IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Що ли ми се чини че скоро късаците на жилетката ще изпищят на умряло

    Ей, няма такава ко с такива мултипъли и маржини нийде, нема...

    ПС Мишоков, ко стана, ще затваряме ли гапа на 30$ ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Изгониха ме от късите в Насдак. Архи как ги правиш на плюс бе ман?

      Слаба работа Ники, не е за хвалене.
      ми той житка на някви 5 мин интервали, гони всяка стинка и спазва линиите ..... Кат спазваш линиите и тогава става иначе ньет ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tandem Разгледай мнение
        Sel Дау от 18250 цел пролетта на 2017 -баси и купувачите
        е това е да си дадеш прогнозата и да не мога да те разбера

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tandem Разгледай мнение
          Sel Дау от 18250 цел пролетта на 2017 -баси и купувачите
          кво е тва put/call ? Аз го дебна колегата му Сипот на -2200/+2225 @ JUL 1 на един bear call нека още малко да се набеснеят например и утре ..... и ше ги тресна

          Коментар


          • Sel Дау от 18250 цел пролетта на 2017 -баси и купувачите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
              Изгониха ме от късите в Насдак. Архи как ги правиш на плюс бе ман?

              Слаба работа Ники, не е за хвалене.
              Архи си го знаем , 10 надолу и 5 нагоре ама явно кесията му е голяма щото късите не знам как ги обслужва още

              Коментар


              • Изгониха ме от късите в Насдак. Архи как ги правиш на плюс бе ман?

                Слаба работа Ники, не е за хвалене.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  +++

                  Oообаче, какво тогава декларираш гордо че купуваш само растящи акции ?
                  Бай дъ дипа си е пак купуване на падащи.
                  Ала никога не може да си 100% сигурен че една корекция няма се превърне в разгром.

                  Аз лично най алчнея около ма200.....ма само ако пада цената, ако идва от мечи маркет и тепърва тарани ма200 - обикновено гледам да разтоваря 1 част докато видя че атаката ще е успешна, ако да - после пак добавям, нищо че ще е с няколко % по скъпо.
                  Естествено при всяка акция е различно, зависи и каква е, новини и т.н.

                  ПС Еййй, големи романи сте писали тук от снощи насам, още не съм сварил ги прегледам...

                  Е не купувам акции с тренд надолу. Т.е. всяко дъно да е над предишно дъно и всеки връх да изпреварва предходния. Това че има волатилност не означава че тази волатилност е толкова висока че да роменя тренда.

                  Да кажем ИББ като прокси за всички биотехнологии. От започването на последния бичи тренд 2011 година има 4 корекции от по над 10% и една от 25%. Дъното на всяка корекция обаче е било над дъното на предходните и върха след всяка една от тях е бил над предходния връх.

                  Естествено ако човек купува при корекция няма как да знае дали това е корекция или начало на мечи тренд. Но в момента в който направи дъно под предишно дъно и е време за намаление на експозицията.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Те моите си правят по 20% корекции през няколко месеца. А при някой и по 30-40% И си пазарувам тогава. То това е готиното на рисковите позиции, човек може да печели и от волатилност.
                    +++

                    Oообаче, какво тогава декларираш гордо че купуваш само растящи акции ?
                    Бай дъ дипа си е пак купуване на падащи.
                    Ала никога не може да си 100% сигурен че една корекция няма се превърне в разгром.

                    Аз лично най алчнея около ма200.....ма само ако пада цената, ако идва от мечи маркет и тепърва тарани ма200 - обикновено гледам да разтоваря 1 част докато видя че атаката ще е успешна, ако да - после пак добавям, нищо че ще е с няколко % по скъпо.
                    Естествено при всяка акция е различно, зависи и каква е, новини и т.н.

                    ПС Еййй, големи романи сте писали тук от снощи насам, още не съм сварил ги прегледам...

                    Коментар


                    • мисля че на 5 мин и при 11538 на фашагите им е време да обръщат

                      Коментар


                      • евала пантеро

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                          аз друго се чудя защо при

                          Понижение на производствените цени в САЩ през април

                          дау расте
                          защото техническия анализ е точна наука и не търпи промени

                          Коментар


                          • аз друго се чудя защо при

                            Понижение на производствените цени в САЩ през април

                            дау расте

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Аз пък...цял живот съм страдал от простаци а с умните съм нямал проблем.

                              Простите не само че взимат решения ами взимат много важни решения
                              Справка - политиците ни .


                              Понеже аз говоря повече по принцип но предполагам никой сериозно няма пред вид че на пазара се състезаваш с няккави умни или прости хора и от това зависят резултатите ти. Ако така мислите ми падате в очите.

                              Допускам че нямате силите т.е парите да се опитвате - подчертавам опитвате, да се състезавате наистина.
                              струва ми се нещо високопарно го даваш.да не би да си първия в рода си със диплома от свищовския университет и да си мислиш че си вече по умен от другите.само да те успокоя тука има мноооооооооого изпечени във времето играчи и недей го дава като масовите еднодневки които се появяват и изчезват по фронта. не го казвам с цел да обиждам или каквото и да е.сега да се върнем на играта и ми е интересно какво говори твоя професионализъм за дау джонс....................аз ще дам моята прогноза а тя е за дау на нива около 19 000 до месец от сега сметнато.чакам и твоята прогноза обосновка неща да те видя колко си силен и умен

                              Коментар


                              • Глупости на търкалета

                                Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Незнам какви търговци и икономисти сте но като прочета изречението "
                                "Още повече, че повечето компании ще са се заредили на ниски лихви сега или в близко бъдеще. " ми става леко мъчно.
                                Ти ...приятелю нали не мислиш наистина че някой е дал на който и да е кредит при фиксирана лихва от -0.5-1 % ( колкото е сега ) за 20 години напред? Занчи ако това го мислиш....зарязвай този бизнес. Всяка промяна на основния лихвен процент води до промяна на кредита който си взел или компанията е взела. Сега направи малко проучване да видиш какъв е дебита на голяма част от компаниите и сметни какво ще стане ако след година лихвата стане 2 %. Пак ще го кажа за N ти път белкем някой го осмисли накрая. Само за тази година одобрения байпак на компаниите е размер на над 1 трилион долара. Това го разбирай както трябва да се разбере. По голям байпак - по голям дебит. По голям Байпак - по високи цени на акциите. По голям байпак - по голяма "печалба" на брой акция щото акциите са по малко в обръщение. И само за секунда си представи какво ще се случи с почти мижавите отчетени печалби на акция на огромна част от компаниите в С&П. Всичко сега се оценява за бъдеще....ПЕ на СП е почти колкото преди последната криза. Свършат ли лесните пари - става следното. Байпака драстично намалява, акциите падат само заради това, после компаниите изпитват затруднения да си плащат по високия дебит и решават да го компенсират с продажба на вече купените акции - цените пак падат. Акциите в обръщение се увеличават, ПЕ се увеличава, печалбата на акция намалява - ърнинга и прогнозите отиват на кино и всичко си ебава майката за два месеца. И псоле да не се прави някой на изнеадан как тъй паднала печалбата на компаниите щото анализаторите казвали друго.
                                Да продължавам ли....?

                                А я си помисли за огромия левърдиж който знаини и незнайни взимат да купуват акции зашото лихвата е под 1 %.. И като нещата почнат да се сговнясват и страха те налази да не загубиш всичко почваш постепенно или внезапно да продаваш каквото можеш...щото ако няма изглед за светлина в тунела левъриджа ще те убие....

                                Рисувам черни сценарии не казвам че ще бъда прав....но е добре да се отзитат тези възможности.
                                Повечето от компаниите за които говорим се финансират дългосрочно чрез издаване на облигации с фиксиран лихвен процент, в най-лошия случай с конвертируеми облигации. Много малка част от дългът им е краткосрочен и на плаващи лихви - обикновено за оборотни средства, лизинг на оборудване и т.н. за време от няколко месеца до няколко години.
                                Колкото до това какво се смята за добър фиксиран лихвен процент по тях в момента - вероятно от около 2-3% за тези с по-близък падеж до 5% за 30-годишните.
                                Никой не мисли, че вземат пари на отрицателна лихва за 20 години напред. Всъщност е прието за нормално дори и за най добрите от тях да имат кредитен рейтинг равен или по-нисък от този на държавата с която се асоциират и следователно да договорят малко по неблагоприятен лихвен % от съответни за тях държавен дълг. И няма нищо лошо, нито срамно да прочетеш вече някой финансов отчет.
                                Колкото до големия левъридж с който знайни и незнайни войни купуват акции в момента....не знам. Ти си в кеш изцяло, нали. Аз съм в кеш наполовина, а останалото отчасти в дълги акции, отчасти в къси индекси.
                                Как става това ние да сме в кеш, а останалите всичките балъци?

                                Коментар

                                Working...
                                X