IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

    Защото ти отчита сделките в редовната сесия а на премаркета на 29 януари стигна 218 $. Затова много често когато ти отваря редовната сесия графиката излиза със гап .Въобще на премаркета и на афтърмаркета стават страхотни сделки.
    Имам 2 въпроса към теб.

    1. Как следиш движението на курса извън маркета? Има ли начин да си сложиш курс аларма за извънмаркета или просто си седиш и си следиш нон стоп.

    2. За дейтрейдинга как се ориентираш за моментната посока на курса - технически анализ ли ползваш, здрав разум, интуиция, друго...?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
      Чета темата отвреме - навреме и оставам с впечатлението, че всички печелите и то много...
      Направо съм Фпечатлен.....
      Загубите от 20-30 % на част от ракетите въобще не ви се отразяват.
      Абе повече приказваме отколкото печелим А за загубите, плачкаме си нощно време под юргана, иначе сме ербап!

      Коментар


      • Чета темата отвреме - навреме и оставам с впечатлението, че всички печелите и то много...
        Направо съм Фпечатлен.....
        Загубите от 20-30 % на част от ракетите въобще не ви се отразяват. Кога падат го играете на късо , кога растат сте заредили в ниското и чакате макса, а през това време играете с деривати за едни бързи 10 %....Депресиран съм.....
        Заредил съм една каруца с акции от нашата борсичка и чакам ГОДО....

        пп Но все пак и един съвет - не е препоръка да се купуват акции , дето са на 12 г максимум.....Карл Маркс не трябва да се подценява..Все пак е икономист на столетието и цикличността е потвърдена от времето !

        Успех и късмет !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение



          За твоите грешки - не лъжи - спомням си ясно твоя сериозна грешка от тук преди месец-два (няма да я споменавам публично).

          Хаха той мн зле горкия, затова само свободни съчинения и преразкази, какво го четеш въобще

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Всеки греши. Дори на мен ми се случи. Веднъж преди години беше. Но работата е да си направим изводите. От така написаното, ти сякаш полагаш сезифови усилия, за да не разбереш къде е проблемът в случая. Той не е нито в техниката, нито в цифричките от счетоводния баланс. Няма лошо да учиш нови неща, но в случая тръгваш по грешен път, който няма да те предпази да настъпваш същата мотика.
            И къде е проблемът?

            Силно е да се каже, че полагам сизифови усилия, защото реално не правя нищо. Но ако имаш предвид късане на нерви - верно е - късам здраво.

            За твоите грешки - не лъжи - спомням си ясно твоя сериозна грешка от тук преди месец-два (няма да я споменавам публично).

            Само който не прави нищо не греши. А даже и не знам грешка, направена в усилия да постъпиш най-правилно дали се брои като грешка.

            Коментар


            • Преди малко видях една много интересна статия на Марина Мучакова в Мениджър.бг " Как се декларират доходи от криптовалута". Много детайлно е описано- приложение, таблица, код. Някои неща са релевантни с дейтрейдинга, за които писах по-долу. Няма да слагам линк, че модерацията трие, но на база тази информация лесно може да се намери. Самата г-жа Мучакова е данъчен консултант в счетоводна кантора.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                Кой не иска бърза спекулация друже. Ама при мен положението е, че хем я искам хем не я искам, щото данък печалба ми е 42%. Отделно таксите ми за сделки са огромни в основния ми брокер където е NIO и ми се свиди да трейдвам. Един вид хем ме сърби, хем ме боли. Но си прав - ако знаех, че НИО ще падне повече от 50% и под моята цена щях да продам без много да му мисля. Ама не уцелих щото все не вярвах такъв срив да се случи. Вече си знам, че всичко е възможно. Затова и почнах да поглеждам към технически анализ, колкото и да не вярвам в него, ако се наложи ще повярвам. Даже може и стоп лоси да почна да слагам - дразнят ме щото ми ограничават свободата ама може да се окажат по-малкото зло. Но да - винаги съм го казвала - стратегията ми (която още не спазвам, ама все се каня да почна) е да търгувам по интуиция
                Всеки греши. Дори на мен ми се случи. Веднъж преди години беше. Но работата е да си направим изводите. От така написаното, ти сякаш полагаш сезифови усилия, за да не разбереш къде е проблемът в случая. Той не е нито в техниката, нито в цифричките от счетоводния баланс. Няма лошо да учиш нови неща, но в случая тръгваш по грешен път, който няма да те предпази да настъпваш същата мотика.

                Но отново - не се шашкай прекалено, НИО е добра компания.

                ~~

                вече за етф-ите нямам идея. Тях дори хиперинфлацията трудно ще ги върне на върха.
                Last edited by terziеv; 07.03.2021, 13:00.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                  Той и bokogega го разбира Техническия Анализ, вероятно много по-добре от мене, нищо че си трае. Помня му ника от преди сигурно 10г. в forexforum.bg и добри анализи качваше. Нямам спомен дали е писал и преди това в фрий-зоната дето и тя замлъкна безславно.

                  В момента ако се гледа S&P500, спада е приключил вече и си отскочи уставно от подкрепата. Би трябвало в понеделник да тръгне (подлъгващо) леко надолу и после в края на деня да си отпътува на север. Ще ми е интересно да видя още с отварянето, нетърпеливковците да купуват колко са силни
                  май не ми стига въображението да регистрирам подкрепата, за която говориш, но аз подкрепите много и не ги разбирам. За сега гледам само RSI и MACD и виждам ясно, че на 23 февруари и на 1 март се забелязват идентични на петъчния отскоци, които обаче не успяха да предотвратят пропадането. Така че и за настоящия отскок съм скептична, а специално това, което се случва на електричките и зелените като цяло много ама наистина МНОГО ми мяза на дотком балона и съм в паника. Тазгодишните ми сделки, инвестиции и спекулации се оказаха тотално губещи и ми смъкнаха цялостния профит с почти 70% (включвам в сметките и инвестициите на децата, защото ги усещам като личен провал)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                    Такаааа, значи не си инвестирала заради технически анализ, нито заради фундаментален. Демек по религиозни причини, вяра в НИО! Спомних си, та той е Избраният!
                    Кажи си бе, Ивелинче, искаше бърза спекулация, но не уцели момента на изход! Както се получава и при мен може би. Остава ни да вярваме....
                    Кой не иска бърза спекулация друже. Ама при мен положението е, че хем я искам хем не я искам, щото данък печалба ми е 42%. Отделно таксите ми за сделки са огромни в основния ми брокер където е NIO и ми се свиди да трейдвам. Един вид хем ме сърби, хем ме боли. Но си прав - ако знаех, че НИО ще падне повече от 50% и под моята цена щях да продам без много да му мисля. Ама не уцелих щото все не вярвах такъв срив да се случи. Вече си знам, че всичко е възможно. Затова и почнах да поглеждам към технически анализ, колкото и да не вярвам в него, ако се наложи ще повярвам. Даже може и стоп лоси да почна да слагам - дразнят ме щото ми ограничават свободата ама може да се окажат по-малкото зло. Но да - винаги съм го казвала - стратегията ми (която още не спазвам, ама все се каня да почна) е да търгувам по интуиция

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                      За съжаление преди известно време бях принуден да се консултирам с експерт от НАП. Не е приятно. Въпреки, че завършихме процедурата само с 30 стотинки и писмено предупреждение, събирането на документи 6 години назад не е голям кеф. Консултацията не бе по причина дискутираната тема, но неизбежно стигна и до нея. Изненадващо е какво знае НАП за нас и не препоръчвам човек да ходи на консултации там. Професионално не съм компетентен да давам акъл, но някои неща съм ги научил от първа ръка.
                      напълно разбирам и съм съгласен. Аз също казвам това, което съм научил от първа ръка (консултант), като най-добрия вариант си остава консултация с експерт, поне за първоначално попълване на ГДД.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от xa3apm Разгледай мнение





                        в случай, че вече не притежаваш акции, не е необходимо да ги въвеждаш в това приложение. НАП се интересуват от активите с които разполагаш, които след продажбата на акциите ти вече не ги притажаваш. Коментирам притежаваните акции, защото съм се интересувал само от тази тема. Не съм запознат с подробностите, какво се прави в другите случаи, вероятно отново трябва да влязат в ГДД, но не като акции. Както споменах не съм експерт, а материята си е достатъчно сложна, за да се тълкува от любители, като нас. Точно по тази причина ти предлагам да се консултираш с експерт.
                        За съжаление преди известно време бях принуден да се консултирам с експерт от НАП. Не е приятно. Въпреки, че завършихме процедурата само с 30 стотинки и писмено предупреждение, събирането на документи 6 години назад не е голям кеф. Консултацията не бе по причина дискутираната тема, но неизбежно стигна и до нея. Изненадващо е какво знае НАП за нас и не препоръчвам човек да ходи на консултации там. Професионално не съм компетентен да давам акъл, но някои неща съм ги научил от първа ръка.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                          Понеже не съм професионално компетентен, подчертавам професионално, акъл не давам. Сигурен съм, обаче, че грешите. Достатъчно е писано в този форум какво се декларира. В нета има и становища на НАП. Ако си притежавал акции през годината, декларираш, независимо дали са налични към 31.12.
                          Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                          Това е напълно вярно. Мога да потвърдя.
                          Приложение № 8:

                          притежавани акции, дялови участия в дружества, място на стопанска дейност, определена база и недвижима собственост в чужбина; данък подлежащ на приспадане по реда на чл. 78 от ЗДДФЛ; дължим данък по чл. 67, ал. 4 от ЗДДФЛ за доходи от дивиденти, ликвидационни дялове и доходи по чл. 38, ал. 5, т. 2, ал. 8 и ал. 13 от ЗДДФЛ от източници в чужбина
                          в случай, че вече не притежаваш акции, не е необходимо да ги въвеждаш в това приложение. НАП се интересуват от активите с които разполагаш, които след продажбата на акциите ти вече не ги притажаваш. Коментирам притежаваните акции, защото съм се интересувал само от тази тема. Не съм запознат с подробностите, какво се прави в другите случаи, вероятно отново трябва да влязат в ГДД, но не като акции. Както споменах не съм експерт, а материята си е достатъчно сложна. Точно по тази причина ти предлагам да се консултираш с експерт.
                          Last edited by xa3apm; 07.03.2021, 11:47.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                            Ако си притежавал акции през годината, декларираш, независимо дали са налични към 31.12.
                            Това е напълно вярно. Мога да потвърдя.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                              Каква е дефиницията на "дей-трейдинга"? Купуваш и продаваш дялове. Дреме му на на НАП дали си ги купил в 10 сутринта и си ги ги продал в 16 следобед. Или след 2 години. Вие сериозно ли?
                              Не е сериозно, разбира се. На мен не ми пука, защото не ме засяга. Споделих какво съм чел по въпроса. На дефиниция от НАП не съм попадал. Ако цитирам една данъчна консултантка , "когато сделките са множество или мястото на пазара не може да се определи...".

                              Забелязвам у теб, обаче, склонност да се заяждаш с всичко и всеки, така че повече по този въпрос не смятам да пиша.
                              Last edited by ford_perfekt; 07.03.2021, 07:35.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от xa3apm Разгледай мнение

                                Добре четеш ама явно нищо не разбираш. Написал съм същото, което и ти, така, че се чудя за какво изнасилване става въпрос. Прочети отново, какво точно съм написал (не съм казал. че попълвам ГДД). Споделям с колегата това, което ми е известно, което е. че ако не държиш акции на края на годината не е необходимо да ги описваш в ГДД (до колкото ми е известно проложение 8). Забележи, че не съм коментирал доходи от акции.
                                Понеже не съм професионално компетентен, подчертавам професионално, акъл не давам. Сигурен съм, обаче, че грешите. Достатъчно е писано в този форум какво се декларира. В нета има и становища на НАП. Ако си притежавал акции през годината, декларираш, независимо дали са налични към 31.12.

                                Коментар

                                Working...
                                X