IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Равновесиев - ти също ного мъдър: респект.


    Ама има и друго: ако някой измисли лекарство за рачец - и то евтино - дали ще му позволят не само да го пусне, но дори да го огласи - или ще намерят лабораторията взривена и всички в нея - брутално разстреляни?

    Щото рачецът си е сериозен бизнес в бяло.
    Че кой говори за евтино. На Гилилиъд за хепатит C хапчето струва буквално като диамант. Скъпичко, но ако някой реши да не ге използва, алтернативата му с други лекарства с по-лошо лечение с трансплантации на церен дроб, със заг,ба на животи, всъщност струва по-скъпо за обществото. Чисто парично измерено. Пък то лекува за 12 седмици. 12 седмици срещу десетилетия на хронична болест - къде е евтиното и къде е скъпото.

    Коментар


    • Равновесиев - ти също ного мъдър: респект.


      Ама има и друго: ако някой измисли лекарство за рачец - и то евтино - дали ще му позволят не само да го пусне, но дори да го огласи - или ще намерят лабораторията взривена и всички в нея - брутално разстреляни?

      Щото рачецът си е сериозен бизнес в бяло.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Iv_max не виждам причина някой да ти противоречи - твоите мнения са супер субективни без реално никаква фундаментална подкрепа освен това което се разпространява по медиите. И тези доста емоционални новини - доста от тях тотален амбалаж ти омесваш с теории на конспирация, собствените ти емоции и страхове. И цялото това нещо става тотално субективно. Един вид е изливане на емоции. След като това ти харесва ок, ама няма за какво да се спори с теб - това са си твоите емоции формирани може би от прекалено много гледане и четене на масови новини

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          За биотехите не съм съгласен с тебе.
          Може би за повечето от тях важи което казваш но специално за GILD - не.
          Сори, ма сега нямам време надълго и аргументирано да обяснявам защо.

          Може би Равния....
          Не важи за никои от биотеките. Те са три вида - тези които са брутално рентабилни и с брутални растежи. Което са всичко на всичко на всичко 4 компании. GILD BIIB CELG и REGN Всичките изглеждат безумно евтини спрямо растежите които правят. Без последната, която има доста общо и с пкомпаниите от последната група, за която ще напиша. Пък при gild дисконта на който се продават спрямо растежа им е направо умопомрачителен. Следващия тип си е като нормална фармация, но с по-добри растежи и с много по-добри перспективи - тук чистата игра е само AMGN. Но има няколко фармацефтични компании които също са там Рош, Санофи, Мерк и BMY. Последните две всъщност са по-скъпи от всяка от горните група.

          И имаме масата биотеки - малки или средни компании с бинарен резултат. Или се провалят или успяват - и ако успеят изведнъж може да скочат десетки, че и стотици пъти. Те се оценяват на база вероятности. Вероятности които са силно субективни и реално неизмиреми. Но пък ако се оценяват само по фундамент пак е грешно. Как например човек може да оцени малка биотехнологична компания, без приходи, без печалби, без лекарство на пазара, но с вероятност да открие лекарство което лекува рак например. И то не само един тип, а да кажем всички типове рак. Каквато е последната мода при биотеките с имунотерапията. Ок десетки се занимават с това. Но вече е доказано че това до някъде работи - макар и не напълно. Т.е. в даден момент някоя от тези десетки ще успее. Другите може и да не успеят, може и да струват 0. но тази която успее ще промени света. Не говорим за някакви малки печалби и малки растежи а за компания която еднолично ще промени света. Същото и с Алцхаймер, психиатрични болести, автоимунни, вирусни.

          та как се оценява подобно нещо. Никой не знае коя ще е. никой не знае до каква степен ще е успешна. Но всеки знае че някоя в близките години ще успее. Само преди 4-5 години може да са съществували някакви съмнения, но към момента всичко е само въпрос на време и на пари. Само преди 10 години да се разбере генома на човек е струвало милиарди долари. в моменат струва 10 000.

          Коментар


          • lv_max, oбаче така както го пишеш, то за малките инвеститори трябва напълно да излязат от пазара и да не идват 1 - 2 години, или да останат в някакви конкретни книжа, които да растат против пазара, ако може сам човек да ги открие, с ограничения обем анализ който може да направи.
            Отделно излизане от пазарите не е възможно за хилядите големи фондове, там може само да преконфигурираш активи. Много сложно
            Last edited by ПИЧ; 28.08.2015, 18:39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Няма надежда да пиша...дълго. Причината е че няма аргументирана дискусия.
              Аз не винаги съм прав и много пъти мога и да се заблуждавам....но тук ( за разлика от други места ) няма почти никой който да ми противоричи аргумнетирано и да ме кара да се замисля дали съм прав.
              А на мен целта ми е това...казвайки нещо някой да ми каже защо евентуално аз не съм прав и къде греша...или дали съм прав и най вече защо.

              .
              За биотехите не съм съгласен с тебе.
              Може би за повечето от тях важи което казваш но специално за GILD - не.
              Сори, ма сега нямам време надълго и аргументирано да обяснявам защо.

              Може би Равния....

              Коментар


              • Ще си направя блог

                Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Ив, не спирай да пишеш.
                Малко дълги фермани тук таме...ма кефиш..

                1-та порция UCO sold.
                Ко върне пак 11% на първоначалното ниво - ще си я възстановя.
                Ще си направя блог и ще ви искам пари да четете.

                Шегувам се защото няма кой да ми ги даде парите които ще искам.

                Няма надежда да пиша...дълго. Причината е че няма аргументирана дискусия.
                Аз не винаги съм прав и много пъти мога и да се заблуждавам....но тук ( за разлика от други места ) няма почти никой който да ми противоричи аргумнетирано и да ме кара да се замисля дали съм прав.
                А на мен целта ми е това...казвайки нещо някой да ми каже защо евентуално аз не съм прав и къде греша...или дали съм прав и най вече защо.

                Така всички независимо дали сме прави или не в дадена прогноза или при дадено решение ще станем по умни, с по голям опит и по успешни. Което би трябвало да е целта на всеки подобен форум...споделяне на аргументирани менния и чуване на аргументирани становища...и като резултат обогатяване на личния опит и способността да мислиш самостоятелно с главата си.

                Никой не знае какво ще стане...може би...но всеки трябва да може да мисли и да предусети какво ще се случи . Това е в основата на правенето на пари...а не сляпото следване на тренда.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  ТЕСЛА ще бъде страхотна "инвестиция" ако се срине под 150 което 100 % ще стане. Не за друго а защото също така пак 100 % ще се вдигне по същите по горе причини...и ще минат поне 5 години до като "инвеститорите" започват да я оценвят реално което към момента е под 100 $.
                  .
                  Ив, не спирай да пишеш.
                  Малко дълги фермани тук таме...ма кефиш..

                  1-та порция UCO sold.
                  Ко върне пак 11% на първоначалното ниво - ще си я възстановя.

                  Коментар


                  • Фундаменталната причина

                    Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    Технолог. сектор защо се счита, че ще падне повече от пазара като цяло при едно вдигане на лихвите ? Защото имат много дълг ли , който евентуално ще се оскъпи ?

                    Дали ако пазара остане да колебае около тези нива, то може би няма да има последващи големи спадове, тъй като все пак възстановяването е само частично от загубеното при сегашния спад, да речем около 40% от загубеното е възстановено само.
                    Фундаменталнате причини за спада на технолигичния сектор и биофармацията са елементарни.
                    1. Огромия неоправдан ръст свързан главно с надежди
                    2. Огромните печалби на хората които са там от преди години на много добри цени и желанието им все пак да си ги вземат тези пари а не да чакат някой друг да им ги вземе.
                    3. зануляването на играта за да може всичко да започне от начало за да могат още веднъж да се направят същите пари.

                    Връзката им с лихвите е крещяща. Целия този ръст на всичко и главно на по горните се дължи на :

                    1. Бйбака
                    2. Големия евтин левъридж
                    3. Евтините пари
                    4. Безумното 7 годишно рали

                    Вдигането на лихвите няма да има толкова отражение на реланата икономика но ще даде началото на края на по горе изброените което неименуемо ще доведе до края на партито за известен период от време.

                    Да добавя...колкото повече надежди има продадени в даден сектор толкова по голямо е желанието да материализираш продадените надежди - навреме преди другите. А това желание налично у всички....най вече у дребните които са влезли прекалено късно
                    ( следвайки тренда ) . Това води до паника. И огромни спадове при всеки сериозен проблем на който не му се вижда края....от пишман инвеститорите.

                    Всички отиват там където има ръст....но нямат психиката да си вземат парите навреме поради лакомия и виждат за секунда как висчките кинти им заминават на кино които са уж печелили толкова време. Защото ония големите няма да ти кажат кога ще продават...а те почнат ли да продават ти вече си закъснял безвъзвратно - следвайки тренда.
                    Last edited by Iv_max; 28.08.2015, 17:57.

                    Коментар


                    • Инвестор

                      Първоначално изпратено от gabarduk Разгледай мнение
                      Ааааа за ТЕСЛА недей дума , я виж това
                      http://www.investor.bg/analizi/262/a...-tesla-200756/
                      Инвестор, моите уважения но може да бъде развлекателно четиво но в никакъв случай база за вземане на инвеститорско решение...както и всички останали начело с CNBS.

                      Подобен род акции имат само едно предимство - те са любими за компютърната търговия и хедж фондовете, лесно се манипулират и имат широка подкрепа у масите което и прави манипулацията лесна. Те растат много и ако хванеш момента можеш да спечелиш много но също така и падат много защото у всички играчи въпреки че се наслаждават на 2-5 % нагоре всеки ден има подсъзнателното усещане че нещо не е наред и не може ей така някаква компания която на практика не печели пари да расте с такива темпове. Затова и тук паниката е много голяма или може да стане много голяма ако нещо се сговняса или по скоро хеджфондовете решат да приберат профита или пък усетят че поради някаква новина губят подкрепата на глупаците.

                      Целта е тук да се създаде усещане във масите че всичко ще върви само нагоре колкоото и невероятно да им звучи в началото. Този ефект се постига с много голяма ниска начална позиция като цена и доста пари за игра. Получавайки подкрепа акциите се видгат с много проценти без да се налага да се инвестират много големи пари...така началната позиция става много печеливша с лека финансова интервенция на пазара от време на време особенно при някаква добра новина. Компютрите смятат добре дълбочината на пазара и когато усетят че поръчките за купуване или продаване на целия пазар в дадена секунда са много малки купуват или продават всичко и се получава гап от няколкоо процента в твоята посока на практика за почти без пари. Не случайно тези компании имат значителни проценти разлика преди и след края на търговията.

                      Имаме "революционна" идея у дадена компания, заели сме много яка позциия в началото защото сме планирали да я играем няколко години и имаме пари. Резултата е Го про, Нетфлис, Амазон, Тесла и т.н.

                      Да не говорим че понякога въпреки и незаконно сделки се соъществяват планирано между два компютъра на две компании които на практика са една и има само размяна на акции между тях- т.е вдига се или се сваля цената без да даваш никакви пари само разменяш акции между себе си. Това е типичен случай за подобни компании...защото номера не може да мине при всички а смао такива главно "емоционални" компании.

                      За справка вижте Го Про, както и много нови ИПО та като LOCO и т.н да не изброявам . Го про беше станало 92 долара. Разликата обаче между Го про което играчите го зарязаха отчасти и компании ала Тесла и Нетфлиск е че при вторите има винаги какво да се даде на масите като надежда...токато при го про надеждата беше само в началото.

                      Продаваме НАДЕЖДА,

                      Казвам всичко това не зашото не трябва да играете тези компании но да сте наясно какво правите. И аз ги продавам или купувам от части понякога - но идеята не е фудамент а спекулация, Важно е да се разбира каква е играта за да не се правиш на ударен когато падне 20 % за ден или 50-70 % за седмица защото няма нищо по сигурно че в крайна сметка това ще се случи рано или късно.. Ако имаш късмет и хванеш момента играта е много приятна. За мен играта там е купуваш и продаваш почти всеки ден и РЕАЛИЗИРАШ кешова печалба....накрая най вероятно ще загубиш ако имаш късмета да си вътре при срива но се надяваш че крайния резултат ще е +.

                      Относно ТЕСЛА - това е компания която грубо продава на загуба, има як продукт само защото друг няма, продукцията и е "скъпа" спрямо конвенционалните автомобили и пазара е ограничен до ентусиастите. Няма голям фундаментален смисъл да платиш за кола 30 % и повече процента повече в началото от подобна бензиова, да имаш все пак ограничението че не можеш да правиш напълно спокойно каквото си искаш защото може да ти свърши тока точно когато най много ти трябва и да избиваш тези пари платени в началото няколко години от икономии.

                      Има причина защо всички играчи на пазара като мерцедес или бмв и т.н не са на този пазар масово а инцидентно с някой модел. Защото няма смисъл. Защото те могат по малко да си развиват технологията с някой модел но и да печелят пари продавайки това което хората най много търсят...а тесла има само един пазар - електроавтомобилте в момет в който пазара се развива и търсенето е слабо.
                      Ако пазара се развие и тъкмо когато теслла трябва да започне да печелу уж много....в този момент пазара ще е лавинообразно залят от електроавтомобили на всевъзможни марки и ТЕСЛА ще има друг проблем...реална конкуренция.
                      Кое сега е светлото бъдеще което някой се опитва да ти продаде за толкова безумно много пари? За около 4 $ загуба на година?
                      Разбира се това не изчерпва мнението ми за ТЕСЛА което отчасти също е положително - това е много повърхностно което казвам но е фундаментално важно да е ясно...когато решиш да участваш и да знаеш в какво се забъркваш.
                      ТЕСЛА ще бъде страхотна "инвестиция" ако се срине под 150 което 100 % ще стане. Не за друго а защото също така пак 100 % ще се вдигне по същите по горе причини...и ще минат поне 5 години до като "инвеститорите" започват да я оценвят реално което към момента е под 100 $.

                      Та така...приятелю..това е от мен.

                      Коментар


                      • Ko правят тия бе, нагоре надоле кат тъкачън стан.
                        И то с някакви мизерни няма и 0.5%.

                        Ний напоследък с каквито числа претръпнахме ехеййй.....смешници, да плашат гаргите.

                        Коментар


                        • Общо взето колеги, всяка година си има тип хитова новина, която стимулира класове активи.
                          Ако си спомняте - миналата година - в технологичния сектор това беше новина за съкращаване на работни места .
                          Ще ми се да кажа , че съм се сетил съм, но Фрийпорт го демонстрира вчера. Тази година в комодити сектора (вкл и за Микрон, Самсунг и Хайникс) добра новина би била съкращение на плановете за капиталови инвестиции.
                          А централните банки така и не можаха да ни излъжат, че икономиката ще расте достатъчно за да има нужда от нови инвестиции ... и така..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            http://finance.yahoo.com/news/chinas...054717464.html

                            Дъл не му е време вече да се влезе и в това ?

                            Кой му бе аналитика от форума на него...

                            http://finviz.com/quote.ashx?t=MU&ty=c&ta=1&p=d
                            Днес тъкмо си мислех, докато гледах графиката му, че трябва да ходи до 17.06-17.17. И се чудех как точно ще стане, след като и децата знаят, че когато Насдак пада - Микрон пада няколко пъти по-бързо.
                            А то шефът на Цинхуа си купил билети до Щатите.
                            Ако стигне до дневния ми таргет малко над 17, очаквам съобщение, че китайския шеф е пропуснал полета и ден след това нов импулс на горе, когато получим потвърждение, че е на обетованат земя.


                            Сериозно, от една страна Микрон го очаква оптимистично бъдеще през следващите 2-4 години, впредвид безтранзисторната технология, която обявиха преди месец съвместно с Интел. Има яснота как Интел ще монетизира това, но как ще го постигне Микрон все още не е ясно. Все пак новината е булиш и диференцира фирмата от комодити сектора. Дали ще стане добра история като Тесла или Амазон е рано да се каже.
                            От друга страна Хайникс пуска това тримесечие нова Драм фабрика и това ще потисне цената на ПС Драм. Самсунг мигрира ПС Драм към мобил Драм, но там също няма кой знае колко място за маневриране.

                            Аз съм с голяма експозиция към Микрон със средна цена от $18.
                            Маневрирам някак си в рейнджа без повече да я увеличавам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              Основен натиск върху цената им играе факта, че инвеститорите са притеснени, че смартфоните ще изместят персоналният компютър. От там идва ниското р/е според мен.
                              То пък щото апъл и самсунг им гони едни висоти ре-то....

                              Долу горе същата работа като соларките и олиото.
                              Напълних на добри нива опции на TAN и много доволен, засега....
                              Last edited by pipbel; 28.08.2015, 15:32.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Част от технологичния сектор много ми прилича на пазара в Китай. Всички една година се радваха как бързо растял...и сега се правят че е голяма трагедия като паднал с 50 % - нищо че преди се е качил с 200 без никаква разумна камо ли фундаментална причина освен че на маймуните им дали много пари без пари.
                                Технолог. сектор защо се счита, че ще падне повече от пазара като цяло при едно вдигане на лихвите ? Защото имат много дълг ли , който евентуално ще се оскъпи ?

                                Дали ако пазара остане да колебае около тези нива, то може би няма да има последващи големи спадове, тъй като все пак възстановяването е само частично от загубеното при сегашния спад, да речем около 40% от загубеното е възстановено само.

                                Коментар

                                Working...
                                X