IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Рибарче, няма нужда да го нападаш. Има си свой стил на търговия, нека го ползва. Това което ме шокира е, че няма "неприемливи" нива, където ще се затваря сгрешената прогноза. Т.е. пак стоп, ама ръчен. Ползвайки ливъридж, такъв тип търговия е обречена, дори с перфектен ММ. Но всеки сам си гради стратегиите. За мен е безсмислено да се "затварят" пари в дългосрочни потенциално печеливши позиции, заради лош вход.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s

      Серийните провали са в твоя демо акаунт.
      И говори малко по разбираемо.Кое е вълнува по-точно ?
      Явно съм с егати кофти късмета. Каквото пиша у форума печели, а после нещо размислям и правя обратното, за да губя. За щастие ти печелиш от всичко, освен от форумните си прогнози.

      Давай, пусни картинка. Изложи се както обикновено и после се покрий за малко. Както обикновено. Барем кой ще помни 5-6 страници назад.


      Къде е на това късо и къде му е стопа?
      Стоп няма. Таргетът е 100. Многократно съм го писал. Ама трябва някаква базисна култура на общуване и най-паче умение за четене с разбиране. Бягал си много от часовете в училище. Може да имаш някакъв талант, ама тука не е Художествената академия.
      Last edited by terziеv; 11.11.2022, 13:06.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Не знам дали са демо, но късо на ябълката определено боли
        И от това ниво, в момента на 146 е добре за късо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

          Браво.Е ,тва е истината .Едното 500% другото 800% за последните 3г.А не като някви демо играчи рекламиращи някви шитни с 50% дневен спад
          Ти да не си роднина на Муни. Такава уникална комбинация от серийни провали и въпиюща наглост няма как да не е закодирана още на генетично ниво.

          Ма как да е. Разкажи смешка. За нафтата, за въглищата, за златарите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

            Браво.Е ,тва е истината .Едното 500% другото 800% за последните 3г.А не като някви демо играчи рекламиращи някви шитни с 50% дневен спад
            Не знам дали са демо, но късо на ябълката определено боли

            Коментар


            • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
              Точно в момента е добре да се увеличава експозицията в акции. Ралито може да излезе по-дълго отколкото предполагаме. . За феновете на суровините литий /ALB, LTHM/
              Браво.Е ,тва е истината .Едното 500% другото 800% за последните 3г.А не като някви демо играчи рекламиращи някви шитни с 50% дневен спад

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                Аха, точно под 200 дневната, при току-що започнало QT е момента да се купува, защото почти няма да повишаваме лихвата, която пък вече хич не е ниска..
                Така са нещата и според мен, освен ако го нямаше това:
                https://fred.stlouisfed.org/series/RRPONTSYD

                Аз броя и него за количествено утежнение, случило се между април'21-ва и юни'22-ра.
                Сега, ако тези два трилиона и двеста милиярда започнат да се връщат на пазара по-бързо отколкото излизат онези 90 милиярда месечно, количествено утежнение или улеснение имаме?

                Мен ми идва малко сложна ситуацията в момента и не мисля да правя резки движения до средата на декември.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

                  Точно в момента е добре да се увеличава експозицията в акции. Ралито може да излезе по-дълго отколкото предполагаме. Прав си че като тенденция няма промяна - докато FAANG групата не залезе окончателно и не се появят нови лидери, то устойчив бичи пазар надали може да се очаква. Погледни Healthcare сектора, има перспектива в момента. За феновете на суровините - златари /GDX/, литий /ALB, LTHM/, петрол -не, изглежда ще коригира
                  Аха, точно под 200 дневната, при току-що започнало QT е момента да се купува, защото почти няма да повишаваме лихвата, която пък вече хич не е ниска..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от todorov_74 Разгледай мнение

                    Моята идея беше същата.Продадох 2/3 от Гугъл и Мета.Ако даде възможност сгодна ,ще изчистя и останалото.Напълно вън съм от петрол.В началото на седмицата я бях докарал до 5% кеш.Буквално ме хвана страх.Към момента съм 20% кеш и ще гоня 30+ максимално скоро.
                    Страхотен пазар днес и даде еб.си благините, но не виждам какво толкова се промени като тенденция след това CPI.
                    Оставам твърдо зад злато/среброкопачите и продължавам да вярвам че поне средносрочно,там ще е по-устойчиво.Днес предпазарно,което не е в мой стил увеличих позициите си там до 16+ % от портфолиото си.
                    Добре ,зле това е към момента.
                    Точно в момента е добре да се увеличава експозицията в акции. Ралито може да излезе по-дълго отколкото предполагаме. Прав си че като тенденция няма промяна - докато FAANG групата не залезе окончателно и не се появят нови лидери, то устойчив бичи пазар надали може да се очаква. Погледни Healthcare сектора, има перспектива в момента. За феновете на суровините - златари /GDX/, литий /ALB, LTHM/, петрол -не, изглежда ще коригира

                    Коментар


                    • оп оп вижте мазната му еврейска усмивчица от днес . дори имало и новинка . няма какво повече да кажа . освен късо при наличие на оптимистична еврейска новинка







                      Dow напредна с 1200 пункта в една от най-добрите си сесии от пандемията насам
                      Last edited by the architect; 11.11.2022, 03:37.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Идеята ми беше да продавам яко днес. Уж не бях алчен, но нещо не се получи съвсем. От немай къде натоварих Mativ. Пуснах един скенер на моите и това излезе с много сгодно p/b. Обаче се оказа, че повечето са някакви нематериални глупости и се ядосах на себе си.
                        Моята идея беше същата.Продадох 2/3 от Гугъл и Мета.Ако даде възможност сгодна ,ще изчистя и останалото.Напълно вън съм от петрол.В началото на седмицата я бях докарал до 5% кеш.Буквално ме хвана страх.Към момента съм 20% кеш и ще гоня 30+ максимално скоро.
                        Страхотен пазар днес и даде еб.си благините, но не виждам какво толкова се промени като тенденция след това CPI.
                        Оставам твърдо зад злато/среброкопачите и продължавам да вярвам че поне средносрочно,там ще е по-устойчиво.Днес предпазарно,което не е в мой стил увеличих позициите си там до 16+ % от портфолиото си.
                        Добре ,зле това е към момента.

                        Коментар


                        • Идеята ми беше да продавам яко днес. Уж не бях алчен, но нещо не се получи съвсем. От немай къде натоварих Mativ. Пуснах един скенер на моите и това излезе с много сгодно p/b. Обаче се оказа, че повечето са някакви нематериални глупости и се ядосах на себе си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                            Е случва се на човек да му поразбият носа... Моят от началото на годината е кървав.
                            Така е, като не си го пъхаш където трябва трябва - у нафтата например. Неска има примоций на газ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              И аз. Още съм на грамаден плюс от тех фъшкиите. Допълнително смятам, че и сега е добър момент за скъсяваме.

                              Катастрофирах обаче с хеджа. При такъв срив на s&p е назад с близо 50%. И историята със съдебната забрана за плащане на дивидент от Петробраз.
                              Е случва се на човек да му поразбият носа... Моят от началото на годината е кървав.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MrCurious Разгледай мнение

                                Изгорял е като факла, но не очаквай да си признае.
                                Сега ги пуска, че да ги сложи на бомбата. Всичко е план.

                                Коментар

                                Working...
                                X