IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    ...предлагах да направим едно състезание по доходност. ....
    вече писАх, че за мен инвестирането е МАРАТОН
    искам да съм на пазарите и след 30 г., а не да ме отвее
    да хващам някои безплатни обяда, да пропускам другите

    ти предлагаш спринт
    извода от него какъв ще е? Никакъв. Като корелация на популацията на пингвините и на S&P.

    На пазара затова има корекции, за да изхвърлят лакомите г....е от пазара
    иначе всички ще са на него

    В Гърция към 99-та бяха направили голям купон
    разказвали са ми. Всички гърци на плажа и на телефоните и търгуват. Естествено се махнали от работа и трейдват.
    Индекса за 3 години скача от 600 на 6 000 пункта, после пада на 1300, сега е пак 600

    Ако не бяха корекциите всички щеше да са трейдъри и НИКОЙ НЯМАШЕ ДА РАБОТИ
    затова трябва да се отвее плявата

    А най-добрият начин за укротяване на дивия спекулантски бяс е ЗАГУБАТА

    Затова е по-важно да остана на пазара и да спазя първите 2 правила на Бъфет (първо не губи пари, второ спазвай първото). Но това е когато достигнеш НЯКАКВО НИВО. Когато играеш с 5 лв., ти дреме дали ще ги загубиш.

    Затова поканата за състезание НЕ СЕ ПРИЕМА, защото трябва да е 10 годишно и накрая, какво състезание, като единия ще катастрофира след 2-3 месеца с овъртрейдинг?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

      +100

      Това тикъро-пускане в тази тема и хвалене, колко къде хванал нищо не носят като инфо
      Първо защото освен тикър трябва и % от акаунта , който се рискува, защо не и стоп луууус и тайк профит

      Сега по твоя коментар. Като ударят някъде печалба, стават overconfidence увеличат залога и хак, губят. Като загубят са спаружени и нямат конфиденс и купят нещо но с малко пари. Вземе че изкарат, ама ги я яд че са влезли с малко. Има и критична точка от която ако са загубили повече, започват да рискуват прекалено за да "си върнат" от пазара и на пазара..

      Супер смешно е, че уж са трейдъри, но като нещо е на загуба влиза в дългосрочния портфейл и стават инвеститори.. Не могат да си признават, че са сбъркали и да селнат на загуба "според правилата си", защото правила няма. Интуиция.

      От swing трейд не се печели.
      Печели се от як тренд, като на БФБ от 7Х пункта през 2001 г. до 2 000 през 2007 г. Около 30 пъти. Или като технологичните акции или като Биткойна и т.н.

      НО веднъж като си спечелил, защото си повярвал в нещо на дъното и си хванал тайминга на късмет, защото тогава си навършил пълнолетие, взел си наследство и т.н. Вторият път вече трябва да е с разум а не на късмет.
      Например ако си взел S&P на 700 пункта 2009 г., и си се размазал от печалби по тренда до 2020 г., господ едва ли ще ти даде да разкешиш на върха (който не знам къде ще е ) и яхнеш коня пак от дъното (което също не знам кога и къде ще е). Корекцията ще ти вземе всичко, дори да не е до 700 пункта.

      Трябва да се търсят трендове, ама къде са...

      Такива неща си мисля

      Хехе това е светия граал.

      Така като гледам ми се струва че още един спад ще видим преди да се възобнови тренда. Възстановяването от Март беше много рязко и корекцията трябва да е по-дълбока да изхвърли слабите ръце. Ако следващите 1-2 седмици задържи и пазара не падне може вече да е формирано дъно. Паживьом увидим.
      Last edited by ED; 26.09.2020, 20:07.

      Коментар


      • Терзича не иска да осъзнае факта че не го бива за трейдър, затова толкова изнервен. Че няма да каже кво купува и с какъв процент от капитала и кога продава това е ясно. Имаше няколко дена слава като направи 2-3 печеливши сделки и толкова.
        Терзич не се ядосвай брат, може би в друга област те бива повече.
        Поне е забавен със 7те процента на месец

        Коментар


        • Мишо, Мишо, ето ти една оптимистична новина за прашасалите сини чипове, ама искам един чифт Найк за новината,
          Пенсионните фондове не могат да си позволят да не купуват още акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Заключи още един експерт, който не търгува. А правилното е да речеш "аз не съм печелил от swing trading". Експерите с 20-30 годишен стаж тук сте ебати златната мина за някое изследване на Канеман или за следваща книга на Н. Талеб. Опа... сорка, казах някакви конкретни автори. Извинявам се, ако съм издал нечия тайна.
            Терзиев общи приказки които опират основно до емоции и хранене егото . Искам да обявени сделки дори и на демо в реално време не в минало. Вход по инструмента стоп ако е краткосрочна ако е без стоп пак обяваваш че държиш Обяваваш изхода или казваш че държиш дългосрочно. Всичко тва в реално време и да докажеш че си ТЕЙДЪР а не трол ТРОЛ. Мен не ме интересува кой къв бил интересвам се от твойте трейдове adhoc. Поне тук аз така правя обявявам сделки с три думи . Анализите са ми по доста по дълги като обосновка и не винаги съпровождат трейдовете. Е разбира се и аз се забавлявам с конфронтация с другите учасници в някаква степен когато техните виждания не съвпадат с моят , , мироглед,,

            ПП То Ивето май от ваща група най реално преставя нещата в реал трейдинг.
            Last edited by Todor Sabev; 26.09.2020, 18:15.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

              ти май пропусна Тренда от Март до Юли ?
              е, от предпазливост ще да е било и от хилядите уроци на живота.
              Засега няма тренд до изборите.
              това от март до юли тренд ли беше?
              Искаш да кажеш, че СЪТВОРЕНИЕТО започва през март?
              да за новите трейдъри може
              Нооо
              никакъв тренд не започва през март
              Тренда е малко повече временценце и не е zig zag.
              Last edited by mpy_yordanov; 26.09.2020, 18:06.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                Ще видим ли графика на доходността на акаунта ти или не?
                Ахам, веднага. Други поръчки? Забрави, че търгувам на демо.

                --

                Пропуснал, непропуснал не е срамно. Късмет, съдба, лоша компания... Срамното е, че не искаш поука да си извадиш. Наместо това се изтъпанваш да обясняваш неща от сорта "ще занулите", "няма как да спечелите", "такива фалират", "имам 20+ години опит".

                ---

                Още една добавка - три пъти предлагах да направим едно състезание по доходност. НИКОЙ, пустош, нъцки! Кой се светна да започна да се учи паралелно на демо акаунт - Ивелина. Бас, че такива като теб от "минута е много", даже такъв не поддържат.
                Last edited by terziеv; 26.09.2020, 17:52.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                  Трябва да се търсят трендове, ама къде са...
                  ти май пропусна Тренда от Март до Юли ?
                  е, от предпазливост ще да е било и от хилядите уроци на живота.
                  Засега няма тренд до изборите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Заключи още един експерт, който не търгува. А правилното е да речеш "аз не съм печелил от swing trading". Експерите с 20-30 годишен стаж тук сте ебати златната мина за някое изследване на Канеман или за следваща книга на Н. Талеб. Опа... сорка, казах някакви конкретни автори. Извинявам се, ако съм издал нечия тайна.
                    Ще видим ли графика на доходността на акаунта ти или не?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                      От swing трейд не се печели.
                      Заключи още един експерт, който не търгува. А правилното е да речеш "аз не съм печелил от swing trading". Експерите с 20-30 годишен стаж тук сте ебати златната мина за някое изследване на Канеман или за следваща книга на Н. Талеб. Опа... сорка, казах някакви конкретни автори. Извинявам се, ако съм издал нечия тайна.

                      ---

                      И много ми е интересно ти от компютюр, който има достъп само до investor.bg ли пишеш, че трябва да ти се обяснява всека абривиатура и моментна цена. Да не говорим, че лично аз съм писал на колко съм излизал дори при загуба, а експертите тука все пропускате. Да не би ти да негодуваше, пролетта като почнах да пиша във форума, че съм пускал тикъри и нямало как да знеш коя компания стои зад тях.
                      Last edited by terziеv; 26.09.2020, 17:42.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Голяма част от хората са с нагласата че успешните инвеститори имат способността да ПРЕДВИЖДАТ какво ще се случи, да познават кои компании ще растат и кои ще спадат. Как ще се развива икономиката, как ще повлияе избирането на един или друг президент. НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ПРЕДВИЖДА КОНСИСТЕНТНО.

                        Наивни очаквания, които не могат да бъдат по-далеч от реалността. Споменавал съм го и преди, но най-успешните инвеститори са били коректни в прогнозите си в най-добрия случай 50-60%.

                        Най-добрто което можем да направим е да създадем система и процес за вземане на решения, които осигуряват приемлив риск и устойчиви резултати.

                        Не е важно дали познаваш или не накъде ще се движи даден инструмент, а колко изкарваш когато си прав и колко губиш когато грешиш!

                        Казвам го за да наблегна на факта, че обявяването на компании няма да даде отговор какъв е нетния резултат от даден трейд или инвестиция. "Майстора" ще твърди че е купил и продал ама ти не си разбрал.
                        +100

                        Това тикъро-пускане в тази тема и хвалене, колко къде хванал нищо не носят като инфо
                        Първо защото освен тикър трябва и % от акаунта , който се рискува, защо не и стоп луууус и тайк профит

                        Сега по твоя коментар. Като ударят някъде печалба, стават overconfidence увеличат залога и хак, губят. Като загубят са спаружени и нямат конфиденс и купят нещо но с малко пари. Вземе че изкарат, ама ги я яд че са влезли с малко. Има и критична точка от която ако са загубили повече, започват да рискуват прекалено за да "си върнат" от пазара и на пазара..

                        Супер смешно е, че уж са трейдъри, но като нещо е на загуба влиза в дългосрочния портфейл и стават инвеститори.. Не могат да си признават, че са сбъркали и да селнат на загуба "според правилата си", защото правила няма. Интуиция.

                        От swing трейд не се печели.
                        Печели се от як тренд, като на БФБ от 7Х пункта през 2001 г. до 2 000 през 2007 г. Около 30 пъти. Или като технологичните акции или като Биткойна и т.н.

                        НО веднъж като си спечелил, защото си повярвал в нещо на дъното и си хванал тайминга на късмет, защото тогава си навършил пълнолетие, взел си наследство и т.н. Вторият път вече трябва да е с разум а не на късмет.
                        Например ако си взел S&P на 700 пункта 2009 г., и си се размазал от печалби по тренда до 2020 г., господ едва ли ще ти даде да разкешиш на върха (който не знам къде ще е ) и яхнеш коня пак от дъното (което също не знам кога и къде ще е). Корекцията ще ти вземе всичко, дори да не е до 700 пункта.

                        Трябва да се търсят трендове, ама къде са...

                        Такива неща си мисля

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                          Терзиев, що се впрягаш, ако в БГ някой те плюе и завижда, значи си на правилен път, доказано е, keep walking.
                          А, по темата, има индикации за напредване на преговорите по стимулите (пазарите са толкова кухи, че и това само да напише Блумберг ще скокнат със 1-2%).
                          Или вероятни "индикации" за прекрасно трето тримесечие.
                          Не е за това. С такива разбирачи "експерти", дето все удрят гредата, почвам вече се чувствам като някакъв финансов гений. ЧАК толкова некомпетентни хора да раздават акъл не съм срещал на живо. После се чудим как такива като Горанов стават министри. Прегледай поредицата постове за REIT-овете, ако си я пропуснал. Все едно комикс четеш. А човекът е напълно сериозен, а не просто се заяжда. Натиснах да видя последните му мнения - обяснява за бета на непублични д-ва!!! Да се смееш или да плачеш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Я, постчето ми изчезнало. При всичкото хранене тука, това било "неприемливо". Аз мога и да спра да пиша тук, но това бъдещето ще го покаже. Сега обаче да се върнем на миналото, защото тук логореята продължава с фиксацията по мен. Да беше жив Хичкок, щеше да снима филм за живота му. Признавам, че SO не ми е от топ позициите; както по размер, така и по резултат. Kъм момента средната ми цена е 53,94. На годишна база резултатът е +10,71% / изчислено за 191 дни. Това са 179 гущера. За мен си е сгодно, важното е да се трупа. Компанията е добра сделка под 53 и чудесна под 50. Ако и ДНК ти трябва - чашка ще ти напълня.

                            Някой определено има нужда от жена или поне от овца. ИЛИ ПОНЕ ДА ЗАПОЧНЕ ДА УЧАСТВА НА БОРСАТА!!!! Нямам намерение нарочно да почна да губя пари, за да направя двама трима кауна щастливи. Или да почна да се правя на "инвеститор" и да държа като дебил 5-6 компании като Майкрософт, Епъл и Виза, щото за други не ми стига акъла да разгледам.
                            Просто пусни скриншот от графиката за доходността на акаунта ти в %, не в стойност. Може в сравнение с бенчмаркЪТ.
                            Толкова е лесно
                            И ще докажеш, че модела ти е успешен

                            Поздрави

                            Коментар


                            • Я, постчето ми изчезнало. При всичкото хранене тука, това било "неприемливо". Аз мога и да спра да пиша тук, но това бъдещето ще го покаже. Сега обаче да се върнем на миналото, защото тук логореята продължава с фиксацията по мен. Да беше жив Хичкок, щеше да снима филм за живота му. Признавам, че SO не ми е от топ позициите; както по размер, така и по резултат. Kъм момента средната ми цена е 53,94. На годишна база резултатът е +10,71% / изчислено за 191 дни. Това са 179 гущера. За мен си е сгодно, важното е да се трупа. Компанията е добра сделка под 53 и чудесна под 50. Ако и ДНК ти трябва - чашка ще ти напълня.

                              Някой определено има нужда от жена или поне от овца. ИЛИ ПОНЕ ДА ЗАПОЧНЕ ДА УЧАСТВА НА БОРСАТА!!!! Нямам намерение нарочно да почна да губя пари, за да направя двама трима кауна щастливи. Или да почна да се правя на "инвеститор" и да държа като дебил 5-6 компании като Майкрософт, Епъл и Виза, щото за други не ми стига акъла да разгледам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Не съм търсил доказателства за транзакции, но такива ми бяха предлагани срещу бас от един човек тука

                                Обикновено не-Ганьовците предлагат доказателства за транзакции. Виж темата за форекса. Там е същата работа

                                Говорим си за постове в реално време, кой какво прави. Говорим и за това, че следя и няма как SO да ти докара пари за последните четири месеца

                                Това е всичко
                                Голяма част от хората са с нагласата че успешните инвеститори имат способността да ПРЕДВИЖДАТ какво ще се случи, да познават кои компании ще растат и кои ще спадат. Как ще се развива икономиката, как ще повлияе избирането на един или друг президент. НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ПРЕДВИЖДА КОНСИСТЕНТНО.

                                Наивни очаквания, които не могат да бъдат по-далеч от реалността. Споменавал съм го и преди, но най-успешните инвеститори са били коректни в прогнозите си в най-добрия случай 50-60%.

                                Най-добрто което можем да направим е да създадем система и процес за вземане на решения, които осигуряват приемлив риск и устойчиви резултати.

                                Не е важно дали познаваш или не накъде ще се движи даден инструмент, а колко изкарваш когато си прав и колко губиш когато грешиш!

                                Казвам го за да наблегна на факта, че обявяването на компании няма да даде отговор какъв е нетния резултат от даден трейд или инвестиция. "Майстора" ще твърди че е купил и продал ама ти не си разбрал.
                                Last edited by ED; 26.09.2020, 16:22.

                                Коментар

                                Working...
                                X