IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
"въглища лигльовци"
Clear All
new posts

  • Мога ли да се опитам да преведа текста ти на разбираем езика за Мариан и Мишо?
    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    1. Никой на Запад не работи
    Интелектуалният труд не е работа. Някакви се лигавят и се опитват да избягат от мината и фабриката където истинските мъже въртят каменарския чук. IT лигльовци.
    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    2. Печатат се пари

    ===> тези пари са БЕЗ покритие

    Какво става, когато имаме пари без покритие?

    Какво става, когато имаме хиперинфлация и длъжници?

    Какво става в такива случаи през последните 100 години?

    Добавяме абсолютната невъзможност за сериозно вдигане на лихвите и получаваме?
    Процеса на създаване на пари ми е малко неясен, но си го представям като една преса която печата хартийки, които мога да пипна. Нематериалните неща, които не мога да пипна не са реални и не са стока, която да служи като обезпечение на парите. Говорите ми за някакви тъпотии като софтуер, услуги и тем подобни тъпотии. Къде остана старото време когато всичко се измерваше в злато, въглища, стомана и така нататък.

    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Да ги профукаш по коври парите е по-добър вариант, отколкото да ги държиш. А в случая става въпрос за закупуване на активи.
    Тук излизаме от икономиката и се спираме на фундаменталните човешки ценности като ходене по корви. Важните неща от живота, които не бива да се забравят дори и в такъв момент. както е казал поета "кеф цена няма".

    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Това е безсмислен спор. Да те убеждавам, че няма розови слонове е кауза пердута. Само ти си знаеш защо продължаваш да отказваш да повярваш на лъжливите си очи. Единственото възможно обяснени е, че си развил Стокхолмски синдром и си почнал да взимаш насериозно пропагандата в сайта. Съветвам те да отвориш учебника по История за 11-ти клас. Имаш нужда бая неща да си припомниш.

    ---

    А, забравих да те попитам - колко дяла на APT държиш?
    Изобщо не разбирам какви ги говориш. След като не разбирам то явно не си прав. Но защо не е прав? Не е трудно да се обясни. Опонента ми вярва в "розови слонове", развил е стокхолмски синдром, поддал се е на пропаганда и си няма и хабер от история за 11 клас. Това може просто и ясно да обясни неговата интелектуална нищета, която е причината за това, че твърди неща различни от мен. А да не се забравя че АЗ съм еталон за всичко.


    Надявам се, че съм бил полезен на Money и Мариян в разбирането на текста и това ще облекчи комуникацията им с Терзиев. Надявам се и Терзиев да е доволен, че ще го разберат по-добре и споровете поради загуба в превода ще намалеят.

    Коментар

    Working...
    X