IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
    Рибарче, няма нужда да го нападаш. Има си свой стил на търговия, нека го ползва. Това което ме шокира е, че няма "неприемливи" нива, където ще се затваря сгрешената прогноза. Т.е. пак стоп, ама ръчен. Ползвайки ливъридж, такъв тип търговия е обречена, дори с перфектен ММ. Но всеки сам си гради стратегиите. За мен е безсмислено да се "затварят" пари в дългосрочни потенциално печеливши позиции, заради лош вход.
    Хич не го нападам,той ме цитира с някви нападки,защото се помисли,че за него говорех ,че е демо играч.Което показва,че е точно такъв (Гузен ,негонен бяга)
    А всъщност аз говорех за другата риба "2000лв"

    Иначе да,без стоп видиш ли някои да шортва ,знай че е пълна 100%-ва риба !!! но при него след лъжата с ЕНИ ,мисля че или е на демо, или изобщо нищо не отиграва,просто само си говори някви безмислени глупости
    Last edited by petrg5s; 12.11.2022, 08:29.

    Коментар


    • Преди няколко дни отворих акаунт с 4 000 паунда в Традер212 за да мога да залагам на къси FTSE

      FTSE-то пиково в добрите години стига макс 7700 днес беше 7400 и падна до 7300

      Тия дни със сигурност ще мине отново 7400 но въобще не съм сигурен че ще мине 7500, но като нищо може пак да удари пиково 7700 за да изгърбят всички като мене дето са се приготвили да шортят

      Та идеята е следната да го играя късо с всичките пари от към 7400 с ясната мисъл че до 7700 може да влезна назад макс времено около 3000 паунда. Ако стигне 7600 не ми е проблем да добавя още 4000 за да съм сигурен че няма да ми затворят позицията

      Или да ги залагам на порции през около 50 пункта от 7400 до към 7700 намялявайки риски и увеличавайки потенциалната печалба, но рискувайки да не мога да влезна с всичките пари на време и после да трябва да докупувам по пътя надолу при нива под 7400

      Таргета надолу ми е под 6900




      Last edited by 6000; 12.11.2022, 02:17.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Тва като оня виц, дето ще видим ние, когато обратните станете повече от нас.

        Но не съм съгласен. Хипнозата, че "технологичните" компании стават за инвестиция изобщо не е спирала. Много пари ще продължат да се горят там. Далеч не всички чакат сур.
        Или като оня: "...или ше вАли, или нема да вАли..."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

          Аз пък съм оптимист, не за друго, а защото всички чакат "сур".
          Тва като оня виц, дето ще видим ние, когато обратните станете повече от нас.

          Но не съм съгласен. Хипнозата, че "технологичните" компании стават за инвестиция изобщо не е спирала. Много пари ще продължат да се горят там. Далеч не всички чакат сур.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

            Браво.Е ,тва е истината .Едното 500% другото 800% за последните 3г.А не като някви демо играчи рекламиращи някви шитни с 50% дневен спад
            Я рибката се появила от кога я чакам

            Рибка въпросните шитни към днешна дата изкъртиха кочината

            Тази шитня с 50% дневен спад SPEC на 29-ти е била 0.49 към днешната дата е 0.69 над 40% само за 12 дни
            Следващата шитня FXPO на 29-ти е била 1.05 към днешната дата е 1.48 над 40% само за 12 дни
            Следващата шитня RNK на 29-ти е била 0.56 към днешната дата е 0.69 над 20% само за 12 дни
            Другите 2 PSN GKP са на 0

            Нито една от тях на загуба - Нито един падащ нож - 3 от тях абсолютни ракети в точният момент казани

            Сборно портфейл от 5-те прави над 20% само за 12 дни

            А ти рибка, гледай и си води записки


            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Егати странният хедж. Корелацията между S&P и цената на златото е 0,8.

              И аз залагам на сур на борсата и съм яко съм в златари, но изобщо не гледам на тях като на хедж.
              Аз пък съм оптимист, не за друго, а защото всички чакат "сур".

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                Далеч надолу, но да видим първо как ще върви пазара. Това ми е 2-рата позиция с която "режа" възходящия тренд. Предната беше от 3888. Направи печалба, но като върна пазара я затворих. Сега се включвам пак с надеждата, че този път вече ще си я държа и ще допълвам на корекции.

                П.С. имам и злато за хедж.
                Егати странният хедж. Корелацията между S&P и цената на златото е 0,8.

                И аз залагам на сур на борсата и съм яко съм в златари, но изобщо не гледам на тях като на хедж.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                  Далеч надолу, но да видим първо как ще върви пазара. Това ми е 2-рата позиция с която "режа" възходящия тренд. Предната беше от 3888. Направи печалба, но като върна пазара я затворих. Сега се включвам пак с надеждата, че този път вече ще си я държа и ще допълвам на корекции.

                  П.С. имам и злато за хедж.
                  Мисля си, че има поне още 100 точки нагоре. Играя го с нокаут от понеделник и добре дърпа засега.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                    Каква цел гониш?
                    Далеч надолу, но да видим първо как ще върви пазара. Това ми е 2-рата позиция с която "режа" възходящия тренд. Предната беше от 3888. Направи печалба, но като върна пазара я затворих. Сега се включвам пак с надеждата, че този път вече ще си я държа и ще допълвам на корекции.

                    П.С. имам и злато за хедж.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      И днес разпродавам. Отново обаче върви тегаво с опциите, спредовете са зле. Късите тук са очеизвадни. SID обаче утепа рибата!
                      Всеки UP е промо за разтоварване.

                      Коментар


                      • И днес разпродавам. Отново обаче върви тегаво с опциите, спредовете са зле. Късите тук са очеизвадни. SID обаче утепа рибата!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                          Мечешката ми особа не се сдържа, късо отново на Сипи-то
                          [ATTACH=CONFIG]n3988607[/ATTACH]


                          Ръчно отворена позиция. Чист късмет. Акаунт в паунди - Левъридж 1/10. Стоим и чакаме.
                          Каква цел гониш?

                          Коментар


                          • Мечешката ми особа не се сдържа, късо отново на Сипи-то
                            Click image for larger version

Name:	spx500sell.jpg
Views:	3
Size:	11.5 КБ
ID:	3988607



                            Ръчно отворена позиция. Чист късмет. Акаунт в паунди - Левъридж 1/10. Стоим и чакаме.
                            Attached Files

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                              Много страсти в темата

                              Абастрахирайки се от вечната дискусия - са или не надценени Гугле, Маик, Аппъл, Амазон и Тесла не забравяйте че тези компаниии освен че продават коли, телефони, всичко /амазон/, софтуеър и прочие са наи-вече там където са заради това че са Дата компании. От профили на потребители, алгоритми за въздействие на поведенчески модели до прецизен софтуъер за навигиране с точност до см.
                              На каква цена? В една пазарна икономика тези "компании" биха фалирали преди десетилетия, защато са ЧУДОВИЩНО НЕРЕНТАБИЛНИ. Знаеш ли колко години Амазон нямаха цент печалба.

                              Всичко можеш да постигнеш, ако имаш неограничени ресурси. Защо според теб дори Рамзес 2 не се е зорил да надминава Хеопсовата пирамида.

                              Коментар


                              • Много страсти в темата

                                Някой долу спомена че пазара в щатите ще тръгне след като има нови двигатели. Абастрахирайки се от вечната дискусия - са или не надценени Гугле, Маик, Аппъл, Амазон и Тесла не забравяйте че тези компаниии освен че продават коли, телефони, всичко /амазон/, софтуеър и прочие са наи-вече там където са заради това че са Дата компании. От профили на потребители, алгоритми за въздействие на поведенчески модели до прецизен софтуъер за навигиране с точност до см.

                                Изобщо не говорим за компютрите базирани на невронни мрежи и една купчина други технологии който ще определят облика на света в следващите 20 години. Разбира се това не е съвет за покупка - самия аз освен сравнително малка позиция в Аппъл друго от споменатите нямам. Не защото не вярвам че в следващите 10 години до 2030 няма да бъдат заменени като топ в Сащ а поради други причини.

                                По отношение на средата в момента - не очкавам в следващите 5 години да имаме ниски лихви и ниска инфлация, но това не значи че евтини пари няма да влизат на пазарите под една или друга форма / програми колкото искаш в САЩ и Европа/.

                                В по средносрочен хоризонт петрола и петролните компании /правилно селектирани/ ще са добра инвестиция. Бих стоял настрана на 101% от автомобилостроенето и всичкото ФМСГ и хранителни компании. Там ще има доста консолидация, нововъведния и ще работят в среда на много изпилени маржове.

                                Фармата ще бъде интересна /Ново Нордиск и Ели Лили направиха добри спадове днес, може би най-после ще има поне 20% корекция и по-добри нива за покупки/, но според мен банките и застрахователите ще дръпнат в следващите 2-3 години заедно с петрола. Някой специфични индустрии като химическа и нишови в машиностроенето също /там трябва серизоно да се напише домашното, иначе ще има гафове/ също ще донесат сносна доходност / Етсу Кемикълс в Япония си струват едно око/.

                                Алкохолните топ компании също са добра инвестиция в средносрочен план - и да паднем и да бием пак ще се напием

                                Иначе личния ми фаворит си остават Луксозните стоки - от последните ми постове Хермес направи близо 50%, Луи В една идея по скромно но е на 10% от алл тайм хай. Имаше и изненади като Естее Лаудер който коригираха до 50% /не ми се вярваше/, но те заедно с Лореал са малко обременени понеже не са чисти луксозни / където има масов сегмент не може да говорим за чист лукс/. В този ред на мисли Ралф Лауерн си струва едно око - ако някой се сети да им разкара евтините под-брандове и да ги реструктурира ще станат интересни. В момента си струват понеже има шанс Луи В да ги купи /след като Керинг май взимат Том Форд/

                                В този ред на мисли Хермес над 1400 не бих купувал повече, бих се насочил към Луи В. Едно придобиване на РЛ ще им налее 10% от воле.



                                Коментар

                                Working...
                                X