IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Click image for larger version

Name:	Screenshot 2022-11-14 174242.jpg
Views:	1
Size:	57.9 КБ
ID:	3989692


    CWEB 19.10.2022 close: 27,90

    В момента: 35.59

    30% стигат. И то при положение, че подраних с един два дни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      ..........

      2. Държавето на валута / дълговите инструменти вече са позиция спрямо пазара. Според мен в момента повечето форумни колеги ще направят най-добре, ако излязат в кеш. Особено хазартните типове, които редовно купуват широки пасивни фондове като SPY. За позабравилите български, става дума за DCA "стратегията".

      ...........
      Вероятно си прав. Лично аз ще се оглеждам за изход в следващите 20 - 30 дни. Но дисциплинираните колеги, които чинно следват тази стратегия от 10+ години и планират да продължат да я следват още 10+, може би е по-добре да не се заиграват с излизане и последващо влизане. Така рискуват да изпуснат някой от онези рядко срещани дни, които правят стратегията успешна в дългосрочен план. И накрая вместо очакваната средногодишна доходност от 9%, може да паднат дори под средногодишната инфлация.

      Коментар


      • Демократите печелят Сената.
        Цирка продължава ...

        Коментар


        • 1. Физическото злато не е позиция (нито къса, нето неутрална, нито дълга) и е пълна безмислица да се говори за него в пазарна тема. Сериозна търговия с физическо злато по същество не съществува и минималните количества, които преминават от ръка на ръка, от сейф в сейф, от джоб в джоб и т.н. по никакъв начин не влияят на пазарите. Мързи ме да проверавам, но някой може да направи опит да сравни дневната търговия с деревати и годишната търговия на реалния метал. Ще ми е интересно дали напълно потвърждава тезата ми.

          Последната година и нещо е аз взех за събирам по малко физическо злато, но без това да има някакво отношение към т.нар. "инвестиционен портфейл".

          2. Държавето на валута / дълговите инструменти вече са позиция спрямо пазара. Според мен в момента повечето форумни колеги ще направят най-добре, ако излязат в кеш. Особено хазартните типове, които редовно купуват широки пасивни фондове като SPY. За позабравилите български, става дума за DCA "стратегията".

          3. Хеджът трябва да е в обратна корелация. Иначе не е хедж. Безсмислено е корелацията да е 1 / -1. Идеята е хеджът да бъде с някакъв множител. Т.е. при спад 30% на основната позиция, хеджът да реагира с ръст 80%. По този начин с едни 5% от портфейла (което е много) като хедж. НЕ Е работа на хеджа да реагира при 5% спадове. Затова и аналогията с ръчна спирачка е неподходяща. По върви с въздушна възглавница - при 30 км. не се включва и може да си насиниш джуките в таблото. При 100 км. сблъсък обаче разправят, че спасява живот.

          Освен това хеджът те спасява донякъде от данъчни събития, което за мен лично е от огромна важност.

          Но да, трудно е да намериш наистина добър хедж. Определено няма универсално решение. Аз например не реагирах адекватно. Точно затова препоръчах на хората, които търгуват спорадично да помислят за повече, много повече кеш.

          4. За LSE - да, стагнация. Да, от империята е останала една офшорка. Да, лирата има стойността на карта от "Афро Петър". Обаче далаверата е, че на голяма част от компаниите всъщност приходите им идват ИЗВЪН Англия и ОК. Незаслужено са натиснати надолу именно заради краха на Англия. Тука опасността идва най-паче от вероятността англичаните да се откажат да бъдат офшорка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            Терзо сигурно има специалисти дето хеджа им върши работа ама за мен това е като да караш на ръчна та да не те хвант с превишена скорост

            Какъв е смисъла да залагаш на две неща с обратна релация и да се утешаваш че едното ако пропадне другото ще се вдигне?

            Със същият успех можеш да пуснеш по дадена позиция дълги и къси с равен обем имаш перфектна 100% обратна корелация, а ефекта е сигурна загуба

            Хората не си губят парите щото не хеджират, 90% от хората си губят парите защото прекалено рано прибират печалбите и прекалено дълго държат загубите при това положение дори 75% от залозите да са ти печеливши накрая приключваш на загуба.

            Ако тактиката не ти е правилна и хеджираш просто по бавно ще фалираш
            Много добре описано.

            Ще добавя хеджирането е скъпо особено в неправилният момент. Ако нещо трябва да се хеджира
            означава че не би трябвало да си в позиция срещу която е хеджа или поне да си намалил позицията.

            Притежанието на злато е форма на къса позиция . Ако приемем примерно че излизането на кеш е също вид по - неутрална къса спрямо пазара. Все пак злато е ултимейт кеш.
            Така че държането на физическо злато е най безопасният лесен начин да сме на къса позиция дългосрочно без кой знае колко риск , вместо да се опитва да се скъсява пазара разни инструменти и ,,шарене,, Доста народ скъсяване и тук все имаше изненади.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

              П.С. хвърлих едно око на FTSE и ме учудва стабилността му. При текущите нива късите за риск/печалба изглеждат супер. Успех.
              Не бих казал че е стабилност а по скоро стагнация която продължава вече почти 80 години след втората световна война

              По онова време един паунд се е разменял за 5 долара, а сега почти са се изравнили

              Английската икономика затъва и то не е от вчера за това в настоящата ситуация ще е живо чудо да видим нива над 7700

              Преди около месец Лиз Тръс я разчекнаха че иска да прави някакви облекчения и я смениха със Сунак който оряза всичко така че светлина не се вижда в тунела

              Коментар


              • Идеята на хеджирането е да намалиш риска от загуба с по-голям % от потенциалната печалба. Тогава е оправдан. В случая когато СП е 4000, а златото 1700 и потенциала за ръст на златото е 50%, а на индекса 10%. Хеджирането е оправдано от гледна точка на риск/загуба при запазване на релацията.

                Потенциала за спад на златото е 20%, а на хартията 40%. Тогава и нещата от гледна точка на премия са ок в релация. Сега идва и момента, че съотношението тепърва ще нараства в полза на златото. Сами можете да сметнете при една криза - Сип 2500 и злато също на такива нива, какъв потенциал за печалба дава. Съчетано с "игричките" ми за добър вход на късото, допълнително оптимизират загубите и увеличават потенциалната печалба. Отделно ще има и реинвестиции + "преливане", което допълнително ще максимализира резултатите.

                В интерес на истината съм си подготвил нещата в табличен и графичен вид със стойности и сценарии. Най-досадното е чакането и висенето по цял ден, докато наместя входа на индекса. После се залавям пак за другата работа, че ми омръзна от седене. Периодично ще наминавам да оповестявам резултатите, ако има интерес.

                П.С. хвърлих едно око на FTSE и ме учудва стабилността му. При текущите нива късите за риск/печалба изглеждат супер. Успех.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Както отбелязах вече, аз напълно споделям стратегията ти. За мое щастие големите разпродажби и повечето покупки на златари ги направих на бая по-добри нива.

                  Тук проблемът е чисто терминологичен и фактологичен. Не може да хеджираш даден инструмент с такъв, който е в пряка корелация с първия. Нонсенс. Именно затова и злато и индекси заедно отлепиха тези дни. Иначе и аз виждам металите подценени (не само златото), а qqq чудовищно надценен, дори при тази инфлация.

                  Обяснявах няколко пъти моя безумно прост хедж - дълги путове извън парите + волатилност (cya). Обратна корелация. Независимо от това се оказа провал.

                  Та да резюмирам - похвално е да купуваш евтино и да продаваш скъпо. Уж просто, ама повечето шаран прави точно обратното. Хеджът обаче е нещо съвсем друго, ако и доста често ненужно усложнява работата.
                  Терзо сигурно има специалисти дето хеджа им върши работа ама за мен това е като да караш на ръчна та да не те хвант с превишена скорост

                  Какъв е смисъла да залагаш на две неща с обратна релация и да се утешаваш че едното ако пропадне другото ще се вдигне?

                  Със същият успех можеш да пуснеш по дадена позиция дълги и къси с равен обем имаш перфектна 100% обратна корелация, а ефекта е сигурна загуба

                  Хората не си губят парите щото не хеджират, 90% от хората си губят парите защото прекалено рано прибират печалбите и прекалено дълго държат загубите при това положение дори 75% от залозите да са ти печеливши накрая приключваш на загуба.

                  Ако тактиката не ти е правилна и хеджираш просто по бавно ще фалираш

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                    Напълно е възможно дори и над 20%. В момента сме на почти 15% отскок от дъното. Стратегията която ми предлагаш е ок, ако имаш умение да предвидиш върха. Тогава нещата звучат прекрасно. Но представи си, че утре тръгнат, а аз стоя и чакам за 4100? Във всичко има риск, въпроса е да е премерен.

                    Ако все пак имаш идеи къде ще е върха, ще се радвам да чуя, изключително много ще ми се качи акуратността.

                    Иначе за FTSE, не го следя, само сипи-то и още 2-3 неща. Така, че е напълно възможно да си прав.
                    Според мен е грешно да мислиш къде ще бъде върха и да се опитваш да го дебнеш, също като да се опитваш да дебнеш дъна

                    По скоро трябва да си си преценил силите да можеш да понесеш временен спад на портфейла. Шаренето с влизане и излизане рязко увеличава риска от загуба.

                    Погледни го за 2 минути FTSE-то над 20г тъпче на едно място и ако баш сега в момент на покачващи се лихви и предстоящ срив на имотният пазар му е писано да се изстреля над 7700 ще е егати и каръка

                    За мен лично риска е приемлив - Влизане над 7400 с 4000 паунда - Всеки пункт отклонение води до 10 паунда печалба или загуба. При достигане на абсолютен предишен връх ще съм назад около 3000 паунда. Рано или късно ще върне надолу под 6900 което ще донесе над 5000 печалба за мен риска е оправдан, но не е препоръка към никой че рибката пак ще почне да се пени

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение



                      П.С. Терзиев, защо да е странно да продаваш индекси по върхове(в случая още не съм го хванал, но като идея) и да купуваш злато по дъна за хедж? Съотношението на унция/хартия е едно от най-ниските от години насам.
                      Както отбелязах вече, аз напълно споделям стратегията ти. За мое щастие големите разпродажби и повечето покупки на златари ги направих на бая по-добри нива.

                      Тук проблемът е чисто терминологичен и фактологичен. Не може да хеджираш даден инструмент с такъв, който е в пряка корелация с първия. Нонсенс. Именно затова и злато и индекси заедно отлепиха тези дни. Иначе и аз виждам металите подценени (не само златото), а qqq чудовищно надценен, дори при тази инфлация.

                      Обяснявах няколко пъти моя безумно прост хедж - дълги путове извън парите + волатилност (cya). Обратна корелация. Независимо от това се оказа провал.

                      Та да резюмирам - похвално е да купуваш евтино и да продаваш скъпо. Уж просто, ама повечето шаран прави точно обратното. Хеджът обаче е нещо съвсем друго, ако и доста често ненужно усложнява работата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        Беар шаренето нагоре на долу е много по рисково, защото ако разминеш един два залога ще потънеш и после става ти гониш

                        Аз и за това съм избрал да играя FTSE защото там е много трудно точно в този момент да има изненада над 7700 тоест макс 5% докато СП като нищо може да си отпраши до 20%

                        Според мен е по добре да сложиш под максимално възможното и седиш и чакаш от колкото да шариш, активното купуване и продаване увеличава многократно риска от загуба и има смисъл само ако си професионалист и спиш на монитора и то не за всички щото бая спят на мониторите и пак губят пари
                        Напълно е възможно дори и над 20%. В момента сме на почти 15% отскок от дъното. Стратегията която ми предлагаш е ок, ако имаш умение да предвидиш върха. Тогава нещата звучат прекрасно. Но представи си, че утре тръгнат, а аз стоя и чакам за 4100? Във всичко има риск, въпроса е да е премерен.

                        Ако все пак имаш идеи къде ще е върха, ще се радвам да чуя, изключително много ще ми се качи акуратността.

                        Иначе за FTSE, не го следя, само сипи-то и още 2-3 неща. Така, че е напълно възможно да си прав.
                        Last edited by Bad_Bear; 12.11.2022, 11:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                          Напълно е възможно дори да отиде 200 нагоре. Следващото повишение на лихвите ще е чак през декември. Ралито може да продължи дотогава, дори и след него, ако не ги вдигнат.

                          Затова се старая да влизам на нива около които знам, че ще "гравитира" поне няколко дена. Та, ако стане напечено да мога да се измъкна поне на 0 или с поносим минус, влизайки от още по-високо ниво. По този начин чисто математически увеличавам потенциалната печалба и намалявам риска, за сметка на времето. В случая се съобразявам и с глобалния тренд, който е надолу. Такъв стил на търговия е силно непрепоръчителен за нетърпеливи и обичащи левъриджа хора.

                          П.С. Терзиев, защо да е странно да продаваш индекси по върхове(в случая още не съм го хванал, но като идея) и да купуваш злато по дъна за хедж? Съотношението на унция/хартия е едно от най-ниските от години насам.
                          Беар шаренето нагоре на долу е много по рисково, защото ако разминеш един два залога ще потънеш и после става ти гониш

                          Аз и за това съм избрал да играя FTSE защото там е много трудно точно в този момент да има изненада над 7700 тоест макс 5% докато СП като нищо може да си отпраши до 20%

                          Според мен е по добре да сложиш под максимално възможното и седиш и чакаш от колкото да шариш, активното купуване и продаване увеличава многократно риска от загуба и има смисъл само ако си професионалист и спиш на монитора и то не за всички щото бая спят на мониторите и пак губят пари

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                            Хич не го нападам,той ме цитира с някви нападки,защото се помисли,че за него говорех ,че е демо играч.Което показва,че е точно такъв (Гузен ,негонен бяга)
                            А всъщност аз говорех за другата риба "2000лв"

                            Иначе да,без стоп видиш ли някои да шортва ,знай че е пълна 100%-ва риба !!! но при него след лъжата с ЕНИ ,мисля че или е на демо, или изобщо нищо не отиграва,просто само си говори някви безмислени глупости
                            Нямам идея дали отиграва. Но предвид всички позиции в които влиза и времевата рамка, по мои груби изчисления акаунта трябва да му е поне в долната граница на 6-те цифри. Ако наистина успява да ги множи, нека показва по-прозрачно на нас неуките, барем и ние облажим Един скрийншот като моя коства няколко секунди, а дава много полезна информация.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                              Мисля си, че има поне още 100 точки нагоре. Играя го с нокаут от понеделник и добре дърпа засега.
                              Напълно е възможно дори да отиде 200 нагоре. Следващото повишение на лихвите ще е чак през декември. Ралито може да продължи дотогава, дори и след него, ако не ги вдигнат.

                              Затова се старая да влизам на нива около които знам, че ще "гравитира" поне няколко дена. Та, ако стане напечено да мога да се измъкна поне на 0 или с поносим минус, влизайки от още по-високо ниво. По този начин чисто математически увеличавам потенциалната печалба и намалявам риска, за сметка на времето. В случая се съобразявам и с глобалния тренд, който е надолу. Такъв стил на търговия е силно непрепоръчителен за нетърпеливи и обичащи левъриджа хора.

                              П.С. Терзиев, защо да е странно да продаваш индекси по върхове(в случая още не съм го хванал, но като идея) и да купуваш злато по дъна за хедж? Съотношението на унция/хартия е едно от най-ниските от години насам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                -66% от миналото лято.Пада здраво,стабилно и всеки месец.Вече година и половина .Месец след месец.Търгува се на нива не виждани от 2013г

                                И тва ако не е джънк,не знам какво е.Отделно е очевидно ,че пазара знае нещо,което риба като теб не,нали?
                                И с целия си рибешки мозък агитираш други хора да губят пари.Щото ти си купил.Риба,ама риба

                                Падащ нож не се лови с голи ръце.Чака се да падне и ЕДВА тогава се вдига.Ето ти един много важен урок ,който ще ти спаси 2-3 демо акаунта,щото едва ли търгуваш реално с такива познания и умения.Или ако търгуваш ,вероятно фалираш през 2-3 месеца и после пак зареждаш 100 паунда да цъкаш бинго
                                Понеже явно мене ме визираш ще се наложи да те цитирам какво си написал в отговор на мой пост та пак да се посмееме

                                Та да караме подред

                                Падали всеки месец - Еми падат падат и за твое нещастие точно този месец пък решиха да подскочат

                                От 5 казани от мен компании PSN GKP FXPO RNK SPEC нито една не е пропаднала а 3 се изстреляха в космоса

                                Бил съм агитирал хората да си губят парите - Ако Терзо към който беше насочен поста ме беше послушал в момента сборно от 5-те компании щеше да е над 20% само за 12 дни

                                Падащ нож не се ловел с голи ръце. От мен да запомниш по добре с голи ръце от колкото голо дупе.

                                Като почнеш да различаваш кога един нож е паднал ЕДВА тогава ела да се правиш на остроумен
                                Last edited by 6000; 12.11.2022, 11:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X