IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

    Е, ти сега навлезе в дълбокото

    Чакай, че още не можем се разберем за месечната доходност 3 ли е или 7%. Тръгнал за risk adjusted return да говори.

    сОпри се бре Т‘анасе
    И такъв спор ли още има ? Не мина ли отдавна, явно не мога смогна да покрия всичко четейки на кръст....

    Гив ми 1% енд мейк ми хяпи

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      Това с доходността си е много относително понятие. Зависи кой какво търси като таргет и как го разбира. А и какъв риск е склонен да заложи за целта.
      Вчера си извадих от ИБ портфолио анализа за тая година. Това че съм напред от бенчмарка двуцифрено ме радва( аз си знам че е главно заради по доброто представяне при мечия пазар фев/март), ама по ме кефи че шарпа и сортиното ми показва че са 1.01/1.35 срещу 0.31/0.43 за сп500 бенчмарка.
      Та не е въпроса само да биеш пазара, това би било супер и към това се стреми всеки, ала по важно е какъв ти е risk adjusted return-а.
      Примерно не бих бил особено огорчен, дори напротив ако да кажем идните няколко години имам само 90% от доходността на пазара, но го правя с двойно по малко поет риск.
      Е, ти сега навлезе в дълбокото

      Чакай, че още не можем се разберем за месечната доходност 3 ли е или 7%. Тръгнал за risk adjusted return да говори.

      сОпри се бре Т‘анасе

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Пип, спомням си, че GILD едно време (в края на 2015 и началото на 2016) беше супер подценена компания с монго нисък риск и това ви го казваха някакви рейшиота...

        А Мишо ви казваше съвсем друго... Ама рейшиотата са по-надеждни, разбира се
        Говорим за ниво портфейл, мислях че се разбира от само себе си, не за отделна акция.

        Всъщност да, може би по на място би бил поста ми в новата тема.

        ПС Да се надяваме все пак че няма се нароят много нови теми.

        Коментар


        • Пип, спомням си, че GILD едно време (в края на 2015 и началото на 2016) беше супер подценена компания с монго нисък риск и това ви го казваха някакви рейшиота...

          А Мишо ви казваше съвсем друго... Ама рейшиотата са по-надеждни, разбира се

          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Това с доходността си е много относително понятие. Зависи кой какво търси като таргет и как го разбира. А и какъв риск е склонен да заложи за целта.
          Вчера си извадих от ИБ портфолио анализа за тая година. Това че съм напред от бенчмарка двуцифрено ме радва( аз си знам че е главно заради по доброто представяне при мечия пазар фев/март), ама по ме кефи че шарпа и сортиното ми показва че са 1.01/1.35 срещу 0.31/0.43 за сп500 бенчмарка.
          Та не е въпроса само да биеш пазара, това би било супер и към това се стреми всеки, ала по важно е какъв ти е risk adjusted return-а.
          Примерно не бих бил особено огорчен, дори напротив ако да кажем идните няколко години имам само 90% от доходността на пазара, но го правя с двойно по малко поет риск.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение


            А иначе се радвам на супер доходността. Щом казваш.
            Това с доходността си е много относително понятие. Зависи кой какво търси като таргет и как го разбира. А и какъв риск е склонен да заложи за целта.
            Вчера си извадих от ИБ портфолио анализа за тая година. Това че съм напред от бенчмарка двуцифрено ме радва( аз си знам че е главно заради по доброто представяне при мечия пазар фев/март), ама по ме кефи че шарпа и сортиното ми показва че са 1.01/1.35 срещу 0.31/0.43 за сп500 бенчмарка.
            Та не е въпроса само да биеш пазара, това би било супер и към това се стреми всеки, ала по важно е какъв ти е risk adjusted return-а.
            Примерно не бих бил особено огорчен, дори напротив ако да кажем идните няколко години имам само 90% от доходността на пазара, но го правя с двойно по малко поет риск.

            Коментар


            • Не знам за седмицата, но аз сега очаквам да няма чак толкова голяма волатилност около изборите, по-скоро колкото е нормално за избори. Републиканците масово разкритикуваха Тръмп за коментарите, че няма да признае резултатите от изборите ако загуби. Без подкрепа от партията Тръмп ще изглежда смешен ако се запъне и пазарът няма да го вземе особено на сериозно

              ***

              А също и втората вълна наистина ще се окаже по-слаба от първата и като смъртност, и като ефект върху икономиката и като шок на пазарите
              Last edited by Money; 28.09.2020, 11:38.

              Коментар


              • Как я виждате тази седмица (40-та седмица от годината) ? Ще има ли един по отчетлив тренд на Dow към 28 000 (дори и да не го достигне) ? Или пак ще има колебание в различните дни. Влизаме и в последния месец преди щатските избори.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Това ти е проблемът, гусин художник. Вместо да се учиш - завиждаш.

                  И сега още по-сериозно - почти всички компании, които наплю, са ми докарали супер доходност. С нетърпение чакам следващия ти списък.
                  Фантазията ти е за завиждане, не резултатите

                  А иначе се радвам на супер доходността. Щом казваш. Всичко излязло от твоята уста е чисто злато

                  Коментар


                  • Гледам някаква компанийка LAKE и препоръчвам най-вече да се стои настрана. По принцип да се стреля на посоки е извънредно тъпо

                    Но ако някой много държи да трейдне LAKE по-скоро е като за шорт отколкото за лонг, бих казал 55% вероятност за надолу и 45% нагоре. При все че анализатори някакви, четирима на брой, имат таргети за нагоре за следващите 12 месеца

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Забелязваш ли, че в метода ти на избиране самата компания не съществува? Изброяваш математически модели свързани с оценка на миналото, но настоящето и особено бъдещето не съществуват. В общи линии изброеното от теб е да вземеш последните 12 месеца от миналото и да ги съпоставиш с текущата цена, след което да вземеш решение въз основа на което да търгуваш. Интересен подход, към който изпитвам умерен скептицизъм и би ми било интересно да го обосновеш защо според теб би сработило.
                      Резултатите говорят сами за себе си. Прави пари човека, зачии ти е да го мислиш

                      Коментар


                      • Няма излизане на глава с това... Дори да му постваш всичките щуротии що е писал и да му навреш в носа резултатите от търговията му

                        Решението наистина е само е едно - игнор

                        А шараните, които се вържат си е техен проблем. Човекът казва неща, на които на много хора им се иска да вярват - така работи този бизес. Общо взето като в темата за Форекса (откъдето е видял за Пърсиг )
                        Last edited by Money; 27.09.2020, 23:14.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                          +100

                          За разяснение на недоразбралите, ако terziev прави по 7% месечно с капитал от $1 000 днес, след 20 години ще е в ТОП 100 на най-богатите хора в света ($10 милиарда)!!! На този талант не може да не завиди човек
                          Това ти е проблемът, гусин художник. Вместо да се учиш - завиждаш.

                          И сега още по-сериозно - почти всички компании, които наплю, са ми докарали супер доходност. С нетърпение чакам следващия ти списък.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Забелязваш ли, че в метода ти на избиране самата компания не съществува? Изброяваш математически модели свързани с оценка на миналото, но настоящето и особено бъдещето не съществуват. В общи линии изброеното от теб е да вземеш последните 12 месеца от миналото и да ги съпоставиш с текущата цена, след което да вземеш решение въз основа на което да търгуваш. Интересен подход, към който изпитвам умерен скептицизъм и би ми било интересно да го обосновеш защо според теб би сработило.
                            Не обясних добре. Никакви модели - повърхностен поглед на реални статистически данни.... е peg е малко вангуване, ама без съвсем не може. Това е само цедка. Което остане, го прощудирам внимателно. Е, доколкото мога. Имам си набор драскачи, на които вярвам, защото редовно познават. Няма да ги кажа, че съм давал пари за абонамент. Много ми е важно кой дава оценките. Опенхаймер например са железни. Изобщо гледам в tipranks каква е успеваемостта и да не е специализиран в тех сектора.

                            Не ми дреме кой колко добър шахматист е или оперен певец, а дали изкарва пари. Баш като тук във форума. Някой хора са се доказали с печеливши съвети и чета внимателно. Други са доказали, че не стават, но пак не искат да се учат. Плашат със зануляване, кълнат като циганки и задръстват ефира.

                            ***

                            А, да.. и гледам да не е mega cap компанията. Имам си предпочитание към реалната икономика. Това се оказа доста добро при последната корекция.
                            Last edited by terziеv; 27.09.2020, 22:53.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Писал съм иначе как ги избирам в общия случай, но айде пак. Първата цедка ми е обикновено търсене по повърхностни показатели - peg, цена/балансова стойност, към печалба, колко дълг, дали дава дивидент. След това разкарвам всички педерастки сектори - техове, забавления, туризъм, веганизъм... След това ги класирам по отдалеченост от годишното дъно.
                              Забелязваш ли, че в метода ти на избиране самата компания не съществува? Изброяваш математически модели свързани с оценка на миналото, но настоящето и особено бъдещето не съществуват. В общи линии изброеното от теб е да вземеш последните 12 месеца от миналото и да ги съпоставиш с текущата цена, след което да вземеш решение въз основа на което да търгуваш. Интересен подход, към който изпитвам умерен скептицизъм и би ми било интересно да го обосновеш защо според теб би сработило.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                                +100

                                За разяснение на недоразбралите, ако terziev прави по 7% месечно с капитал от $1 000 днес, след 20 години ще е в ТОП 100 на най-богатите хора в света ($10 милиарда)!!! На този талант не може да не завиди човек
                                Вероятно ще е така при идеални условия.В реалната търговия обаче може да имаш успешни сделки една седмица и после 2 седмици да тъпчеш на едно място.

                                Коментар

                                Working...
                                X