IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
    И какво щеше да спечелиш от баса?
    Той Терзиев пригласяше на Иветка,която също чакаше над сто дойлера за петрола до края на годината.
    Ще спечеля лека душевна компенсация за това че преди въобще не ми излезе анализа хи-хи...


    Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

    Годината още не е свършила! Знае ли се какъв х..й ни чака до 31-и декември...
    С омикрона или не - индексите са силно за надолу. Време е за предколедно подстригване на стадото. Ако омикрона не свърши работа, друго ще измислят за да оправдаят срута. Има силна умора във възходящите движения, голямата пързалка ми изглежда че ще е скоро.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

      Петрол над сто долара ще напомпа допълнително инфлацията,която и без това няма да е в заложената рамка.Което от своя страна ще накара ФЕД да мисли за по скорошно увеличение на лихвите за да я овладее.Ако се стигне до шоково вдигане на лихвите,много от бизнесите ще се изправят пред фалит. Далеч съм от мисълта,че централните банкери ще се самоубият с техните си камъни.
      Не, това ретро парти сме го гледали вече

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

        Годината още не е свършила! Знае ли се какъв х..й ни чака до 31-и декември...
        Петрол над сто долара ще напомпа допълнително инфлацията,която и без това няма да е в заложената рамка.Което от своя страна ще накара ФЕД да мисли за по скорошно увеличение на лихвите за да я овладее.Ако се стигне до шоково вдигане на лихвите,много от бизнесите ще се изправят пред фалит. Далеч съм от мисълта,че централните банкери ще се самоубият с техните си камъни.
        "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
          И какво щеше да спечелиш от баса?
          Той Терзиев пригласяше на Иветка,която също чакаше над сто дойлера за петрола до края на годината.
          Годината още не е свършила! Знае ли се какъв х..й ни чака до 31-и декември...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

            Предимството на PUT-овете на HYG е, че при спокоен пазар са супер евтини, имплантираната волатилност (IV) е около 20% само. Не търся непременна печалба от тях, те са като застраховка за дни като вчерашния. С Ръсела такава застраховка излиза неприемливо скъпо, там трябва да се търси някаква минимална печалба че поне да се избие платеното за премията. Затова евентуално комбинирам HYG с VIX за защита на портфолиото, по-добро не съм измислил, но всеки както си го разбира.

            Ех, що не се хванах на бас с Терзиев за над 100-те дойларя при петрола (тексаския) до края на годината. Ся Бидона освен че ще освобождава олио от резерва, ще прави стимули за нови сондажи. Мчи то предизборните обещания и лозунги де отидоха тогаз....
            И какво щеше да спечелиш от баса?
            Той Терзиев пригласяше на Иветка,която също чакаше над сто дойлера за петрола до края на годината.
            "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Изглеждаш навътре, но идеята ти за такива движения показва защо такива пекани като Плоткин се насират. При 30% спад резултатите на борсата няма да са ти най-неотложната грижа.

              Според мен, независимо от новините, много малко народ ще си дръпне парите. Прекалено пресен е споменът. Нищо чудно седмицата да завърши на плюс. Даже е по-вероятно.
              От твоите уста - в борсовите уши. В момента хич не ми се иска спад

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Нищо чудно седмицата да завърши на плюс. Даже е по-вероятно.
                Съгласих се...unless further bad news about the new variant of Covid-19 comes to light.
                Това най вероятно ще се изясни до 2 седмици. в зависимост какви за са изводите - ще има яко или никакво коледно рали.

                Засега обаче изглежда поне за мене ( а и както казва докторката открила новия вариант) - буря в чаша вода.


                I would understand if it was two weeks later and we know much more about this viral infection that is going around, or this mutation, but for now, it is like a storm in a teacup.

                From us as medical practitioners, we picked up, last week, the different clinical pictures, we looked at the advisory committees and so far what we have seen is very mild cases. [I’m] not sure why we are all up in arms.

                “We know there are a lot of mutations but no-one can tell us at this stage if it means something, or if it is just going to fade away. We just don’t know.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ConvexityRider Разгледай мнение

                  Оф, много малко си видял аиде че немците отварят при един брокер за при треидинг
                  Изглеждаш навътре, но идеята ти за такива движения показва защо такива пекани като Плоткин се насират. При 30% спад резултатите на борсата няма да са ти най-неотложната грижа.

                  Според мен, независимо от новините, много малко народ ще си дръпне парите. Прекалено пресен е споменът. Нищо чудно седмицата да завърши на плюс. Даже е по-вероятно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    30%??? При четвърт надолу започват войни. При 30% вече са на ядрено оръжие. 10% е абсолютният макс. Т.нар. "тъп ритейл" не е толкоз тъп, че да се подлъже като 2020.
                    Оф, много малко си видял аиде че немците отварят при един брокер за при треидинг

                    Коментар


                    • Muller, този въпрос със Credit Suisse, collapse of Archegos, and British financier Greensill, това е минало твърде незабелязано покрай мен (може би загледан в макро-показателите и във звездите разбира се). Но това което казваш може би ще има по-голямо значение в близко време, ако се разрази нещо им към другите пазарни участници. Направи ми впечатление, че Дойче банк, Unicredito, дръпнаха от върха едни 15-20% надолу в последния месец, ама не съм се задълбочавал.
                      Кажи нещо повече, ако знаеш........

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ConvexityRider Разгледай мнение

                        Ама петрола дето пада с 12% не е непременно нещо важно за повечето професионални трейдъри. Никои, ама почти никои, освен някакви камикадзета и тъпи ретайлури не тръгва пряка позиция. Много по важен е спредът между различните месеца. Ако петрола падни като преди всички де радваме защото ще влезнем в супер contango итн. И кви хора кви 5 лева: пазара е толкова напомпан че и 30% надолу е здравословно
                        30%??? При четвърт надолу започват войни. При 30% вече са на ядрено оръжие. 10% е абсолютният макс. Т.нар. "тъп ритейл" не е толкоз тъп, че да се подлъже като 2020.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                          30% ?? Миналата година на 20% изхвърлиха и кухненската мивка за да спасяват пожара. Тези 12% явно отчитат затварянето на летища, казина и лифтаджии. Здравословно е вече доста условно казано, ако има някакъв 'софт' локдаун златото ще изхвърчи на 2к, т.е. мисля там ще идат парите от нафтата.
                          Еми миналата година неше невероятна за хората с топки. 1 на 100 години. Всички commodity trades същи. Ако видиш наѝ големите като Vitol, Trafigurа: наѝ успешнита година в историята. Проблема при повечето фирма е че хрджират физическа позиция с финансова и това води до някои много страни резултати: PnL ти е първоначално негативен заради марк то маркета на финасовата позиция и банките се насират че ще фалираш, но 5 месеца по късно физическата ти позиция е реализирана и всички се чешат по главата. Еquity е второстепенен пазар: всичко се движи от кредитните пазари и fixed income. Така че препоръчвам: fractional investing ако ви е тънък портфеила и по малко четене, хоризонт 20 години. Другите са един тук и на следващия ги няма. Като чета някои коментари направо му настръхва косата

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ConvexityRider Разгледай мнение

                            Ама петрола дето пада с 12% не е непременно нещо важно за повечето професионални трейдъри. Никои, ама почти никои, освен някакви камикадзета и тъпи ретайлури не тръгва пряка позиция. Много по важен е спредът между различните месеца. Ако петрола падни като преди всички де радваме защото ще влезнем в супер contango итн. И кви хора кви 5 лева: пазара е толкова напомпан че и 30% надолу е здравословно
                            30% ?? Миналата година на 20% изхвърлиха и кухненската мивка за да спасяват пожара. Тези 12% явно отчитат затварянето на летища, казина и лифтаджии. Здравословно е вече доста условно казано, ако има някакъв 'софт' локдаун златото ще изхвърчи на 2к, т.е. мисля там ще идат парите от нафтата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение

                              Направо за нищо ги нямат ваксините, все едно фърмуеър ъпгрейд. Обаче хората почват да забелязват и да се поизнервят леко. Особено когато петрола крашва 12% за един ден, аз лично в понеделник ще продавам. Освен ако няма нещо ултра булиш сутринта.
                              Ама петрола дето пада с 12% не е непременно нещо важно за повечето професионални трейдъри. Никои, ама почти никои, освен някакви камикадзета и тъпи ретайлури не тръгва пряка позиция. Много по важен е спредът между различните месеца. Ако петрола падни като преди всички де радваме защото ще влезнем в супер contango итн. И кви хора кви 5 лева: пазара е толкова напомпан че и 30% надолу е здравословно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ConvexityRider Разгледай мнение

                                Moderna съобщи че до месец могат да си нападнат ваксината прочетох на Bloomberg терминала ми. Така че американците могат да са нагоре, евро пиците ще видим. В медената сесия при DAX ще видим
                                Направо за нищо ги нямат ваксините, все едно фърмуеър ъпгрейд. Обаче хората почват да забелязват и да се поизнервят леко. Особено когато петрола крашва 12% за един ден, аз лично в понеделник ще продавам. Освен ако няма нещо ултра булиш сутринта.

                                Коментар

                                Working...
                                X