IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • последно ски или рали

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

      Не е вярно, вика да мажете ските!
      Вазелина за кое първо, за ските или за след тва.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Вика, че бруталното рали тепърва предстои.
        Не е вярно, вика да мажете ските!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

          и кво говори
          Вика, че бруталното рали тепърва предстои.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
            Vlad Tenev говори вече 20 минути по блумбърг тв
            и кво говори

            Коментар


            • Vlad Tenev говори вече 20 минути по блумбърг тв

              Коментар


              • Хмм, четох точно това покрай годишните върхове... че исторически след годишен връх имаш гарантирани още около 30% нагоре... не го намирам в момента линка. Мен наистина ме вълнува, защото почти всичко ми е на връх. В случая обаче нещата се контролират изключително грубо и не знам доколко може да се разчита

                .... Особено важи за цикличните. Според мен цикълът при суровини и храни едва сега започва, а бая компании са ВЕЧЕ на ath и разни анализатори променят оценките на hold и sell.
                Last edited by terziеv; 14.03.2021, 17:37.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Много хубаво не е на хубаво. Има тема за опции, по-добре там да ги обсъждаме. Цък Иначе се губи информацията в тази тема кладенец.

                  Жорка, кога ще ни светнеш за резултатите от историческите симулации?
                  Не знам дали ще станат някога, генерирам идеи по-бързо отколкото мога да ги имплементирам, като новите са ми по-интересни от старите.
                  Последният ми експеримент е да купувам по 1 акция, от която така или иначе държа много през съвсем малък интервал и да я продавам на печалба колкото да си покрия комисионната и данъка. Целта - да генерирам комисионни и да ми пуснат безплатни пресни котировки, които би трябвало и да мога да даунлоудвам за симулации.
                  Този месец това го направих с ръчно поставяне на поръчките.
                  Следващия мисля че ще стане автоматично с TWS ScaleTrader.
                  Не е лесно да си скъп на триците, но понеже не вярвам много в резултатите, не влагам много.
                  Първо тримесечие съм го отписал за смятане на данъци.

                  Покрай GME ми стана интересна следната стратегия: да се купуват акции на all time high, през определен интервал с натрупване. Това прилича на ScaleTrader но с обратна посока. По принцип е глупава стратегия, но и пазарът беше такъв преди вдигането на лихвите. Въпросът е дали може да се филтрират акциите за които това работи, и как изглежда графиката на портфолио съставено от такива акции.

                  Коментар


                  • Много хубаво не е на хубаво. Има тема за опции, по-добре там да ги обсъждаме. Цък Иначе се губи информацията в тази тема кладенец.

                    Жорка, кога ще ни светнеш за резултатите от историческите симулации?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                      Ти изобщо прочете ли, че визирам примерен случай в който си вече на ДОБРА ПЕЧАЛБА от дългия Call ! Това предполага че:

                      1. Премията вече е силно изветряла, защото колкото си по-далече от страйка, тайм валю-то е по-малко. Нищо кой знае какво не се губи като премия ако си упражниш опцията.

                      2. Какво ми пречи да си сложа ПЛЮСОВ СТОП на получената дълга позиция акции? Ми май нищо не пречи.

                      3. След като имам позицията в акции на дълбока печалба, мога и 10 пъти да продам колци и да взема премията, като същевременно съм покрит. Накрая някой къс Call все ще се упражни някога и ще ми се затвори дългата позиция, но може вече да съм напълнил торбата със събрани премии.

                      Не знам към какво си алергичен, но си на триците скъп, а на брашното евтин. Дискусията с тебе приключи!
                      Не е нужно да упражняваш опцията към акции за да бъдеш покрит. Дълбоката ITM опция покрива по-плитка опция, и то по-добре от акции защото downside risk ти е ограничен до страйка.

                      Коментар


                      • Не знам в saxo дали можете да трейдвате от България, но там има всякакви опции на американски и европейски акции. Но доколкото разбрах от един човек, който ги търгува и мислех, че той нещо се е объркал, но сега от вас разбирам, че в някои платформи упражняването на кол опции не работи с реални позиции, а реално прибираш само печалбата премията (ако я има накрая) и толкоз. Та май в saxo е точно така, според неговите думи (същото като в degiro)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                          Ама не може в едно и също изречение да се отказваш от премията и да я даваш като причина за сделка.
                          Ако само продадеш дългия си кол, ще си продал 1 кол и няма да поемаш загубите от акциите под страйк цената.
                          Ако упражниш дългия кол и продадеш късо 1 кол, пак ще си продал 1 кол, но ще си поемаш загубите от акциите под страйк цената.
                          Та въпроса е, кое е по-добре да понасяш загуби или да не понасяш загуби? Аз лично съм алергичен към загуби, не ги понасям добре.
                          Ти изобщо прочете ли, че визирам примерен случай в който си вече на ДОБРА ПЕЧАЛБА от дългия Call ! Това предполага че:

                          1. Премията вече е силно изветряла, защото колкото си по-далече от страйка, тайм валю-то е по-малко. Нищо кой знае какво не се губи като премия ако си упражниш опцията.

                          2. Какво ми пречи да си сложа ПЛЮСОВ СТОП на получената дълга позиция акции? Ми май нищо не пречи.

                          3. След като имам позицията в акции на дълбока печалба, мога и 10 пъти да продам колци и да взема премията, като същевременно съм покрит. Накрая някой къс Call все ще се упражни някога и ще ми се затвори дългата позиция, но може вече да съм напълнил торбата със събрани премии.

                          Не знам към какво си алергичен, но си на триците скъп, а на брашното евтин. Дискусията с тебе приключи!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                            Примера ми беше за Интерактив, при Degiro нямам представа как са нещата. По това което си написал изглежда, че Degiro действат като МаркетМейкъри в случая и ТЕ са ти страна по сделките с опциите. На практика залагаш срещу тях, щом даже нямаш възможност за реално упражняване.
                            Аха, за упражняване трябва да се пише до съпорта. Луда работа!
                            Last edited by ford_perfekt; 13.03.2021, 23:34.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                              Благодаря!
                              Degiro са много зле откъм обяснения. От няколко дни ровя и търся това, за което питах. Намирането на информацията горе-долу съвпада по време с отговора ти. В крайна сметка акции не получавам, а пари при упражняване. Следващ проблем е, че имам опция в пари от американски тип, но нямам функционалност за упражняване. Само покупка и продажба.
                              Примера ми беше за Интерактив, при Degiro нямам представа как са нещата. По това което си написал изглежда, че Degiro действат като МаркетМейкъри в случая и ТЕ са ти страна по сделките с опциите. На практика залагаш срещу тях, щом даже нямаш възможност за реално упражняване.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                                Можете ли да предложите платформа за търговия с опции на американски акции, защото през Degiro няма такава възможност? Само индекси и то много малко, и европейски акции.
                                Имам акаунт в IB през Карол, но нещо не ме кефят таксите и комисионните и спрях да го ползвам.
                                Според мен IBKR няма конкуренция за търговия от България. Въпреки почти пълната липса на подръжка. Опитах се да се прехвърля заради историята с GME, но към момента не мога да преглътна swift преводите и двойно/тройно по-високите лихви. Без проблем може да си отвориш директен акаунт, дори без да затваряш този през Карол. Мога даже линк да ти пратя, за да взема 200 камъка, а ти някакви безплатни акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X