IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • и така биткойна стига вчерашният връх по 4 часа за които писах и отново върха дава отпор ...все пак низходящият trend е валиден и опс захлебваме с 200 усд ...можело е и повече ама айде ...само една попдробност това е демо ...и демо пари... а аз само пробвам дали ТА работи на биткоин ..щот нали не работел никъде .. аз да пробвам
    Click image for larger version

Name:	BTCUSDM1.png
Views:	1
Size:	29.6 КБ
ID:	3803929
    Pip master

    Коментар


    • и една сделка отпреди час в духа на тренда
      Click image for larger version

Name:	trend.png
Views:	1
Size:	26.4 КБ
ID:	3803923

      Last edited by trade; 14.09.2021, 22:24.
      Pip master

      Коментар


      • Click image for larger version

Name:	US30M1impuls.png
Views:	1
Size:	27.3 КБ
ID:	3803921


        и докато снимам картината на дртугата патформа импулсче донесло 70-80 пипса пак късо
        Pip master

        Коментар


        • Click image for larger version

Name:	Opera Моментна снимка_2021-09-14_170200_clientportal.transactfutures.com.png
Views:	1
Size:	5.1 КБ
ID:	3803917

          и така да видим ...след спада на по големите графики... na 30 мин започва корекция нагоре .. цената стига върха 34980 там е низходящата трендлиния прокарана по върховете на 4 часа графика две позиции като втората е за много кратко време а индекса се озовава с ново дъно
          https://ibb.co/WKmwG00
          Pip master

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Иначе напълно споделям намаляване на експозицията към американския пазар, но моята причина е изключително високия политически риск в С. Америка. За жалост търговията от България с неамерикански компании и валути извън долар/евро ми е трудна и данъците са голям кор. Иначе щях да го играя предимно в Москва и Буенос Айрес. Като си помисля какви такси ми взеха за Газпрома или данъка дивидент на Фортум и се оказва, че далеч по-скапани компании ми носят повече нетен доход.
            Ето ти един потомствен счетоводител да се консултираш, идеите ви изглеждат сходни https://www.youtube.com/watch?v=1beAp1d7OLk

            Коментар


            • бе що никoй не пише в темата ...да не би да е заради индекса че е в червено
              Pip master

              Коментар


              • Kупих Rio Tinto Group (RIO) - 9,36 дивидент..Суровините поскъпват..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                  Как ритейл спестява пари купувайки пут?
                  DOTM пут го виждам като защита на притежавани акции - гарантиран стоп лос.
                  Кой би купил нещо което се очаква да се занули ако нямат акции?
                  Ритейл би трябвало да са алчни, а не предпазливи.
                  Путове се купуват по 2 главни причини - щото си мече или да защитиш портфейл. Има и други - разни спредове и т.н. ама да не се разпростираме.
                  Обикновено дребните мечета са неуверени и предпочитат отм ( по малък залог-по малък риск), докато големите с информацията от кухнята са итм.
                  И при портфейлите е така, ритейл с 40-50 ябълки като иска да ги хеджира и евтин отм пут му върши работа, ама чичко паричко с по много пъти х такива .... Не е ли логично ?
                  Last edited by pipbel; 14.09.2021, 10:33.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                    Само петрола крепи пазара, може и да си прав, но продължавам да разчитам тези дни на лоши новини, които да бутнат брутално надценения американски пазар. Освен WLL и малко APA нямам нито една друга американска акция.
                    Суровините като цяло. Виж уранът какво прави. Малко (доста) ме е яд, защото толкова пъти държах и играх CCJ и LEU, а изпуснаха големия скок. Въглищата какво направиха този месец, стоманата... Абсолютно не съм съгласен, че е надценен пазарът. Има отделни много груби балони, но като цяло пазарът е даже подценен. Доларът е брутално надценен. Добивните колко по-ниско искаш да слязат?

                    Иначе напълно споделям намаляване на експозицията към американския пазар, но моята причина е изключително високия политически риск в С. Америка. За жалост търговията от България с неамерикански компании и валути извън долар/евро ми е трудна и данъците са голям кор. Иначе щях да го играя предимно в Москва и Буенос Айрес. Като си помисля какви такси ми взеха за Газпрома или данъка дивидент на Фортум и се оказва, че далеч по-скапани компании ми носят повече нетен доход.

                    ... с други думи Антеро под 12, CLF или HCC под 15 (бая скоро беше) тази година няма да видим, а спад при фигни като Епъл не ме интересува.

                    ===

                    написах го и видях някакво заглавие, че реддит са вдигнали урановите добивачи. Не е точно така разбира се, защото не е само на борсите в САЩ, но ясно доказва тезата, че всяка акция е потенциално меме.
                    Last edited by terziеv; 14.09.2021, 00:52.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Из отм, още повече дотм шетат ритейли, решили да спестят някой друг гущер. По добре да си имам работа с тях, отколкото да инкасирам къчове от атовете на тяхна територия при итм.
                      Как ритейл спестява пари купувайки пут?
                      DOTM пут го виждам като защита на притежавани акции - гарантиран стоп лос.
                      Кой би купил нещо което се очаква да се занули ако нямат акции?
                      Ритейл би трябвало да са алчни, а не предпазливи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Ахам, идва. Зад ъгълъ е. Антеро като удари 20, после ще върне до 19,50 и ще е супер за купуване.
                        Само петрола крепи пазара, може и да си прав, но продължавам да разчитам тези дни на лоши новини, които да бутнат брутално надценения американски пазар. Освен WLL и малко APA нямам нито една друга американска акция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                          Аз продавам седмични ITM путове за HOOD. Мисля че премията е толкова голяма защото лихвата за шорт е висока (към 100% годишно беше по едно време).
                          Вероятно затова и не са симетрични премиите по пут и кол.
                          Нямам идея докъде може да падне, мен си ме кефи компанията, нулевата комисионна ми е фетиш и бих им бил клиент ако можех.
                          Сега не знам колко е лихвата за шорт, но колко време могат мечките да плащат 100% годишно - ще спрат да я натискат и пак ще скочи.

                          Твоята стратегия с шорт путове по волатилни (високо премийни) акции не ми е по вкуса. За мен продаването на опции не е много умно, въпреки че предимно продавам. По-умни са купувачите на опции, предполагам че купуват когато очакват нещо конкретно да се случи, за което продавачите не подозират.
                          За мене пазара, вкл. и на опциите си е доста рационален. Грубо казано - голяма премия=голям риск и обратното. Предпочитам да съм при последното. Бизнеса ни е в случая е да продаваме екстр.валю, нали така. И тетата да ни духа в гърба.
                          Из отм, още повече дотм шетат ритейли, решили да спестят някой друг гущер. По добре да си имам работа с тях, отколкото да инкасирам къчове от атовете на тяхна територия при итм.
                          Мен механиката на дотм путовете си ми харесва - най лошото което може да ти се случи е да придобиеш нещо което така или иначе искаш на много хубав дисконт спрямо настоящата цена. Пък ако не стане - поне регулярно си прибираш премиите. Уин уин сичуейшън дето му викат.
                          От другата страна - при коловете, когато става дума за купуване - най добре е човек да купува възможно най дълбоко итм, т.е. с най малко допълнителна е.валю.
                          Last edited by pipbel; 13.09.2021, 23:00.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                            Време е за Корекцията сега и за малко уроци за buying the dip
                            Ахам, идва. Зад ъгълъ е. Антеро като удари 20, после ще върне до 19,50 и ще е супер за купуване.

                            Коментар


                            • след петъчният спад започва корекция нагоре през целия ден... заформя се и една трендлиния възходяща и аз влизам от нея за дълги ...но с внимание тъй като има часова съпротива от петък... и съм бил прав по късно тя бута цената на индекса
                              Click image for larger version

Name:	trendowa formaciq.png
Views:	1
Size:	25.8 КБ
ID:	3803467

                              https://ibb.co/NTZ2L1h
                              Pip master

                              Коментар


                              • Време е за Корекцията сега и за малко уроци за buying the dip

                                Коментар

                                Working...
                                X