IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Това лонг или шорт ? Че си личи че те влече последното...
    И защо точно 112, а не да кажем на 108-9 гдето е примерно ма50...
    Лонг ги взимам.Те предполагам че ще качат утре и ще ги разкарам ако може през 3-4 $ . Не че ми влече шорта ами просто понякога акциите говорят че няма да издържат на ръста и ще паднат и тогава ги шортвам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      Аз пак избързах и взех 2 ябълки на 113 с последните стотинки. Нищо чудно и да лапнеш на 112.
      Не стигнаха до 112 $. Взех на 113 и на 113.50 $.Запасих се с 200 бр та да видим утре дали ще има радост

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        Ако не беше бързала да продадеш а читавите балоняци ще си да си 150 процента.
        Отделно ще трябва да плати и данък печалба , който не никък малък там при теб, ако беше ги държала без да ги продаваш или поне по голяма част, няма ще да се налага да плащат данъка поне за сега. Пък и таксите от дей трейдинга не са малки.

        Така че хубаво е да е кротнеш малко.
        и аз така го сметам - ако не бях продавала щях да съм със 150% отгоре щото все хубави акции съм имала.

        Коментар


        • Ивелина, просто се чудя защо си го причиняваш. Защо позволяваш да те обиждат и комплексират хора, които само могат да ти завиждат за доходността, която имаш до момента за инвестицията като цяло. Няма никакъв проблем, че портфейла ти към момента е само с червени позиции. Това е временна загуба, която би станала такава само ако продадеш на загуба. Ти си направила доста прилична печалба, с парите от продажбата на акциите си инвестирала в подценени или падащи към момента акции. Печалбата и общата ти доходност ще стане още по-голяма, когато позициите ти се върнат и донесат печалба. Инвестирането в подценени и падащи акции носи риска, че не може да се разчита на улучване на дъно, но няма защо да те притесняват червените позиции. Просто забрави, спри да гледаш, влагай по-малко емоции в приемането на хипотетичната моментна загуба.
          Аз мисля, че проблем ще имаш с нещо друго. Към момента доходността ти идва от явно ниското ниво на което си влязла и последващите прибирания на печалба. От сега нататък печалба ще правиш значително по-трудно, както и толкова висока доходност. Ако не осъзнаеш, че това е нормално, би имала доста неприятни емоции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

            Инвестиция са парите, които съм инвестирала. Те са нараснали. Демек ако продам всичките си акции в тоя момент ще съм на 60 и колко там процента отгоре. Портфейла са ми самите акции. Може и да говоря глупости, но това имам предвид
            aaaa
            стоплих
            според мен че портфейла ти включва кеша + инвестициите
            портфейла е голямото, а инвестициите малкото

            може портфейла ти да е излязъл на кешови позици, може да имаш спекулативен портфейл и дългосрочен портфейл
            в портфейла да имаш апартаменти, земя, кеш, акции и т.н.

            Подробности
            Браво за 60%++

            Дръж ни в течение, че по дискавъри и хистори все стари неща пускат, покрай пандемията не снимат явно.
            И скуката напада. БФБ замря и няма занимавка. Човек се чуди с кого да чати. В тази тема малко се освежих, като в доброто старо време

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              https://thefelderreport.com/2020/09/...doing-nothing/

              Това не е обсъждано много тука, но си заслужава.
              От личен опит също мога да потвърдя че е така.
              Много по често "нищоправенето" се оказва доста по доходно от прекаленото търгуване.
              овъртрейдинг
              една от класическите грешки

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                Как портфейла ти е на минус, а инвестицията ти е на плюс
                Моля обясни каква е разликата между "портфейл" и "инвестиция"
                Момето пише вярно...
                Акциите й са по-малко, но парите са повече....

                пп На БФБ е обратно - таз година имам близо 100 К акции ( артии) в повече, но парите са с 80 К по-малко....

                Коментар


                • В такъв случай остава загадка как се е получило това, включително последните 10% отгоре, които трябва да са станали в последните три седмици

                  Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                  Пример: Март месец съм инвестирала 100 долара в акции. От тогава съм купувала, продавала, пак купувала и в момента целият ми капитал е вложен в акции, които ако продам ще имам 160 долара - 60% отгоре ми е инвестицията един вид.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                    Инвестиция са парите, които съм инвестирала. Те са нараснали. Демек ако продам всичките си акции в тоя момент ще съм на 60 и колко там процента отгоре. Портфейла са ми самите акции. Може и да говоря глупости, но това имам предвид


                    Мисля че те разбирам , купувал си видяла си прилична печалба продала си след това си купила други акции или пак някой от същите, но към текущия момент общо голяма част от акциите и петрола са ти на минус в момента. Но ако си разпродадеш всичко ще излезеш с печалба 60 процента независимо че акциите ти светят червено в момента.

                    Ако не беше бързала да продадеш а читавите балоняци ще си да си 150 процента.
                    Отделно ще трябва да плати и данък печалба , който не никък малък там при теб, ако беше ги държала без да ги продаваш или поне по голяма част, няма ще да се налага да плащат данъка поне за сега. Пък и таксите от дей трейдинга не са малки.

                    Така че хубаво е да е кротнеш малко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Аз нищо не разбарх, на както и да е. Важното е да мислиш, че си на плюс с тези акции дето изреди
                      Пример: Март месец съм инвестирала 100 долара в акции. От тогава съм купувала, продавала, пак купувала и в момента целият ми капитал е вложен в акции, които ако продам ще имам 160 долара - 60% отгоре ми е инвестицията един вид.

                      Коментар


                      • Тези неща за индекса по-имат смисъл, особено ако гледаш ценовата дисперсия и това, че шепа акции дърпат целия СиП

                        Ама за портфейла е доста по-безсмислено да се говори по този начин


                        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Ми нормално, и аз погледнах моите - точно като тебе 70% са си ред, всичко е наред
                        А сп500 дори е по зле, 391/500 = 78%

                        Що за модел са тия депа... ?

                        Коментар


                        • Аз нищо не разбарх, на както и да е. Важното е да мислиш, че си на плюс с тези акции дето изреди

                          Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                          Инвестиция са парите, които съм инвестирала. Те са нараснали. Демек ако продам всичките си акции в тоя момент ще съм на 60 и колко там процента отгоре. Портфейла са ми самите акции. Може и да говоря глупости, но това имам предвид

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                            Как портфейла ти е на минус, а инвестицията ти е на плюс
                            Моля обясни каква е разликата между "портфейл" и "инвестиция"
                            Инвестиция са парите, които съм инвестирала. Те са нараснали. Демек ако продам всичките си акции в тоя момент ще съм на 60 и колко там процента отгоре. Портфейла са ми самите акции. Може и да говоря глупости, но това имам предвид

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                              Как портфейла ти е на минус, а инвестицията ти е на плюс
                              Моля обясни каква е разликата между "портфейл" и "инвестиция"
                              Нима е толкова трудно, каквато е разликата между дневна и месечна графика.
                              Тя говори за днешния ден.

                              Коментар


                              • https://thefelderreport.com/2020/09/...doing-nothing/

                                Това не е обсъждано много тука, но си заслужава.
                                От личен опит също мога да потвърдя че е така.
                                Много по често "нищоправенето" се оказва доста по доходно от прекаленото търгуване.

                                Коментар

                                Working...
                                X