IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ся, ас с моето тираджийско образование не ги разбирам много... обаче имам една моя си теория. Дивата инфлация всъщност подкрепя долара. Поне кратко до средносрочно. Ето ни нас. Къде искаме да избягаме от инфлацията - борсите. Къде има борса - САЩ. В каква валута се търгува там - в долари.

    Ма знам ли. Корифеите на форума може пак да ме оборят убедително. https://forum.investor.bg/forum/%D1%...B2%D1%86%D0%B8

    Коментар


    • Доларът чак сега ли схвана, че има инфлация та се седи да пада.
      Китайските тъкмо се оттласнаха от дъното, за къси - абсурд - по-скоро Микрософт ще падне, но не и BABA

      Коментар


      • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
        Почвам да се притеснявам за тези които чертаеха срив за рублата. Още повече се притеснявам рублата да не поскъпне 15% че тогава руските ми акции може и да паднат
        Аз успях да хвана слизането на Полиметал и Евраз... Но то почти всичко руско е за купуване. Бразилските и аржентинските са ми по-изгодни обаче и повечето имат опции на NYSE. Agro го скъсах от путове на 7,5.

        ===

        добавка: Разкарах изцяло BOIL. Не ми издържаха нервите. 1-12 януари портмонето > 29%. Никак, ама никак не е зле.
        Last edited by terziеv; 12.01.2022, 21:25.

        Коментар


        • Почвам да се притеснявам за тези които чертаеха срив за рублата. Още повече се притеснявам рублата да не поскъпне 15% че тогава руските ми акции може и да паднат

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Зависи от големината на позицията, но ET минава 10 до края на месеца.
            Не, мисля си че няма да отиде на 10 и пазара не е ОК точно в момента. Трябва да покажат по сериозно отношение към инфлацията спешно!

            Коментар


            • Зависи от големината на позицията, но ET минава 10 до края на месеца.

              ===

              With limited access to domestic gas supplies, many New England states have pivoted to burning oil to keep grids operational through inclement weather.

              Зеленажите са най-големите замърсители.
              Last edited by terziеv; 12.01.2022, 17:45.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                защо? какви са причините?
                Под прибиране на печалбите разбирам например да продам APA и се чудя за ET че са на горния тренд на канала, даже APA го пробива засега, близо 800% профит при APA след близо 85% загуба към Март 2020. А за късите ще видим кога, но не ми харесва идеята да нямам къси в такъв момент

                Коментар


                • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                  Мисля че е време за прибиране на печалби и откриване на къси
                  Късо на кое? Не бих скъсявал qqq, нафта/суровини или китайки, освен за някое съвсем бързо отиграване.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                    Мисля че е време за прибиране на печалби и откриване на къси
                    защо? какви са причините?

                    Коментар


                    • Мисля че е време за прибиране на печалби и откриване на къси

                      Коментар


                      • Разковах ги. Затварям BOIL. BRZU си го държа. Почвам да се притеснявам за късите колци за Петробраз на 13.

                        ... Transalta в Торонто още става.
                        Last edited by terziеv; 12.01.2022, 16:55.

                        Коментар


                        • SBSW фръкна. Защо?

                          terzo, кои технически мислиш да яхнеш?
                          Last edited by IvelinaJensen; 11.01.2022, 23:42.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Колкото и да е невероятно, Наско изглежда препродаден
                            Ситуацията продължава да е такава. Не мога да повярвам, че го казвам, но е време за купуване и отиграване на тех фигни. Печалбите после отново към суровини.

                            ===

                            Някой получи ли дивидентите от Ambev? И двата или само единия ви преведоха?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение

                              не каза кой те подлъгва . това ти е проблема . а еверйската измама е ясна на всички
                              медиите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                                мисля, че ни подлъгват днес - сривът едва започва
                                не каза кой те подлъгва . това ти е проблема . а еверйската измама е ясна на всички

                                Коментар

                                Working...
                                X