IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

    Същото беше и с енергийните напитки, Кока Кола си напазаруваха Монстър и си останаха в бизнеса. И сега ще купят някоя от тези, въпроса е да познаем коя.
    Кола отдавна печели повече от гола вода наречена минерална/трапезна и т.н. отколкото от разните му там химични напитки.
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

      Ами дедо Бъфет пак се е изказал толкова неадекватно, колкото и за биткойна. Първо, кока-колата е супер вредна и съм сигурен, че това един ден ще лъсне. Сегашните съставки нямат нищо общо с оригиналната рецепта, само карамелизираната захар е останала. Оригиналът се е правил с листа от кока, което е традиционно за южноамериканската народна медицина при стомашни проблеми. Впоследствие са заменени с кофеин и химическо вещество, формулата на което се пази в тайна. Съответно поради тайната съставка, разрешения за продажба в Европа и други страни са взети с много кинти под масата, за да се заобиколят разпоредбите. Аз лично получавам главоболие от кока-колата и затова отдавна съм минал на Пепси.

      Не бих заложил, че ще се пие още 100г както сега. Новата мода е в THC и CBD напитките, произвеждат се от марихуана.

      CBD - не е психо-активен агент, действа подобно на алкохола - успокояващо и премахва чувството за тревожност, но без уврежданията които прави алкохола (на черния дроб и т.н.). Уж няма данни да предизвиква пристрастяване.

      THC си е психо-активен агент, действа тонизиращо като кофеина, но в много държави не е добра идея да се ползва - на кръвен тест резултата ще е все едно е пушена марихуана (ако добре си спомням какво четох)

      Все още не навлизат масово щото цените са високи (около 5-8 долара), но бързо падат тъй като конкуренти никнат като гъби, надушили новата мания. Като станат цените като на сегашните лимонади, тогава да ги видим Kока-колата колко са яки. Още не съм ги пробвал и не мога да кажа нищо от личен опит, макар че ги има вече в БГ, неизвестни марки, внесени по съмнителни канали и с незнайно качество.

      Търсих подходящи компании да купя малко хартии за лотарийни билетчета, но се оказа голяма джунгла. Яки сливания и придобивания, нищо не е ясно кои ще оцелеят. Както когато Амазон са били на $2 е имало още стотици интернет-книжарници, няма как да знаеш че точно у Амазон е бингото след 10г да ги продадеш на $2000.

      Ето малко линкове които имам запазени, на които им е интересно, да се ориентират:
      https://www.chicagomag.com/marketplace/thc-drinks/
      https://www.foodandwine.com/poc-owne...brands-7508313
      https://www.latimes.com/lifestyle/st...nks-for-summer
      Същото беше и с енергийните напитки, Кока Кола си напазаруваха Монстър и си останаха в бизнеса. И сега ще купят някоя от тези, въпроса е да познаем коя.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
        Здравейте,
        Бая отдавна не съм се включвал, но пък чета от време на време. Нови лица са се появили, а стари са изчезнали. Дано не е поради фалит...
        Терзиев, едно клипче гледах на дедо Бъфет за кока кола и там дъртият викаше, че тая лимонада се пие от 100 години и още 100 ще се пие. А също, че ако вдигнат на бутилка цената с 1 цент, това правело незнам си колко милиарда на година... Това по темата с глобалните компании. Има си леб и у тях. Само да имаш време да ги чакаш.
        Ами дедо Бъфет пак се е изказал толкова неадекватно, колкото и за биткойна. Първо, кока-колата е супер вредна и съм сигурен, че това един ден ще лъсне. Сегашните съставки нямат нищо общо с оригиналната рецепта, само карамелизираната захар е останала. Оригиналът се е правил с листа от кока, което е традиционно за южноамериканската народна медицина при стомашни проблеми. Впоследствие са заменени с кофеин и химическо вещество, формулата на което се пази в тайна. Съответно поради тайната съставка, разрешения за продажба в Европа и други страни са взети с много кинти под масата, за да се заобиколят разпоредбите. Аз лично получавам главоболие от кока-колата и затова отдавна съм минал на Пепси.

        Не бих заложил, че ще се пие още 100г както сега. Новата мода е в THC и CBD напитките, произвеждат се от марихуана.

        CBD - не е психо-активен агент, действа подобно на алкохола - успокояващо и премахва чувството за тревожност, но без уврежданията които прави алкохола (на черния дроб и т.н.). Уж няма данни да предизвиква пристрастяване.

        THC си е психо-активен агент, действа тонизиращо като кофеина, но в много държави не е добра идея да се ползва - на кръвен тест резултата ще е все едно е пушена марихуана (ако добре си спомням какво четох)

        Все още не навлизат масово щото цените са високи (около 5-8 долара), но бързо падат тъй като конкуренти никнат като гъби, надушили новата мания. Като станат цените като на сегашните лимонади, тогава да ги видим Kока-колата колко са яки. Още не съм ги пробвал и не мога да кажа нищо от личен опит, макар че ги има вече в БГ, неизвестни марки, внесени по съмнителни канали и с незнайно качество.

        Търсих подходящи компании да купя малко хартии за лотарийни билетчета, но се оказа голяма джунгла. Яки сливания и придобивания, нищо не е ясно кои ще оцелеят. Както когато Амазон са били на $2 е имало още стотици интернет-книжарници, няма как да знаеш че точно у Амазон е бингото след 10г да ги продадеш на $2000.

        Ето малко линкове които имам запазени, на които им е интересно, да се ориентират:
        https://www.chicagomag.com/marketplace/thc-drinks/
        https://www.foodandwine.com/poc-owne...brands-7508313
        https://www.latimes.com/lifestyle/st...nks-for-summer

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

          И да и не. Ето например DAX-a. Жив шорт, въпреки дивата инфлация. Гледай какво става с аспирините.
          Дакса вече съм го шортил както и франсетата

          До месец трябва да са втасали

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            От къса СИП ще загубиш на 100% дори и по време на сгромолясването - Тогава инфлацията ще е толкова бърза че късата ще ти се затвори само докато си я пуснал

            Но за сметка на това спокойно ще можеш да играеш дълго на борси по други континенти
            И да и не. Ето например DAX-a. Жив шорт, въпреки дивата инфлация. Гледай какво става с аспирините.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Факторът география при Щатите е уникален. Няма външен враг. Последното значи, че могат да достигнат небивал етап на развала и пак няма да се срутят напълно. Другото е, че ние сме част от тази империя и нямаме лесен начин да профитираме от нейния разпад.

              Ако САЩ реално се разпаднат, мислиш ли, че ще си вземеш парите от една къса позиция в СиП? Щем не щем, трябва да купуваме Америка.
              От къса СИП ще загубиш на 100% дори и по време на сгромолясването - Тогава инфлацията ще е толкова бърза че късата ще ти се затвори само докато си я пуснал

              Но за сметка на това спокойно ще можеш да играеш дълго на борси по други континенти

              Коментар


              • Факторът география при Щатите е уникален. Няма външен враг. Последното значи, че могат да достигнат небивал етап на развала и пак няма да се срутят напълно. Другото е, че ние сме част от тази империя и нямаме лесен начин да профитираме от нейния разпад.

                Ако САЩ реално се разпаднат, мислиш ли, че ще си вземеш парите от една къса позиция в СиП? Щем не щем, трябва да купуваме Америка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                  Тук се коментира разпада на САЩ , като се борави с някои клишета относно разпада на Империите.
                  Бърка се хегемонията на САЩ с поведението на класическа Империя.
                  Нищо не се бърка почти всички империи са приключили след като са се удавили в инфлация и се е появила друга сила която да ги измести

                  Често съм давал пример с римските монети вижте в музеите какви са тлъсти в началото и как изтъняват с времето

                  В античността този процес е отнемал столетия сега както виждате нещата са на бързи обороти

                  Замислете се защо беше необходимо ФЕД да изкупува дълг ???

                  Просто вече няма кой да го купува в такива размери, това е сигурен показател че процесът е силно напреднал но вероятно ще отнеме поне още 20 години

                  Коментар


                  • Моето мнение в общи линии съвпада с това на Майстора. Кризи е имало и в Римската република, които са я поставяли на ръба на съществуването, но ги е преодолявала. Един евентуален фалит едва ли би прекършил такава мощна държава и икономика като САЩ. Сегашното състояние на икономическа мощ не е непознато за Китай. Някъде четох, че 17 век Поднебесната е държала 70% от световното богатство, но не китайците са взели ,да речем, Порто, а напротив, португалците - Макао.
                    Много задълбахме глобални неща
                    Last edited by ford_perfekt; 19.02.2024, 19:29.

                    Коментар


                    • Тук се коментира разпада на САЩ , като се борави с някои клишета относно разпада на Империите.
                      Бърка се хегемонията на САЩ с поведението на класическа Империя.
                      Фазата в която се намират Западната цивилизация и хегемона САЩ може да се сравни в античността с хегемонията на Атина в Срединземноморието. В случая САЩ на глобално ниво. Или пък Минойската цивилизация преди това.
                      Двете последствие се трансформират в Микена и Римска Империя.
                      Сащ все още са Република и подържат силен иновационно- творчески заряд и са далеч от това състояние.
                      Вероятно ще има още един цикъл на разширения в тази форма подкрепен от нов финансов стандарт cbdc. Преди да се мине към трансформация на класическа Империя тип универсална държава от по - висок порядък.
                      Last edited by Майстора233; 19.02.2024, 19:14.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                        за запазване на стойност е идеална. бих я избрал нея пред златото. ама не инвестирам в злато
                        Е,да, златото неведнъж сме го обсъждали, че за инвестиция не го бива, но някоя жълтица за трудни времена става.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                          Тури му и малко дивидент за разкош.
                          Иначе си прав, пенсионерска е, но понеже установявам, че нямам талант за спекула, част от имането ми е в такива хартийки.
                          за запазване на стойност е идеална. бих я избрал нея пред златото. ама не инвестирам в злато
                          Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                            Колата расте с 3% годишно, под ръста на номиналния брутен вътрешен продукт. просто е прекалено нисък тоз растеж. оттам е и ниския мултипъл на хартията. За 5 години ръста е 32%. много пенсионерска хартия.
                            Тури му и малко дивидент за разкош.
                            Иначе си прав, пенсионерска е, но понеже установявам, че нямам талант за спекула, част от имането ми е в такива хартийки.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                              И тук пак моята теза, че и да се разпаднат САЩ, Кока Кола пак ще се пие, независимо дали струва една рубла или един юан!
                              Колата расте с 3% годишно, под ръста на номиналния брутен вътрешен продукт. просто е прекалено нисък тоз растеж. оттам е и ниския мултипъл на хартията. За 5 години ръста е 32%. много пенсионерска хартия.
                              Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                                И тук пак моята теза, че и да се разпаднат САЩ, Кока Кола пак ще се пие, независимо дали струва една рубла или един юан!
                                Ама някой трябва и да я произведе тая кока-кола!

                                Коментар

                                Working...
                                X