на 15-16 естествено че не затварям никакви къси на златото.



                Проти, последните 2 седмици пълних от тези избушковци.
                CEO, LPL, DDC, NSU, PEIX

                Ев/ебитда 2.5 - те това е баш диип валю дет му викат....и не мисля че някое от тях е валю трап.
                еми ше дое ерата на суровините, само стой и глей, те ако си мислят, че тоя петрол извира ей така от нишото мноо са се заблудили ..... петрола още последно ново дъно или потвърждение на предишното дъно май и обратно там къде си беше на стовка, просто тва е филма, Диамантите ми изглеждаха доста добре ако слезнат и на 5 егати тужура, а тея PEIX ти не можа ли некои с по-голем спад да намериш и некви телевизори си купил ае хората си имат вече ве Кастро за кво са ти и аз иам дома LG

                АА щех да забраа и без банки ей, ти бразилски си купил ти у ред ли си само ми каи ?!? заеби ги тея фашливи истории и трещи нещо реално не некви фантасмагории
                Last edited by michaelis12; 13.08.2015, 23:55.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                  бат Кастро недей да шортиш златото в долари щото ше изядеш тоягата,

                  Да бе да, тоягата...как пък не.
                  Вече затворен дабъл профит от среброто.
                  От злото също тоже - почти компенсира спада при GGN...дивидентите идват дюшеш.

                  А и GOR отново се рее къде над 25, дорде го не видя на 15-16 естествено че не затварям никакви къси на златото.

                  Кажи две думи за PBR, Vale , ITUB. BBD, VIV , моля
                  Проти, последните 2 седмици пълних от тези избушковци.
                  CEO, LPL, DDC, NSU, PEIX

                  Ев/ебитда 2.5 - те това е баш диип валю дет му викат....и не мисля че някое от тях е валю трап.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                    Майкъл, сигурен съм, че сте го забелязали, но да не ви разбере някой друг по погрешка.
                    Сравнявате по капитализация на ефективния (вероятно) фрий флоут на компаниите, а не по обща капитализация.
                    Разликата по обща капитализация не е толкова гротескна.
                    http://ftalphaville.ft.com/files/201...2.42.34-PM.png
                    мда и за тва кат им падне борсата и аре хващат се за палците щото са страшни, на тея и касичките на децата са им на борсата и само с печатница я поддържат иначе всичко под водата то нема нищо реално вече там само въздух под налягане .....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                      ммм абе не баш става въпрос за реални активи не за некви измислени борси и глупости, ама нищо вервай там квот ти пишат и тва е .... те на тея цървули магистралите им станали кат наще в окаяно състояние, ти за некви капиталовложения ми говориш ...
                      Майкъл, сигурен съм, че сте го забелязали, но да не ви разбере някой друг по погрешка.
                      Сравнявате по капитализация на ефективния (вероятно) фрий флоут на компаниите, а не по обща капитализация.
                      Разликата по обща капитализация не е толкова гротескна.
                      http://ftalphaville.ft.com/files/201...2.42.34-PM.png
                      Last edited by Tkilata; 13.08.2015, 22:10.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Мдаа, ма как да взема повече като вземам на порции и се надявам да направя по голямо портфейлче GDXJ на средна около 14-15$. Дотогава суинг трейд.
                        Ма освен тях сложих наскоро преди рапорта и ABX, както и TAHO (лоу кост < 10$ и киха ежемесечни дивита). Всички подплатени с късо злато естествено.
                        Доволен засега, всички с двуцифрена доходност, ма да видим докога....РТ съответно 23-24 , 10 и 11$
                        бат Кастро недей да шортиш златото в долари щото ше изядеш тоягата, само ти казвам а днеска малко ресто за GDXJ ама то нормално на SMA 200 4h, то па и то кат тръгне в няква посока нема спиране си ебало капаците .... добре, че купих "застраховка" продадох няколко опциона при ей такива спадове да ми плащат за спада .... Ама ше си го подържа до 30-40$ има сега широк мегдан с подплатена къса на "зелената хартия", че ше отиде печалбата в евраци ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                          Това е пропорция. Валутата няма значение. Ако искаш го обърни в тугрици по курса, пак ще е същата картинката...
                          ммм абе не баш става въпрос за реални активи не за некви измислени борси и глупости, ама нищо вервай там квот ти пишат и тва е .... те на тея цървули магистралите им станали кат наще в окаяно състояние, ти за некви капиталовложения ми говориш ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            ОК, нещо безплатно от мен - обърни си късите на FCX в дълги ...
                            Danke aber eher nicht

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                              No free lunch here anymore. Enjoy
                              ОК, нещо безплатно от мен - обърни си късите на FCX в дълги ...
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Ще те оставя да пишеш на маймуница или
                                Eu vou te dar um conselho
                                No free lunch here anymore. Enjoy

                                Коментар

                                Working...
                                X